Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Dr. Lecter

Merhabalar.

Aracım 2007 VW Golf MKV. Birkaç ay önce Hella H7 Mercekli GTI-R32 farı ve Mtec Golf V için özel kit 6000k xenon kiti aldım. Aydınlatmadan pek memnun değilim, ayrıca en ufak bir tümsekte ışıkta oynama oluyor; sanki ampuller oynuyor yerinden gibi. Taktırdığım yer normal dedi fakat satın aldığım yer anormal dedi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca konu içerisinde bahsedilen Led park ampulleri Golf V' e uyuyormu? Denediğim kadarı ile Golf V Led park ampulleri ve plaka aydınlatmaları ile barışık değil; uyarı lambası yakıyor.

Teşekkürler.

Titreme konusunda genelde oynayan ampul değil farın içindeki reflektör kısımdır. Eğer far motorları yerine düzgün takıldıysa bu durumun oluşmaması gerekir. Genede görmeden söylemek zor çünkü her araçta far içerisi ufak tefek engellerden geçerken titreme yapar. Herkesin görüşü farklı olduğu için bir sürücü bundan rahatsız olmazken, dikkatli ayrıntılara önem veren birisi bu durumdan rahatsız olabilmektedir. Yani fardaki titreme gayet normal olabilir. 2 farklı yerin 2 farklı görüş belirtmesindeki sebep bu. Konu içerisindeki w5w dipsiz ampul aracınızın park ampulune uygundur. xenon mercekli golflerde değişim yaptım sizin fardada ampulun aynı olması gerekir. Plaka lambanızı ise hatırlayamıyorum fakat büyük ihtimal onlarda w5w dipsiz tipte olmalı yani 4 ledli olan ürün uygundur.
    Uyarı lambası günümüzde üretilen bütün araçlarda mevcut. Bu led ürünleri yaklaşık 2 watt tüketim değerine sahip. Piyasadaki diğer güçsüz led ürünleri 0.5watt anca tükettikleri için araçlar kesinlikle hata veriyor. (standart halojen ampul 5watt değere sahiptir) 2 watt değeri çoğu araç için yeterli olmaktadır. Örneğin Volvo ve opellerde bu ledli ürünlerle araçlar hata vermiyor. VW grubundan henüz geri bildirim yapan olmadı o yüzden kesin hata vermez yada verir deme şansım yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

mrb peugeot 308 aracıma bixenon mercek takılıyor.d2s mtec kit almam söylendi fiyatları nedir dikkat etmem gereken bir nokta varmı?

mtec kitler sistemi değiştirdikleri gerekçesiyle yeniden zamlandılar. Zaten dolar kuru yüzünden fiyatlar artmıştı birde zam yapılınca D2S mtec kitlerin alış fiyatım bile 600ytl civarlarına geldi. Bu sebeple getirmiyorum ve satmıyorum.
    D2S Sunpar marka xenon kitin fiyatı 190ytl dir. 1 yıl birebir değişim garantilidir. Diğer çin malı ürünler gibi değildir ampulleri Osram philips ile aynı parlaklıkta yanmaktadır. 4300 5000 6000 8000K renk seçenekleri mevcuttur. özelden ulaşabilirsiniz.
  • çift duylu beyaz ön park ampulüne ihtiyacım var ahmet bey.ledli veya beyaz yanan bulabilirmisiniz veya biryer biliyormusun alacagım??mtec almayı düşünüyorum d2s far hazırlanıyor ilker bey yapıyor bixenon mercek işlemini.kaliteli olsun ve sorun cıkarmasın istiyorum.xenon kit alırken sisleride xenon olsun istiyorum tavsiye edeceginiz veya almam gereken ne var sisler için?
  • çift duylu dediğiniz ön park ampulu hangisi?
    dipsiz olan w5w tipindekinimi bahsediyorsunuz?

