Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: enrique53

Bende aracıma xenon kit uygulatcam MERCEKler dahil h4 ampüllerim war ne kadara mal olur ve bunu yapabileck bi yer bilen war mı ayrıca kaç gün sürer?

Aracınızın farları H4 olduğu için kullanmanız gereken mercek bixenon mercektir. bixenon merceklerde uzun kısa ışığını aynı ampul ile üretirler.
    Hella bixenon merceklerin takım fiyatı 100ytl dir. Buna uygun sun part xenon kitin fiyatı 170ytl. Çıkma Bosch balastlı osram ampullu kitin fiyatıda 450ytl dir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibhaavci

2007 jetta için d2s (mercek montajı yaptırmayı düşünüyorum) mtech xenon un fiyatı nedir acaba?

arza ışığı yakmıyacağı garantisi veriliyormu?

mtec kitlerde arıza ışığı %99 oranda yanmıyor. Fakat Mtec birazda ismini kullanmayı tercih ettiği için günümüz kriz döneminde, dolar kuru zaten yükselmişken, 2 ay öncesine göre %30 daha fazla kazançları olduğu halde birde zam yaptılar. Bu sebeple bu tarihten itibaren elimdeki mtec kitler bitince ben tekrar mtec xenon getirmeyi düşünmüyorum.
    Şu anda sun part marka xenon kitleri satıyorum. Kendim bu xenon kitler ile ilgili su geçirmezlik testi. Sürekli 10 gün çalıştırarak yüklenme testi. Kısa devre testi gibi birsürü testi yaptım. Kalitesini kendi gözlerimle gördüm ve öyle satışına başladım. Diğer çin malı ürünler gibi değil. Zaten bugüne kadar bu kitten alıp memnun kalmayıp geri gelen yada arıza oluştuğu için geri gelen kimse olmadı. Ucuz çin malı kitler gece lambası gibi yanıyor. Bu kitlerin parlaklığını gören herkes memnun.
    D2S kitin fiyatı 170ytl dir. 1 yıl birebir değişim garantili.
    H7 ve diğer tipteki kitlerin fiyatıda 150ytl dir.

D2S normal merceğin fiyatı 60ytl .
    bixenon merceğin fiyatı 100ytl dir. (takım olarak) markası hella veya valeo

Mtec D2S kitlerin fiyatı 600ytl üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenon Mercek -- 22 Aralık 2008; 17:06:18 >

• Bu başlıktan habersiz olarak açtığım konuya yazdığınız cevap üzerine haberdar olduğum başlığınız aslında tam bana göreymiş.

Sorumu daha detaylandırayım.

Araç Fiat Marea (ampul galiba H1)
    1-Orijinal farları mercekliydi , 8000K (Texon ) Marka xenon takdırdım , sonuç felaket oldu . Yolda neredeyse 1km uzaktaki yol levhasının fosforu pırıl pırıl parlıyordu ancak önüme fırlayan köpeği göremiyordum (8000K Performansı için koyu cisimlerde berbat , fakat açık renk ve fosforlularda mükemmel diyebilirim)

2-Kabahati oldukça eskimiş olan mercekli farlara yükleyip bir çift merceksiz (taslı) klasik far aldım ve bu arada 6000K ampule geçtim . sonuç biraz daha iyi olmakla birlikte karanlık cisimler için görüş mesafesinin hala beni tatmin etmediğini gördüm (özellikle yağmurlu , sisli havalarda)

3-Geçen gün 6000K ampullerden birisi yandı . Bu durumu , daha sarıya yakın bir ampule geçiş için fırsat olarak gördüm ve buradayım.

4000 yada 4300K (standart hangisi ise) , benim sorunlarıma çare olur mu ?
    Yaklaşık 1 yıldır kullandığım ve aydınlatma performansından hiç memnun olamadığım Marea için -yukarıdaki hikayemi dinledikten sonra- önerileriniz nedir?

