Şimdi Ara

Xiaomi log mu tutuyor gizli dosyalar ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
9.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dosya yöneyicinde gizli dosyaları göstere tıkladım bir sürü log verileri var internet geçmişi video logları vs. buneya? bunları enden tutuyor bunları server a gönderip biizmi takip ediyorlar? bu logların ne oldugu bilen varmıdır logun birini açtım girdiğim uygylamarın saatleri siteler vs. bütün bilgiler var adamlar telefona trojan kurup mu satıyolar bunedir ya? geetest diye klasör var içinde loglar var kontrol edin başka log olan klasörlerde var mui adı altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 5 Ağustos 2019; 12:42:32 >

• aynen öyle , sadece xiaomi değil android tabanlı bütün telefonlar "spy" hareketlerine sahip...

samsung , LG de alsanız sonuç değişmeyecek...

hatta no name pek ünlü olmayan bir marka da alsanız google ajanlık yapmaya devam eder...

size tavsiyem bu durumdan kurtulmak için telefonunuza uygun saf android yüklemek ve root yaparak bu tür

spy haraketlerini engellemeye çalışmak...

tabii ne kadar başarılı olursunuz orasını bilemiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 5 Ağustos 2019; 21:34:32 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    hocam bunu google değilde xiaomi dosyaları firma kendisi yapmış kendi uygulamarı sonuçta tabikir googleda çalarda böyle ortalıkk yerde amotr gibi çalmaz şifreli gözükmeyen yerlere tutuyordur loglunu, ulan bi baktım 2.5gb yer kablıyor bir dosya boş içide hep loglar vs. buldum sonra
  • Eu rom kurun. Avrupa'da gizlilik ve haklar üst seviyede olduğu için avrupa'ya ihraç ettikleri cihazlarda bu kadar cesur olamıyorlar. Bu casusluk faaliyetlerini bizim gibi geri kalmış 3. Dünya ülkelerinde rahat yapiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oturtan boğa kullanıcısına yanıt
    bizdeki global rom dimi, bilgisayara bağlayıp formatlamak vs. zor işler diye hiç bulaşmadım ama öyle yapmak gerek sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

bizdeki global rom dimi, bilgisayara bağlayıp formatlamak vs. zor işler diye hiç bulaşmadım ama öyle yapmak gerek sanırım.
    Evet Türkiye'de satılan cihazlar global romlu.Hiç bilmiyorsan biraz uğraştırıcı olabilir ama zor değil. Önce cihazın bootloader kilidini açıp twrp recovery kurmalısın. Daha sonra kurmak istediğin rom'u zip olarak cihazın depolanmasına atıp açılışta twrp ile flashlayacaksın. Biraz araştırırsan kaynak çok.

Bu forum yardımcı olur.
    https://forum.miuiturkiye.net/forum/redmi-note-7.345/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam oraya tam olarak nasıl ulaştın ben de bi temizlik yapayım.
  • thall kullanıcısına yanıt
    uygulama yöneticisinden gizli dosylaarı göster yaptım, dahili hafısada zaten herset ortada saklamamışlar bile.insan android de sistemin içine bir yere atarki bulamayalım
  • DHBSC55 kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle yaptım. Gizli dosyaları göster dediğim de; açılan sayfada silik bir yazıyla, "Gizli dosya yok" diyor, onun üstünde de "Dosyaları şimdi..." yazısı var.
    ona tıklanıyor, açılan sayfa da, ekran görüntüsünü aldığım alan geliyor. Bunlar sistem dosyalarına benzettim silmedim, bunlar mı silinecek?
  • Xiaomi log mu tutuyor gizli dosyalar ??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thall

ben sildim hangisinin içindeydi hatırlamıyom şimdi işte, ama o sistem dosyalarının birinin içinde sistem dosyası değil aslında sadece gizli klasör şeklinde idi ama mi li bir klasör vardı onun içinde çok vardı onlarca .log dosyaları vardı açıtm içlerini hep bildiğin yaptıgın şeylerin logu tutulmuş. şimdi ben düz android alıcam bir sonraki telefonu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.