Xenon kit için benim sattığm Sun Partları öneririm. 1 yıl birebir değişim garantili ürünler. Aydınlatmaları mükemmel. Kendi aracımdaki osram ampulleri çıkardım bu kitin ampullerini kullanıyorum. 6000K lar tam beyaz ve osram ile aynı şiddetde yanıyor.
    h7 h1 h11 h3 özel olan hariç bütün ampul tipleri 150ytl.
  • başlık çok güzel çalışmaların devamını diliyorum umarım bu başlık sayesinde merceksiz xenon kalmayacak
  • Merhabalar,

Volvo S40 1.6D için hangi xenon kit uygulanabilir ? Araştırmalarıma göre S40 larda özellikle dizellerde problem çıkıyormuş. Siz ne derseniz, daha önce uygulayan oldu mu ?
  • peki sizce cyclone mu yoksa mtec mi hangisi daha sorunsuzdur.ben mercekli far ile kullanacağım.daha önce mtec kullanıp çok memnun kalmıştım ama arabayı satınca üstünde verdim.yeeğenimde cyclone var çok memnun olduğunu söylüyor.fiyatlarıda yarı yarıya.kararsız kaldım.
  • cyclone çin malı piyasadaki ürünlerden biridir.
    eğer maddi açıdan sorununuz yoksa mtec kullanmanızı tavsiye ederim
  • Xenon konusunda kimse yazmıyor artık sanırım konu baya bir aşşağılara inmiş nerede ise kaybolma noktasında valla

Bu arada ford transit farları için xenon uygulaması üstünde çalışan bir arkadaş vardı cvp yazanlar içinde durum nedir ne aşamadadır bilgi verilir ise çok sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prıvacy

Xenon konusunda kimse yazmıyor artık sanırım konu baya bir aşşağılara inmiş nerede ise kaybolma noktasında valla

Bu arada ford transit farları için xenon uygulaması üstünde çalışan bir arkadaş vardı cvp yazanlar içinde durum nedir ne aşamadadır bilgi verilir ise çok sevinirim.

İşlem tamamdır, para olayını ayarlar ayarlamaz bi xenon kit alacağım. Sonucu buraya yazacağım. (Fotolorla tabi...)

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

• sayın Xenon Mercek

2008 Toyota Corolla sahibiyim aracıma D2S bixenon ve mercek modifiyesi yaptırmak istiyorum. Öncelikle sizden montaj konusunda yardımcı olmanızdır, bu konuda referans verebileceğiniz bir kişi veya firma mevcutmudur. Daha önceden bildiğiniz benim aracım tipinde yapılmış olan Modifiye varmıdır?

Aracıma uyabilecek D2S bi-xenon mercek ve bi-xenon kitinin fiyatlarını tarafıma göndermenizi rica ederim.
  • sayın xenon mercek bende size bir bilgi alırsam cok sevinicem kafam cok karıstı
    Mtec xenon kit uygulamısı yaptırıcam kısa far.aracım 2005 alfa rome 156.kristal beyaz ısık istiyorum.4300 mu 6000 mi olucak .far yukseklik ayarını kullanamıcam sanırım uygulamdan sonra.mtec kendi icinde modelleri varmı varsa aracıma uygun tavsiye edebilceginz model varmı tesekkur ederim simdiden
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli3560

sayın xenon mercek bende size bir bilgi alırsam cok sevinicem kafam cok karıstı
    Mtec xenon kit uygulamısı yaptırıcam kısa far.aracım 2005 alfa rome 156.kristal beyaz ısık istiyorum.4300 mu 6000 mi olucak .far yukseklik ayarını kullanamıcam sanırım uygulamdan sonra.mtec kendi icinde modelleri varmı varsa aracıma uygun tavsiye edebilceginz model varmı tesekkur ederim simdiden

Sadece ampul değişecek ve balast takılacak. Far yükseklik ayarına kullanabileceksiniz. Beyaz istiyorsanız 6000k olmalı. Zaten çakma xenonların 6000'den aşağısı yok.

