Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
7.530
Cevap
322
Favori
562.499
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi
Giriş
    78 Mesaj
    Selam, Mi Box'ında Archos Player kullanan var mı? Güncelleme öncesinde x265 codec videoları sorunsuz bir şekilde oynatıyordu fakat güncellemeyle sorunlar başladı. Codec çözmede sıkıntı var gibi video ve ses senkronizasyonunda problem var. Bunu yaşayan ve problemin nasıl çözülebileceğini bilen var mı?

MX Player da denediniz mi?
    |
    |
    selfmachine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba dün n11 mosh mağazından kendim gidip aldım gayet başarılı kullanımı kolay olsada lg webos 5 yıldır alışık olduğumdan ( lg magic remote kumandanın mouse + sesli arama desteği de var) kumandadan metin girmek çok zahmetli telefon desteği ile bir nebze olsa da aştım

LGE Magic Remote MR14 bir türlü tanıtamadım.

Bluetooth kumandayı buluyor mac adresini dahi gösteriyor pin kodunu da giriyorum ama eşleşmiyor

Lg kendi cihazları haricinde kullanılmaması için kilitlemiş olabilir mi bir eşleşse tadından yenmez

Bu kumanda ile tüm set üstü kutuları digitürk dsmart tivi bu vs kumanda ediyor üstelik bağlı olduğu hdmi geçince otomatik olarak değişerek

Cihaz 4K deniyor ama tv içindeki netflix youtube görüntü kalitesi bir tık daha iyi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Birinci işlem:
    Dahili Netflix uygulamasının güncellemesini kaldırın, verilerini silin, zorla durdurun ve devre dışı yapın! Cihazı yeniden başlatın!

İkinci İşlem:
    16 Mayıs 2018 tarihli "Netflix (Android TV) 5.2.0 build 2087" sürümü buradan indirin ve cihaza kurun. Son olarak, Google Play ayarlardan otomatik güncellemeyi elle güncelleme olarak değiştirin.

İşlem bu kadar, artık sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

GSE İPTV, LAZY İP TV, bi de ücretli olan smart iptv var
    Merhaba iptv için ücretsiz uygulamalardan PROG TV tavsiye ederim menülerden biraz kurcalayıp ayarlarını yapınca gayet güzel oluyor.

Cihaz kumandası ile yukarı aşağı tuşları ile kanal değişiyor ( menüden kumandayı aktif hale getirilmesi gerekiyor)

Menü boyutu yazı boyutu ayarlanabiliyor

İptv sağlayıcısı kanal gruplama yapıyor ise burada o da kullanışlı hale geliyor.

H264 H265 codecleri istediğiniz media player ile kullanabiliyorsunuz
    Videoları kodi ile açabiliyorsunuz vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejat S -- 1 Eylül 2018; 19:8:32 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: cey100

Netflix de (Tvq-pm100 5.2.5) hatası çözümü. En azından ben de işe yaradı!

Birinci işlem:
    Dahili Netflix uygulamasının güncellemesini kaldırın, verilerini silin, zorla durdurun ve devre dışı yapın! Cihazı yeniden başlatın!

İkinci İşlem:
    16 Mayıs 2018 tarihli "Netflix (Android TV) 5.2.0 build 2087" sürümü buradan indirin ve cihaza kurun. Son olarak, Google Play ayarlardan otomatik güncellemeyi elle güncelleme olarak değiştirin.

İşlem bu kadar, artık sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
    Bende resimdeki sürümü kullanıyorum sorun yok sadece gelen gümcellemeyi kaldırdım neden ise güncelleme yapınca 4K içerikleri HD kalitesinde oynatıyor

• Teğmen
    134 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ucrt

*Cihazın hafızasını genişletmek için usb bellek kullanmanız gerekir.

*Usb 2.0 veya 3.0 kullanabilirsiniz fakat cihazın çıkışı 2.0 olduğundan hiç bir fark yaratmayacaktır.

*Uygulama ve oyunların kurulum yerini usb bellek olarak belirleyebilirsiniz.

*Bir çok browser kullanabilirsiniz, kablosuz mouse ve klavye ile rahatça kullanılabilmektedir. Ana menüde uygulama ikonunun görünmesi için "Tv App Repo" uygulamasını yükleyebilirsiniz.

*Oyunlar için de genellikle Gamesir markasının modelleri önerilmektedir. Online alışveriş sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.
    Merhaba,

Gemesir veya benzeri gamepadlerden aynı anda iki tanesi Bluetooth ile bağlanabiliyormu ve çalışıyormu acaba?

Youtube uygulamasında HDD takıp çıkarınca bende de oldu ön belleği sildim güncellemeleri kaldırıp tekrar yükledim ondan sonra düzeldi

|
    |
    Epicus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Youtube uygulamasında HDD takıp çıkarınca bende de oldu ön belleği sildim güncellemeleri kaldırıp tekrar yükledim ondan sonra düzeldi

|
    |
    Epicus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Güncellemeyi kaldırdığın zaman varsayılan sürüm nisan sürümü oluyor ki, sen de öyle yapmışsın. Eğer 4k da sorun yaşıyorsan sırasıyla nisandan sonraki sürümleri tek tek dene bence. Ben mayıs sürümü kullanıyorum, şimdilik sorun yok.
    |
    |
    Nejat S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

32 gb'lık bir usb belleğim vardı. Cihaza taktım ve dahili depolama alanı olarak biçimlendirdim. Ama dahili olarak paylaşılan depolama alanına bir etki etmedi. Nerede hata yapıyorum?

|
    |

1) Cihazı nasıl kapatabilirim? Sadece yeniden başlatma var.

2)Harddisk'in sürekli çalışmasını istemiyorum. Işığı hep yanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Oynatıcı olarak Kodi kullanıyorum. Başka tavsiyeniz olur mu?

|
    |

https://youtu.be/ndFR-mzdI5E

Tv kumandası videodaki gibi Bluetooth bağlantılı bunu bir türlü mi box ile eşleştiremedim buluyor ama eşleşmiyor aynı şekilde ps4 dualshock da öyle

Kumanda ve tv arayüzü çok kullanışlı aynı şekilde cihazın kumandasına gibi pointerlı kumanda var mı

|
    |

Power + eksi tuşu olması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Nejat S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tablet iş yapar işinizide görür. Ben kablo görmek istemedim ve tv arkasında sabit bi cihaz olsun istediğim için aldım. tabletde işinizi çok rahatlıkla görecektir. mi tv box in avantajı arayüz ve güncellemeler.
    |
    |
    yasaluyari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Muhtemelen benim sorunum bundan kaynaklı , oyunları yüklemek dert, oyunların açılmasını beklemek daha büyük dert.

octopus'u her kurulumunda hata ile karşılaştımm, siz kullanıyor musunuz.
    |
    |
    ucrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba,

Denemedim fakat mantıken çalışması gerekiyor çünkü bu cihaza aynı anda bt gamepad, bt hoparlör, bt klavye ve mouse bağlanabiliyor. 2 tane gamepad'in bağlanması da bence sorun yaratmayacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Alzena kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    54 Mesaj

Merhaba,

Octopus kullanmıyorum fakat oynadığınız oyunlar için cihazın raminin yetmediğini düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ftekinsen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Media Sözlük
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Sohbet
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.