Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: THECERN

arkadaşlar telefonu en geç çarşamba günü alacağım allah nasip ederse,

kılıf önerebilir misiniz, şık, tam oturan mi5s e göre, şeffaf silikon kılıf.

ve telefonu elime aldığımda yapmam gereken işlemler var mıdır?, indirmem gereken uygulamalar, kontrol etmem gereken, veya yapsan daha iyi olur dediğiniz şeyler falan

Öncelikle hayırlı olsun.

Cihazınızın panelini kontrol edin. JDI paneller sorunsuz gözüküyor. Ancak LG panellerde ghost screen sorunu yaşayanlar var. Hepsinde er ya da geç çıkar mı bilinmiyor. 6 ayını doldurup karşılaşmayan da var, 1 ayını tamamlamadan karşılaşan da. Biraz şans işi gibi duruyor.

Onun dışında kontrol etmeniz gereken bir şey yok sanırım. Aslına bakarsanız bu kadar güzel bir cihazın problemli gösterilmeye çalışılması biraz şaşırtıcı. Sonuç olarak parmak izi okuyucusu sıkıntılı diyenler oldu, iyi bir şekilde okuttum, şu ana kadar problemle karşılaşmadım. Yani bunlar pek kafaya takılacak şeyler değil. Millet ucuz etin yahnisi ayağına cihazda problem aramaya çalışıyor bence. Aynı cihazı 2500 tl verip alsalardı bu kadar problem takıntılı olmazlardı.

Rom atın şöyle yapın böyle yapın diyenler o kadar çoktu ki, dedim almasam daha mı iyi olacak.. Aldım, kutudan çıktığı gibi kullanıyorum, en ufak bir şikayetim olmadı. Verdiğim parayı kuruşu kuruşuna hak ediyor xiaomi.

4/32lik versiyonunu kullanıyorum, ram konusunda da bir şişme, yetersizlik durumuyla karşılaşmadım. En ağır işlemlerimde dahi 1 gb boşta kaldı. Kısacası, çok fazla takılmayın. Kutuyu açın, kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben de bugün alıp aranıza katıldım .
    bikaç sorum olacak.
    -malesef tel lgd panel çıktı. ghost screen olma ihtimali yüksek midir ?
    iade edeyim mi ?

-android sürümü 6.0.1 mxb48t , MIUI Global 8.2.1.0(magmıdl) kararlı.
    Güncelleme yapmak gerekir mi ?

Teşekkürler.
  • türkçe ve bootloader kilitli cihazlar için miui 9 yayınlandı mı?
  • @saviola83 Hayırlı olsun ghost screen olma ihtimal 100 de 1 değiştirmenize gerek yok. İsterseniz Global son sürüme yükseltin V8.5.3.0

@TrickyBogard Hayır yayınlanmadı daha
  • Arkadaşlar instagram dm den mesaj gelince bildirim işığı yanıyor mu sizde? 2 global ve 1 eu rom olarak 3 rom değiştirdim hepsinde aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MDV

@saviola83 Hayırlı olsun ghost screen olma ihtimal 100 de 1 değiştirmenize gerek yok. İsterseniz Global son sürüme yükseltin V8.5.3.0

Teşekkürler hocam,peki android sürümüm güncel mi ?
  • Paneli nereden kontrol ediyoruz hocam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saviola83

quote:

Orijinalden alıntı: MDV

@saviola83 Hayırlı olsun ghost screen olma ihtimal 100 de 1 değiştirmenize gerek yok. İsterseniz Global son sürüme yükseltin V8.5.3.0

Teşekkürler hocam,peki android sürümüm güncel mi ?

Malesef global sürümlere android 7 verilmedi daha

@rockclimber
    aida64 programi ile
  • arkadaşlar bir sorum var, vodafone hatla kullanıyorum, yanımda uygulamasıyla kalan kullanımlarıma bakıyordum ancak bir türlü düzelmiyor , sonra deneyin hatası veriyor. müşt hizm aramammı gerekir ? benzer bir sorun yaşayan ve çözen varmı ? uygulamayı sildim yeniden yükledim, tel kapattım açtım, yeniden üye oldum vs hiçbirşey çare olmadı ? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockclimber

Paneli nereden kontrol ediyoruz hocam ?

Aida 64 adlı uygulamayı indirip ekran kısmından panelinize bakabilirsiniz.

Ya da telefonun arama kısmına *#*#6484#*#* tuşlayıp, gelen sayfada 2. numaradaki check version info'yu tıklayıp, en alt kısımdaki LCM information adlı yerden öğrenebilirsiniz.