Ancak taktırmadan önce merceksiz xenonlar hakkında yazılanlar lütfen bir okuyun.
  • bu konuyu gördüğüm iyi oldu baya dedikodu arasında taktırmamaya karar kılmıştım ama siz bana ne tür kullanacağimi yazarsanız fiyatıyla birlikte cok sevinirim aracım 2004 honda civic

çin malı deil orjinal bu adaptörü ile olanarıdan sanrım yani dandik birşey istemiyorum ve bana cok yabancı bir konu xenon far olayı tşkler

edit : ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Pulse_ -- 17 Şubat 2009; 16:37:07 >
  • Selamlar,

sayın xenon mercek , öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

ben istanbul pendik'te oturuyorum,
    ve size bir sorum olacak

benim siyah golf V aracım var,
    farlarımın orjinali merceksiz,

1-) angel eye siyah zeminli far almak istiyorum, mümkünse hella , bu farlarda zaten mercek var.

2-)bmw'lerdeki gibi 4300K 'lık ampul kullanmak istiyorum

yine aynı şekilde bixenon kitmi almalıyım,
    4300 K'lık ampul bu sisteme uygulanabilirmi,
    far yıkama dedikleri sistem nedir bunuda taktırmaya gereksinim
    duyarmıyım yada duymalımıyım teşekkürler.
  • benim şeffaf farlı h7 ampüllü bir şahin aracım var. üzerinde h7 8000k xenon takılı ama çok dagınık gösteriyor. ben mercekli bir sistem taktırmayı veya takmayı planlıyorum. sizin öneriniz normal mercek mi yoksa bi-xenon mu. bunun montajı kolay oluyormu. ve montajı yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor. mercegi montaj yaparken mercegin yere bi bakış açısı felan varmı. yoksa mercek kendini teraziyemi alıyor(en düşündügüm konu bu benim,montajı yaparken 2 sinide anı açıda ayarlayamama ve yine toplu bir ışık alamama) hepsini yaptıgımızı varsayalım ve bi-xenon taktıgımızı düşünelim, kısa ve uzun aydınlatmayı almak için motoru ne ile kontrol ediyoruz. ve bu işlemi yapıyormusunuz veya yaptırabilecegim bir yer varmı ankarada
  • mercek modifiyesi isterseniz sizi bu işi en iyi yapanlardan birine yönlendirebilirim
  • yönlendirebileceginiz kişi ankara da mı yoksa başka şehirlerde. farı yollama şansın yok çünkü en fazla 2 yahut 3 gün araçsız kalabilirim iş geregi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Beyaz istiyorsanız 6000k olmalı. Zaten çakma xenonların 6000'den aşağısı yok.

Ancak taktırmadan önce merceksiz xenonlar hakkında yazılanlar lütfen bir okuyun.

6000k dan aşağı olanlar yeni çıkan kitlerde var artık,eskiden yoktu ama yabancı sitelerdede var,35w orjinal oemlerdi şuan 55w larda var hatta bende xenon mercek arkadaşımızın sattığı sun part d2s 5000k lık olanlardan aldım,şuan kendim modifiye ediyorum farlarımı,büyük ihtimal bu haftasonuna biter o zaman resimlerini eklerim,kademe kademe resimledim saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptanx

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Beyaz istiyorsanız 6000k olmalı. Zaten çakma xenonların 6000'den aşağısı yok.

6000k dan aşağı olanlar yeni çıkan kitlerde var artık,eskiden yoktu ama yabancı sitelerdede var,35w orjinal oemlerdi şuan 55w larda var hatta bende xenon mercek arkadaşımızın sattığı sun part d2s 5000k lık olanlardan aldım,şuan kendim modifiye ediyorum farlarımı,büyük ihtimal bu haftasonuna biter o zaman resimlerini eklerim,kademe kademe resimledim saygılar.

Bende o kitden almayı düşünüyorum, bitince fotoğraf çekip yayınlarsanız memnun olurum...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.