Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
673.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemel kablo da problem vardır. Başka bir kablo ve şarj aleti ile denemeden servise gönderme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Şimdilik memnunum herhangi bir problem yok,yükledikten sonra bir güncelleme de geldi. Şarj daha iyi üstelik 4 çekirdekte açık olmasına rağmen. Telefon yağ gibi akıyor. Miui min bazı özelliklerinden (çift alan, çift uygulama, mi cloud, foto gizleme vs) fedakarlık yapabilirim diyorsanız geçin hemen.

Birde gapps yüklerken aroma olanını yükleyin derim ben, Google in hiç kullanmayacağınız uygulamalarını seçip yüklemeyebiliyorsunuz. Mesela diğer gapps ların çoğunda galeri olarak Google fotoğraflar geliyor ve bence fotoğraf yedeklemenin dışında günlük hayat için pratik değil.

Parmak izi tanıma çok daha iyi diyebilirim. Zaten her zaman gerekli olmuyor ,ayarları yapınca üzerinizde taşıdığınız sürece kilitlemiyor bir yere bırakıldığını anlayınca kilit aktif oluyor.

Ne yalan söyleyeyim bir telefondan uzun zaman sonra Nexus tadı aldım. (Nexus4:)
    Şunu farkettim Android ne kadar stok yazılıma yakınsa o kadar akıcı, pürüzsüz ama sade olduğu kadar da fonksiyonel oluyor. Ancak aosp için temiz kurulum şart. Belki de oneplus vs'yi kullanımda cazip hale getiren budur.
    Şu saatten sonra telefona 4000 TL verilirse alınacak tek cihaz bende Google pixel 2XL dir bence. Tabi Xiaomi gibi firmalar yarı fiyatına eşdeğer cihazlar satarken o paralar verilir mi, orası ayrı. Bu arada miui ninde hakkını yemeyelim çok ciddi emek verilmiş, ihtiyaç olan herşey şey dahil edildiği halde (antivirüsten, görüşme kaydetmeye, uygulama çiftlemeye kadar vs) bana göre hala en akıcı romlardan biri hele Samsung tam sonra)

• adroid 7 global sürüm daha gelmedi iyimi

mı9 ne zaman gelecek acaba 2019 da falan yayınlayacaklar sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rookiehunter -- 24 Ocak 2018; 9:59:36 >
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bilgilendirmen için. Miui den geçebilirim tabikide tek kullandığım özelliği micloud. Onun tarzında bişey varmı linenageos da ? yani rehberi,mesajları,arama kayıtlarını vs. yedek alabileceğim proğram varsa hemen geçmeyi düşünürüm.
    Öyle birşey yok bildiğim. Mesajları aldığı kadar sim karta aktarılır ama arama kayıtlarına yapacak birşey yok. Benim için önemli değildi onlar, sadece WhatsApp önemliydi o da malum yedek alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: happymtl

Şimdilik memnunum herhangi bir problem yok,yükledikten sonra bir güncelleme de geldi. Şarj daha iyi üstelik 4 çekirdekte açık olmasına rağmen. Telefon yağ gibi akıyor. Miui min bazı özelliklerinden (çift alan, çift uygulama, mi cloud, foto gizleme vs) fedakarlık yapabilirim diyorsanız geçin hemen.

Birde gapps yüklerken aroma olanını yükleyin derim ben, Google in hiç kullanmayacağınız uygulamalarını seçip yüklemeyebiliyorsunuz. Mesela diğer gapps ların çoğunda galeri olarak Google fotoğraflar geliyor ve bence fotoğraf yedeklemenin dışında günlük hayat için pratik değil.

Parmak izi tanıma çok daha iyi diyebilirim. Zaten her zaman gerekli olmuyor ,ayarları yapınca üzerinizde taşıdığınız sürece kilitlemiyor bir yere bırakıldığını anlayınca kilit aktif oluyor.

