Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
37.024
Cevap
391
Favori
1.526.982
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★
Giriş
    1776 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kms2007

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-ül Küttab

Ne var ne yok siliniyor yeni rom atar gibi, rardan cikarmistim ben dosyayi o sekilde atmistim klasore.
    ***Yogun yazim hataları yapiyorum yazarken kusura bakmayin bi yandan islerim var onları hallediyorum

Güncelleme doğrulanamıyor dedi ne hikmetse..

Xiaomi yi alali 1 ay oldu hocam teknik anlamda size o konuda yardım edemeyecegim burada bu isin piri olan arkadaşlar yardim edecektir. Samsung, lg, huawei, nexus, nokia bunlarla cok rom yazilim islerine girdim ama simdilik acemiyim bu telefonda :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    313 Mesaj

Hocam tam olarak nasıl bir yol izlediniz bunu anlatabilir misiniz kısaca?
    |
    |
    Reis-ül Küttab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı sorunu bende aldım stabilden betaya geçerken. İlk sayfadaki yöntemle de denedim edl moda geçerken phone locked hatası aldım komut penceresinde, bootloader kilidini açıp öyle geçebildim ancak.
    |
    |
    kms2007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cagriklm06

Aynı sorunu bende aldım stabilden betaya geçerken. İlk sayfadaki yöntemle de denedim edl moda geçerken phone locked hatası aldım komut penceresinde, bootloader kilidini açıp öyle geçebildim ancak.

3.denememde başladı beta güncellemesi :) winrar dosyasını olduğu gibi telefondaki download klasörü içine attım ve güncelleyiciden günceleme dosyasının olduğu yere girip indirdiğim winrar dosyasını seçtim tamam dedim şifre çözülüyor deyip %100 olduktan sonra güncelleme başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kms2007 -- 24 Aralık 2016; 16:58:28 >

bildiriimi işletim sistemi kısıtlıyor, ayarlar, pil kısmını biraz kurcalayın
    |
    |
    Arkadaşlar mi 5 alalı 1 hafta oldu güncellemeden önce home tuşuna dokununca (basmadan) ana ekrana geçiyordu şimdi tel. güncellendi bu özelliği nasıl aktif ederim

Orijinalden alıntı: metinTasci

bildiriimi işletim sistemi kısıtlıyor, ayarlar, pil kısmını biraz kurcalayın

Abartısız 150 defa altini ustune getirdim telefonun, acaba sim karttami problem var diye dusunmeye basladim. Cunku ayni sorunu biraz daha fazla haliyle huawei mate 8 le yaşamıştım.

quote:

Orijinalden alıntı: yusuffefe

Arkadaşlar mi 5 alalı 1 hafta oldu güncellemeden önce home tuşuna dokununca (basmadan) ana ekrana geçiyordu şimdi tel. güncellendi bu özelliği nasıl aktif ederim

Ayarlar/ek ayarlar/ tuşlar kısmında en altlara bakın orada bulabilirsiniz.

Yazacaktim ki baktim baslamis guncelleme hayirli olsun :)

|
    |
    kms2007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    5 gun icinde Turkce olarak hazirlayip hediye olarak vermem gereken 2 telefon var (mi5 ve redmi 4a)

iki hattima ait iki ayri mi accountum var ve daha yeni basvurdum bootloader acilmasi icin..

Ne yapmam lazim? Emanet Mii account mu bulmam gerek?

Malum EU daki romlari yuklemem lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 24 Aralık 2016; 17:21:52 >
    |
    |
    YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
    YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
    DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj

hocam alakasiz olacak konuyla ama hem mi5 hemde mate 8 de kullanan birini hazir yakalamisken sorayim dedim iki telefondan hangisini önerirsiniz ve neden gercekten yorumunuz benim icin önemli. huawei mate 8 xiaomi mi5 veya 5s huawei p9 arasinda sürekli gidip geliyorum basim agridi artık.

|
    |
    1-)aldiginiz kişinin üyelik zamani2-)forumdaki aktiviteleri uzun bir donememi yayiliyor. yoksa uzun suredir forumda yok kisa suredir basliklaeda aktif olmuş.3-) referansi varmi. varsa kisa surede edinilmis mi yoksa genis bir zamandami. referans aldigi uyeler nasil aktif eski bilinen uyeler mi.4-) cep telefonu vb bilgi istediginizde hemen veriyor mu yoksa gecistiriyor mu.5-) size satmak istedigi ürün satis ilanlarinda var mi. yoksa avlarını alinik ilanlardan mi seçiyor.6-) fiyatlar 3 aşağı 5 yukari ayni. vermek istedigi ürünün fiyati abarti düşükse. veya pazarlik yaptiginizda ne deseniz yok olmaz demiyorsa şüphelen.lütfen alisveris yaparken bunlara dikkat edin. boşuna caniniz yanmasin. bu asalaklara paranizi kaptirmayin.
  • Yüzbaşı
    618 Mesaj
    Arkadaşlar benim telefon kusursuz valla hb den siyah modelini aldım 1.089 liraya hemen global stabil sürümü yükledim.

