Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam benim aldığım cihaz sorunluydu 2 dk kullanmada hemen ısınıyordu. 50 lerde geziyordu bayagı ısınıyordu. birde antutudan düşük alıyordu 100 bin 120 bin gibi ona da bak sogukken.
  • Mİ5S ARKASINDA LAZERLE YAZILAR VAR BÖYLE TELEFONU OLAN VAR MI CE, CHİNE GİBİ ŞEYLER Mİ LOGOSU ALTINDA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gendrya

quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Orijinalden alıntı: imate

6 saat ekran süresi veriyor. redmi note 3 pro biraz daha iyi gider şarjı. Alırken dikkat et kamera da odaklama sıkıntısı olabiliyor. Ölü pixeline bak vede ısınma durumuna bak normal kullanırken benim aldıgım cihazda normal sogukken 2 dakikada elimde ısınıyordu.

Note3 pro da normal kullanımda 6-8 saat arası ekran süresi verirdi, çok tasarruf yaparak 10 saatleri görmüşlüğüm de var ama 6 saat gayet yeterli bi süre, hem hızlı şarj da var.

Kamera odaklamasına bakacağım hocami ölü pikseline de bakacağım.Isınma sorunu normal kullanımda mı oluyor yoksa biraz zorlayım mı cihazı ısınma kontrolu için?

Hocam nihayetinde yaz aylarındayız hava sıcak, illaki ısınma problemi olacaktır. Normal kullanımda maksimum 38 civarı derece bu cihaz için normal sayılabilir diye düşünüyorum.

Note3 pro da normal kullanımda 30-36 arası değişiyordu hocam.Bunun işlemci daha güçlü tabi bir miktar daha fazla ısınacak demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben yeni aldım hepsiburadadan. Jdi panel geldi. Çok güzel telefon sma bu 800 mhz olayı canımı sıktı. Bulunduğum yerden 4g çekmiyor. Yarın iade edeceğim. Turkcelle geçip her ay 15-20 lira fazla vereceğime Türk Telekom kullanır gider iPhone alırım. Yanlış mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turranor kullanıcısına yanıt
    Ben Vodafone kullanıyorum 4g deyim sürekli.tt da hic sorun olmamasi lazim diye biliyorum.

• Bende cumartesi günü kipa dan buldum aldım cihazı. Parmak izi sensörü gerçekten biraz sıkıntılı. Geç açıyor veya açmamazlık yapıyor. %50 gibi bir oran söz konusu. Ama servise verip cihazı açtırmak istemiyorum. Belki yazılımsaldır diye umuyorum. Gerçi 8.5 e güncelledim ama düzelmedi bakalım.

Kipa da jdi panel 1199 du. Tabi kalmışsa.

Benim iki sorum var.
    1- ekran kilitli olduğu halde gelen bildirimlerin içeriğini gizleme şansımız yok mu?
    2- Örnek veriyorum okey oynarken mesaj geliyor ama ben bunu okuyamıyorum aşağıya kaydırıp. Bunun bir yöntemi filan var mı? Mesela ana ekranda 2 parmak ile kaydırınca açılıyor ama uygulama içinde olmuyor?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imate

6 saat ekran süresi veriyor. redmi note 3 pro biraz daha iyi gider şarjı. Alırken dikkat et kamera da odaklama sıkıntısı olabiliyor. Ölü pixeline bak vede ısınma durumuna bak normal kullanırken benim aldıgım cihazda normal sogukken 2 dakikada elimde ısınıyordu.

Note3 pro da normal kullanımda 6-8 saat arası ekran süresi verirdi, çok tasarruf yaparak 10 saatleri görmüşlüğüm de var ama 6 saat gayet yeterli bi süre, hem hızlı şarj da var.

Kamera odaklamasına bakacağım hocami ölü pikseline de bakacağım.Isınma sorunu normal kullanımda mı oluyor yoksa biraz zorlayım mı cihazı ısınma kontrolu için?

Hocam nihayetinde yaz aylarındayız hava sıcak, illaki ısınma problemi olacaktır. Normal kullanımda maksimum 38 civarı derece bu cihaz için normal sayılabilir diye düşünüyorum.

Note3 pro da normal kullanımda 30-36 arası değişiyordu hocam.Bunun işlemci daha güçlü tabi bir miktar daha fazla ısınacak demek ki.

Evet hocam o civarı olması gerekiyor 'normal' kullanımda.

Ama 45-48 dereceler görüyorsanız sıkıntılıdır.

• Herkese iyi akşamlar öncelikle. Bende 5s alarak aranıza katıldım. Ama bi sorunum var. Telefonu aldığım kişi faturayı kayıp etmiş. İmei de ithalat yoluyla kaydedilen yazıyor. Delta garantili diyor ama kutuda bandrol falan da yok. Kafamda deli sorular. Nasıl öğreniliriz deltanın garantisi altında olup olmadığını? Şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Akr3p0lis

Bende cumartesi günü kipa dan buldum aldım cihazı. Parmak izi sensörü gerçekten biraz sıkıntılı. Geç açıyor veya açmamazlık yapıyor. %50 gibi bir oran söz konusu. Ama servise verip cihazı açtırmak istemiyorum. Belki yazılımsaldır diye umuyorum. Gerçi 8.5 e güncelledim ama düzelmedi bakalım.

Kipa da jdi panel 1199 du. Tabi kalmışsa.

