Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.426
Cevap
285
Favori
755.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jasigov

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: mylord2323

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: jasigov

Bende de durum aynı. Sanırım archos player da DTS çözücü yok. İlla archos dan seyredecem diyorsanız, ses ayarlarını dts pass through yapıp harici bir dts çözücü ile (AVR gibi) halledebilirsiniz. Yoksa DTS sesli dosyaları Kodi den oynatmanız gerekecek.

Archos da dts sesli bir video açtığımda dts codec yok. Google playe gidin diye bir uyarı çıkıyor. Cihaza şu an internet bağlı değil. Deniyemiyorum. Sizde öyle bir yönlendirme çıkıyormu..? Çıkıyorsa google playden codeci indirip deniyebilirmisiniz lütfen.. Avr siz passthrought yapmadan halledebilirsek güzel olacak. Benim tv lg 860 sv.

TV ye lg sound bar bağlı. Bu şekilde yazılım yükleyerek çözersek iyi olur. Çünkü archos un ara yüzü çok güzel..

Ses sistemim yok onu belirteyim ama akşam DTS sesli bir film için archos codec istedi. Google playden codec kurdum.Kurulan programa bir kere girince codecler yüklendi ve ses çalışmaya başladı.

Hocam iyi haber.. Archos mediaplayer olarak güzel... Kodi ile beraber kullanırız...

Tesekkürler

Cihazı biraz kurcalama fırsatım oldu. Evet dediğiniz gibi, archos codec lerini yükleyince DTS sesler TV hoparlöründen normal çıkmaya başladı. Ama avr den gerçek DTS sesleri alamıyordum.

Sonra optik kablo ile cihazı avr ye bağladım, ses ayarlarından SPDIF seçtim. Kodiden ses ayarlarını passthrough yaptığımda gerçek DD ve DTS olarak da sesleri avr den almaya başladım. Ancak cihazın optik çıkışı 3.5 mm jack, toshlink çıkıştan dönüştürücü aparat gerekiyor bilgilerinize.

Daha önceleri optik ses kablosunu TV den avr ye bağlı şekilde kullanıyordum. Cihazdan sesleri TV ye hdmi kanalıyla aktarıp TV den avr ye optik olarak aktarıp DD ve DTS sesleri alamıyordum. Bu şekilde sorun çözülmüş oldu. Avr nin hdmi dijital ses girişi yok malesef, sadece optik ve coaxial mevcut. Daha pratik ve mantıklı çözümü olan varsa bilgilendirebilir.

Hocam detaylı bilgi için tesekkürler. Ben tv yi direct optik kablo ile basit bir sisteme (sound bar) bağladım. Şimdilik idare ediyorum. Önümüzdeki hafta Avr ye bağlıyacağım. Bilgiler güzel oldu..

Bu arada mediaplayer olarak kodiyi kullanacak arkadaşlar.ayarlar/arayüz den regionelden dili muhakkak tr yapın. Yoksa alt yazıda tr karakter sorunu oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar
    Bu cihazın adaptör kablosu bana göre kısa. Bu konudan da (Volt, amper, gerilim vs.) çok anlamam acaba mümkünse yurt içinden daha uzun kablolu bir adaptör alabilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz? Saygı ve selam ile ...
  • Merhabalar. Bende creative 5.1 ses sistemi var. Ben bunu laptopa creative sound blaster x-fi harici ses kartı aracılığıyla bağlıyordum. USB üzerinden.

Bu sistemi Mi Box a nasıl bağlarım? Optik çıkış var. Kablo da var. Optik çıkışı 3.5 mm dönüştürme zimbirtisi da var. Fakat bunu bağlayınca ses kartına çalışmıyor. Sanki gücü sadece USB den alıyor. USB yi de Mi Box audio bağlıyorum. Fakat kodi üzerinden ses sadece 2.0 olarak çıkıyor. Sorround olmuyor. Spdif ayarlayınca da hiç ses vermiyor. Neyi yanlış yapıyorum? Aparat mi iş görmüyor? Bir fikri olan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Merhabalar
    Bu cihazın adaptör kablosu bana göre kısa. Bu konudan da (Volt, amper, gerilim vs.) çok anlamam acaba mümkünse yurt içinden daha uzun kablolu bir adaptör alabilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz? Saygı ve selam ile ...

