Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (809. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok hocam bende de 4g çekiyor sadece bu paketleri alamayız deneyin isterseniz en ucuzunu almıycak zaten ve ya telefonun arama ekranında *999# yazın arama tuşuna basın yine hata verir bu kod servis ayarlarını mesajla almanızı sağlar ama çalışmaz mi5 te. Paket linki burada
    benim hattım faturalı bu arada aşağıdaki linkte faturalı faturasız paketler var belki tek faturalıda sorun var.
    sizin telefonunuzun imei kaydında sorgulamada btk da( a2 model bilgileri:2015201 ) diye mi geçiyorhttps://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/internet/Sayfalar/Genel.aspx?Kampanya=66

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammedygc -- 24 Aralık 2016; 22:29:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytamal

CyanogenMod dükkanı kapatıyormuş beyler.

http://www.gsmarena.com/cyanogen_services_shutting_down_on_december_31-news-22356.php

buna üzüldüm ya :(
  • Otomatik tarih ve saati aç, otomatik saat dilimini kapat. Bi önceki menüden bölgeyi rusya seç tamamdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • megalomanyag kullanıcısına yanıt
    Paran varsa p9 al. Efsane bir cihaz o. Her anlamda mi 5 ve 5sten saha üstün. He dersin ki o kadar para veremem o zaman mi 5i düşünmeden turuncumagazadan alabilirsin. 5s'e global rom gelmeme ihtimali var o yüzden almanı tavsiye etmem.

• Arkadaslar 15 gundur daha ulkeden cikis yapmadi ama daha 4-5 gun once aldigim baska kargo ulkeden cikis yapti bu neden boyle

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• Rusyadan aldim mi5

Bu developer rom, Acaba miui.en deki official developer midir yoksa EU.xiaomideki developer midir, nasil anlarim ?

[simage][/simage]
  • muhammedygc M kullanıcısına yanıt
    Türk telekom destek'e twitter üzerinden yazdim durumu. Sisteme xiaomi mi5'i ekleyin lütfen dedim. Btk'da cihaz A2 olarak görünüyor dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyagERdem -- 24 Aralık 2016; 22:54:04 >
  • Rusyadan aldigim mi5 resimdeki.

bu developer rom acaba miui.en deki official developer rom mudur, yoksa EU.xiaomi deki developer rom mudur?
    nasil anlarim bunu?

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Xiaomi eu romu degil hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar şu saat ayarlarının olduğu ekran görüntüsünü sorunsuz okan biri koyabilir mi. Herşeyi manuel yapıyorum, yine otomatik 1 saat geri alıp duruyor.
  • furkanaksin kullanıcısına yanıt
    Hocam 2-3 mesaj yukarda anlattım doğru ayarları.

• Ararlar/ekayarlar/bölge/Rusya bu şekilde değiştirirseniz saat probleminiz çözülecektir

• Arkadaşlar cihazin kendi tarayicisinda bi youtube linkine tıklayınca tarayicida açılıyor. Linke tıklayınca youtube'un kendi uygulamasinda açması için bi ayar var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaksin

Arkadaşlar şu saat ayarlarının olduğu ekran görüntüsünü sorunsuz okan biri koyabilir mi. Herşeyi manuel yapıyorum, yine otomatik 1 saat geri alıp duruyor.

benim ayarlar böyle ve hiç sorun yaşamadım kapanıp açıldığında bile değişmiyor

• Hocam Ayarlar > Yüklü Uygulamalardan Tarayıcı'yı seçip Varsayılanları Temizle deyin. Daha sonraki video oynatmanızda hangi uygulama ile açılacağını soracaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reindot -- 24 Aralık 2016; 23:30:20 >
  • Arkadaslar bu casus yazilim isi icin arastirmamda xiaomi markasini bulamadim listede,aslinda olay farkli casusluk degil soyle bulut hesaplar icin kopru gorevi goren bir yazilim blu isimli bir amerikan sirketini cinde yaptirdigi cihazlarda gorunmus kisiler vb seyleri bulut uzerinden hesaba tasidigini farketmisler aslinda olayin derinine inince bulut hesabi oldugu icin cindeki hesaba yukleniyor diyorlar peki apple yada diger bulut hesaplarin almadigini kim ispatliyacak? ayrica xiaomiyi ben listede bulamadim daha cok ara programlarla calisan misal general mobile tarzindaki sirketlerin sistemlerinde bulunmus benim anladigim bu zaten blutu hrsaplarini hep kapatip kullanirim cihazlari anlatabildimmi bilmiyorum ama duruum bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmadı hocam. Yine tarayıcıda açıyor direk. Bu sadece youtube için de geçerli degil. Örneğin tarayıcıda bi play store linkine tıklayınca oda tarayıcıda açılıyor, play store da açılmıyor.

• ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Listedeki ürünler adups yazılım bulunan firmalar.
    Xiaomi firması yok.

Adups akıllı telefonlar için FOTA servisi sağlıyor. Açılımı Firmware Over The Air olan FOTA, en basit tanımı ile telefonlarımızın internet üzerinden yazılım güncellemesi almasını sağlayan sistem. Bu konuda Google'ın üreticilere sağlamış olduğu bir altyapı olsa da, üçüncü parti firmaların da servisleri var ve üreticiler istedikleri firmayla çalışma özgürlüğüne sahip. Ancak Adups'ın tek yaptığı bu değil. Reklam amaçlı SMS'lere yani spam mesajlara karşı önlem sunan şirket, bu hizmetini geliştirmek için bazı bilgileri topluyor ve önleyici veritabanı geliştiriyor.

Güvenlik şirketlerinin yaptığı çalışmalar gösteriyor ki Adups yazılımı kullanıcıdan habersiz olarak IMEI, IMSI, Mac adresi, Android versiyon numarası, GSM operatörü bilgisi, SMS mesajlar, rehber, ve arama kayıtlarını topluyor ve Çin'deki merkezine yolluyor. İşte problem teşkil eden asıl konu da bu, teknik verilerden kişisel mahremiyete kadar kritik bilgilerin arka planda toplanıp transfer ediliyor olması büyük bir skandal. Üstelik modifiye edilmiş OTA güncellemesinden sonra bu bilgiler her 72 saatte bir arka planda gizlice yollanıyor. Uygulama ortaya çıktığında Çin Hükümeti ile ilişkilendirilmeye çalışılmış ancak Şangay merkezli Adups firması, teknik bir hatadan kaynaklandığını söylemişti.

Kaynak:DHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak-1 -- 24 Aralık 2016; 23:47:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam kontrol ettim şimdi bende de öyleymiş, Google Chrome kullandığım için daha önce farketmemiştim.

• Eyvallah hocam. Herşeyi tarayıcıda açarsa uygulamaların bi anlamı kalmıyor. Bi ayarı vardır bunun ama çözemedim.

• 
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.