Tek sorunu kılıf jelatin.jelatini taktım sol alt tarafta 2mm^2 likit bir alan kalktı o kadar tek sorunum bu
    |
    |

İlk sayfada var, fastboot modunda bootloader gerekmeden yükleniyor global rom. Mi5 e yükledim redmi 4a ya olur mu bilmiyorum.

|
    |
    gimmeluck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2009 Ford Focus 1.6 tdci titanium sedan 109hp 240Nm tork - Blazer Mavi
    ilk göz ağrım - 1992 Honda İntegra 1,8 LS - Bordo
  • Yarbay
    6650 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MySun

İlk sayfada var, fastboot modunda bootloader gerekmeden yükleniyor global rom. Mi5 e yükledim redmi 4a ya olur mu bilmiyorum.

Hocam global Romdan kastiniz, xiaomi.EU romlari mi, yoksa en.miui. deki global romlari mi? ? En.miuidekiler zaten official, Onlari zaten yukluyorum, onlarda Turkce yok ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 24 Aralık 2016; 17:37:09 >
    YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
    YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
    DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650
  • Binbaşı
    1776 Mesaj

Tabiki elimden geldigince yardim edeyim, huawei mate 8 i 4 kusur ay kullandim. Telefon stabilite olarak suana kadwr gordugum en mukemmel telefon, iphone sahibi arkadaşta kurcaladi hayran kaldi. Birini satip birini almadim, yani mate 8 varken aldim mi 5 i ve karsilastirma firsatida buldum :)
    -kamera performanslari ayni fotografta ama mi5 in video cekimi hatiri sayılır sekilde daha iyi
    -mate 8 daha stabil kesinlikle kasmiyor, bekletmiyor basmanla islem yapmasi bir
    -mate 8 in hoperloru daha iyi, ses cikisi kendini oldukca fark ettiriyor
    -mate 8 in cekim sebeke cekim gucu daha iyi(cift anten var)
    -yan yana karsilastirdim ekrani mate 8 in daha canli ve beyazlari daha beyaz, bunun beyazi sari gibi duruyo yan yana koyunca(ayarlardan beyaz agirlikli soguk modunu secmeme ragmen)
    -mate 8 hafiza karti destekliyor
    -mate 8 de 4gb ram var
    -mate 8 de 64 gb hafiza var
    -mate 8 in kasa kalitesi tam premium
    -yan yana kasilastirmam sirasinda tum internet gezinmelerinde her zaman öndeydi.
    -mate 8 de ki parmak izi okuyucu suana kadar gördüğüm tum cihazlardan cok daha iyi(iphone 6s dahil)
    Aslinda mi5 in bazi ozellikleri disinda mate 8 ilr kiyaslanacak bir cihaz olmadigini dusunuyorum. Mi 5 kizilotesi tarzi avantajlara sahip. Unutmadan soyliyim mate 8 ağır bi telefon cebinize koyunca assagi cekiyo pantolonu :) açıkçası p9 kullanmadigim icin onu merak ediyorum suan :) bu arada satma nedenim tekrar soyluyorum bildirim problemiydi! Bircok cihazda olmamasina ragmen benim ve bi kac kisinin daha telefonunda bu problem vardi. Maddi olarak sorun degilse mate 9 en iyisi tabi suan huaweinin. Sizin gibi 3 cihazdan birini alacak olsam ilk siraya p9 ikinci siraya mate8 ucuncu siraya mi5 koyardim. Mate 8 ve mi 5 ayni tartida tartilacak cihazlar degil.