Selamlar,

• Orjinal xenon ampulunun değeri 4300K dır.
    Yani Mercedes Bmw opel reno hangi marka olursa olsun orjinal olarak xenonlu alınan araçlardan her zaman 4300K ampul kullanılır. fakat rengi biraz sarımsı olduğu için kullanıclar genelde beyaz olan 6000K ampule yöneliyor.
    4300K h1 ampul elimde mevcut. takım yani 2 adet fiyatı 100ytl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenon Mercek

Sitede aşama aşama anlattım aslında o kadar zor bir işlem değil. Yani benden mercek alan bütün müşterilerim kendileri bu modifiyeyi yapıyor.
    Henüz bir dükkan ayarlayamadığım için ben bu konuda yardımcı olamıyorum. Ama dükkan değilse bile bir atölye oluşturup yapmaya başlamayı düşünüyorum kısa bir süre içinde:)

Xenon mercek.. seni bekliyorum ona göre :)
    Yani inş. öyle birşey yaparsında kurtarırsın bizi..
    Uygun fiyatlarla tabi ki :)

Cidden öyle bir planın varsa ve inş. olursa haber verirsen sevinirim..
    O zamana kadar mercek işini halletmeyeceğim çünkü..

Bu arada evet sitende gayet güzel anlatım yapmışsın ama.. herkes beceremez onu..
    Kendimi örnek verirsem eğer.. elimde kalır camlar ..

• Bu konu hakkında bu kadar açıklayıcı bigilere ulaşamamıştım. Foruma bugün itibari ile kayıt oldum. Ford Focus 2007 model bir aracım var, xenon taktırmak istiyorum ama trafikte xenon kullanacılarından rahatsız olduğum için kimseyede rahatsızlık vermek istemediğimden dolayı bu fikrimi rafa kaldırmıştım. Ama abimin BMW markalı aracındaki mercekli xenon ve bu eşdeğerdeki araçlarda göz alması gibi bir neden söz konusu değil. Bu sisteminde çok yüksek maliyetlere takılacağı söylenince vazgeçmiştim. Forumda 2 sayfa yazılanları okuyunca epeyce bilgi sahibi oldum ama bi xenon, h7 ve D2S sistemlerini tam anlayamadım. Ahmet Bey sizden cevaplandırmanızı istediğim; Aracıma en uygun olan sistemin hangisi olacağı ve bu sistemin ne kadar olduğunu öğrenebilirmiyim.
  • 4300K 'nın lumen değeri olarak daha yüksek olduğunu yazılarınızdan -hayretle- öğrendim.
    Neden hayret ediyorum ; 4300K'nın aydınlatması daha fazla ancak pek tercih edilmiyor ???
    Ben hem 8000K hem de 6000K kullandım , neredeyse klasik eski sarı ampullerin gözünü seveyim dedirtti. Ancak anladığım kadarı ile kullanıcılar bu ampullerin (8000 , 6000) ışık RENGİNİ seviyorlar. Tercih tabii .

Neyse gelelim işe.
    Elinizdeki 4300K ampuller ; SIFIR , kullanılmamış mıdır ?
    Markası nedir?
    Teşekkürler

quote:

Orjinal xenon ampulunun değeri 4300K dır.
    Yani Mercedes Bmw opel reno hangi marka olursa olsun orjinal olarak xenonlu alınan araçlardan her zaman 4300K ampul kullanılır. fakat rengi biraz sarımsı olduğu için kullanıclar genelde beyaz olan 6000K ampule yöneliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Astrx

4300K 'nın lumen değeri olarak daha yüksek olduğunu yazılarınızdan -hayretle- öğrendim.
    Neden hayret ediyorum ; 4300K'nın aydınlatması daha fazla ancak pek tercih edilmiyor ???

Tercih edilmemesinin sebebi.. sonradan satılan xenon kitlerin 4300 k üretmemesi .. en azından ben öyle biliyorum..
    Orjinal araçlarda hep 4300 k vardır genelde.. megane 2 gibi..

Ama sonradan aldığımız kitler 4300 k olarak hiç rastlamadım..
    Misal kamasonic markası 6000k bile üretmiyor.. en az 8000k...
  • quote:

4300K 'nın lumen değeri olarak daha yüksek olduğunu yazılarınızdan -hayretle- öğrendim.
    Ben hem 8000K hem de 6000K kullandım , neredeyse klasik eski sarı ampullerin gözünü seveyim dedirtti. Ancak anladığım kadarı ile kullanıcılar bu ampullerin (8000 , 6000) ışık RENGİNİ seviyorlar. Tercih tabii .

Neyse gelelim işe.
    Elinizdeki 4300K ampuller ; SIFIR , kullanılmamış mıdır ?
    Markası nedir?
    Teşekkürler

quote:

Orjinal xenon ampulunun değeri 4300K dır.

Kelvin değeri zaten sıcaklık birimidir.
    Renk ısısı olarak geçer. Kelvin ne kadar artarsa ışık o kadar mavimsi morumsu renge bürünür. ama Lümen değeride bir o kadar düşer.
    Bu sebeple en düşük K değerine sahip olan 4300K orjinal ampuller en parlak yanan renktir.

