Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mtec xenon kitler hakkında çok sorulan genel bilgileri sayfa başı olarak eklemek istiyorum.
    detaylı bilgileri ekleyeceğim

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenon Mercek -- 11 Eylül 2008; 0:26:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

isim olarak bilemiyorum ama şöyle anlatayım :

merceğe geçen ve çirkin görüntüyü örten parçanın adı nedir ?

nereden temin edilebilir ?

kısaca mercek kapağı veya çerçevesi diyoruz.
    aşırı derecede talep gören fakat bulunamayan parçalar bunlar.
    yakında bu kapak benzeri metalden bir parça üretmeyi düşünüyoruz. yani farlardan sökülme değilde kendi üretimimiz olarak.

iyi bir seçim olur aslında..

uzun süredir araştırıpta bulamadığımdan dolayı fiber ile kendi imkanlarım doğrultusunda bi çalışma yapıcam..

farlarım bi-xenon..

• quote:

Orjinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

Orjinalden alıntı: peugeot206WRC

Merhaba
    Öncelikle merak ettiğim neden xenon farlı araçlarda far yıkaması zorunludur?

Benim aracım makyajlı son kasa ford fiesta bu araca uygun xenon kit mevcut mudur? Mevcut ise bana montaj dahil ne kadara mal olur?

Teşekkürler

xenon farların %99 u mercekli olarak üretilir. aydınlatma mercek ile sağlanan farlarda ışık merceğin çapı kadar olan 7 8 cm gibi ufak bir alandan çıktığı için bu alanın kirlenmesi veya buraya gelen bir çamur parçası direk olarak aydınlatmayı yok eder. eski tip farlarda ışık geniş olarak fardan çıktığı için farın tamamının aynı şekilde çamur veya kirlenmesi durumu oluşmaz. bu sebeple mercekli xenon farlı araçlarda far yıkaması mecbur tutulmuştur. günümüzde far camları artık dümdüz olmadığı için silecek şeklinde değilde basınçlı su püskürterek yıkama yapılmaktadır.

aracınıza uygun xenon kit tabiki mevcuttur. örneğin h7 h1 gibi ampul tiplerinde Mtec 2 yıl garantili xenon kitin fiyatı kdv dahil 350ytl dir.
    ampul tipinizi tam olarak belirtirseniz başka bir tipse fiyat verebilirim

Aracımdaki farlar H4 anladığım kadarıyla. Fakat far yıkama olayı benim araçta olmadığı için sanırım xenon güzel bir hayal olarak kalacak. Boşuboşuna hem harcama yapıp hem de muayene için vs. uğraşmak istemem.
    Teşekkürler bilgiler için...
  • bu mercek sayesinde ışık istenen bölgede toplanıyor ve daha fazla aydınlatma sağlanıyor diye okuduk. ben aracıma xenon taktırırken mercekli far seti de almıştım. bu far setlerinde yükseklik ayarı yok maalesef. montajı yapan arkadaş ayarı yaptı ve iş bitti. ancak sağdaki farı çok az yukarıya bakacak şekilde ayarladı. yani sol far biraz yere bakıyor. bu ayar doğru mudur? yoksa bu usül eskidendi artık iki far da aynı seviyeye mi ayarlanıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

iyi bir seçim olur aslında..

uzun süredir araştırıpta bulamadığımdan dolayı fiber ile kendi imkanlarım doğrultusunda bi çalışma yapıcam..

farlarım bi-xenon..

aslında şekildeki farınıza gittigidiyor dükkanımdaki siyah hella çerçeveler güzel olarak oturur diye dşüünüyorum. onlarda çerçeve şeklinde fakat baya genişler. çerçevenin etrafını kesip tam farınıza olucak şekilde takılabilir.
    fiber uygulamasında çok dikkatli olun. bu uygulama sırasında kullanılan maddelerden biri eğer merceğe denk gelirse camı kullanılmaz hale getiriyor. bir müşterimin başına gelmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenon Mercek -- 11 Eylül 2008; 23:29:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: peugeot206WRC

