Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (443. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
76.311
Cevap
790
Favori
3.747.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam size performans testinin yapildigi videoyu attim, ve kendi düşüncemi aciklayarak yazdim. Forum bir tartışma ortamı, düşüncelerinizin tutmadigi insanların "normal" ya da "anormal" olmasını gerektiren hiçbir durum yok. Isterseniz performans testinin olduğu videoyu izleyebilirsiniz, izlemeyecekseniz de sizin tercihiniz. Siz kendi düşüncenizi elinizdeki verilerle acikladiniz, ben de kendi düşüncelerimi elimdeki verilerle acikladim. Sizin icin ikna edici olmayan bir yer varsa bu sizin bileceğiniz bir durum. Iyi günler dilerim.

Alıntıları Göster
    Ben kendi görüşümü yazdığımda 1000 tane cevap verdi.
    Konsol fanboylarını anlamıyorum.
    One x veya diğer konsollar şuan tüm oyunları low medium grafik oynuyorlar .
    Eski dönem PC leri şuan onlardan çok bir farkı yok bunu söylüyorum.
    İsteyen YouTube’da araştırabilir. Eski kartlarla eski işlemcilerle.
    Konsolun olayı yer kaplamadan konforlu oyun sunumu .
    1000 dolarlık kartı 500 dolara satmak vs bunlar konsol pazarlamıcaların ağızları.
    İzledim PC den daha kötü geldi bana .
    Konsollar çıkınca farkları görürsünüz .
    4.nesiller ilk çıktığında YouTube yazabilirsin 500 usd PC vs Xbox. Diye
    1080 p de teoride gücün pratikse olmadığını PC lerin aşağıda kalmadığını görürsün hatta 1080 p de daha keskin görüntü sağladığını görebilirsin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SW4RTHY

Türkiye de yaşadığından eminsin değil mi ? Öyleyse geçtiğimiz aylarda konsollara gelen ek vergi yüzünden fiyatların böyle olduğunu bilmen lazım?

he, bilip de bu yorumu yaptıysan durum kötü.

Ayrıca dolar olarak bakmayacaksın diyorsun. Neden? Millet bu aleti 400 dolara alıyor, sen, senin ülken yüzünden 5k+ fiyata alıyorsun. Burda suçlu ülken, konsollar değil.

Alıntıları Göster
    Senin tam bir fanboy olduğun yorumundan belli.

Ben ülkenin durumunu da değerlendirerek bir yorum yapıyorum sense millet 400 dolara alıyor diyorsun.

beni millet ilgilendirmiyor ben kendim kaça alıyorum ona bakarım.

yaşca ilerledik artık pc oturmuyorum mecbuben xbox alıcam fakat yaşım 20 lerde olsaydı pc alırdım.

ayrıca sana cevap verilmiyecek fanboy.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

Ben kendi görüşümü yazdığımda 1000 tane cevap verdi.
    Konsol fanboylarını anlamıyorum.
    One x veya diğer konsollar şuan tüm oyunları low medium grafik oynuyorlar .
    Eski dönem PC leri şuan onlardan çok bir farkı yok bunu söylüyorum.
    İsteyen YouTube’da araştırabilir. Eski kartlarla eski işlemcilerle.
    Konsolun olayı yer kaplamadan konforlu oyun sunumu .
    1000 dolarlık kartı 500 dolara satmak vs bunlar konsol pazarlamıcaların ağızları.
    İzledim PC den daha kötü geldi bana .
    Konsollar çıkınca farkları görürsünüz .
    4.nesiller ilk çıktığında YouTube yazabilirsin 500 usd PC vs Xbox. Diye
    1080 p de teoride gücün pratikse olmadığını PC lerin aşağıda kalmadığını görürsün hatta 1080 p de daha keskin görüntü sağladığını görebilirsin .

Alıntıları Göster
    yanlış one x'şu anda bütün oyunları (HIGH)'da çalıştırıyor bknz:FPS Olayına girmiyorum

• Xbox ya da ps4 pro dan daha iyi grafiklerle oynadigin bir oyunu rica etsem paylasabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

üstüne 2000 3000 koy anca ekran kartını alıyorsun.

hala inatlşaıyorsun. adamlar tflop gücünü koymuşlar. pcler mantıksal hesaplara göre işlem yaparlar. bir önceki sayfada açıkladım.

