Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76.312
Cevap
790
Favori
3.747.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Hocam şapkalı a yok klavyede ben de uğraşmadım öyle yazdım. :)
    Can kardeşim lütfen wp bak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 7 Haziran 2020; 0:29:33 >
  • Bu aralar ruzgar sanki ps5'e kaydi. Xbox hala kendine has lou2 ve gow gibi oyun cikaramadi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Xbox oyunlarının 2022'ye sarkabileceğini düşünüyorum. Büyük çaplı ve kaliteli oyunların yapım süreci oldukça uzun çünkü.

Temmuz ayında olacak etkinlikte özel oyunlar gösterilecek fakat kaç tanesini gösterirler emin değilim. Çünkü Phil Spancer oyunlar belli bir aşamaya gelmeden göstermek istemiyoruz tarzı açıklamalar yapmıştı. Birde bunun üzerine virüs olayları patladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Xbox oyunlarının 2022'ye sarkabileceğini düşünüyorum. Büyük çaplı ve kaliteli oyunların yapım süreci oldukça uzun çünkü.

Temmuz ayında olacak etkinlikte özel oyunlar gösterilecek fakat kaç tanesini gösterirler emin değilim. Çünkü Phil Spancer oyunlar belli bir aşamaya gelmeden göstermek istemiyoruz tarzı açıklamalar yapmıştı. Birde bunun üzerine virüs olayları patladı.
    Basta xbox hakkinda umitli idimde artik halo, forza videolarini gormekten bikmadim degil. Boyle woooww dedirtesek only xbox kriterinde oyunlar cikaramadi bi turlu. Gerekirse cebinden fazla versin ama bir hikayesi cok ilgi ceken bir oyunlar zamani geldi artik. Bir yandan sonycileri anliyorum. Millet nasil last of us bekliyor. Cunku cidden oyun guzel. bende bekliyorum mesela. Az yukarida fragman var. Hep normal oyunlar hatta pcde olanlar. Bize bunlar lazim degil acikcasi.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bende açıkçası yeni fikri mülkleri bekliyorum. Forza, Halo, Gears of War ile yürümez bu nesil.

Elimizde ne var düşünecek olursak...

Perfect Dark var. AAAA kalitesinde 300 milyon dolar üstü bütçesi olan.
    HellBlade 2 var.
    Microsoft Flight Simulator var.
    Fable var. (Benim beklediğim oyunlardan biri.)
    Everwild var. Bu oyun Zelda'ya benziyor grafik olarak.
    Gears Tactics var.Bu oyunda Xcom'a benziyor. Yorumlar çok olumlu.

Açıkçası bu kadar oyunda yetmez bize daha çok oyun gerekiyor. Çünkü bu oyunlar Gamepass'ı çevirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 7 Haziran 2020; 0:51:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Bende açıkçası yeni fikri mülkleri bekliyorum. Forza, Halo, Gears of War ile yürümez bu nesil.

Elimizde ne var düşünecek olursak...

Perfect Dark var. AAAA kalitesinde 300 milyon dolar üstü bütçesi olan.
    HellBlade 2 var.
    Microsoft Flight Simulator var.
    Fable var. (Benim beklediğim oyunlardan biri.)
    Everwild var. Bu oyun Zelda'ya benziyor grafik olarak.
    Gears Tactics var.Bu oyunda Xcom'a benziyor. Yorumlar çok olumlu.

Açıkçası bu kadar oyunda yetmez bize daha çok oyun gerekiyor. Çünkü bu oyunlar Gamepass'ı çevirecek.
    Hocam acil xbox'a gow, lou, horizon gibi oyunlar lazim yoksa isi cidden zor. Bende xbox alirim diyordum da cidden kararsizliga dustum artik. Yukaridaki xbox fragmaninda minecraft goruntusunu videoda gorunce cildirdim.

Benim icin 4 tane merak uyandiran oyun cikarmazlarsa, ps5 alirim ikinci serisi cikinca.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Her ay bir oyun çıkaracak şekilde sıralama olacak sanırım, böyle bir şey konuşulmuştu. Zaten çoğu oyun hali hazırda en az 3 yıldır geliştirilmekte.