Ne yalan söyleyeyim bir telefondan uzun zaman sonra Nexus tadı aldım. (Nexus4:)
    Şunu farkettim Android ne kadar stok yazılıma yakınsa o kadar akıcı, pürüzsüz ama sade olduğu kadar da fonksiyonel oluyor. Ancak aosp için temiz kurulum şart. Belki de oneplus vs'yi kullanımda cazip hale getiren budur.
    Şu saatten sonra telefona 4000 TL verilirse alınacak tek cihaz bende Google pixel 2XL dir bence. Tabi Xiaomi gibi firmalar yarı fiyatına eşdeğer cihazlar satarken o paralar verilir mi, orası ayrı. Bu arada miui ninde hakkını yemeyelim çok ciddi emek verilmiş, ihtiyaç olan herşey şey dahil edildiği halde (antivirüsten, görüşme kaydetmeye, uygulama çiftlemeye kadar vs) bana göre hala en akıcı romlardan biri hele Samsung tam sonra)

Hocamkamerayı çalıştırabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben gapps in içerisindeki kamerayı kurdum, diğerini de kurup yazarım.

Edit: Google kamera bütün fonksiyonları ile çalışıyor sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi happymtl -- 24 Ocak 2018; 11:32:52 >
  • quote:

Ben gapps in içerisindeki kamerayı kurdum, diğerini de kurup yazarım.

Edit: Google kamera bütün fonksiyonları ile çalışıyor sıkıntı yok

Ben de gapps'in içindekini kurdum ama durduruldu hatası alıyorum :/
  • Gendrya kullanıcısına yanıt
    Wipe yap belki düzelir. Olmadı sıfırla.aroma gapps ile diğer kamerayı kur. Yukarıda arkadaşın verdiği linkten modlanmis Google kamerayı sonradan kur. Yukarıda yazılmış maddeleri adım adım uygularsan sıkıntı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi happymtl -- 24 Ocak 2018; 12:6:52 >
  • Msj sistemi hata veriyor. Koskoca donanım haber doğru dürüst çalışan bir uygulama yapamadı gitti.

Tlfnu kapat. Ses kısma+güç tuşlarına basarak dowload ekranını aç. dosya atmayı dene @Gendrya

• quote:

Msj sistemi hata veriyor. Koskoca donanım haber doğru dürüst çalışan bir uygulama yapamadı gitti.

Tlfnu kapat. Ses kısma+güç tuşlarına basarak dowload ekranını aç. dosya atmayı dene @Gendrya

Tamamdır hocam hallettim dosya bozukmuş.
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam n11'den ugreen type-c kablo aldım umarım kablodandır.

• Rom fln atmayı düşünmüyorum güncellemede hala gelmedi şarj süresi azaldı telefonda sizce yakın zamanda güncelleme gelir mi ?
    Google yedek onları yedekleyebiliyor.
  • Cihazı alalı 8 10 ay oldu hocalar. İlk aldığım ile alakası yok sarjın günde 2 kere sarj ediyorum oysaki çok memnunum ne olacak bu böyle anlamadım bir fikir verir misiniz

• Kırılmaz camı kırdım.Kırılmaz cam tavsiye edebilir misiniz?Boşlukları kalmayan
  • jarzdan şikayet eden global kullanan arkadaşlar, boşuna güncelleme beklemeyin, jarzınız daha da düşecektir.ben globalin 6,7,8 hepsini kullandım, en iyisi eu rom beta jarz için. diğer kullanıcı arkadaşlar da aynı fikirde. 👍

• Bugün LOS 15 kullandım. MIUI 9 un herhangi bir sürümü ile arasında ciddi ekran süresi farlı var. MIUI ile 3 saati zor görürken bunda oyun oynayarak 4saat 20dk civarı ekran süresi alabiliyorum. Oyun oynamazsanız 5 saati görür WhatsApp, web browsing vs. ile. Bu arada bulunduğum yer binanın zemin katında telefon o yüzden ya yarım çekiyor bazen kopuyor şebekeden. Bu duruma rağmen aldığım süre gayet etkileyici bence. Ama stock arayüzden bir süre sonra sıkılıp MIUI'a geri döneceğim gibi.

• iade kullanıcısına yanıt
    Arayüzden sıkıldıysan Substratum var :)
    Titanium Backup'ı deneyebilirsiniz hocam, Android'in isveç çakısı gibidir. Mesajları, arama kayıtlarını, uygulama verilerini yedeklemekten tutup sistem uygulamalarını kaldırmaya, kullanıcı uygulamalarını sisteme taşımaya, çoğu işi yapabiliyor. Ama rehber konusunda tüm kişileri Google hesabınıza kaydetmenizi tavsiye ederim. Belki bir gün iOS'e geçersiniz veya rootlamayı düşünmediğiniz bir cihaza geçersiniz, sıkıntı olabilir biraz.
  • 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.