Şimdi Ara

XGIMI H2 / H3 Projeksiyon İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü - 1900 ANSI Lümen 4K HDR (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
36
Favori
68.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stereoturk

Selamlar

Geçen hafta xgimi h3 sahibi oldum, cihazdamı sıkıntı var bilmiyorum umarım burda biri bana yardımcı olur.
    Cihaz çince ama apple tv 4k ile kullanacağımdan dolayı sıkıntı yaşamam sandım. Hdmi 1 veya 2 porta ne bağlarsam bağlayım parlaklık ayarı yine standarda düşüyor.
    Cihazın kendi parlaklığını 80% yapıp güzel bi sonuca vardım, ama iptv box, apple tv 4, apple tv4k, vu+ box her ne bağlarsam bağlayım hemen hemen aynı sorun ile karşılaşıyorum.
    Dikkatli lense baktığımda bile kendi arayüzünden hdmi1 veya 2 portuna geçtigim an 50% anında parlaklık düşüyor gibi. 6 çeşit hdmi kablo denedim. Sonunda hdmi 2.1 8k destekliyen bi kablo aldım apple store dan, yine aynı sorun. Hdmi modundan çıkıp kendi arayüzüne geçtiğim an,eski parlaklik ayarları duruyor (80%). Baya bi fark var, benim düşüncem xgimi h3 hdmi moduna geçerken kendini anında eco moda alıyor olabilirmi? Veya kendi ayarlarında parlaklık ayarları hdmi çıkışlara varsay diye bi ayarmı vardır?
    Dediğim gibi bu sıkıntı sade hdmi1/2 portlarında yaşıyorum, kendi arayüzünde parlaklık ile ilgili sıkıntısı yok. Çince olduğu için tam ince ayarlarına giremiyorum.
    Cihazların hepsini normal Tv de denedim aynı kablolar ile hicbirinde bu sıkıntıyı yaşamadım. Sanki hdmi çikişarının üzerine gri bi kötü instagram filtresi varmiş gibi.
    Büyük ihtimalle ayarladan diye düşünüyorum. Dinamik ışık ayarı gibi birşey olabilir. hemen karamsarlığa düşmeyin en olmadı iade edersiniz.

• Çözümü buldum.

Hdmi ile bağlandiktan sonra kumandada 3 cizgili tuşa tek sefer basınca xgimi ekranın sol tarafına bi kisa arayüzü getiriyor. Ordan hdmi 2.0 seçeneği seçip parlaklık ayarlarını özel olarak hdmi cihazlara tekrardan ayarlanıyormuş. Simdi tek sikinti sesini eşleştirmem gerek. Oda ayrı bi konu herhalde. Samsung hw700 soundbarı apple tv cihazıma bluetooth ile bağladım, ama sesi 0,5 saniye geriden geliyor. Apple tv de audio sync ayarını yaptığım halde. Onuda bi türlü çözerim gibi.

XGIMI H2 / H3 Projeksiyon İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü - 1900 ANSI Lümen 4K HDR

XGIMI H2 / H3 Projeksiyon İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü - 1900 ANSI Lümen 4K HDR

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stereoturk

Çözümü buldum.

Hdmi ile bağlandiktan sonra kumandada 3 cizgili tuşa tek sefer basınca xgimi ekranın sol tarafına bi kisa arayüzü getiriyor. Ordan hdmi 2.0 seçeneği seçip parlaklık ayarlarını özel olarak hdmi cihazlara tekrardan ayarlanıyormuş. Simdi tek sikinti sesini eşleştirmem gerek. Oda ayrı bi konu herhalde. Samsung hw700 soundbarı apple tv cihazıma bluetooth ile bağladım, ama sesi 0,5 saniye geriden geliyor. Apple tv de audio sync ayarını yaptığım halde. Onuda bi türlü çözerim gibi.

Hayırlı olsun hocam, müsait bir zamanınızda bir performans videosu çekebilirseniz süper olur.

• stereoturk S kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun, bende projektor almayı düşünüyorum ama epey bir kafam karışık. Hatta bir ara iyice kafayi bozup lazer projector alacaktim. Fakat malum o kadar parayi haftada 1-2 kere açabileceği bir şeye vermek ne kadar mantikli? O yuzden H2 ile H3 arasinda kaldim. Sizce arada fiyat farkina değecek kadar fark var mi?