Herkes hatırlamaz belki ama Xbox One konsolu da ilk çıktığında konsola özel olarak bir yılda 8 belki daha üstü oyunla geldi. O dönemde de güzel bir oyun sıralaması oldu.

Şimdi de çok güzel üçüncü parti oyunlar geliyor Xbox konsoluna özel ve çoğuda gamepass ile ücretsiz ilk günde.

Saydığınız oyunlar güzel oyunlar Sony tarafında ama 2013 yılından beri bir Uncharted bir Gow bir Tlou çıktı. Horizon, Spiderman, Days Gone çıktı. Genel, populer, hardcore oyunculuk için sayabileceğimiz bunlar var. Mekanikleri hala Ps1’den kalma yarış oyunu Gt (kamera kütük gibi arabanın arkasına yapışmış gidiyor) Minecraft gibi arcade oyunlarının nirvanasına yaklaşan bir oyunu yok (bu kadar insan yanılıyor olamaz gerçekten aşırı eğlenceli bir oyun) ki Minecraft ortalama Ps exclusive oyunlarından daha fazla satmakta ve asıl önemli kısım Sony hala bir online oyun çıkartamıyor... Forza oyunlarındaki gruplara bu forumda bile ulaşabilirsiniz ya da Gears of War online hala deli gibi oynanmakta...

Bugün hemen herkesin evinde bilgisayar var ama illa Pc’ye çıkıyor diye fan sesli bir pc’de oyun oynamak bıktırıyor artık. Series X’deki 4k ve Rtx’li muhteşem donanım ise koca bir artı.

Oyunların yapım gücü ve maliyeti artıyor. Ps3’deki exclusive çıkan oyunlara bakıp karşılaştırma yapacak olursanız dediğimi anlarsınız zaten hocam. Sony de çoğu oyunu ve belki de hepsini pc platformuna taşıyor ve taşıyacak da... yoksa o maliyetlerle ayakta kalmak zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7ender -- 7 Haziran 2020; 7:1:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7ender kullanıcısına yanıt
    Ben ne yaptigimi anlatayim size. Elimde cok saglam bir bilgisayar vardi. Gtx 1080 ekran kartli . Tabi yillar once. One X'i gorunce zaten eskisi gibi bilgisayara zaman ayiramadigim ve birazda konfor aradigim icin 1900 lira gibi beni cezbeden bir fiyatla konsolu aldim. Bilgisayarimi o donem 6500 liraya sattim. Onun yerine 1050 ekran karti olan guzel bir laptop aldim. Cunku konsolda oyun oynamak ile pcde oyun oynamak ayni sey degil. Xbox oyunlari pcye de gelse o rahatlik yok. Pc icin hem masraf harciyorsun , hem isler daha karmasik hem zaman gerekiyor.

Playstation neden almadin dersen. Ayni sey ben gidip babalar gibi pcyi birakip konsol alacagim. Ardindan ucuz oyun oynamak icin profesor gibi hesap yapip binbir turlu insanin kahrini cekecegim. E o zaman ben niye Pc'yi sattim ? Onda da ayni ugrasiyorsun burada da ugrasiyorsun. Ugrasmasan konsol cebini yakiyor. İstedigin oyunu alip gonul rahatligi ile oynayamiyorsun veya zor bir bicimde kazandigin para eriyip gidiyor.

Xbox One X aldim uzerine gamepass aldim. Dert , tasa yok. Gayet guzel grafiklerle tonla oyuna akiyorum. Benim aradigim buydu acikcasi.