Bir fikri olan yok mu?
  • quote:

quote:

Merhabalar

Bir fikri olan yok mu?

Yurtiçi.. Çok zor.. Ancak aliexpress

Tarayıcı olarak puffin var diye seviniyordum ama İlk açılışla qr kod taraması istiyor. Tam bakamadım. Her link için isteyecekmi. Yoksa bir sefermi.? Bilen varmı..?

Bu 2 tb lik hdd sorunsuz çalıştı şimdilik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 21 Ağustos 2017; 11:47:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Bu konulardan çok anlamam. Acaba size zahmet olmazsa link paylaşabilir misiniz? Ben bir şekilde alırım. Saygı ve selam ile ...
  • Blutv de sorun yasamaya baslayan var mi ? Bende acilmamaya basladi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Arkadaşlar Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 6.0 çin ve global olmak üzere 2 çeşit.2.el satan arkadaş olursa almak istiyorum.Bir süre kullanıp satıp merak ettiğim başka cihazla değiştiririm.
    Global cihazı alsak cihazın sıfırlayınca çince roma dönme gibi bir ihtimal varmı?
    Çince roma sahip cihaz alsam dil seçeneği türkçe yapma imkanı varmı?
    Donanımlar aynı çinçe cihaza atılabilecek global(türkçe dil seçeneği olan) rom yükleme imkanımız yokmu?
    2 cihaz arasında farklar nelerdir?

Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 6.0 global modeli aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

Blutv de sorun yasamaya baslayan var mi ? Bende acilmamaya basladi.

Sanırım Blutv'nin kendisinde sıkıntı var.
    Çünkü bende Apple TV var, ondada hata veriyor açılmıyor. Birkaç haftaya kadar problem yoktu.
  • Arkadaslar bu cihaza periscope yukleniyormu ?

• Diğer oda da ip tv izlemek için Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 6.0 çin versiyonu alsam sıkıntı olurmu?
    Youtubede ingilizceye dil yüklendiğini gördüm. Yükleyebilirmiyim?
    Bilgisi olan arkadaş varmı?
    Çin versiyonu çokmu kötü çin versiyonunu kullanan,gören arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 24 Ağustos 2017; 9:8:44 >
  • cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Çin versiyonunda google play sorunları var. Her uygulamayı yükleyemiyorsunuz. Ayrıca dil değiştirme işi ise bir muamma.Yan odadan sorun çıkmaz diye düşünüyorum (Bende modemle aynı odada). Sorun çıkarsa ya sinyal kuvvetlendirici kullanırsınız yada şunu;
    https://nis-store.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 24 Ağustos 2017; 9:27:53 >
  • quote:

Çin versiyonunda google play sorunları var. Her uygulamayı yükleyemiyorsunuz. Ayrıca dil değiştirme işi ise bir muamma.Yan odadan sorun çıkmaz diye düşünüyorum (Bende modemle aynı odada). Sorun çıkarsa ya sinyal kuvvetlendirici kullanırsınız yada şunu;
    https://nis-store.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/

Teşekkürler.
    Cihazlarla uğraşmak netten araştırp bir şeyler yüklemek hoşuma gidiyor.
    Dil değiştirme ile ilgili youtubeden vidolar izledim cihazı alırsam denerim.
    Satan arkadaşdan cihazın menüsünü istedim.
    Google play çok önemli değil.Fire tv stick kullandım onda da google play yoktu ama usb ile bir çok apk yı deneyerek yükledim biraz uzun sürüyor ama kullandığım çoğu uygulamayı apk olarak yükledim pek bir sorun yaşamadım.