• Vallah h2 cihazını hic denemedim. Ama bende normal tv mi ordan çekip h3 ve sabit perde astım. Günlük kullanım için. Bu parlaklık olayından sonra perdeler ve ışıklar açık rahat izlenebiliniyor. h2 de izlenirmi bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla izleyenler var gündüz. Performans testine gelirsek ben apple tv 4k ve iptv uygulaması ile kullandığım için performansı gayet başarılı. Ama kendi arayüzü gayet akıcı ve hiçbir şekilde donma veya titreme olmadı. Bide çok sessiz, fan felan hiç duyulmuyor 80-90 parlaklık ayarında olduğu halde. Bu yaz sıcaklarında aynı olurmu bilemem. Başka sorularınız vs varsa cihazı kurcalayıp yanıtlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stereoturk -- 2 Kasım 2019; 20:46:39 >
  • sametyilanci kullanıcısına yanıt
    H2 alin, yeterli

• H3 çıkmışken fiyat avantajı yüksek değilse yeni ürün almakta yarar görüyorum.
  • Banggood “Türkiye Direk Kargo” Seçeneğini 6 Kasım’da tekrar açacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakarrga -- 11 Kasım 2019; 16:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karakarrga

Banggood “Türkiye Direk Kargo” Seçeneğini 6 Kasım’da tekrar açacakmış
    Bu olayın kargoda bize ne gibi bir faydası olacak hocam?

Bir de yazan fiyatlara vergi dahil mi ek bir ücret ödeyecek miyiz eğer alırsak?

• tibiter T kullanıcısına yanıt
    Bu ikisi araaındaki görüntü kalitesi sizce nasıl 4k bir projeksiyon mu almak mantıklı yoksa bunu mu resim aldatabilir diye soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direk kargo seçeneğinde siz ön ödeme yapıyorsunuz, Banggood gümrük işlemlerini halledip yurtiçi kargo ile size gönderiyor. Faydası bu

• Apexmaster kullanıcısına yanıt
    1. Yeterince 4k içerik bulabiliyorsanız ve bulduğunuz 4k içerik 2k’dan upscale edilmemiş gerçek 4k ise

2. Perdeniz 100 inç ve üzeri ise ve perde ile aranızda 3-4 metreden daha az bir mesafe varsa

Bence kesinlikle 4k alınmalı. Ayrıca yukarıdaki 1. koşul zamanla zaten iyileşecek. Eskiden 1080p bulmak zordu şuan çok çok kolay.

Tabi benim gibi piksel delisi olmamak da lazım yoksa filme odaklanamıyor insan

• tibitermo T kullanıcısına yanıt
    RS Pro öneririm size o zaman :)

• Karakarrga K kullanıcısına yanıt
    Şuan kafamdaki iki modelden biri. Diğeri viewsonic x10.

Rs proyu nereden alacağımı bilmiyorum. H2’yi 2. el almıştım ama rs pro satan yok.

Size bir sorum olacak rs proyu banggood üzerinden alsam 9000tl + 444 nakliye haricinde bir ücret benden çıkacak mı?

• tibitermo T kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam şu ek masraflar çıkacak.

+ %20 gümrük vergisi + 1500TL'yi geçtiği için %18 KDV + (Bandrol ücreti olabilir bunu tam bilmiyorum) + 8 lira gümrük sunum ücreti. Direk kargo seçeneği aktif olacakmış onu bekleyip çıkan ücreti görmekte fayda var çünkü öyle olduğunda gümrük vergisini vb masrafları bangood üstleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 5 Kasım 2019; 15:33:40 >
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Sinema salonu alayım daha ucuza gelir :))) devlet bir kulak arkamızı bırakmış diyordum onu da bırakmamış.

• yeni konu açmak istemedim. rusyadan arkadaşım gelecek. aliexpresste kampanya gördüm. mi laser projeksiyon indirimple 899 usd ye geliyo. ne dersiniz alınır mı? h2 ye göre iyimidir?
    https://tr.aliexpress.com/item/4000182277758.html?gps-id=7590465&scm=1007.14677.110221.0&scm_id=1007.14677.110221.0&scm-url=1007.14677.110221.0&pvid=e97c0af8-96da-45c5-89e7-05c7725186d3&spm=a2g1y.promotion-20181111.promoteRecommendProducts_6358405.16

• cemalefendi kullanıcısına yanıt
    Fiyatı fazla uygun geldi bana ..? Eğer bu fiyata ise alınır. Ama çok düzgün bir yüzeye yansıtmanız gerekiyor aksi halde dar açısından dolayı en ufak potluk ya da çıkıntıyı çok belli ediyor. Bir de bu model ile ilgili cihazın içinden sürekli gelen bir vınlama sesinden şikayetçi alanlar, bilginiz olsun. Fan sesi değilmiş.

• vızıldama varsa asla almam. zaten takıntılıyım ses konusunda. tavsiyen için teşekkür ederim.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakarrga -- 11 Kasım 2019; 16:0:5 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.