Şimdi Ara

XCOM 2 Türkçe çeviri (Yayımlandı) %65 (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
18
Favori
29.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok üzücü bir şekilde aklıma bu projeyi gerçekleştiren arkadaşın o çok küstürülen kişi ya da kişiler tarafından yapılabilmesi ihtimali geliyor. Arkadaşlar bir ton küfür edip işi bırakmış olabilirler. Yoksa devamı az da olsa ilerleyebilirdi.Çok ilginçtir ki RDR2 olayı patlak vermeden önce büyük hızda ilerleyen yama olaydan sonra bıçak gibi kesilmesi pek hayra alamet gelmiyor bana.

Ancak inşallah ben yanılıyorumdur da yapan kişiler sadece çok meşgul oldukları için yapamıyorlardır.

Yoksa RDR2 olayını çıkaran o oksijen israfı ergen beyinliler yüzünden güzelim bir oyun daha sayelerinde piç olmuş oldu tebrik etmek istiyorum. Ülkeye sırf zararsınız ya başka bir şey değilsiniz valla!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkopuzoglu -- 11 Eylül 2020; 14:26:0 >
  • vkopuzoglu kullanıcısına yanıt

Bana da öyle gelmişti ilk başta. Karakterlerin seslendirilmelerini falan yapmaları profesyonel bir grup izlenimi uyandırmıştı.Ama anonymous yapıyor idiyse devam ederler kesinlikle.Aylık abonelik sisteminin içine koyarlar bu kadar ilerlemişken.

• "Eğer" ki çeviriyi Anonymous yapıyorsa RDR2 sonrası iptal etmiş olabilirler. Malum Civilization gibi bu oyun da 2K Yayıncılığında..

• Merhaba herkese. Açıklama yapmayı düşünmüyordum fakat bekleyen arkadaşlar için açıklama yapmak istedim.
    DH forumuyla ilişkim olmadığı için benim adıma @purrfect ara ara bilgilendirmeler yapıyordu. Şimdiye kadar gizliliğime saygı duyduğu için kendisine tekrar teşekkür ederim.
    XCOM 2'nin hem çevirisini hem de seslendirmesini geçen seneden beri tek başıma yürütüyordum. Her ne kadar açık açık hiçbir yerde yazmasam da @purrfect bazı mesajlarında ücretli olacağını belirtmişti. Fakat RDR 2 olayını hepiniz biliyorsunuz.
    Take2, RDR 2'nin haklarına sahip olduğu gibi XCOM 2'nin de haklarına sahip. Yaşanan olayların ardından yamayı şimdilik hiçbir şekilde yayınlamama kararı aldım, hatta bu yüzden WotC çevirisini yarıda bıraktım. Hak verirsiniz ki risk almak istemiyorum.
    İlerleyen günlerde neler olur neler biter bir fikrim yok. Şartlar olgunlaşırsa yamanın yayınlanması söz konusu olabilir.

Özelden mesaj atan arkadaşlar olacaktır. Kusura bakmasınlar cevap veremeyeceğim, telefon doğrulaması yok. Konu üzerinden yazmalarını rica ederim. Şimdiye kadar olan ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Officer Bradford -- 12 Eylül 2020; 12:33:24 >

• Heyecanla beklediğim bir çevirinin bu durumda olması çok üzücü oldu. Keza diğer arkadaşlar içinde aynı durum söz konusudur. Rdr 2 olayını bilmiyorum oynamadım ama karar bu yönde ise emeğine saygı duymak zorundayız. En azından bir umut beklemeye devam
  • Officer Bradford O kullanıcısına yanıt

Ya şimdi ne desem yeri aslında var ya harbi şu RDR2 olayını çıkaran kımıl zararlılarını Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın ya! Eminim bir yerleri büyümüştür. Divinity 2 dışında hatta ondan çok beklediğim tek yama buydu. Valla klavye delikanlılığı yapmıyorum karşımda olsa o gerzek sabaha kadar dövesim geldi ya. Dediğim gibi ülkeye anca zararınız var oksijen israfı pislikler.

Neyse...

Her ne kadar yama çıkmamış olsa da emeklerin için çok teşekkürler arkadaşım Allah razı olsun.Sonunda tanıştığımıza memnun oldum. İnşallah yakın zamanda ücretli-ücretsiz her hangi bir şekilde yamayı yayınlama kararı alırsın. Kim bilir belki yayıncı ile anlaşıp resmi bir yama yaparsınız. Çünkü bu derece kaliteli bir yamayı göz ardı edeceklerini sanmıyorum.

