Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
13
Favori
206.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Clio III kullanıyorum ve çoğunlukla geceleri geziyorum. Xenon far taktırmak istiyorum bana maliyeti ne olur? Sis farım yok sadece normal far.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Merhaba,

Clio III kullanıyorum ve çoğunlukla geceleri geziyorum. Xenon far taktırmak istiyorum bana maliyeti ne olur? Sis farım yok sadece normal far.

Bence önce şunu bir okumanızda fayda var:

http://forum.donanimhaber.com/m_28439863/mpage_1/key_//tm.htm#28441029
  • Bilgilendirici cevap için teşekkürler. Ben bir gece yarısı Çatalca'dan gelirken, rüzgardan artık nasıl ve ne şekilde olduysa şeritin tam orasında duba vardı. Hızım 160-170km benim o dubayı görmem ve frene basmam sadece 1sn zamanım var ya da yok. O 1sn yan şeritde dolu olunca firen ve tekere denk gelmeyecek şekilde ortaladım ve üzerinden geçtim. Doğal olarak ön tampon vs parçaladı. Ama ben frenlediğimde 100km hıza düşebildim. Amacım o dubayı daha önce görmek ve sağ şerite geçme vaktini bana önce vermesi, bunu xenon yapmıyorsa almamında bir amacı yoktur. Tabii yazılanları okuduğumda anladıklarım bunlar.
  • quote:

Bilgilendirici cevap için teşekkürler. Ben bir gece yarısı Çatalca'dan gelirken, rüzgardan artık nasıl ve ne şekilde olduysa şeritin tam orasında duba vardı. Hızım 160-170km benim o dubayı görmem ve frene basmam sadece 1sn zamanım var ya da yok. O 1sn yan şeritde dolu olunca firen ve tekere denk gelmeyecek şekilde ortaladım ve üzerinden geçtim. Doğal olarak ön tampon vs parçaladı. Ama ben frenlediğimde 100km hıza düşebildim. Amacım o dubayı daha önce görmek ve sağ şerite geçme vaktini bana önce vermesi, bunu xenon yapmıyorsa almamında bir amacı yoktur. Tabii yazılanları okuduğumda anladıklarım bunlar.

Xenon takmanız ya da en iyi aydınlatan ampulü takmanız görüş mesafenizi pek arttırmaz. Sizin onu görebilmeniz için uzunları yakıyor olmanız lazımdı. Xenon'un bir avantajı yakın mesafedeki yoldaki bozuklukları sarı ampule göre daha iyi seçtiriyor olması bir de yol işaret ve tabelalarını cıvıl cıvıl parlatıyor olması.

Yanlız o duba dediğiniz şey fosforluysa iş değişir. Bu durumda xenon olsa daha çabuk farkederdiniz tabiki.

• yazılan yazıda 2. maddedeki mercek olayı haricinde doğru çokta fazla bir bilgi yok.
    o konuyada cevap yazmıştım. milyarlarca yatırımla kurulan xenon üretim fabrikaları, dünyadaki bütün üreticilerin xenon farı 1 2 milyar fark ile paket olarak satması yağmurda önümüzü görememek için değildir heralde değilmi?
    mantıklı düşünürseniz zaten sizinde aklınıza yatıcaktır. halojen ampulden 2 kat daha parlak bir ampule aydınlatmıyor denmesi zaten en başta mantıklı değil.
    Ama gidipte 8000K 10000K gibi olmayacak Kelvin değerlerinde yada abuk subuk markası belli olmayan çin mallarından alırsanız daha az aydınlatıcağı doğrudur.

Sorunuza gelirsek 96 vectrada parabolic dediğimiz desenli camlı farlar kullanılır. Mercek modifiyesi yapabilmek için öncelikle far camlarınızın şeffaf olması gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Xenon takmanız ya da en iyi aydınlatan ampulü takmanız görüş mesafenizi pek arttırmaz. Sizin onu görebilmeniz için uzunları yakıyor olmanız lazımdı. Xenon'un bir avantajı yakın mesafedeki yoldaki bozuklukları sarı ampule göre daha iyi seçtiriyor olması bir de yol işaret ve tabelalarını cıvıl cıvıl parlatıyor olması.

Yanlız o duba dediğiniz şey fosforluysa iş değişir. Bu durumda xenon olsa daha çabuk farkederdiniz tabiki.

