Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: excusemebut

Ayarlar'dan Ekran'a gelin. Orada "Uyandırmak için ekrana çift dokun" seçeneğini görürsünüz zaten. Bir de Ayarlar'dan Ek Ayarlar'a girip Tuşlar bölümünü açarak oradan 'Ana ekrana geri dönmek için Ana ekran tuşuna dokunun' seçeneğini aktif ederseniz tuşa çok fazla basmanıza gerek kalmaz.

Ek olarak cihazı root ettiyseniz ilk sayfada kilit ekranındayken orta tuşa basmadan nasıl parmak izini okutturabileceğiniz yazıyor.

hocam benim mıuı sürümü 7.2.4.0 global kararlı. fakat Ayarlar dan Ekrana geldigimde
    "Uyandırmak için ekrana çift dokun" seceneği yok.
    ayarlar,ekran baslığı altında
    * parlaklık düzeyi
    * okuma modu
    * renk kontrast
    * ekran koruyucu
    * ekranı otamatik dönür secenekeri var

• quote:

Orijinalden alıntı: jeremyre

Hocam cüzdan uygulaması ile ben de yapamamıştım. Nfc açık olacak,güvenli element konumu hce cüzdan olacak. Dokundur ve ödede ise ödeme varsayılanı cüzdan seçili olacak. Bir de varsayılanı kullan aktif olacak. Bendeki global beta 7.1.19 bu arada.

Teşekkür ederim akşam migrosta deneyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    Xposedin avantajı artısı nedir hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar evde wifi ye bağlanınca böyle bir şey çıkıyor. Bu nedir nasıl kaldırırım.

• Dostlar merhaba ben 8.1.9 stabil eu romu yukledim mi hesabıma giriyorum mi cloud a tıklıyorum girmiyor senkronizasyon da yapmıyor elinde android 7 kullanan bir arkadaşım hem mi note apk ve mi cloud apk paylaşabilir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Xposedin avantajı artısı nedir hocam?

Xposed ile youtube ta hiçbir reklam görmezsiniz.

Xposed ile youtube u en ufak takılma yaşamadan; ister ekranı kapatıp, ister kilit ekran da isterseniz başka bir uygulama ile ilgilenirken arka plan da kullanabilirsiniz.

Xposed ile youtube u tam ekran izlerken sesi sesi kısmak/açmak için parmağınızı aşağı/yukarı hareket ettirirsiniz. Aynı şekilde ileri yada geri sarmak için parmağınızı sağa/sola kaydırırsınız.

Xposed ile sadece otomatik dönmesini istediğiniz uygulamaları seçersiniz. Bunun dışında kalan uygulamalar her zaman dikey kalır.

Xposed ile istediğiniz uygulamaları seçtiğiniz süre boyunca ekran da açık tutarsınız.

Xposed ile Miui ye özel tema motorunu kullanabilir, dilediğiniz temayı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Xposed ile Miui Tweak uygulamasını kullanarak hayal edemeyeceğiniz kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. (Küçük bir bedel karşılığı müthiş özellikler)

Xposed ile özellikle batarya optimizasyonları noktasında bir çok özelleştirme yapabilirsiniz.

Bunlar benim için Miui arayüzünde Xposed ile yapılabilen bir kaç işlem.

CM arayüzün de çok daha fazlası mevcut. (Oneplus One kullandığım dönem oldukça ilgileniyordum.)

• Dostlar merhaba ben 8.1.9 stabil eu romu yukledim mi hesabıma giriyorum mi cloud a tıklıyorum girmiyor senkronizasyon da yapmıyor elinde android 7 kullanan bir arkadaşım hem mi note apk ve mi cloud apk paylaşabilir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: cedayroy

quote:

Orijinalden alıntı: jeremyre

Hocam cüzdan uygulaması ile ben de yapamamıştım. Nfc açık olacak,güvenli element konumu hce cüzdan olacak. Dokundur ve ödede ise ödeme varsayılanı cüzdan seçili olacak. Bir de varsayılanı kullan aktif olacak. Bendeki global beta 7.1.19 bu arada.

Teşekkür ederim akşam migrosta deneyeceğim.

Daha once LG de 2-3 defa deneyerek ödeme yapardım. Mi5 de otobüste kullandığımız akbiller gibi saniyede ödeme yapıyor.

• Turkcell hattında VoLTe yi çalıştırabilen varmı? Farklı bir telefondan HDSES yazıp 2222 ye yolladım ve aktif ettirdim. Tekrar sim kartımı taktım Mi5'e ama arama yaparken HD yazıyor bazen aynı şebedekeden olduğunda ama yukarıdaki ikonda HD yaza VoLTe ibaresi yok. Turkcell'de VoLTe kullanan arkadaş varmı?