Ayrıca XCOM gibi şahane bir oyunu "o oksijen israfı ergen zihniyetliler" oynamayacaktır.O sefil beyinleri yetmez oynamaya eminim. O açıdan her hangi bir şikâyet durumu olacağını sanmıyorum. Bu sadece benim gibi serinin çok sağlam hayranlarını derinden üzen bir durum oldu. Divinity 2 de çıkmaz şimdi hah tam üstüne tuz biber olur.

Tekrar çok teşekkürler dediğim gibi inşallah yayınlama kararı alırsınız.Çünkü koca firma şikâyet gelmediği sürece oyunun temel prensiplerini bozmadığı taktirde her hangi bir mod olayına karıştığını sanmıyorum. Ki RDR2 için de sırf şikâyet edildiği için müdahil olmuştur.Olayın içeriği ya da konusu için değil.

Yama çıksın ya da çıkmasın bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkopuzoglu -- 13 Eylül 2020; 12:13:11 >

• Officer Bradford O kullanıcısına yanıt

Yamanın ücretsiz yayınlanmasına karşıyım hatta buradaki mikropları görünce ücretli olarak dahi DH'de yayınlanmaması gerekiyor diye düşünüyorum.İlerleyen zamanlarda ücretli olarak Discord üzerinden yayınlamayı düşünebilirsiniz.Tabiki buradan kullanıcıları doģrulayarak yapmak daha sağlıklı olur.Kimsenin yıllardır elini sürmediģi çeviriye muhteşem bir yama yaptınız.Ne yapsanız hakkınız.

• @vkopuzoglu İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yayıncısı 2K olduğu için resmî olarak oyuna eklenmesi imkânsız maalesef. Zaten oyunun resmî mod desteği olduğu için Steam Atölye'de yayınlanmasını önerirler en fazla.

@purrfect Teşekkürler. Dediğim gibi şimdilik her şey belirsiz. Bir şeyler netleşirse haberiniz olacaktır.
  • Çok uzun zamandır bekliyorduk, kötü oldu fakat yine de umut var. RDR 2'yi baltalayan israflar yüzünden bir yama daha etkilendi. Ne kadar sövsek az.

• Üzücü.. 2020 yılı benim için berbat hayal kırıklıkları ile dolu bir yıl :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Officer Bradford

Merhaba herkese. Açıklama yapmayı düşünmüyordum fakat bekleyen arkadaşlar için açıklama yapmak istedim.
    DH forumuyla ilişkim olmadığı için benim adıma @purrfect ara ara bilgilendirmeler yapıyordu. Şimdiye kadar gizliliğime saygı duyduğu için kendisine tekrar teşekkür ederim.
    XCOM 2'nin hem çevirisini hem de seslendirmesini geçen seneden beri tek başıma yürütüyordum. Her ne kadar açık açık hiçbir yerde yazmasam da @purrfect bazı mesajlarında ücretli olacağını belirtmişti. Fakat RDR 2 olayını hepiniz biliyorsunuz.
    Take2, RDR 2'nin haklarına sahip olduğu gibi XCOM 2'nin de haklarına sahip. Yaşanan olayların ardından yamayı şimdilik hiçbir şekilde yayınlamama kararı aldım, hatta bu yüzden WotC çevirisini yarıda bıraktım. Hak verirsiniz ki risk almak istemiyorum.
    İlerleyen günlerde neler olur neler biter bir fikrim yok. Şartlar olgunlaşırsa yamanın yayınlanması söz konusu olabilir.

Özelden mesaj atan arkadaşlar olacaktır. Kusura bakmasınlar cevap veremeyeceğim, telefon doğrulaması yok. Konu üzerinden yazmalarını rica ederim. Şimdiye kadar olan ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

dostum bence çevirini yarım bırakma tamamla sis bulutları elbet dağılacak 2k nın elinde deynekle Türkiye'nin başında bekleyecek hali yok. malum şahısların agresif hareketleri ve fiyat politikaları yüzünden oldu baştan mantıklı bir fiyat söylenseydi bunların hiçbiri yaşanmazdı. yamanın tamamlayıp 6 ay sonra mantıklı bir ücretle yayınlarsan hiçbir sorun olacağını sanmıyorum. o zamana bu meseleler kapanmış olur hatta 1 sene içinde bence rdr2 yamasını da yayınlarlar. ayrıca xcom genele hitap eden bir oyun değil o sorunlar yaşanmayacaktır. yayınlamazsan da saygı duyarız onca emeğin var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

dostum bence çevirini yarım bırakma tamamla sis bulutları elbet dağılacak 2k nın elinde deynekle Türkiye'nin başında bekleyecek hali yok. malum şahısların agresif hareketleri ve fiyat politikaları yüzünden oldu baştan mantıklı bir fiyat söylenseydi bunların hiçbiri yaşanmazdı. yamanın tamamlayıp 6 ay sonra mantıklı bir ücretle yayınlarsan hiçbir sorun olacağını sanmıyorum. o zamana bu meseleler kapanmış olur hatta 1 sene içinde bence rdr2 yamasını da yayınlarlar. ayrıca xcom genele hitap eden bir oyun değil o sorunlar yaşanmayacaktır. yayınlamazsan da saygı duyarız onca emeğin var.