Türkiye"de de bir xbox nesli oluşacak.

gidip middles eastern serverlarında araplarla oynayacaklarına, xbox ile avrupa serverlarında oynarlar. yani her türlü kalite farkı.

bak 4k ayarlarda horizon 4 xbox one x üzerinde...

bu üstekide GTX 1080 ... Yani xbox one x hakkını veriyor ve beklenildiği gibi performansını sergiliyor. niye diretiyorsan anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Örneğin pc şuan çöp diyorsun değil mi.?

i5 750 overclocked to 3.7 GHz
    Asus P7H55 LGA 1156 motherboard
    8GB DDR3 memory
    Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming
    320GB Samsung Spinpoint HDD
    Cooler Master Wavemaster Case
    Arctic Alpine 11 GT CPU cooler
    EVGA 430 watt PSU
    Logitech KB+M combo

Xbox x normalde bu bilgisayardan kat kat iyi olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 13 Haziran 2020; 18:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Xbox ya da ps4 pro dan daha iyi grafiklerle oynadigin bir oyunu rica etsem paylasabilir misin?
    güncel pc de mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Xbox ya da ps4 pro dan daha iyi grafiklerle oynadigin bir oyunu rica etsem paylasabilir misin?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hocam burada kullanılan bilgisayarda i9-9900K ve RTX 2080 Super var. Sadece ekran kartının fiyatı 9155 lira. One X'in fiyatı 4600 lira ve yanında 200 liralık oyun da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-02177D6B6 -- 13 Haziran 2020; 18:6:30 >

• gurkan19 kullanıcısına yanıt
    Hocam senin bizzat daha iyi grafiklerle oynadığın bir oyunu sormuş sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-02177D6B6

Hocam burada kullanılan bilgisayarda i9-9900K ve RTX 2080 Super var. Sadece ekran kartının fiyatı 9155 lira. One X'in fiyatı 4600 lira ve yanında 200 liralık oyun da var.

Alıntıları Göster
    2060 felan da xbox dan daha kaliteli oynatıyor bakabilirsiniz.

Neyse herkese cevap vermek zorunda kalıyorum.

benimtercihim xbox olacak nedeni de pc de oyun oynamayı sevmemem ve casual oyuncu olmam.

ama tercihim bu diye fanboylar gibi konsolu pc nin önünde tutmam .

yaşım genç olsa sürekli yenilikleri takip etsem en az 4-5 saatimi geçirsem tercihim pc olurdu.

strateji gibi dota gibi oyunları hiçbir zaman konsolda oynayamıyorum kaldı ki hiçbir oyuna da hiçbir zaman pc kadar hakim olmuyorsun.

pc nin yer kaplaması , sürekli güncellenmesi gerektiğinden günde bazen hiç bazen 1-2 saat oyun oynadığımdan laptop + konsol gidiyorum ben.

burda xbox fanboyluğu yapanların çoğunun elinin altında canavar gibi pc vardır eminim.

Pc ne olursa olsun yeri doldurulmuyor.

• quote:

2060 felan da xbox dan daha kaliteli oynatıyor bakabilirsiniz.

Neyse herkese cevap vermek zorunda kalıyorum.

benimtercihim xbox olacak nedeni de pc de oyun oynamayı sevmemem ve casual oyuncu olmam.

ama tercihim bu diye fanboylar gibi konsolu pc nin önünde tutmam .

yaşım genç olsa sürekli yenilikleri takip etsem en az 4-5 saatimi geçirsem tercihim pc olurdu.

strateji gibi dota gibi oyunları hiçbir zaman konsolda oynayamıyorum kaldı ki hiçbir oyuna da hiçbir zaman pc kadar hakim olmuyorsun.

pc nin yer kaplaması , sürekli güncellenmesi gerektiğinden günde bazen hiç bazen 1-2 saat oyun oynadığımdan laptop + konsol gidiyorum ben.

burda xbox fanboyluğu yapanların çoğunun elinin altında canavar gibi pc vardır eminim.

Pc ne olursa olsun yeri doldurulmuyor.

