Şimdi Ara

Xbox Series X ve PlayStation 5’in detayları ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
3
Favori
18.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Belli ki ps5, klasik konsol boyutlarında gelecek.

2000 mhz frekansı yakalayabilmesi için xbox one x gibi bir sıvı soğutmaya ihtiyacı olacak. Hava soğutmayla rezil olur o makine. Ps5 pro da şimdiden hayırlı olsun.
    One x'te sıvı soğutma yok. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=Y_Ii8mU3x7E&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KOEMAN32 K kullanıcısına yanıt
    Devkit. Oyun firmalarına gönderilen cihaz ps5 böyle çıkmaz. Ama donanım olarak aşağı yukarı aynıdır

• Hangisi kendini aldırmaya değer özel oyun çıkarırsa onu alırım Xbox almama gerek kalmayacak çünkü PC ye çıkartıyor oyunlarını, bakalım ps5 almaya mecbur bırakacak excler olacakmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Senede 2 3 tane exc. Oyun çıkacak diye ben donanımdan vazgeçmem. Geçene de saygı duyarım o ayrı konu. Örnek veriyorum vazgeçen de diğerlerini şu an olduğu gibi upscale ile ( rdr 2 ) oynar. Aralarındaki donanım farkına karşılık tabi ki Xbox ın daha pahalı olabilme ihtimali var. E bırakın da olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Senede 2 3 tane exc. Oyun çıkacak diye ben donanımdan vazgeçmem. Geçene de saygı duyarım o ayrı konu. Örnek veriyorum vazgeçen de diğerlerini şu an olduğu gibi upscale ile ( rdr 2 ) oynar. Aralarındaki donanım farkına karşılık tabi ki Xbox ın daha pahalı olabilme ihtimali var. E bırakın da olsun.
    ülkemizde xboxa karşı bi nefret var. hadi xbox one kötü neyse de, xbox one x gayet iyi bir cihaz

sorun şuradan kaynaklanıyor ülkemizde: herkes konsollara "exc or riot" kafasıyla bakiyor..

sanki xbox one x boş gezenin boş kalfası. ac odyssey, shadow of tomb raider, rdr2, control zart zurt... birçoK AAA oyun bu konsollara da çıkıyor. bu bi "oyun konsolu". insanların kafasında ps4 öyle bi izlenim bıraktı ki konsollar sadece exc oyunlar için alınan cihazlar sanki

halbuki yabancı mecralarda da sadece oyun için xbox alan ve gayet mutlu mesut oyununu oynayan gırla tip var

öyle bi lanse ediliyor ki sanki xbox one x'de ya da one'da oynanacak oyun yok... evet exc oyunları kötü, az ve görece kalitesiz ama sonuç olarak one x aynı paraya pc tarafında asla elde edemeyeceğiniz grafikler sunuyor birçok aaa oyunda

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Sonuçta parası olan her iki cihazı da alacak. İkisi de satar tek cihaz alacak olan ex oyun için ps alır diğerleri için Xbox ben mesela bf farcry NFS vs için Xbox almam PC de aynı oyunlar var benim için önemli olan ex oyun bloodborne Xbox a çıkmayacaksa last of us god of War olmayacaksa gücünün anlamı yok benim için çıkarsa tabiki Xbox alırım Xbox on oyunları pc de oynandığı için Xbox one ı satmıştım
    Bende bu nesilde hem one x hemde pro sahibiydim . Mesela ben 2 konsol ile yapamıyorum . Bir diğeri bana fazlalık gibi geliyor devamlı . Ondan one x i sattım . Ama bu nesilde önceliğim pc olacak . Daha yeni güzel sistem topladım . 4k tv ya da monitör sahibide değilim . Ama zaten xbox oyunlarını pc de oynayabileceğim için konsol alırsam ps alırım . Benim gibi muhtemelen çok insan olacaktır.

• İkiside güzel bi donanımla gelir umarım ve herşeyden önce büyük bi rekabet ortamı olur yeni nesilde..Xbox bu nesilde olduğu gibi sessiz kalmasın mesela Ex oyun konusunda ve kozlarını sahaya sürsün çabalasın, bunu gören Ps cepheside rakibinin artık işi dahada ciddiye aldığını, pazarda işinin kolay olmayacağını anlasın ona göre adımlar atsın.