Aracımdaki farlar H4 anladığım kadarıyla. Fakat far yıkama olayı benim araçta olmadığı için sanırım xenon güzel bir hayal olarak kalacak. Boşuboşuna hem harcama yapıp hem de muayene için vs. uğraşmak istemem.
    Teşekkürler bilgiler için...

araçta far yıkama olmadığı için xenon modifyesinden vazgeçmak anlamsız. yani xenon modifiyesi yapan ve far yıkaması olan bir araç ben henüz görmedim :)
    muayene zaten xenonla geçilemediği için muayene günü geldiğinde xenon kitinizi çıkarıp eski ampullerinizi takarak bu sorunu çözebilirsiniz.
    zaten herkes bunu bu şekilde çözücek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozdemirli

bu mercek sayesinde ışık istenen bölgede toplanıyor ve daha fazla aydınlatma sağlanıyor diye okuduk. ben aracıma xenon taktırırken mercekli far seti de almıştım. bu far setlerinde yükseklik ayarı yok maalesef. montajı yapan arkadaş ayarı yaptı ve iş bitti. ancak sağdaki farı çok az yukarıya bakacak şekilde ayarladı. yani sol far biraz yere bakıyor. bu ayar doğru mudur? yoksa bu usül eskidendi artık iki far da aynı seviyeye mi ayarlanıyor?

mercekler üzerindeki desenin zaten sağ kısmı yukarıya doğru kalkmaktadır. bahsettiğiniz gibi sağ farın hafif yukarıda olması işlemi eski farlar için geçerlidir. mercek perdesi üzerindeki desen zaten sağ kısmı yüksek şekilde. iki farın aynı yükseklikte olması gerekir.
    far üzerinde yükseklik ayarı olmaması gerçekten kötü çünkü mercek ışığı toplayarak tam olarak olması yere gönderdiği için normal farlardan daha kuvvetli bir ışık yola vuruyor. ve bu ışık ayarsız olduğu zaman yada aracı yüklediğinizde farlar yukarı kalktığı zaman karşıdan gelenleri çok çok fazla rahatsız ediyor. yükseklik ayarının otomatik olarak xenon farlarda zorunlu olmasının sebebi bu .
  • Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi standart park ampullerin sarı görüntüsünü kimse beğenmez. özellikle xenon farların yanında bazı far tiplerinde çok kötü görünebiliyor. elime geçen beyaz ledleri göstermek istiyorum.

Çok kaliteli 1 yıl garantili ledli park ampulleri. Detaylı resimler aşağıdadır. Ledler resimlerdede görebiliceğiniz gibi geniş açılı oldukları için far içersindeki aydınlatma yüksek olmaktadır.
    w5w dipsiz tipindekilerin fiyatı 15ytdir. Takım fiyatıdır.
    C5W tipindekilerin adet fiyatı 10ytldir.

Havale için özelden ulaşabilirsiniz. Veya ilan linkleri;
    W5W Beyaz
    W5W Mavi
    C5W Beyaz

C5W

• Merhaba Xenon Mercek,

Sitede 4300 k / h7 kit göremedim. Mtec kitler 6000 k dan mı başlıyor, 4300 k yokmu?
  • merhabalar
    malesef 4300K ampuller sadece D2S kitlerde mevcut.

h7 ve diğerlerinde en düşük 6000K var.
  • mrblar aracım golf IV aracıma xenon uygulaması yapmak istiyorum h7 kiti uygulanıyormuş ama bnm farımın markası valeo internette aldığım bilgilere göre far camı açılırken bu işlemde valeo markada farın kırılması yüksek bi ihtimalmiş.Açıkcası bu beni korkuttu bu işlem hakkında bilgi almak istiyorum??xenon ve mercek uygulanmasında far camı açılıyor değilmii??xenon merceği monte edilmesi zor bir işmi sonradan merceğe pek sağlıklı bakılmıyorda?? şimdiden teşekkür ediyorum
  • @ Xennon ,

Aracım Kia Rio 2007 model.. aracıma 4300k xenon kit ne yaptırmalıyım ve maliyeti ne olur .. ayrıca verimli olurmu şu anki strandart olanlara göre ?