• Dün n11-turuncu mağazadan aldığım xiaomi mi5 prime gold telefonun elime ulaşmasıyla artık bende aranızdayım. Ürün sorunsuz geldi ve baya memnunum alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

• spiderman_ kullanıcısına yanıt
    kardeşim 1. 5 yıllık Zenfone 2 kullanıcısı idim hiçbir sıkıntısi yoktu 1 haftalık kullanımda sana söyleyeyim + Şarjı net olarak çok daha iyi 1 gün rahat çıkıyor +işlemcisini biliyorsun zaten SD820 tel akıyor uygulama arası geçişte hiç kasma yok +parmak izi çok hızlı +kamera acısı geniş(snapchat kamerası çok iyi) +bildirim ışığı rengi ayarlama

- Kamerada Asus kadar mod yok ama arka kamera başarıli ön kamera için aynısini diyemem düşük ışıkta vasat - çift dokunuşa çok alışmıştım Mi 5 de çift dokunuş ile ekranı uyandırabiliyorsun sadece, cift dokunusla kapatma yok - Hoporlor çok tiz geldi bana ama kulaklık takınca farkını hissetmiyorsun - eldiven modu

Vodafone hat kullanıyorsan 4g de sıkıntı çekebilirsin band desteğinden dolayı ama telefonun bağlanma hızı da yüksek gayet genel olarak ben memnunum asusta günü kurtarmak için uğraşıyordum bunda öyle bir dert yok zaten ikisinde de hızlı şarj özelliği var Mi5 de Type C özelliği şimdilik Dezavantaj(ortamlarda şarj aleti sıkıntısi) gibi gözükebilir ama aktarım hızı ve ileriye dönük yeni telefonlarda da var,(dönüştürücü 15 TL en kötü yanında taşırsın) tam bir fiyat performans telefonu dediğim gibi bende çok düşünmüştüm geçsem mi ne farkı var diye elimden geldiğince yazmaya çalıştım telefonu biraz uğraşırsan özellikle tadından yenmez bu dezavantajlar iyilestirilebilir çünkü n11 turuncu mağazadan 1200 liraya aldım umarım yardımcı olur yazdıklarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woeyy -- 7 Şubat 2017; 14:37:52 >

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin ayarlarınız ne şelilde birde sizden fikir alalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar merhaba ben 8.1.9 stabil eu romu yukledim mi hesabıma giriyorum mi cloud a tıklıyorum girmiyor senkronizasyon da yapmıyor elinde android 7 kullanan bir arkadaşım hem mi note apk ve mi cloud apk paylaşabilir mi acaba???

• Telefona Android 7 olan global developer sürümünü yükledim. TWRP yüklemeyeyim dedim. fastboot komutlarıyla yükledip ardından recovery ye giriyorum herşey güzel twrp çalışıyor fakat reboot deyip sistemi açmaya çalışınca logoda kalıyor. 3.0.2.3 ve 3.0.2.2 sürümlerini denedim ikiside aynı sonucu verdi. Benim gibi aynı şekilde yapıp becerebilen bir arkadaş yardım edebilirse çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soickan

Turkcell hattında VoLTe yi çalıştırabilen varmı? Farklı bir telefondan HDSES yazıp 2222 ye yolladım ve aktif ettirdim. Tekrar sim kartımı taktım Mi5'e ama arama yaparken HD yazıyor bazen aynı şebedekeden olduğunda ama yukarıdaki ikonda HD yaza VoLTe ibaresi yok. Turkcell'de VoLTe kullanan arkadaş varmı?

Hocam voLTE' yi başka bi hattan aktif etmeniz hiçbirşey ifade etmez bunu 4G' yi aktif etmek gibi düşünmeyin. Operatörler bunu pazarlama stratejisi olarak görüyor. Ağırlıklı olarak faturaya ilave telefon modelleriyle çalıştırıyorlar o yüzden şu aşamada Mi5 ile bunu kullandırmazlar.

• Global 8.1.2'ye (Android 6.0.1) Xposed kuran var mı? İş görüyor mu?

Bir de şu wallpaper carousel uygulamasını nasıl silebilirim?

• turki5hmo kullanıcısına yanıt
    Antutu Officer uygulaması ile de cihazın orjinalliğini kontrol edebilirsiniz.
  • Beyler WhatsApp ta bildirimlerden hızlı cevap yapabilen varmı? Bende nougat geldi geleli hiç çalışmıyor.

• cedayroy C kullanıcısına yanıt
    Benim de eşimin hattı da vodafone. Volte açık. Bende mi5, onda G3 Beat var. Görüşme esnasında ses simgesi altında HD yazıyor (sadece mobil veri açıkken). Volte bu mu oluyor tam olarak. Yoksa herkese mi öyle yazıyor. Örnek resim:

Büyük resim:http://i.hizliresim.com/PnLJ0N.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiboz -- 7 Şubat 2017; 17:41:54 >

• eeGoo kullanıcısına yanıt
    WhatsApp ayarlardan açılır pencere açıo deneyin bir de.

• 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.