Jdi japan display, LGD lg panel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: airport34

arkadaşlar bir sorum var, vodafone hatla kullanıyorum, yanımda uygulamasıyla kalan kullanımlarıma bakıyordum ancak bir türlü düzelmiyor , sonra deneyin hatası veriyor. müşt hizm aramammı gerekir ? benzer bir sorun yaşayan ve çözen varmı ? uygulamayı sildim yeniden yükledim, tel kapattım açtım, yeniden üye oldum vs hiçbirşey çare olmadı ? teşekkürler.

Herhangi bir problemle karşılaşmadım uygulamada. Sadece diğer uygulamalara nazaran biraz daha geç açılıyor bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gendrya

quote:

arkadaşlar bir sorum var, vodafone hatla kullanıyorum, yanımda uygulamasıyla kalan kullanımlarıma bakıyordum ancak bir türlü düzelmiyor , sonra deneyin hatası veriyor. müşt hizm aramammı gerekir ? benzer bir sorun yaşayan ve çözen varmı ? uygulamayı sildim yeniden yükledim, tel kapattım açtım, yeniden üye oldum vs hiçbirşey çare olmadı ? teşekkürler.

Herhangi bir problemle karşılaşmadım uygulamada. Sadece diğer uygulamalara nazaran biraz daha geç açılıyor bende.

ne yapmam gerekiyor sizce ?
  • quote:

quote:

quote:

Uygulama verilerini temizleyip, kaldırıp tekrar indirmeyi denediniz mi? Belki verilerle alakalı bir problemdir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uygulama verilerini temizleyip, kaldırıp tekrar indirmeyi denediniz mi? Belki verilerle alakalı bir problemdir.

evet hocam ama bir işe yaramadı, anlamadım bende nedenini. neyse vodafone u arayacağım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet hocam ama bir işe yaramadı, anlamadım bende nedenini. neyse vodafone u arayacağım.

Çözüm bulabilirseniz buraya yazın, başımıza gelirse yararlanalım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gendrya -- 22 Ağustos 2017; 15:21:1 >

• saviola83 kullanıcısına yanıt
    lg'nin kendi telefonları olan, g4 ve g5 modellerinin hepsinde bir süre sonra ghost screen problemi yaşanıyor. bu senin kullanımına kalmış. mesela işlemciyi çok yorarsan 7-8 ay içinde bu problemi yaşayabilirsin. benim lgd panel kullanan arkadaşlarımın tamamı ghost screen problemini yaşadı, 7-8 ayda da çıkar 1,5 yıl sonra da, imkanın varsa değiştir bence.
  • Arkadaşlar 2 aylık evo garantili bir mi5s aldım birkaç güne elimde olacak.Panel sıkıntısını biliyorum, onu kontrol edeceğim alır almaz, zaten jdi panel diye söylendi bana.Daha başka alır almaz şunu kontrol et, şunu yap diye söyleyebileceğiniz şeyler var mıdır?İkinci el cihaz sonucta.Bu arada Redmi Note3 Pro'dan geçeceğim, bataryadan ödün vereceğim kesin ama kıyas yapabilenler ikisini kıyaslayabilirse o da güzel olur.

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    6 saat ekran süresi veriyor. redmi note 3 pro biraz daha iyi gider şarjı. Alırken dikkat et kamera da odaklama sıkıntısı olabiliyor. Ölü pixeline bak vede ısınma durumuna bak normal kullanırken benim aldıgım cihazda normal sogukken 2 dakikada elimde ısınıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

6 saat ekran süresi veriyor. redmi note 3 pro biraz daha iyi gider şarjı. Alırken dikkat et kamera da odaklama sıkıntısı olabiliyor. Ölü pixeline bak vede ısınma durumuna bak normal kullanırken benim aldıgım cihazda normal sogukken 2 dakikada elimde ısınıyordu.

Note3 pro da normal kullanımda 6-8 saat arası ekran süresi verirdi, çok tasarruf yaparak 10 saatleri görmüşlüğüm de var ama 6 saat gayet yeterli bi süre, hem hızlı şarj da var.

Kamera odaklamasına bakacağım hocami ölü pikseline de bakacağım.Isınma sorunu normal kullanımda mı oluyor yoksa biraz zorlayım mı cihazı ısınma kontrolu için?

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Orijinalden alıntı: imate

Note3 pro da normal kullanımda 6-8 saat arası ekran süresi verirdi, çok tasarruf yaparak 10 saatleri görmüşlüğüm de var ama 6 saat gayet yeterli bi süre, hem hızlı şarj da var.

Kamera odaklamasına bakacağım hocami ölü pikseline de bakacağım.Isınma sorunu normal kullanımda mı oluyor yoksa biraz zorlayım mı cihazı ısınma kontrolu için?

Hocam nihayetinde yaz aylarındayız hava sıcak, illaki ısınma problemi olacaktır. Normal kullanımda maksimum 38 civarı derece bu cihaz için normal sayılabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gendrya -- 22 Ağustos 2017; 18:54:15 >

• 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.