Size birşey sormak istiyorum. Hiç hayatınızda xenon mercekli ve düzgün marka xenon kit kullanan bir araca gece bindinizmi??
  • ahhh elime para geçmedi.. daha doğrusu geçti onu da tesisattan yana kullandım..
    Yakında xenonmercek arkadaşım senle irtibat kuracağım..
    Çoğu siteden yazını okudum.. Bilgili insanlarla iş yapmak daha karlıdır..

Peki birşey sormak istiyorum.. Şimdi ben aracımın farlarını mercekli yapıp daha sonra xenon kit alacam..
    Peki bu bi xenon yapmak istersem nasıl bir yol izlemem gerekir.??
    Sizde ki mercekleri alıp bi xenon yapabilir miyim??
    Teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

Size birşey sormak istiyorum. Hiç hayatınızda xenon mercekli ve düzgün marka xenon kit kullanan bir araca gece bindinizmi??

Orijinal Xenon olan bir aracı kastediyorsanız hayır ben binmedim. Ama yolda görüyoruz. Orijinal olanlara birşey demiyorum, zaten onlar 5000k'yı geçmiyor. Güzel ayarlanmış mercekleri var. Onların aydınlatması elbette çok iyi. Ben çakma xenonlardan bahsediyorum.

Kusura bakmayın da, LPG hakkında olumsuz birşey yazsak LPG'ciler hemen saldırıyor. Xenon hakkında yazsak Xenon'cular saldırıyor. Ben bildiklerimi ve yaşadıklarımı paylaşıyorum kimsenin ekmeği ile oynama niyetimiz yok.

• Merceksiz çakma xenonlardan bahsederseniz sonuna kadar size katılıyorum. Mesajlarda merceksiz olmasından bahsetmeyip direk olarak xenon takmak aydınlatmayı artırmaz yazınca ben genel olarak bahsettiğinizi düşündüm.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Bence önce şunu bir okumanızda fayda var:

http://forum.donanimhaber.com/m_28439863/mpage_1/key_//tm.htm#28441029

Burada merceksizleri kastediyorum arkadaşlar orasını eksik yazmışım. Xenon mercek'ten özür diliyorum yanlış anlaşılma için.

• bence de merceksiz xenon sürülmez.. yapıldı mı tam yapılır ve mercekli olur..
    Ama ahh bilen bilir merceğin takılması ve halolması kolay olsa inanın herkes yaptırır..
  • arkadaşlar cehaletime verin ama forumun bu başlığını yeni keşfettim kaç aydır beri arıyordum böyle bir şey çünkü arabamda rahatsız olduğum bir far sorunum var ve sizlerden bir akıl bekliyorum.
    2008 kasa Kia Cerato marka aracıma 8 ay önce istanbulda kia servisinde H4 tipi Cenmax xenon mercekli, ve sislere xenon uygulamadı yaptırdım.
    ancak uzun ve kısa birçok araçta olduğu gibi benim araçtada tek bir farda.ancak xenonları yakıp uzunları açtığımda ışığı sağa ve sola çok dağıtıyor yani yola vermiyor ışığı.kısaların ayarı ise gayet iyi.ancak bu uzunlar beni hasta etmeye başladı.inanın uzun yola çıkacağım zaman tereddüt ediyorum,çekiniyorum
    bayiye gidip sorduğumda yapacak bir şey yok,H4 tipinde genel bir sorun bu dedi.ama bana baya bi saçma cevap geldi.
    farın yükseklik ayarıylada oynadık ama bir sonuç vermedi.
    sizlerden yardım ve yeni fikirler bekliyorum arkadaşlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: drangelman

arkadaşlar cehaletime verin ama forumun bu başlığını yeni keşfettim kaç aydır beri arıyordum böyle bir şey çünkü arabamda rahatsız olduğum bir far sorunum var ve sizlerden bir akıl bekliyorum.
    2008 kasa Kia Cerato marka aracıma 8 ay önce istanbulda kia servisinde H4 tipi Cenmax xenon mercekli, ve sislere xenon uygulamadı yaptırdım.
    ancak uzun ve kısa birçok araçta olduğu gibi benim araçtada tek bir farda.ancak xenonları yakıp uzunları açtığımda ışığı sağa ve sola çok dağıtıyor yani yola vermiyor ışığı.kısaların ayarı ise gayet iyi.ancak bu uzunlar beni hasta etmeye başladı.inanın uzun yola çıkacağım zaman tereddüt ediyorum,çekiniyorum
    bayiye gidip sorduğumda yapacak bir şey yok,H4 tipinde genel bir sorun bu dedi.ama bana baya bi saçma cevap geldi.
    farın yükseklik ayarıylada oynadık ama bir sonuç vermedi.
    sizlerden yardım ve yeni fikirler bekliyorum arkadaşlar...

