Şimdi Ara

Xeon E5450 Anakartıma uyar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bu işlemciyi almak istiyorum. LGA 775 modlu olarak. Anakartım şu:https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2XGBL/

Herhangi bir sorun çıkar mı?

• Anakartın chipset'i eski, aynı zamanda 4 çekirdek desteği yok. Soket uyumlu ama çalıştıramazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Anakartın chipset'i eski, aynı zamanda 4 çekirdek desteği yok. Soket uyumlu ama çalıştıramazsın.

Peki xeon 5450 ve ddr2 ram desteği olan en ucuz anakartlar hangileridir? Anakartı değiştirecem mecburen.
  • Anakartın kuzey köprüsü eski çipset olduğu için quad core işlemcileri desteklemiyor. Xeon takmak için daha yeni quad core destekli çipset gerekli.
  • ACND kullanıcısına yanıt
    G31 veya P35 chipset anakart bakabilirsiniz. P45, P43, G41 anakartlar da var ama pahalı oluyorlar. G31 anakartlar 4 GB ram desteği ile oyun amaçlı kullanımda sıkıntı çıkarabilir. Xeon destekleyen anakart listesine buradan bakabilirsiniz. Ayrıca forumdaki konusuna da göz atabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • Sevgili genç arkadaşlar, Bende bir Gigabyte GA EP-45 UD3LR ana kart var. Bu karta bir Xeon işlemci takmak istiyorum. Ancak bir konuda kafam karıştı şöyle ki:

Bu seride modlanarak 775 pine uyarlanmış Xeon E5460 ile Xeon X5460 var. Bu işlemcilerin arasında ne fark vardır. Hangisi tavsiye edilir.

Bilen gençlerin bilgisine ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertie

Sevgili genç arkadaşlar, Bende bir Gigabyte GA EP-45 UD3LR ana kart var. Bu karta bir Xeon işlemci takmak istiyorum. Ancak bir konuda kafam karıştı şöyle ki:

Bu seride modlanarak 775 pine uyarlanmış Xeon E5460 ile Xeon X5460 var. Bu işlemcilerin arasında ne fark vardır. Hangisi tavsiye edilir.

Bilen gençlerin bilgisine ihtiyacım var.

TDP değerlerinde farklılık var, X olan daha fazla ısıl değerine sahip, bu yüzden harcayacağı güç daha yüksek. X olan biraz daha performanslı, saat hızı daha yüksek fakat aralarında pek fark yok. Fiyat farkı 20-30 liradan fazlaysa E5460 al, bana kalırsa aynı fiyatta olsa da E5460 alırdım.
  • @neutumn katılıyorum. E5450 düşük tdpsi ile daha mantıklıdır. Ayrıca iyi bir anakartınız var. İyi bir soğutucu ve güç kaynağı da varsa hız aşırtma (3.8-4.0 GHz) ile güncel bazı oyunları da kotarabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.