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak6

mrblar aracım golf IV aracıma xenon uygulaması yapmak istiyorum h7 kiti uygulanıyormuş ama bnm farımın markası valeo internette aldığım bilgilere göre far camı açılırken bu işlemde valeo markada farın kırılması yüksek bi ihtimalmiş.Açıkcası bu beni korkuttu bu işlem hakkında bilgi almak istiyorum??xenon ve mercek uygulanmasında far camı açılıyor değilmii??xenon merceği monte edilmesi zor bir işmi sonradan merceğe pek sağlıklı bakılmıyorda?? şimdiden teşekkür ediyorum

sonradan takılan merceğin sağlıklı olmaması gibi bir durum yok. montaj düzgün olduktan sonra orjinalinden farkı olmaz. valeo farlar açılmaz diye kesin bir durumda yok malesef. fakat dediğiniz gibi kesinlikle açılmayan bazı var tipleri olabiliyor. en güzeli deneyip görmek çünkü aynı model araçlarda farklı yıllarda üretilen farlarda bile açılıp açılmama olayı olabiliyor. zaten farı iyice ısıttığınızda spatula yada büyük tornavida yardımıyla far camını açamıyorsanız açılmıyor demektir. dahada zorlayıp kırmadan bırakırsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TatanQa

@ Xennon ,

Aracım Kia Rio 2007 model.. aracıma 4300k xenon kit ne yaptırmalıyım ve maliyeti ne olur .. ayrıca verimli olurmu şu anki strandart olanlara göre ?

Teşekkürler

farlarınızda mercek mevcutmu?
    xenon kit takılınca her durumda verim alınır sonuçta 2 kat daha parlak bir ampul fakat merceksiz fara takılırsa karşıdan gelenleri rahatsız eder.
  • merhaba Xenon Mercek ..
    Birkaç yazınızı ve sitenizi inceledim...
    Ama size birkaç şey sormak istiyorum..

Diyelim xenon taktırdık.. muayeneden gerçekten kesin geçmez mi.. geçmediğini varsayarsak sökmesi o kadar kolay m? yani başımız ağrımız değil mi..
    İkinci iş olarak ..

Arabam 2004 model megane 2 dyn.. aracımda far yıkama yok ve h7 far.. araba yanımda olmadığından tam hatırlamıyorum daha yeni aldık önüne bile bakamadım.. ama h7 merceksiz far sistemine sahip..
    Şimdi buna .. sıfırdan veya mercekli sistem mi almak lazım yoksa h7 xenon kitlerinden sizlerden alsak yeterli olur mu. ?
    Biliğim kadarı ile H7 xenon kiti karşıda ki arabayı baya etkiliyor.. sürücelerden küfür yememek lazım..
    Yani merceksiz fara xenon takmak veya mercekli far alıp yapsak fiyatlar ne urumda olur.. gerçi mercekli far uymuyor tamponda uyuşmazlık oluyormuş..

Mtec alığımız zaman H7 6000k mı 8000k mı önerirsiniz..xenon taktığımız zaman arabaın far yükseklik ayarı çalışırmı.. bildiğim kadarı ile bu marka ikaz vermiyorda.. beyine de zararı yok.. yazılarınızdan ve sitenizden bunu okudum..
    Ve araçta sökme takma işlemi yanısıra ek işlem yapılır mı.. araba pderin olduğundan :)

bunun haricinde üst konu da ki yazınız için..
    bu megane 2 ye park olarak hangi lamba türünü önerirsiniz sarı olması cidden gıcık..
    sisleri de beyaz istiyorum ona da mtec in hangi lamba türünü önerirsiniz..
    Ve bu yapılanları taksitle yapan bir yer var mı acaba..
    Umarım cevaplarsınız teşekkürler..
  • merhabalar
    öncelikle aracınız hayırlı olsun.