Ozel oyun tarafina gelirsek. Sadece Halo ve Perfect Dark oyunu 1 milyar dolarlik maliyete sahip. Dediginiz gibi tek platformda bu yuku kaldirmak cok zor. Birde servis olayina girip bu tarz oyunlari ciktigi gun servise getirecekseniz imkani yok. Karsi taraf ya tum oyunlari pcye getirecek. Ya ozel oyun sayisini azaltacak yada kaliteyi dusurecek. Dediginiz gibi ozel oyun sayisi her nesilde dramatik bir bicimde dusuyor. Sayi azaldikca anlami da azaliyor. Sirf ozel oyun icin platform secenler bence verecekleri fazladan binlerce liraya veya o konsolun yaratacagi strese deger mi diye bir daha dusunmeliler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 7 Haziran 2020; 8:6:41 >

• Arkadaşlar kişisel görüşüm ps5 konusu çok kötü olmuş. Gereksiz bir xbox reklamına girmişsiniz bence. Empati kurduğumda ben de burada 3-5 kişinin sayfalarca ps5 reklamı yapıp savunmasını okumak istemezdim. Tercih yine de sizin ama şuan için geriye uyumlulukla gamepassla konsolu savunamazsınız onlara... Adamlar sadece Sony özel oyunları ve Türkçe yerelleştirme diyorlar haklı olarak. O yüzden temmuzdaki MS özel oyun sunumunu bekleyin gözünüzle görün var mı umut veren oyunlar ondan sonra burada güzelce değerlendiririz uzun uzun. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tam35tr

Arkadaşlar kişisel görüşüm ps5 konusu çok kötü olmuş. Gereksiz bir xbox reklamına girmişsiniz bence. Empati kurduğumda ben de burada 3-5 kişinin sayfalarca ps5 reklamı yapıp savunmasını okumak istemezdim. Tercih yine de sizin ama şuan için geriye uyumlulukla gamepassla konsolu savunamazsınız onlara... Adamlar sadece Sony özel oyunları ve Türkçe yerelleştirme diyorlar haklı olarak. O yüzden temmuzdaki MS özel oyun sunumunu bekleyin gözünüzle görün var mı umut veren oyunlar ondan sonra burada güzelce değerlendiririz uzun uzun. Saygılar.
    Microsoft özel oyun yapmıyor, burada bu konsolu da kimse özel oyun için beklemiyor zaten. Series X çıkacak en iyi oyun makinesi olabilir, sayfalar önce bir sürü harika özelliğini yazdık zayen halen daha özel oyun diye tutturmuş gidiyorsunuz. Senede bir iki tane özel oyun oynamak isteyen Playstation alsın, buradan gidip orada Xbox yazan var ama oradan gelip burata özel oyun yazan da var sizin gibi. Özel oyun madem önemli o zaman satın alın abi Bloodborne 3 milyon civarı, Infamous 1 milyon civarı Gow 10 milyon civarı satmış. Bunu ne yapacağız? Elimde Ps4 varken makineyi 2-3 günde bir siliyotdum çünkü açmadığımdan tozlanıyordu ama Pc'yi her gün açıyorum elimde şu an One X olsaydı Gamepasse gelen Rdr 2'yi vr diğer bir sürü oyun oynamaktan makineyi kapatmazdın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Haziran 2020; 11:24:19 >