Sonradan satılan markalarda üretilmemesi yada çok az üretilmesindeki tek ve tek sebep dediğiniz gibi rengi güzel olsun mantığı olduğu için müşterilerin tercih etmemesi.
    Birde insanlarda K değeri artınca hani rakam artıyor daha iyi aydınlatır düşüncesi doğuyor. Birsürü müşterim oldu gidip 10000K 12000K ampul almış. Diyo o kadar para verdim en yüksek K değerini aldım önümü göremiyorum. Bu arkadaşlar 4300 ampulleri takınca gece yol gitmeye başlıyor.

Elimdeki 4300K ampuller sıfır kullanılmamış ürünler.
    Markaları Diallo.
    Fakat diğer çin malı ürünler gibi değil. Belki inandırıcı gelmeyebilir ama kendi aracımdaki Osram ampulleri söktüm yerine Diallo nun ampulunu taktım :)
    Gerçekten çok kaliteli ve düzgün ışığa sahipler. Zaten 4300 olan takımdan son 1 adet kalmış.

• Düzeltme yapıyorum elimdeki Diallo marka son 1 takım kalan ampul D2S tipinde.

H1 olanlardanda adetli olarak mevcut. Onların markası Sun Part. Normal sattığım xenon kitlerin ampulleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eshabil.

Bu konu hakkında bu kadar açıklayıcı bigilere ulaşamamıştım. Foruma bugün itibari ile kayıt oldum. Ford Focus 2007 model bir aracım var, xenon taktırmak istiyorum ama trafikte xenon kullanacılarından rahatsız olduğum için kimseyede rahatsızlık vermek istemediğimden dolayı bu fikrimi rafa kaldırmıştım. Ama abimin BMW markalı aracındaki mercekli xenon ve bu eşdeğerdeki araçlarda göz alması gibi bir neden söz konusu değil. Bu sisteminde çok yüksek maliyetlere takılacağı söylenince vazgeçmiştim. Forumda 2 sayfa yazılanları okuyunca epeyce bilgi sahibi oldum ama bi xenon, h7 ve D2S sistemlerini tam anlayamadım. Ahmet Bey sizden cevaplandırmanızı istediğim; Aracıma en uygun olan sistemin hangisi olacağı ve bu sistemin ne kadar olduğunu öğrenebilirmiyim.

aracınızın tam olarak modeli versiyonu nedir?
    Sanıyorum farınızda mercek mevcut değil.
    Montaj olarak malesef şu anda yardımcı olamıyorum. ama malzeme olarak
    H7 Valeo merceklerin takımı 50ytl. Buna uygun Sunpart marka 1 yıl garantili xenon kitin fiyatı 150ytl dir.
    D2S bixenon Hella merceklerin takım fiyatı 100ytl Buna uygun Sun part D2S kit 170ytl veya Bosch balastlı Osram ampullu çıkma kit 400 ytl dir.

H7 ve D2S ampul tipleridir. Orjinal xenon sisteminde ampul tipi sadece D2S tir. H7 xenon ampulleri h7 farlara ve merceklere takılabilsin diye xenon ampullerinin h7 soket ile üretilmiş halidir.
    Bixenon ise mercek içerisindeki perdenin hareketi ile Normal kısa merceğinin uzun ışğınıda üretebilmesidir. Konunun en başında açıklamalı animasyon resim eklemiştim.

• mrhabalar.
    geçen günkü yazıma forumda cevap yazmışsınız çok teşekkür ederim.ancak şimdi geldi bu sistemi nasıl yaptıracağıma.siz sanırım istanbuldasınız.ancak bana bu montajı adam akıllı yapabilcek bir dükanın telefonu veya adresini verebilirmisiniz? çünkü bursada bu işi yapan yok gibi bir şey.gittigidiyorda zaten dükkanınız var gördüm geçen gün.bana siz sadece sizden hangi parçaları ve toplamda ne kadara olacağını söylerseniz çok sevinirim.şimiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

bekiryavuzcan@hotmail.com
  • Kit ve ampul arasında nasıl bir bağıntı var?

Şu anda 6000K ile kullandığım kitin "SADECE" ampulünü 4300K ile değiştiremez miyim?

Eğer cevap hayır ise 4300K için yeni bir -ampullü- kit mi almalıyım?

quote:

Orjinalden alıntı: sifatuning

quote:

Tercih edilmemesinin sebebi.. sonradan satılan xenon kitlerin 4300 k üretmemesi .. en azından ben öyle biliyorum..
    Orjinal araçlarda hep 4300 k vardır genelde.. megane 2 gibi..