normalde xenon kit ile muayenede bir sorun olmuyor fakat yeni muayene istansyonları (henüz her ilde TUV e geçilmiş değil) bırakın xenon kiti, sis farınızın yüksekliğinde az bir bozukluk bile olsa araç muayeneden geçemiyor.
    fakat söküp takmak kolay bir iş. mtec balastlarda balastların birer çerçevesi bulunuyor. motor kaputunu içine bu çerçeveleri sabitliyorsunuz. balastlarda tırnaklı şekilde bu çerçevelere kolay bir hareketle takılıp çıkıyor. kablolarıda zaten hazır soketli olduğu için söküp takmak çok kolay.

aracınız h7 merceksiz fara sahip. dediğiniz gibi direk olarak h7 xenon kit takmak mümkün fakat mercek olmadığı için karşıdan gelenleri rahatsız edicektir. aracınız sıfır alınırken xenon paketi ile alınırsa mercekli xenonlu farları oluyor. bu farların boyutu şekli sizin farlarınızla aynı. yani bu farlardan alabilmeniz lazım.
    tampondaki uyuşmazlık dediğiniz olay makyajlı megane kasa farları için geçerli diye biliyorum. makyajda farın şekil biraz değişmişti.

eğer bu mercekli farlardan alıcak olursanız mercekler xenon mercek olduğu için almanız gereken xenon kit D2S olmalı.
    Malesef güncel dolar kuru yüzünden şimdilik xenon kit fiyatları yüksek.
    Mtec D2S 2 yıl garantili xenon kitin fiyatı kdv dahil 550ytl.

eğer mercek montajı yapmak isterseniz. h7 valeo merceklerin takımı 50ytl ve
    Mtec H7 xenon kitin fiyatı ise 400 ytl.

xenon kit takılınca sadece ampul değişimi oluyor. bu yüzden başka hiçbir işlem yok. far yüksekliğide tabiki eskisi gibi çalışmaya devam ediyor.
    park ampulu için kesinlikle satıştaki ledli park ürünlerini tavsiye ederim. bugüne kadar 1 tane bozulan olmadı. renkleri ve aydınlatmasıda harika.
    sisler için eğer xenon kit takmıyorsanız beyaz ampul önermem çünkü beyaz ampul herzaman performansta kayba neden olur. heleki sis far için bu daha belirgin olur. sisli havada önünüzü görmez hale gelirsiniz.

xenon kitleri taksitle satabiliyorum fakat vade farkı biniyor malesef.
    özelden ulaşabilirsiniz.

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=12807935
  • Yakında yukarıda belirttiğim dipsiz ledli ampullerin küçük olanlarından stoklarda olucaktır.
    angel ampullerini veya araç içi gösterge rengini değiştirmek isteyenler için çok kaliteli ürünler.
  • üst mesajda belirttiğim ledler gelmiştir.
    yarın resimleri ekliyorum.
    yukarıda resimleri bulunan ledlerin aynısından üzerinde 2 adet var. w3w ince dipsiz tipinde. angel farlarda kullanılan ve araçların iç aydınlatmasında kullanılan led tipi
  • @Xenon mercek:

Arkadaşım, sana PM atmıştım. Buraya da yazayım. Bence Colt var. Merceksiz çakma xenon taktırdım. Mercek de istiyorum ama bu arabanın farına merceği nasıl uydururuz bilmiyorum. Yardımcı olabilir misin? Daha önce colt uygulaması gördünüz mü?
  • merhabalar
    email ile cevabınızı göndermiştim.
    Daha önce Colt uygulaması yapan müşterim olmadı malesef.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.