• Burada kimse konsolu özel oyun için beklemiyor genellemenize katılmıyorum. Beklenti kişisel bir şeydir kişiye göre değişiklik gösterir. Konsolun en önemli tamamlayıcısı bana göre özel oyundur. Siz de sürekli düzenli olarak xbox game stüdyolarının resimlerini, stüdyo videolarını ve haberlerini paylaşıyorsunuz neden o zaman? Neden tüm global oyun editörleri ve basını bu konunun üzerinde durup Sony bu konuda çok başarılı diyorlar? Veya tüm ülkemizdeki veya yabancı ülkelerdeki oyuncular xbox haberlerinin altına hep oyun yok diye uğraşmaya çalışıyorlar? MS neden stüdyo sayısını 15 'e çıkarıp özel oyunlara inanılmaz yatırımlar yapıyor? Çünkü sadece geriye uyumluluk ve gamepass ile başarılı olmanın çok zor olduğunu biliyorlar bana göre. Ben 2 konsolu da almak istiyorum ilk tercihim series x olacak ama objektif bir biçimde eleştirmek kötü bir şey değil ki yapılan hamleleri değerlendirdiğimde özel oyunu MS nin de önemsediğini rahatlıkla görüyorum. Özel oyun satış rakamları bir delil değildir kalite delildir. Bir oyunu kardeşlikle ve kutulu alıp satmak gibi birçok satış istatistiğine yansımayan durumlar var. Önemli olan satış rakamı değil ulaştığı oyuncu sayısı ve oyunun kalitesi bana göre. PS4 ü sizin çok az açmanız sizin tercihiniz ve bu durum kişiden kişiye göre değişir. Dikkat ettiyseniz ps5 forumuna xbox için yazan arkadaşlar 15 stüdyodan, oyunlara yapılan maliyet yatırımlarından ve söylentiden ibaret özel oyunlardan savunmaya çalışıyorlar konsolu çünkü geriye uyumluluk ve gamepass ile konsolu savunamazsınız hele ki ps5 gibi sadece özel oyunları ile var olan bir platformda.

• Tam35tr kullanıcısına yanıt
    Aslında bu noktada ben Playstation'un mükemmel fırtınanın ortasına doğru sürüklendiğini düşünüyorum. Özel oyunlara o kadar çok yaslandılar ki geri kalan hiçbirşeye dikkat etmediler.

Bilmem farkında mısınız eğer Xbox özel oyun konusunda Sony'i yakalayacak olursa Playstation'un tutunacak hiçbir dalı kalmayacak. Microsoft'un özel oyunlar dışında insanların aklını çelebilecek pekçok avantajı var. Gamepass, Donanım, (büyük olasılık) fiyat, teknik açıdan sorunsuzluk, geriye uyumluluk, mod desteği, klavye mause desteği yani aralarındaki fark çok büyük oranda açılmış durumda.

Özel oyun konusunda da ben çok fazla geriye düşeceklerini hiç sanmıyorum.Xbox 360 dönemindeki gibi bir tabloyla karşılaşacağız bana kalırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasgok

https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-Xbox_Beta_Uygulamasi_Mod_Destegi_Sunmaya_Basladi-102113.htm
    Türkçe dil desteği de çözülmüştür o zaman hayırlı olsun. :)

Çoğu oyunu tekrar oynatır bu olay , hem altyazı hemde oyun modları anlamında.

Windows tabanlı bir konsolda bunun olmaması zaten üzüntü veriyordu.

Tüm kozlar oynanıyor.

Bu nesil çok sert geçicek , rekabet nesili resmen :)

• Periah kullanıcısına yanıt
    Hocam çok doğru demişsiniz sonuna kadar katılıyorum. Ben xbox series x'in avantajlarının ve neleri çok iyi yaptığının farkındayım ancak Mutlak sıfır beni sadece özel oyun için konsol seçen biri sanıyor malesef. O zaman ilk tercihim neden series x olacak? Sadece ısrarla özel oyunları içten içe önemsemesine rağmen ve gerçekten önemli bir olay olduğunu bilmesine rağmen ısrarla önemli değilmiş gibi savunmaya çalışıyor. Ben hep söylüyorum ben MS nin bu nesilde bu konuda da eksiğini kapatacağına inanıyorum ve o yüzden temmuzdan sonra bence çok olumlu bir xbox series x konuşacağız her yönüyle mükemmel olan bir konsoldan. Mutlak sıfır Halo sayfası açıyor donanım haberde deli hypeee var yorumları atıyor sonra özel oyun önemli değil diyor. Forza horizon kutulu koleksiyonu yapıyor sonra özel oyun önemli değil diyor. Zamanındaki xbox360 için gears duyuru videoları atıyor özel oyun önemli değil diyor. Objektif eleştirilere her zaman cevap veririm. Saygılar.

• hell line kullanıcısına yanıt
    Pc'de oyunlara Türkçe altyazı yapmak kadar kolay mı olacak şimdi Xbox'da oyunlara Türkçe altyazı koymak ?
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.