Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir nevi öyle. Haftalık global beta yükleyince haftada bir güncelleme alıyor. Büyük güncelemeler de kararlı sürümden önce betaya geliyor. Geliştirici sürüm olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 16 Ekim 2016; 1:42:14 >
  • ligtv39 L kullanıcısına yanıt
    Yüklersin. Herşeyin siliniyor yedek al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    öyleyse güzel düşündüğüm gibiymiş teşekkürler cevabın ıcın telefonun şu anki durumu nasıl birde guncellemelerle hallettılermı ısınma sorunun fılan veya başka sorunlarını orjinal sürümünde beta olmayan yani şu anki halini merak ettım sipariş ettim bekliyorum cunku :D
  • Kılıf kullandığım için ısıyı pek hissetmiyorum. O yüzden güncellemeyle ısının düşürülüp düşürülmediği konusunda sağlıklı yorum yapamam. Isı problem değil bence, bu kadar güçlü işlemciye sahip olup da ısınmayan telefon yok. Ben onu bir problem olarak görmüyorum. Geliştirici romun özelliği haftalık güncelleme alması, kararlı rom ile bazı ufak tefek farklar vardır. Mesela daha önce kullandığım kararlı romda kendi internet tarayacısında yazı yazarken boşluk tuşu çalışmıyordu, geliştirici romda bu sorun çözülmüş. Gözlemlediğim kadarıyla geliştirici romda sorunlara daha çabuk müdahale edildiği için daha çabuk çözülüyor. Hoparlör ve kulaklık sesini pek beğenmiyorum, onun dışında bir eksiğini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Bence 5S'e geçmelisin. Mi 5 olan masanın üstünde yağ gibi kayıyor ama 5s kaymıyor

Aynen Mi 5 alıp masaya koyduğum ilk gün telefon böyle yavaş yavaş aşağı doğru hareket ediyordu.Dedim adamlar yapmış helal olsun
  • Arkadaşlar iyi geceler.Telefonum mi5 64gb kısmetse haftaya gelecek.Imei tamiri işlerinden biraz anlamaktayım.Mediateki değiştirmişliğim var.Neyse bunun için unlock ve root atmak gerekli dimi? Kayıtsız telefonu kaç gün kullanma hakkım var?

Edit:İmei tamiri yapınca güncelleme sıkıntısı oluyormu her hafta cuma günü gelen güncellemeler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Warknife_ -- 16 Ekim 2016; 11:06:20 >
  • armutyus A kullanıcısına yanıt
    Amiral gemiler çıktıktan sonra xiaomi yazılıma olan önemi iyice artırdı halen ufak tefek sıkıntılar var ama böyle hızlı güncelleme geldiğini görmek gerçekten güzel :) Mesela benim de eski cihaz G2ydi bi güncelleme gelirdi sonrası meçhul gelecek mi gelmeyecek mi beklerdik bir umut. Maşallah Xiaomi'nin bu haftalık güncelleme ve üst sürüme geçiş hızı çok iyi, birde şu arayüzü sadeleştirseler tadından yenmez miui 9 da çözülür inşallah bu sıkıntılar kullanmadığımız birsürü fonksiyon/uygulama hem depolama hem ram işgal ediyor hem de cihazı ağırlaştırıyor çok az da olsa

• _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Developer rom gerektiği için unlock gerekli ve sistem üzerinde değişiklik yapılacağı için root da haliyle gerekli. Yanlız snapdragon chipset biraz daha meşakkatli mediatek'e göre. Çok zor değil ama adım sayısı biraz daha fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 16 Ekim 2016; 5:08:56 >
  • jakobyen kullanıcısına yanıt
    Ben yükledim. Güncelleme var diye uyarıyor güncelle diyorsun bu kadar.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediğin sorunların hiçbiri olmadı. Ama ciddi sorunlar bunlar. Bence aldığı yerle iletişime geçsin.

• Merhabalar,

Siyah 64 GB ile aranıza katıldım.
    Birkaç sorum olacak.

1)Mi Hesap açmama gerek var mı?Bana ne katar?

2)Mi Mesaj nedir?Etkinleştirmem gerekir mi?

3)Telefonu yeni aldım yapmam gerekenler nelerdir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneraL7 -- 16 Ekim 2016; 9:21:59 >
  • Gunaydin dh iyi pazarlar.
    Whatsappdan bildieim gelmiyor programa girince geliyor bildirimler sanki uyutuyormuşum gibi fakat greenifyde whatsapp secili degil nasil duzeltebilirim bu sorunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cevaplarsanız sevinirim
    http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-5-ithalatci-garantili-p-HBV0000000YQ1
    su telefonu alirsam herhangi bir islem yapmam gerekiyor mu. ilk sayfada yazilanlar menusu falan turkce mi geliyor guncelleme alıyor mu?
    bir de hafızası artmıyor anladıgım kadarı ile fotograf kalitesi g4 ile ayni denmis yakin bile olsa bana yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

cevaplarsanız sevinirim
    su telefonu alirsam herhangi bir islem yapmam gerekiyor mu. ilk sayfada yazilanlar menusu falan turkce mi geliyor guncelleme alıyor mu?
    bir de hafızası artmıyor anladıgım kadarı ile fotograf kalitesi g4 ile ayni denmis yakin bile olsa bana yeter.

O fiyata 64gb ve islemcisi daha hizli olan modeli alabiliyorken buna o fiyati vermem acikcasi

• Dlna dan smart tv ye resim veya video gonderebilen var mı. Bende bir türlü çalışmadı.

• Mı 5 lerde bozuk bende de tv ye ekran yansıtmıyor yada bozuk yansıyor çözüm de yok

• Coco.Jambo kullanıcısına yanıt
    Global stable miui8 8.0.5 teyim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

cevaplarsanız sevinirim

Hocam ben Mi5 Çin'den gelme aldım root falan uğraşacak vaktim olmadığından G4 dual'e geçtim, ilk işim kameraya bakmak oldu, "düşük ışıkta flaşsız çekimde" baya fark var aralarında bilginiz olsun ama diğer senaryolarda aratmaz. Batarya dahil diğer konularda zaten Mi5 üstün. G4 dual ile FM Radyo, çıkarılabilir batarya ve SD kart avantajı oldu sadece.

• Ya ön kamera 4mp az değil mi? Telefon sahipleri bunun hakkında görüşünüz ne, ön kamera iyi mi kötü mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    İnternette araştırdığımda 2017 ikinci çeyrek belirtiliyor dostum bence okadar hızlı gelmez

• 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.