|
    |
    megalomanyag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    536 Mesaj

cok tesekkur ederim mate 8 kullanma tecrübem olmamıştı mi5 kullandim arkadasimdan alip birkac gün. acikcasi hem benimde farkettigim hemde farketmedigim birçok konuda ayrintili bilgi vermissiniz ilginiz icin cok tsk ederim vakit ayirdiginiz icinde. evet aslinda ayni tartida iki cihaz degil fiyatlarıda cok fsrkli fiyat disi bir kiyas yapmakti benimki. mate 9 suan asiyor beni ithalat garantili mate 8 almayi dusunuyorum. birsuru inceleme izledim p9 kamera konusuyla bir tik önde videoda mate 8 cok yavas odaklaniyor. p9 panasonic lecia lens ozel bir lensten dolayi baya farkla önde. p9 6 inc olsa aslinda direk secimimi ondan yana yapardım kamera yada buyuk ekran konusunda secim yapmaliyim. şuan tek fark o çünkü. bilgisayar ogretmeniyim el cantasi tasiyorum agirlik buyukluk cok onemli degil hatta gun boyu elimde cok islem yaptigimdan buyuk ekran tercih etmek istiyorum ve 6 inc olan birkac telefondan biri mate 8 ve en iyi govde ekran oranina sahip. bakalim ekran mi kamerami karar verip alacagim artık. tekrar tskler iyi forumlar.

|
    |
    1-)aldiginiz kişinin üyelik zamani2-)forumdaki aktiviteleri uzun bir donememi yayiliyor. yoksa uzun suredir forumda yok kisa suredir basliklaeda aktif olmuş.3-) referansi varmi. varsa kisa surede edinilmis mi yoksa genis bir zamandami. referans aldigi uyeler nasil aktif eski bilinen uyeler mi.4-) cep telefonu vb bilgi istediginizde hemen veriyor mu yoksa gecistiriyor mu.5-) size satmak istedigi ürün satis ilanlarinda var mi. yoksa avlarını alinik ilanlardan mi seçiyor.6-) fiyatlar 3 aşağı 5 yukari ayni. vermek istedigi ürünün fiyati abarti düşükse. veya pazarlik yaptiginizda ne deseniz yok olmaz demiyorsa şüphelen.lütfen alisveris yaparken bunlara dikkat edin. boşuna caniniz yanmasin. bu asalaklara paranizi kaptirmayin.

• Binbaşı
    1776 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

cok tesekkur ederim mate 8 kullanma tecrübem olmamıştı mi5 kullandim arkadasimdan alip birkac gün. acikcasi hem benimde farkettigim hemde farketmedigim birçok konuda ayrintili bilgi vermissiniz ilginiz icin cok tsk ederim vakit ayirdiginiz icinde. evet aslinda ayni tartida iki cihaz degil fiyatlarıda cok fsrkli fiyat disi bir kiyas yapmakti benimki. mate 9 suan asiyor beni ithalat garantili mate 8 almayi dusunuyorum. birsuru inceleme izledim p9 kamera konusuyla bir tik önde videoda mate 8 cok yavas odaklaniyor. p9 panasonic lecia lens ozel bir lensten dolayi baya farkla önde. p9 6 inc olsa aslinda direk secimimi ondan yana yapardım kamera yada buyuk ekran konusunda secim yapmaliyim. şuan tek fark o çünkü. bilgisayar ogretmeniyim el cantasi tasiyorum agirlik buyukluk cok onemli degil hatta gun boyu elimde cok islem yaptigimdan buyuk ekran tercih etmek istiyorum ve 6 inc olan birkac telefondan biri mate 8 ve en iyi govde ekran oranina sahip. bakalim ekran mi kamerami karar verip alacagim artık. tekrar tskler iyi forumlar.

Hocam kamera fotoğraf icin kullanilacaksa hem selfie kamerasi hrm arka kamerasi basarili sadece video problemli bunun altini özellikle cizeyim. Suan kullanmadigimdan olsa gerek p9 u cok merak ediyorum belki bunu satip p9 alabilirim hazir aklima getiridiniz bi araştırma yapayım p9 ile ilgili :) video haric mate 8 asla uzmez, tabi belki Android 7 ile duzeltilmis olabilir video performansı cunku sorun kamerada degil yaziliminda

• Binbaşı
    1051 Mesaj

install deyip devam edin aşamalara

|
    |
    SerseriGezgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transformers_78 -- 24 Aralık 2016; 18:55:8 >

Arkadaşlar mate 8 güzel ancak sar değeri çok 1.5 bende şu aralar telefon arayışındayım tüm forumları takip ediyorum nerdeyse. Mi 5 çok güzel telefon ancak çok nazik.Gözünüzden sakınarak kullanmak gerek

|
    |
Bey Azura
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.