Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1722. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17201721172217231724
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burgazlix39x

Beyler lütfen ekran açık kalma sürenizi paylaşır mısınız?

9.5.2.0 sürümü kullanıyorum,3-3.5 saat ekran süresi alıyorum acaba benim batarya mi öldü artık yoksa guncellemeden sonra mi böyle oldu bunu öğrenmek istiyorum.
    Hocam birkaç şey yazacağım yaparsan süren biraz daha artar tahminimce.

1. GPS bildirim çubuğundan kapanmiyor mesela. Bildirim çubuğunda basılı kalıp GPS i olduğu yerden kapatman lazım.

2. Wifi ayarlarından gelişmiş vs ayar var. Oradan her zaman taramayı kapat.

3. Şebeke modları şarj konusunda önemli bir etken. Mesela wifi de kullanıyorsan gir oradan 2g yi seç. Mobilde işin varsa 3g veya LTE ne lazımsa açarsın.

4.Ekran parlaklığı otomatik değil yarıda yüzde elli civarında olsun kapalı ortamlarda. Disarida giremiyorum diyorsan 100 yap o sana kalmış. Gece daha düşük bile rahatlıkla iş görüyor. Özellikle mi5 te ama genel olarak tüm cihazlarda yüzde elliden veya altmıştan fazlası şarjı sömürüyor. Gereksiz programlar devre dışı Google Play'de filmler vs. Ben bu şekilde 5 saati görüyorum. Şuan mesela şarjım 66 ekran sürem 1saat 40 dk. Minimum 4 saati geçer. Cihaz 15 veya 16 aylık.

Edit: yolculuk yapıyorum LTE açık ama her yerde sağlıklı bir çekim söz konusu değil. Cihazı sarıdan 8 saat önce çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyidebanane13 -- 30 Nisan 2018; 17:8:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Temmuz ayına kadar bütün güncellemeler askıya alındı. Temmuz ayından sonra global beta güncellemeleri devam edecek.
  • Burgazlix39x B kullanıcısına yanıt
    1,5 senelik cihazda Ortalama 5 saat civarında. Yukarıdaki arkadaşın söyledilerine ek olarak:

wifi menüsünden wifi yardımcısını kapatın.

Uygulamaları yönet, izinler, otomatik başlatma dan lazım olmayanları kapatın, otomatik başlamasın.

Pil tasarruf modunu açın.

Ekran parlaklığını otomatik değil elle ayarlayın.

Ayarlar, pil, uygulamaların pil tasarrufu menüsünden tek tek uygulamalar için arka plan etkinliklerini kısıtla seçin. WhatsApp gibi bildirim gelenleri kapatmayın, pil tasarrufu (önerilir) yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiboz -- 30 Nisan 2018; 19:17:2 >
  • ben şarj dayanmıyor diye batarya değişimi için servise yolladım telefonu acaba dedim bataryası mı öldü. bi gelsin bakalım sonucu yazarım. telefonu fazla kullanmıyorum eve geldiğimde şarj yüzde 30 40. %100 şarjla dışarı çıkmadığım zamanlarda telefonsuz kalıyorum
  • bugun son guncellemeden sonra ilk defa mi5 kendi kendine menuler acmaya dokunuyormus gibi herseyi acip kapamaya basladi zar zor kapatip actim duzeldi simdi ama boyle birsey ilkdefa basima geliyor telefon cildirdi dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: hiboz

1,5 senelik cihazda Ortalama 5 saat civarında. Yukarıdaki arkadaşın söyledilerine ek olarak:

wifi menüsünden wifi yardımcısını kapatın.

Uygulamaları yönet, izinler, otomatik başlatma dan lazım olmayanları kapatın, otomatik başlamasın.

Pil tasarruf modunu açın.

Ekran parlaklığını otomatik değil elle ayarlayın.

Ayarlar, pil, uygulamaların pil tasarrufu menüsünden tek tek uygulamalar için arka plan etkinliklerini kısıtla seçin. WhatsApp gibi bildirim gelenleri kapatmayın, pil tasarrufu (önerilir) yapın.
    Dediklerinizin zaten hepsini yapıyordum teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: iyidebanane13

Hocam birkaç şey yazacağım yaparsan süren biraz daha artar tahminimce.

1. GPS bildirim çubuğundan kapanmiyor mesela. Bildirim çubuğunda basılı kalıp GPS i olduğu yerden kapatman lazım.

2. Wifi ayarlarından gelişmiş vs ayar var. Oradan her zaman taramayı kapat.

3. Şebeke modları şarj konusunda önemli bir etken. Mesela wifi de kullanıyorsan gir oradan 2g yi seç. Mobilde işin varsa 3g veya LTE ne lazımsa açarsın.

