Şimdi Ara

Xiaomi Band 4 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
14
Favori
71.353
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coolman06

Temassız ödeme olan here yerde NFC ile ödeme yapabilirsiniz. Marketlerde çoğu zaman NFC açıp cep telefonum ile temassız kart değdirdikleri yere değdirip ödeme yapıyorum. Hatta bazı market çalışanları ısrarla olmadığını söylüyor ben bir dokundurayım olmazsa yine olmasın diyorum, dumura uğruyorlar:) A101, BİM lerde bile var.

Alıntıları Göster
    100 tlye kadar mı peki bu işlem sadece? Otobüs kartlarında felan oluyorsa işimi görür aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş için hayvanları kovalarken telefona uzanamadığım da arayanı görüp işime devam ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VaporWave

100 tlye kadar mı peki bu işlem sadece? Otobüs kartlarında felan oluyorsa işimi görür aslında.

Alıntıları Göster
    90 TL ye kadar, otobüs yada metroda denemedim.
    https://www.vakifbank.com.tr/mobil-temassiz-odeme-.aspx?pageID=2621

• Aliexpres den 179 tl ye kargo dahil aldım. Türkiye de ne zaman 200 tl ye satılır o zaman sıcak fırsat olur

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun vergisiyle Türkiye'de pahalıya almış olacaksın.

• MiBand 1'i kullanıp ömrünü de doldurttuktan sonra daha almamıştım böyle ürünler ancak MiBand 4 bir cazip geldi. Ekranı biraz ufak kalmış ancak bunda da global/china gibi farklılıklar var mı emin olamadım o yüzden biraz bekleyeceğim.

NFC özelliği de Türkiyede kullanılabilecekse ödemelerde kesinlikle NFC'li global versiyon alırım. ApplePay'in Tr'ye geleceği falan yok artık sıkıldım bu durumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoWLoadinG -- 28 Haziran 2019; 1:24:41 >
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    telefonda nfc olmasina gerek yok degil mi? bankanin mobil appine bilekligi tanitabiliyoruz yanlis anlamadiysam

• quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

telefonda nfc olmasina gerek yok degil mi? bankanin mobil appine bilekligi tanitabiliyoruz yanlis anlamadiysam
    Hocam bileklikte oluyor mu bilmiyorum. Arkadaş Türkiye'de NFC ile alışveriş oluyor mu demişti bende cep telefonda NFC ile oluyor dedim.
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    anladim hocam bilgilendirme icin sag olun bilekligin nfcli versiyonunu beklesem mi diye dusunmustum boyle kullanilabiliyor mu diye ondan merak ettim. tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Aliexpres den 179 tl ye kargo dahil aldım. Türkiye de ne zaman 200 tl ye satılır o zaman sıcak fırsat olur
    179 x %25 + 4,50 TL = 230 TL ye gelir sana
  • Mi band 3 ile mi band 4 kayışları aynı mı? Bir sürü metal kayış falan var şimdi çöp olacaksa almayalım boşuna :)
  • ehiamico kullanıcısına yanıt
    swat882 kullanıcısına yanıt
    Neden pahalıya alıyormuş?

Ortalama 30 Dolar diyelim aldığı ürün, arkasına hiç kısmadan yazdılar 30 $'ı.

30 $ * 0.20 = 6 $
    6 $ * 5.77 TL = 34,62 TL
    Hadi 30$'a inanmayarak kutuyu açtılar emin olmak için birde 5.20 Gümrük sunum ücreti
    Eder sana 179+34,62+5,20 TL = 218,82 TL... Hadi düz 220 TL olsun.
    Burada bildiğim kadarıyla satış fiyatı orjinal mağazada 299 TL.
    Bu devirde 70 TL iyi para.
  • Kolunuza böyle sürekli sinyal yayan cihazları takmayın. Diyeceksiniz ceptelefonu da var. Onu hiç değilse bir kenara atma şansı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

Neden pahalıya alıyormuş?

Ortalama 30 Dolar diyelim aldığı ürün, arkasına hiç kısmadan yazdılar 30 $'ı.

30 $ * 0.20 = 6 $
    6 $ * 5.77 TL = 34,62 TL
    Hadi 30$'a inanmayarak kutuyu açtılar emin olmak için birde 5.20 Gümrük sunum ücreti
    Eder sana 179+34,62+5,20 TL = 218,82 TL... Hadi düz 220 TL olsun.
    Burada bildiğim kadarıyla satış fiyatı orjinal mağazada 299 TL.
    Bu devirde 70 TL iyi para.
    Istad sayfalardir 250ye 260a linkler paylasiliyor. Sizinde hesaplayarak yazdiginiz gibi 30lira icin haftalarca beklemeye, yuksek ihtimal ukime gidip odeme yapmaya, arizalandiginda garantisiz kalmaya deger mi

• Bir de arkadaslar, nfc bu linkteki cihazlarda mevcut mu?

Okudugum kadariyla nfc modeli sadece Cin'e ozel surummus. Anladigim kadariyla alacagimiz global surumlerde nfc yok. Dogru mu anladim

• m@rslan kullanıcısına yanıt
    Arada çok fazla fiyat farkı yok. Dediğiniz gibi 250 liraya xiaomi garantili aldım.

• FastegL F kullanıcısına yanıt
    Mi band 4 ekranı biraz daha büyük olduğundan uymayabilir.

• m@rslan kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam NFC ve sesli asistan sadece Çin'e özel Çin dışında şuan için çalışmayacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.