Ama sonradan aldığımız kitler 4300 k olarak hiç rastlamadım..
    Misal kamasonic markası 6000k bile üretmiyor.. en az 8000k...

quote:

Düzeltme yapıyorum elimdeki Diallo marka son 1 takım kalan ampul D2S tipinde.

H1 olanlardanda adetli olarak mevcut. Onların markası Sun Part. Normal sattığım xenon kitlerin ampulleri.

• Biraz gayretle mercek modifiyesi yapılabileceğine inanıyorum...

Gidin hurdacıdan çıkma far veya yan sanayi far alın. Zaten nasıl yapıldığı madde madde anlatılmış, hatta fotoğraf verilmiş. Sonra alın elinize malzemelerinizi, deneyin. ne kaybedersinizki, en fazla bir far kaybedersiniz.

Zaten mercekde kolaylıkla buluyorsunuz, daha ne kaldı, biraz güven, biraz gayret iş tamamdır.

Ama sakın ha çakma xenon kullanmayınız, tuningcilerin ''abi bişey olmaz, güzel ayarlanırsa göz almaz korkma abi '' sözlerine asla kanmayınız. Çakma farlar gözü mahvediyor.

Bakınız akşam oldu, eve dönerken yolda çakma xenonlu araçlar yine gözümü mahvedecekler. Bense onlara güzel şeyler söylemeyeceğim...

Abartıyorsunuz diyen arkadaşlar olabilir, ama inanın abartmıyorum, inanın gözü mahvediyor... Biran önce geçsin gitsin,benden uzak olsun diyorum.

• quote:

Kit ve ampul arasında nasıl bir bağıntı var?

Şu anda 6000K ile kullandığım kitin "SADECE" ampulünü 4300K ile değiştiremez miyim?

Eğer cevap hayır ise 4300K için yeni bir -ampullü- kit mi almalıyım?

ampulunuzu değiştirmek için yeni kit almanıza gerek yok.
    Çoğu xenon kit markası aynı soket tipini kullanıyor. ampuller birbirine uyucaktır.
    Balastlarla ilgili bir durum zaten yok. Bütün xenon ampulleri bütün balastlarla çalışabilir. Olması gereken teknik bir özellik yoktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

Biraz gayretle mercek modifiyesi yapılabileceğine inanıyorum...

Gidin hurdacıdan çıkma far veya yan sanayi far alın. Zaten nasıl yapıldığı madde madde anlatılmış, hatta fotoğraf verilmiş. Sonra alın elinize malzemelerinizi, deneyin. ne kaybedersinizki, en fazla bir far kaybedersiniz.

Zaten mercekde kolaylıkla buluyorsunuz, daha ne kaldı, biraz güven, biraz gayret iş tamamdır.

Ama sakın ha çakma xenon kullanmayınız, tuningcilerin ''abi bişey olmaz, güzel ayarlanırsa göz almaz korkma abi '' sözlerine asla kanmayınız. Çakma farlar gözü mahvediyor.

Bakınız akşam oldu, eve dönerken yolda çakma xenonlu araçlar yine gözümü mahvedecekler. Bense onlara güzel şeyler söylemeyeceğim...

Abartıyorsunuz diyen arkadaşlar olabilir, ama inanın abartmıyorum, inanın gözü mahvediyor... Biran önce geçsin gitsin,benden uzak olsun diyorum.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler
    Yazmak istedim: bende bu işe ilk başladığımda gidip sanayiden 2 çıkma far almıştım. onlar üzerinde yapmıştım. Sonra aracıma bu farları takmıştım :)

• Mercekli xenon ile halogen arasındaki farkı gösteren güzel bir video...
    İzlemenizi tavsiye ederim.
  • Otomatik yanan far sistemine sahip araçlarda (far sensörü) sonradan xenon far taktırmanın bu sistemin kullanımına bir etkisi var mıdır?

Teşekkürler
  • Bu sistemin xenon kit ile bir bağlantısı yoktur. Zaten güncel xenonlu araçlardada bu otomatik far sensörü mevcuttur.
    Ayrıca kapıları kilitleyip açarken farın yanması dediğimiz follow me home sistemi içinde gene xenon olmasının bir sakıncası yoktur.
  • xenon mercek ...
    Sabırsızlıkla bekliyoruz dükkan açmanı :)
    Hemen getirelim arabaları :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.