4.Ekran parlaklığı otomatik değil yarıda yüzde elli civarında olsun kapalı ortamlarda. Disarida giremiyorum diyorsan 100 yap o sana kalmış. Gece daha düşük bile rahatlıkla iş görüyor. Özellikle mi5 te ama genel olarak tüm cihazlarda yüzde elliden veya altmıştan fazlası şarjı sömürüyor. Gereksiz programlar devre dışı Google Play'de filmler vs. Ben bu şekilde 5 saati görüyorum. Şuan mesela şarjım 66 ekran sürem 1saat 40 dk. Minimum 4 saati geçer. Cihaz 15 veya 16 aylık.

Edit: yolculuk yapıyorum LTE açık ama her yerde sağlıklı bir çekim söz konusu değil. Cihazı sarıdan 8 saat önce çektim.

Alıntıları Göster
    Dediklerinizini zaten yapıyordum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Hot.Coffee

Salla kazan için 7 gün geçmesi gerekiyormuş. 7 gün sonunda bu hata otomatik olarak giderilip cihaz eşleşmiş olucak. Bu hatayı alacaklar olursa 7 gün beklemeleri gerekiyormuş.

Alıntıları Göster
    Acaba aynı olay bip sürpriz nokta için de mi geçerli? Çünkü "oyna" ya tikladigimda "Üzgünüm, konumunun belirlenmesi sırasında bir sorun yaşandı 😞 Sürpriz noktaya biraz daha yaklaşarak tekrar deneyebilir misin?" hatasını alıyorum ne yapmam lazım acaba

• revolutionx kullanıcısına yanıt
    Turkcell e yeni geçmedim ancak bu sorun bendede mevcut

• Şu Oreo Global Stabil güncellemesini düzgünce verseler keşke. Büyük ihtimalle son güncelleme olacak en azından sağlam olsunda 1 yıl daha kullanabilelim cihazı...
  • hakang1969 H kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var

Çözümü bulan var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

bugun son guncellemeden sonra ilk defa mi5 kendi kendine menuler acmaya dokunuyormus gibi herseyi acip kapamaya basladi zar zor kapatip actim duzeldi simdi ama boyle birsey ilkdefa basima geliyor telefon cildirdi dedim
    Oreomu?

• blackcat67 kullanıcısına yanıt
    7.0 da oldu android

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamanlarda Dosyalarım, Müzik gibi uygulamalarda reklam çıkmaya başladı. Kararlı 9.5 var. Ayarlardan öneriler kapalı olmasına rağmen yine de reklam çıkıyor. Anlayamadım.
  • Güncellemeden sonra kilit ekranının sağ üstünde duran kilit ekranı duvar kağıdı ayar tuşu kayboldu. Bu değişen kilit ekran duvar kağıdı ayarı nereden yapılıyor bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: revolutionx

Acaba aynı olay bip sürpriz nokta için de mi geçerli? Çünkü "oyna" ya tikladigimda "Üzgünüm, konumunun belirlenmesi sırasında bir sorun yaşandı 😞 Sürpriz noktaya biraz daha yaklaşarak tekrar deneyebilir misin?" hatasını alıyorum ne yapmam lazım acaba

Alıntıları Göster
    Hocam telefonun test yeri var ya oraya girin orada GPS teste girin düzelecek.

• Instagram odak modu gelen var mı benim telefonda yok fakat arkadaşın s7 sinde var

• Benimle benzer sorundan şikayetci olan kimse yokmu ya? Bir tek ben mi rahatsız oluyorum çok ilginç :/
  • sitnaons kullanıcısına yanıt
    O bir hata değil yeni bir kısayol gibi yukarı kaydirinca Google asistan aciliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hiboz H kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Ek ayarlar > Gizlilik > Reklam Hizmetleri > Reklam tanımlayıcısı kullan kapatın ve telefonu yeniden başlatın.
    Ayarlar > Sistem uygulamaları > Güvenlik > Tavsiyeleri al kapatın, aynı yerdeki Temizleyici > Tavsiyeleri al kapatın.
    İndirilenler > Ayarlar > Önerilen içeriği göster kapatın. (yeni yazılım ile burası ingilizce oldu Settings > Show recommended content kısmını pasif yapın)
    Dosya yöneticisinde ise reklam ayarı şu şekilde kapanıyor. Dosya yöneticisi sol üst köşede üç çizgiye tıkla > ayarlar > hakkında > öneriler var burayı pasif konuma getirin.

Alıntıdır.
  • 
Sayfa: önceki 17201721172217231724
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.