Birbirlerinin kontralarına ne kadar iyi cevap verip ne kadar yarış içinde olurlarsa bu durum biz oyunculara bir o kadar iyi yansır.

• Sony bence böyle bariz hata yapmaz. Arada büyük fark olunca özel oyunlar kurtaramayabilir. Xbox one bunun cezasını çekti göz göre göre atlamazlar bence. Zaten 30 fps olayına gıcık olduk bu nesilde xbox bende 60 fps olacak, ps bende güç yetmiyor idare et 30 fps derse orada oyuncuların aklını çeler.

• arkadaşlar bu nesilde 30 fps 60 fps olayı zaten bitiyor

iki konsol da VRR ile gelecek. VRR boşu boşuna gelmez.

30 ve 60 arasında cihaz kaç fps verebiliyorsa ya da 60+ kaç fps verebiliyorsa o fpsleri alabileceğiniz modlar gelecek bu konsollarla

eski nesil konsollar gibi zayıf işlemci limitlemesi olmadıgı için artık "belli bir fps hedefi"ne de gerek duyulmayacak...

(one x de vrr destekliyor olsa işlemciden ötürü hedeflenen fpslerde devam ediliyor)

halihazırda final fantasy xv ve tomb raider xbox one x'de freesync destekli çalişiyor :) dinamik fps ile yani...

aynı şekilde ps4 45-60 fps arası dinamik bir fps ile oynatıyor bf5'i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 1 Ocak 2020; 23:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spinata

Tablet işlemcisi!!

Konsolların tek artısı var o da işlemcilerinin yarı özelleşmiş, kendilerine has olması, sen jaguar işlemcisini herhangi bir amd işlemcisiyle karşılaştıramazsın. İkisinin mimari yapısı bambaşka. Neyse.

Hala kesin donanımlar belli olmamışken atıp tutmamak gerekir. Bu yukarıdaki söylentiye yakın donanımlar gelecekse anca şu anki günümüz pc oyun standardını yakalamış olacaklar gibime geliyor.

Ps görece düşük donanımla geliyor gibi görülse de yukarıda da bahsettiğim gibi adamların kendi mimarisi buna uygun yazılımı artı feci şekilde optimizasyon kanırtmaları var.

Arkadaşın yukarıda bahsettiği gibi 1060'ın madara olduğu falan yok. Kimse 1060'la lowun lowu ayarda oyun oynamaz, günümüzde bile. Konsol tarafı alışmış, low ayarlar 30 fps. Kusura bakma ama çok alakasız cahilce bir karşılaştırma olmuş.

Bu konsollar anca bir önceki eski nesil kendileriyle karşılaştırılabilinirse devrim niteliği taşıyor.

Kusura bakma ama 1080 yine her zaman olduğu gibi high end olacak.

Ayrıca yukarıda biri bahsetmiş, bu donanımla gelirse ps, ps pro'ya merhaba deyin.

Xbox x mix ilgilenmiyorum. Alacak olan k...z şimdiden hayırlı olsun.
    Arkadaşın bahsettiği, bir çok oyun geliştirilirken konsol donanımı, yani ilk çıkan ps4 ve xbox one'a göre yapılır. Bir grafik motoru yapılıyorsa bu konsolların çalıştıracağı şekilde optimize edilir. Sonra pc'nin gücüne göre grafik detayı şekillenir. O yüzden yapılan oyunlar, 2013 yılında orta segment pc donanımlarına denk gelen konsollar baz alınarak yapılır. Şimdi ise gayet üst seviye donanım ile geliyor. Artık oyunlar bu donanımlara göre optimize edilecek. O yüzdendir ki pc donanımlarında bazı parçalar, üst seviye ise orta veya alt seviye haline gelecek.Tabi sadece ps5 ve yeni xbox'a göre yapılan oyunlarda bu dediklerim geçerli olacak. Eski nesil ve yeni nesile çıkan oyunlar kesinlikle ölçü olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

ülkemizde xboxa karşı bi nefret var. hadi xbox one kötü neyse de, xbox one x gayet iyi bir cihaz

sorun şuradan kaynaklanıyor ülkemizde: herkes konsollara "exc or riot" kafasıyla bakiyor..