Dün Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 6.0 global modeli aldım. Cihaz elime geçti görüntüsü gayet güzel ve hızlı beğendim.Çin versiyonunu da diğer oda için aldım.Kargoda ana menüler ingilizce diğer kısımlar çince kullanımda çok sorun çıkacağınız zannetmiyorum.
    Youtubede (convierte-mibox-3s-china-a-internacional-mod-19aa) çin versiyonunu global versiyona çevirme anlatım ve dosyalar var.Yapabilirsem cihazı global versiyona çevirmeyi deneyeceğim.
    Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 25 Ağustos 2017; 14:25:11 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Ali expressten arkadaş aldı. (Ben çok anlamam). Bana 265 TL'ye geldi.
  • Kota dolduğu için 24 mb fiber hız 8 mb düştü.Net iyice yavaşladı.Bu günlerde nette de bir sorunmu var acaba?
    Cihaz ile modem arasında 2 oda var bu cihazı kullanan arkadaşlar wifi çekim gücü nasıl?Aynı oda da mı kullanıyorsunuz?Yoksa benim gibi modeme uzak kullanan varmı?
    Yan odaya aldım biraz daha çekim gücü arttı ama yine yeterli değil?
    Modemi bir kaç gün sonra tesisatı kontrol ettirip aynı odaya alacağım.https://nis-store.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/ Xiaomi Ethernet Network Adapter USB — RJ45 aparatı yurtiçi bulma imkanım varmı?
    Sorun çözüldü.
    Görünüm ayarları 1080p-60 hrz olunca ip tv de takılmalar oluyor.İlginç olan 4k videoları takılmadan izliyorum.
    Görünüm ayarları 1080p-50 hrz olunca ip tv de takılmalar olmuyor.
    Yan oda da wifi çekimş güzel sorun yok.
    Ama 2 oda ilerde wifi çekimi biraz düşük.Aynı odaya bugün modemi getirdim.Wifi full çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 28 Ağustos 2017; 16:41:59 >

• ASUS PG279Q ile kullanmak istiyorum 4k ve full hd tvde denedim sorunsuz calisiyor ama monitorumden goruntu alamiyorum. Farkli hdmi kablolar denedim sonuc ayni. ne yapmam gerekir acaba?

• HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    görüntü aldığın tv de ayarlardan görüntü çözünürlüğünü otomatiğe alıp deneyebilirsin ya da monitorden herz veya hdmi özelliklerini gözden geçirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

görüntü aldığın tv de ayarlardan görüntü çözünürlüğünü otomatiğe alıp deneyebilirsin ya da monitorden herz veya hdmi özelliklerini gözden geçirebilirsin.

Otomatiğe alıp da denemiştim sonuç yine hüsran.

Ama akşam monitorün sitesine bakarken hdmi özellğinde "HDMI girişi sadece 2560 x 1440 @ 60 Hz destekler." yazısını gördüm. Yarın 4k bir tvde cihazı o çözünürlüğe alıp otomatik çözünürlüğünü de kapatıp getirip deneyeceğim. Sonuçları yazarım.
  • Lanet olsun böyle cihaza da monitöre de

1440p'ye otomatik almadığı için monitörden görüntü alamıyorum. tvlerde 1080p olarak çalışıyor elle 4k'ya alabiliyorum ama cihazın menüsünde manuel olarak ayarlanacak sadece 2k ayarı yok. 4k2k diye saçma bir ayar koymuşlar onu gidip başka tvde ayarladım ama yine görüntü alamadım. monitörün hdmi çıkışı sadece 2560x1440 60hz destekliyor ve Cihaz 2k monitöre göre görüntüsünü otomatik ayarlayamıyor diye cihazı kullanamıyorum.

2 gündür deli etti beni bu iş

369 tlye aldım 300tlye isteyen olursa veririm. lanet olsun uğraşmayacağım daha da android tv falan

• https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mibox-2-3rd-generation-smart-tv-android-media-player-satlik-170tl--128692946 cihazım satlıktır. Almak isteyen arkadaşlar pm atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 5 Eylül 2017; 21:42:43 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.