Alıntıları Göster
    Hocam, ben konsol fanboyu değilim. İmzamdaki bilgisayarı kullanıyorum bir de PS4'üm var. Haklısınız, PC'nin yeri asla dolmuyor. Sonuçta sadece oyun oynamıyoruz. PC'deki exclusive oyunlar da çok farklı. Hearts of Iron, Age of Empires gibi stratejiler yok. DOTA yok. CS: GO yok. Sims gibi simülasyon oyunları yok.

PC donanımını güncelleme imkanı olduğundan elbette daha iyi grafikler alabiliyoruz ama konsol her zaman daha F/P oluyor. Özellikle konsolların birinci parti stüdyoları özel optimizasyon yapıyor. Rockstar gibi firmalar da önce konsolu düşünüyor. Sonra PC'ye çıkarıyor. Bu sebepten PS3'e GTA IV aldığımdan beri ana oyun cihazım konsol oldu.

2015'de MBP aldım 13 inç. Çok ucuza geldi yoksa şuan ki fiyattan almam, çok pahalı. Bunun yanına PS4'de aldım. Dediğiniz gibi laptop + konsol en iyisi. Ben de oyunu tamamen konsola bıraktım o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-02177D6B6 -- 13 Haziran 2020; 18:39:9 >

• Senin bizzat oynayabildigin oyunu soruyorum.

• quote:

Senin tam bir fanboy olduğun yorumundan belli.

Ben ülkenin durumunu da değerlendirerek bir yorum yapıyorum sense millet 400 dolara alıyor diyorsun.

beni millet ilgilendirmiyor ben kendim kaça alıyorum ona bakarım.

yaşca ilerledik artık pc oturmuyorum mecbuben xbox alıcam fakat yaşım 20 lerde olsaydı pc alırdım.

ayrıca sana cevap verilmiyecek fanboy.

Alıntıları Göster

Bu aralar verecek bulamayınca herkes birbirini fanboy ilan ediyor. Elimde PS4 Slim ve Güncel tüm oyunları high medium oynatan orta seviye Pc var. Hiçbir şeyin fanboyu değilim

• Onvious kullanıcısına yanıt
    Adamların elinde hazır oyunlar var hocam ve de güzel ip'ler var. Microsoft'un stüdyo stüdyo diye otomatiğe bağladığı bu dönemde hiç acımaz verirler o parayı.

Microsoft her yıl milyarlarca dolar para harcayıp, her sektörde var olmaya çalışıyorlar. Zaman zaman başarısız da oluyorlar ama Microsoft için her zaman böyle bir satın alma potansiyeli vardır.

Bakalım neler olacak...

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    One x de bütün oyunlar high da mı çalışıyor ? hiç güleceğim yoktu, git bi karşılaştırma videoları izle dostum high settings vs one x videolarına bak.
    Son dönemdeki oyunların hiçbiri high değil nerdeyse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

One x de bütün oyunlar high da mı çalışıyor ? hiç güleceğim yoktu, git bi karşılaştırma videoları izle dostum high settings vs one x videolarına bak.
    paylaş bakim dostum heh bekliyom hadi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Medium-High arası karışık. Oyuna göre. Rdr2 gibi bir oyunda mesela kaplamalar ultra ayarda; high seviyesinin bile üstünde.

Ayrıca Native 4k'da çalıştırıyor oyunu. Öyle full hd çözünürlükte tüm ayarlar ultrada Ps5 konsolu da açar..

• Yeri değil arkadaşlar ama one x’mi satmak istiyorum ilgilenen varsa ulaşabilir :)

• quote:

Örneğin pc şuan çöp diyorsun değil mi.?

i5 750 overclocked to 3.7 GHz
    Asus P7H55 LGA 1156 motherboard
    8GB DDR3 memory
    Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming
    320GB Samsung Spinpoint HDD
    Cooler Master Wavemaster Case
    Arctic Alpine 11 GT CPU cooler
    EVGA 430 watt PSU
    Logitech KB+M combo

Xbox x normalde bu bilgisayardan kat kat iyi olması lazım.

Alıntıları Göster
    seni mi kırıcam . gönlün olsun

buyur 1070ti ve xbox one x ...

bana nvida için üretilme oyunları gösterirsen orada işler tabiki de değişecektir. bunu da bilmiyorsan ...

• Ya zaten Sony'den kaçmak istiyorum, Türkiye pazarına düzgün bir fiyat yaparlar da umarım Xbox Series X'e yönelebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.