Alıntıları Göster

Vallahi çok mantıklı. Çok güzel bir yorum   

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

Alıntıları Göster

Kesinlikle katılıyorum. Bence de o kadar emek vermişin yazık sadece isteyenlere, ücretini yatıranlara özel olarak ulaştırır verirsin. Bence de bu oyunun özellikle burda rdr2 gibi bırak olay çıkarmayı adam gibi oynayacak insan sayısı azdır. Kimseyi küçümsemek falan niyetinde değilim ama sıra tabanlı stratejileri herkes sevmez. Ayrıca bu kadar kaliteli bir işin çöpe gitmesini de kimsenin gönlünün razı geleceğini sanmıyorum.

@19yusuf05

• Üzdü uzun süredir bekliyordum. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoronaHere -- 8 Nisan 2021; 12:23:3 >
  • yokmu tamamlanmıs bir yama :(

• Yok! Olacağını da sanmıyorum artık lütfen bol bol küfürlerinizi DH ölücülerine edebilirsiniz. Cebinde ki son parasını sigaraya verirler, giderler twitch'e youtube a ve bir sürü gereksiz şeye para verirler ama bir yamaya para vermek ağır gelir. Normalde hiç küfretmem ama çok pis sövesim var o ergen zihniyetlilere ya şimdi burdan olmaz. Ki buranın da nasıl bir yönetim anlayışı olduğu belli. Adam alenen hakaret ediyor bildiriyorum "bizim için bir sıkıntı yok" diyorlar. Burası 10 yaşında çocuğun yönetiminde olsa tamam diyecem. İlla yönetim aleyhinde konuşulunca mı hakaret olarak algılanacak bazı şeyler yazık.

Ayrıca tekrar söylüyorum şimdi zevzek işsizin biri gelir laga luga yapar garanti yok ingilizce öğren yok oyunu almışsın tırıvırı yapıyorsun diye. Ne RDR2 oyununa sahibim ne de 0 düzeyde ingilizce bilmiyor değilim. Sadece bunları söylemek istedim.

Bu millet bu kafayla gittiği sürece daha da çok bekleriz ülke kalkınsın diye!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkopuzoglu -- 9 Ocak 2021; 14:26:3 >

• Çevireceği yokmuş Rdr mevzusunu bahane etmiş. Bitirmeyeceğiniz işin altına yatmayı ne zaman bırakacaksınız acaba.

• Yıllardır bekliyoruz, hak mı adalet mi? Belki de birsürü çevirmen google'a ''Xcom 2 tr yama'' yazıyo, bu oyun zaten çevriliyo diyip vazgeçiyo. Yakışmadı..

• Bilip bilmeden konuşup durmayın arkadaşlar. Yapacak bir şey yok. Yama çıkarsa FBI CİA ve Ulusal Güvenlik Ajansı arkadaşların peşine düşüyormuş. Covid'den bile önemli deniliyor. 1 Numaralı gündem maddesi şu an. Dünya teyakkuz halinde

• böyle saygısız tavırların DH'deki Türkçe yama topluluğuna hiçbir faydası yok. Yapan arkadaş yamayı resmi olarak duyurmadı. bu konu da zaten farklı bitirilmemiş yarım bırakılmış bir yamanın konusu. burada bir arkadaşı tarafından paylaşıldı ve aylarca takip ettik. duyurmamış olmasına rağmen yamayı takip edenler olduğunu bildiği için arkadaş burada açıklama bile yaptı. yarımda bırakmadı zaten ana oyunun çevirisini bitirdi dlc yi tam çevirmedi ama az bir bölüm kalmıştı. Şartlar onu yamaya yayınlamamaya itmiş arkadaşın kendi emeği diyecek birşey yok. benimde takipte olduğum bir oyun. bu oyun elbet çevirilecektir canınızı sıkmayın. ama Türkçe yama topluluğuna zarar verecek açıklamalardan da kaçının bence. bu iş sadece para değil bazı yamaları ne kadar para vermeye hazır olsan bile bulamıyorsun. Türkiye şartlarını yansıtan doğru bir fiyat ve gönüllü yamaların önünü kesmediği sürece ücretli olmasında bir sakınca da yok bence.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.