sanki xbox one x boş gezenin boş kalfası. ac odyssey, shadow of tomb raider, rdr2, control zart zurt... birçoK AAA oyun bu konsollara da çıkıyor. bu bi "oyun konsolu". insanların kafasında ps4 öyle bi izlenim bıraktı ki konsollar sadece exc oyunlar için alınan cihazlar sanki

halbuki yabancı mecralarda da sadece oyun için xbox alan ve gayet mutlu mesut oyununu oynayan gırla tip var

öyle bi lanse ediliyor ki sanki xbox one x'de ya da one'da oynanacak oyun yok... evet exc oyunları kötü, az ve görece kalitesiz ama sonuç olarak one x aynı paraya pc tarafında asla elde edemeyeceğiniz grafikler sunuyor birçok aaa oyunda

Alıntıları Göster
    Xbox alacağıma PC de oynarım diyen insanlar var evet bu bir tercihtir saygı duyulması gerekir . Ama şu an bile AAA oyunları 4K da oynayabilmek için kalbur üstü bir PC gerek. Ve bunları kötü işlemcisine rağmen karşılayan bir one x var . Gelecek konsol için de aynı oyun PC de var diyorlar tamam PC de oynarsın ama nasıl oynarsın ? Hangi çözünürlükte hangi kalitede oynarsın ? Mesela 4K 60 hz de kaç kişinin PC si kaldırabilir . E PC de de aynı orada aynı dersen de 1080p ile 4K arasında da bu mantığa göre fark yoktur.

• Gkn89 kullanıcısına yanıt
    Ben de PC ye geçtim PS4 ye oynadığım oyun çok az eskiden aldığım birkaç oyun var psnde . aklımda Last of us 2 gibi sayılı oyunlar var onları da oynarsam PS4 benim için ömrünü tamamlamış olacak

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Adamlar zaten değişken çözünürlüklü (720 ila 900 sanırım) lowest ayarlarda 30 fps kilidiyle, kanıra kanıra oynuyor.Nihayet gerçek 1080p ultra 60 fps görecekler. Buda zaten şu an pc donanımcısının sahip olduğu standart değerler.

Yani öyle anlatıldığı gibi üst seviye alt seviye öyle çok ırgalayacağını sanmıyorum.

Kabul etmek istemesenizde gtx 1080 yine üst seviye olacak.

Konu konsol olunca niyeyse abartılıp insanlıktan çıkartma farz oluyor.

Bunlar benim yorumum. Katılmayabilirsiniz.

En nihayetinde zaman gösterecek.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Saydığın oyunlar PS'e de çıkıyor.

Xbox da alsam PS de alsam multi-platform oyunları oynayabileceğim.

Ama Xbox alırsam God of War, Spider-man, Last of Us vs. gibi o konsola özel çıkan ve çok baba oyunları oynayamayacağım.

Neden Xbox alayım ben o zaman?

Forza hastasıyım, PC'de oynuyorum. Sadece Forza için de 5K TL verip konsol almam, kusura bakma. PS alır yoluma devam ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Saydığın oyunlar PS'e de çıkıyor.

Xbox da alsam PS de alsam multi-platform oyunları oynayabileceğim.

Ama Xbox alırsam God of War, Spider-man, Last of Us vs. gibi o konsola özel çıkan ve çok baba oyunları oynayamayacağım.

Neden Xbox alayım ben o zaman?

Forza hastasıyım, PC'de oynuyorum. Sadece Forza için de 5K TL verip konsol almam, kusura bakma. PS alır yoluma devam ederim.

Alıntıları Göster
    ben donanım açısından dedim

saydığın oyunların cogu ps4 proda native 4k çalışamıyor. 1080x2160p renderlanıyor sonra frame blending ile iki ayrı kare birleştirip upscale ediliyor

ya da direkt 1440p base render'dan basit scalinglerle upscale ediliyor

one x ise direkt native has 4k verebiliyor

bu konuda kısa bi araştırmyla rdr2'nin ps4 pro platformunda nasıl bir rezalet oldugunu, 4k ekranlarda nasıl blurlu gözüktüğünü öğrenebilirsin. öbür yanda one x ile oynayanların "bir konsolda gelmiş geçmiş en iyi görüntülü oyun" temalı onlarca mesaj bulabilirsin

sahte 4k ile gerçek 4k asla bir tutulamaz

şimdi gelecek ps5 cihazı bu konuda nasıl olur bilemem. ama xbox'ın yine bu konuda bir avantajı olacağı aşikar

sony yine kendi exclerini bi şekilde native 4k 60 fps çalıştırtır. ama dış oyunlarda ps4 pro gibi zorlanacağı ya da dinamik çözünürlük kullanacağı şimdiden aradaki güç farkı ile anlaşıldı

yoksa dediğin gibi, eşit konsollar olsalardı xbox one x'i seçmek için neredeyse hiçbir sebep olmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 2 Ocak 2020; 0:0:0 >