Benim iki sorum var.
    1- ekran kilitli olduğu halde gelen bildirimlerin içeriğini gizleme şansımız yok mu?
    2- Örnek veriyorum okey oynarken mesaj geliyor ama ben bunu okuyamıyorum aşağıya kaydırıp. Bunun bir yöntemi filan var mı? Mesela ana ekranda 2 parmak ile kaydırınca açılıyor ama uygulama içinde olmuyor?

Ayarlar - bildirimler & durum çubuğu - uygulama bildirimleri

Uygulama bildirimleri kısmından hangi uygulamanın bildirimlerini gizlemek istiyorsanız tıklayın, kilit ekranı bildirimleri kısmını kapatın. Kilit ekranında bildirim gözükmez, bildirim çubuğuna simge gözükür, ancak bildirim çubuğunu indirdiğinizde içeriğe ulaşabilirsiniz. Onun için de:

Ayarlar - bildirimler & durum çubuğu kısmına girin. En alttaki kilit ekranında göster kısmındaki işareti kaldırın. Bu sayede kilit ekranındayken bildirim çubuğuna erişemezsiniz, dolayısıyla içeriği de görüntüleyemezsiniz cihazınızı açmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: MDV

Arkadaşlar instagram dm den mesaj gelince bildirim işığı yanıyor mu sizde? 2 global ve 1 eu rom olarak 3 rom değiştirdim hepsinde aynı

Ayarlar - bildirimler & durum çubuğu - uygulama bildirimleri - instagram

Bildirim ışığı kapalıymış. Ben de yeni fark ettim, henüz deneme fırsatım olmadı çalışıyor mu çalışmıyor mu diye ancak o aktif mi sizde? Aktif değilse aktif ettiğinizde işe yarıyor mu bir deneyin isterseniz.

Edit: Yine bildirim ışığı yanmadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gendrya -- 22 Ağustos 2017; 22:48:56 >
  • irfannnbyrk kullanıcısına yanıt
    deltayı arayıp imei yi söyleyin bilgi verirler
  • Gendrya kullanıcısına yanıt
    Peki hocam sağolun biraz önce metro da kurcalarken buldum dediğiniz ayarları yapmışım aslında farkında olmadan ama olsun. Ben Sony cihazdan geçtim de onda bildirim geliyor içerik gizleniyor du kilit koyunca direk. Bu biraz garip geldi tabi.

2- sorum uygulama içinde bildirim okuma şansımız yok mu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: rmdy

Ben Vodafone kullanıyorum 4g deyim sürekli.tt da hic sorun olmamasi lazim diye biliyorum.

Merkezi bir yerdesiniz sanırım. Benim bulunduğum yer biraz mahrumiyet bölgesi. Ama diğer telefonlar 4gyi rahat çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turranor -- 22 Ağustos 2017; 23:47:29 >
  • Merhaba arkadaşlar annem için aldım 5S bende mi 5 var. Paneli LG çıktı bir sorun olur mu? Mı 5 e göre daha iyi görünüyor. Şu kamera için ne tür bir ayar önerirsiniz ? Bariz bir şekilde karıncalı gürültülü çıkıyor fotoğraflar. Mi 5 te bu tarz bir sorun yok. Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için .

• quote:

Orijinalden alıntı: Akr3p0lis

Peki hocam sağolun biraz önce metro da kurcalarken buldum dediğiniz ayarları yapmışım aslında farkında olmadan ama olsun. Ben Sony cihazdan geçtim de onda bildirim geliyor içerik gizleniyor du kilit koyunca direk. Bu biraz garip geldi tabi.

2- sorum uygulama içinde bildirim okuma şansımız yok mu peki?

Maalesef o konu hakkında bir bilgim yok hocam. Belki yine köşede falan bir ayarı vardır, rastlarsam haber edeyim sizi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MDV

Arkadaşlar instagram dm den mesaj gelince bildirim işığı yanıyor mu sizde? 2 global ve 1 eu rom olarak 3 rom değiştirdim hepsinde aynı

Ayarlar - bildirimler & durum çubuğu - uygulama bildirimleri - instagram

Bildirim ışığı kapalıymış. Ben de yeni fark ettim, henüz deneme fırsatım olmadı çalışıyor mu çalışmıyor mu diye ancak o aktif mi sizde? Aktif değilse aktif ettiğinizde işe yarıyor mu bir deneyin isterseniz.

Edit: Yine bildirim ışığı yanmadı..

yaptim hocam hepsini zamaninda yanmiyor malesef ne ettiysem
  • m1xer kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Güncel teknik servisi bakıyormuş garantiye

İmei1 i girince böyle diyor. İmei 2 sonuç bulunamadı diyor. Biri yeterlidir umarım.

• turranor kullanıcısına yanıt
    Evet merkezi bölgedeyim. Genelde sorunu Vodafone dan duyuyorduk siz Türk Telekom diyince şaşırdım. Umarım sorunsuz iade edersiniz.

• Arkadaşlar 5s icin orjinal batarya, ekran gibi parcalari nerden temin edebiliriz?

• Arkadaşlar benim panel maalesef LG telefonu alalı 2 ay belki olmuştur belki olmamıştır ve şuan ghost screen var delta garantili benimki göndermeye de korkuyorum garantiye uygulamalar var onları kullanıyorum daha önce gönderen varmı bilgilendirirseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.