Arkadaşım maalesef mercek takman gerekir Xenon ışığını toplayıp adam etmek için. Xenon böyle iğrenç birşeydir. Merceksizse ışık dağılır. Ayrıca tahmin ediyorum ki yağmurlu havada da aydınlatma sağlayamıyorsunuzdur.

Dün İst. yağmur vardı yine çıldırdım Xenonlar yüzünden. Karanlık bir yolda ilerliyordum, hafif yağmur yağıyor ve yol ıslak, yanımda oturan arkadaşa "hiçbirşey görünmüyor mu yoksa ben mi göremyorum" dedim, tabi 80'le de gitmeye devam ediyoruz ama. O da "sende problem yok hiçbirşey görünmüyor hakkaten" dedi. Xenonları sökücem bu gidişle.

• yaw konuyu bilenlerle konuşmak ne güzelmiş ya.kaç aydır milllete sorup sorup duruyom yapacak bir şey yok diyorlardı.
    demekki yapacak bir şey varmış.mercek taktırmak.
    peki bunu nasıl yaptırabiliriz acaba?mesela bursada oturuyorum ben ama gerekirse bu iş için istanbula gelebilirim.navigasyondada ufak bir sorun var aracın onun içinde zaten gelmem gerekecekti.bana önerebilceğiniz bir yer varmı acaba bu iş için yada telefonu filan?
    dediğinizi gibi mercek olursa ışığı toplayacak ve adam gibi dağatacak gayette mantıklı.
    yardımlarınız için şimdiden teşşekkür ederim...
  • sorununuz h4 tipi xenon kitinden kaynaklanıyor.
    h4 xenon tipi performans açısından en kötü tiptir. çünkü h4 tamamen halojen için üretilen bir ampul tipidir. bunu xenona uyarlamaya çalışınca tabiki kötü bir sonuç ortaya çıkıyor.

mercek modifiyesi için kullanmanız gereken mercek tipide bixenon mercektir. çünkü bixenon merceklerde aynı sizin farınız gibi tek ampul ile hem kısa hem uzun ışığınu üretir.
    fakat bixenon mercekler orjinal xenon merceği olduğu için d2s tipinde ampul kullanır yani mercek modifiyesi yanında merceğinizle beraber xenon kitinizide değiştirmeniz gerekir.
    Hella bixenon merceklerin takım fiyatı 100ytl buna uygun Sunpart marka d2s xenon kitin fiyatıda 170ytl dir.
  • catalyst
    kullandığınız xenon kitin markası ampul tipi ve K değeri nedir?

yağmurda görememe sorununuz tamamen xenon kitinizle alakalı.
    mercek olsun veya olmasın yağmurlu havada görüşün düşmesi uygun olmayan Kelvin değeri yüzündendir.
  • arkadaşım ist. da xenon için mercek takılan bir yer bulabilirsen bana da haber ver :)
    Bende xenon a dönmek istiyorum.. fakat öncelikle ışığın dağılmaması için mercek taktırmam lazım..
    Merceği xenon mercek ten güvenle alabilirsin..
    Ama taktırma işi bir fobi gibi.. Takan usta görmedim.. Fobi olarak kendi araçlarına takan şahıslar var..
    Onlarda 200 ytl gibi bir rakam istiyorlar..
    İstersen sana msn de verebilirim .. bir konuş istersen..
  • Bende aracıma xenon kit uygulatcam MERCEKler dahil h4 ampüllerim war ne kadara mal olur ve bunu yapabileck bi yer bilen war mı ayrıca kaç gün sürer?
  • Sitede aşama aşama anlattım aslında o kadar zor bir işlem değil. Yani benden mercek alan bütün müşterilerim kendileri bu modifiyeyi yapıyor.
    Henüz bir dükkan ayarlayamadığım için ben bu konuda yardımcı olamıyorum. Ama dükkan değilse bile bir atölye oluşturup yapmaya başlamayı düşünüyorum kısa bir süre içinde:)
  • 2007 jetta için d2s (mercek montajı yaptırmayı düşünüyorum) mtech xenon un fiyatı nedir acaba?

arza ışığı yakmıyacağı garantisi veriliyormu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.