• PC de oynarım diyenlerin %90 nın elinde pc yok zaten :) Laf olsun torba dolsun.. Ben konsolcu adamım ne işim olur pc ile mesala. Pc de oyun mu oynarım ben arkadaş. Hele ki multiplayer oyunlar Allah korusun..

4K 60 fps verecek bir pc toplasınlar görelim haydi.. Maliyetinide burada faturaları ile birlikte atsınlar.

Microsoft'un afedersiniz kafası basmıyor mu bu dediklerinize? Pc de oynarım ne gerek var Xbox? Yani bunu sadece sizmi düşünüyorsunuz anlamıyorum.

Microsoft diyor mu ya ne gerek var Xbox a.. Nasıl olsa pc var orada oynansın herkes oyununu? Böyle saçma sapan bir şey olabilir mi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony ps5 ve ps5 pro şeklinde iki ürünle çıkabileceği için problem olacağını düşünmüyorum. Ps5 1080p ya da 2k gaming deneyimine odaklanırken. Ps5 pro 4k 60fps gaming ve VR üzerine yoğunlaşacaktır.

Xbox'ın ise piyasaya tek bir ürünü çıkacak gibi gözüküyor ancak ps5 pro'dan daha uygun bir fiyata geleceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 2 Ocak 2020; 0:3:51 >
  • quote:

ben donanım açısından dedim

saydığın oyunların cogu ps4 proda native 4k çalışamıyor. 1080x2160p renderlanıyor sonra frame blending ile iki ayrı kare birleştirip upscale ediliyor

ya da direkt 1440p base render'dan basit scalinglerle upscale ediliyor

one x ise direkt native has 4k verebiliyor

bu konuda kısa bi araştırmyla rdr2'nin ps4 pro platformunda nasıl bir rezalet oldugunu, 4k ekranlarda nasıl blurlu gözüktüğünü öğrenebilirsin. öbür yanda one x ile oynayanların "bir konsolda gelmiş geçmiş en iyi görüntülü oyun" temalı onlarca mesaj bulabilirsin

sahte 4k ile gerçek 4k asla bir tutulamaz

şimdi gelecek ps5 cihazı bu konuda nasıl olur bilemem. ama xbox'ın yine bu konuda bir avantajı olacağı aşikar

sony yine kendi exclerini bi şekilde native 4k 60 fps çalıştırtır. ama dış oyunlarda ps4 pro gibi zorlanacağı ya da dinamik çözünürlük kullanacağı şimdiden aradaki güç farkı ile anlaşıldı

yoksa dediğin gibi, eşit konsollar olsalardı xbox one x'i seçmek için neredeyse hiçbir sebep olmazdı

Alıntıları Göster
    Kardeşim, benim zerre umrumda değil. PC'de oynamıyorum.

Beni rahatsız etmeden PS4 Pro'da oynadım RDR 2'yi. Ağzım açık kalarak oynadım, bitirdim. Çok sonra da konsolumu sattım zaten.

Sonra PC'ye çıktı oyun ve PC'ye de aldım. Ultra / High karışık ayarlarımla, PS'ten bir tık daha iyi şekilde oynuyorum tekrar ve "ulan çöp gibi oynatmışlar bize PS'te" demedim.

Xbox'ın exc. oyunu olmadığı sürece övebileceğim tek şey gamepad'i ve donanımının PS'ten daha iyi olduğudur. Donanımının iyi olması da benim için hiçbir şey ifade etmiyor, çünkü oynayacağım bir oyun yok Forza dışında.

Ben God of War - Be a Warrior trailer'ı çıktığında "PlayStation alacağım" diye karar verdim. Bütün exc. oyunları da 2 senede oynayıp tadına varıp konsolu sattım.

Ben tüketici olarak marka savunuculuğu yapmıyorum. Yapan da gerizekalıdır zaten, tartışmasız. Bana en çok exc. AAA kalitede oyun sunan konsolu alır, oynarım.

Xbox da PS kadar oyun çıkarsa, iki konsolu da alır oynarım bir onda bir onda. Tüketiciyim ben kardeşim, gerisi beni ilgilendirmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Kardeşim, benim zerre umrumda değil. PC'de oynamıyorum.

Beni rahatsız etmeden PS4 Pro'da oynadım RDR 2'yi. Ağzım açık kalarak oynadım, bitirdim. Çok sonra da konsolumu sattım zaten.

Sonra PC'ye çıktı oyun ve PC'ye de aldım. Ultra / High karışık ayarlarımla, PS'ten bir tık daha iyi şekilde oynuyorum tekrar ve "ulan çöp gibi oynatmışlar bize PS'te" demedim.

Xbox'ın exc. oyunu olmadığı sürece övebileceğim tek şey gamepad'i ve donanımının PS'ten daha iyi olduğudur. Donanımının iyi olması da benim için hiçbir şey ifade etmiyor, çünkü oynayacağım bir oyun yok Forza dışında.

Ben God of War - Be a Warrior trailer'ı çıktığında "PlayStation alacağım" diye karar verdim. Bütün exc. oyunları da 2 senede oynayıp tadına varıp konsolu sattım.

Ben tüketici olarak marka savunuculuğu yapmıyorum. Yapan da gerizekalıdır zaten, tartışmasız. Bana en çok exc. AAA kalitede oyun sunan konsolu alır, oynarım.

Xbox da PS kadar oyun çıkarsa, iki konsolu da alır oynarım bir onda bir onda. Tüketiciyim ben kardeşim, gerisi beni ilgilendirmez.

Alıntıları Göster
    abi tamam sana hitap etmemiş olabilir ben genel belli başlı bi kitle için konuştum... genel olarak oyuncu kitlesinin bir kısmı ps4 pronun sahte 4ksından memnun değil. gerçek 4k oynamak isteyen biri için 4k'da iyi perf. verecek bi pc nereden baksan ps4 pro + xbox one x fiyatı ediyor.

e haliyle oyuncu gerçek 4k istiyorum ama çok param da yok dediğinde adresi one x oluyor.

yoksa ps4 ile bi derdim yok ki benim. isteyen istediğini tercih eder. senin için ps4 excleri ağır basmıştır onu tercih etmişsindir tercinhe saygı duyulur. bu hususta da ps4 ü tercih edecek hatrı sayılır bir başka kitle zaten vardır. ben bile onlardan biri olurdum konsol almaya niyetlenseydim vakti zamanında

ama demek istediğim öbür yanda da gerçek 4k isteyen ve 4k tvde 4k keyfi yaşamak isteyenler insanlar var. siz pc'de de 4k oynayıp rdr2nin ps4 pro ve pc arasında bi fark hissedemediyseniz bir şey diyemem... rdr2 4k'da 30 fps verecek bir gpunun da hala xbox one x'den başlı başına pahalı oldugunu eklemek lazım. ekran kartınız neydi ve 4kda oynadınız mı gerçekten? meraktan soruyorum.

ps4 pro ile 4k tvde mi oynadınız?

bu sorulara da cevap bekliyorum. 1080pde supersampling ile oynadım derseniz afedersiniz ama çok komik olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

Sony ps5 ve ps5 pro şeklinde iki ürünle çıkabileceği için problem olacağını düşünmüyorum. Ps5 1080p ya da 2k gaming deneyimine odaklanırken. Ps5 pro 4k 60fps gaming ve VR üzerine yoğunlaşacaktır.

Xbox'ın ise piyasaya tek bir ürünü çıkacak gibi gözüküyor ancak ps5 pro'dan daha uygun bir fiyata geleceğini düşünüyorum.
    xbox in tek ürünü çıkmıyor.2 farklı cihaz çıkaracak.Biri 12 tflops luk diğeri 4 tflopsluk olmak üzere.Şimdilik tek ürün çıkaracak olan sony.Sonuçta ileride pro hamlesi geleceği kesin.Oda 12-13 tflops civarı olacaktır.Çıkacak olan ps5 9 tflops.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.