Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cirex , cirex Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75.938
Cevap
786
Favori
3.721.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Biraz sakin olurmusun lütfen deprem etkisi yaratıyon

Alıntıları Göster

o gün yakıcaz buraları yakıcaz

o gün bu arkadaşa da inanmamışlardı ama tribünde binlerce insanın sesi idi!

• quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

o gün yakıcaz buraları yakıcaz

o gün bu arkadaşa da inanmamışlardı ama tribünde binlerce insanın sesi idi!

Alıntıları Göster
    oyy canını yerim bir bak beyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 13 Haziran 2020; 23:43:7 >
  • Muhabbet için yazıyorum. Karşılaştırma amacım yok.

Üniversiteden bir arkadaşım vardı. Bilgisayar mühendisi kendisi. 20 bin liraya kasa topladı. i9-9900K, Nvidia 2080Ti, 32GB RAM. Amacı da sadece oyun. Dedim 8 bine kasa toplayıp yanına PS4 Pro veya One X alsaydın daha hesaplı olurdu. Konsol zevkim yok, zaten oynadığım oyunlar da bilgisayarda keyifli dedi. TF2, Minecraft, EU4 falan.

Bana da bu kadar pahalı masaüstü sistemler gereksiz gelmeye başladı. Masaüstü bilgisayarımda kardeşim oyun oynuyor, ben iş yapıyorum. Dizi, film, internet için laptopa geçiyorum.

Günlük kullanım laptopta, oyun tamamen konsolda gibi bir felsefem var.
  • HERKES SAKİN OLSUN

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-02177D6B6

Muhabbet için yazıyorum. Karşılaştırma amacım yok.

Üniversiteden bir arkadaşım vardı. Bilgisayar mühendisi kendisi. 20 bin liraya kasa topladı. i9-9900K, Nvidia 2080Ti, 32GB RAM. Amacı da sadece oyun. Dedim 8 bine kasa toplayıp yanına PS4 Pro veya One X alsaydın daha hesaplı olurdu. Konsol zevkim yok, zaten oynadığım oyunlar da bilgisayarda keyifli dedi. TF2, Minecraft, EU4 falan.

Bana da bu kadar pahalı masaüstü sistemler gereksiz gelmeye başladı. Masaüstü bilgisayarımda kardeşim oyun oynuyor, ben iş yapıyorum. Dizi, film, internet için laptopa geçiyorum.

Günlük kullanım laptopta, oyun tamamen konsolda gibi bir felsefem var.
    Hocam geçen sayfalarda yazmışsınız, ben de aynı durumdayım. Hatta geçen oyun oynarım diye Windows laptop aldım, üç güne iade ettim Apple’a geri döndüm. Sırf bilgisayarda oyun oynayacağım diye tüm iş hayatımdaki rahatlığı kaybetmek istemedim. Laptop + konsol gidecek önümüzdeki 7 sene de. Üstüne, senede 2 sefer Amerika-Türkiye arası seyahat edip Türkiye’de birkaç ay kalıyoruz. Bu durumlarda bilgisayar kasasını taşıma gibi bir şansım da yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 13 Haziran 2020; 23:54:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 11:58:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PC de oyun oynıyamıyorum nedenmi,önce yer işgali oyuna gir ayar çek durmadan elimbgoogleye gidiyor fps droptan illellah ettim..

mahalle diliyle anlattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

oyy canını yerim bir bak beyim

Alıntıları Göster
    ray tracing için farklı bir yöntem geliştirmişler. yani daha az kastıracaklar makinayı.

fiyat aralığı olarak da 500 doları işaret etmiş. benim beklediğim fiyat da bu aralıkta idi.

500 seriex

700 euro tv

300 euro driving set ... 1500 euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

amazon
    yalnış yapıyorlar.

rakip konsol pazarını eu fiyat poltikasına göre belirliyor

500 euro dan çıkarsa mesela avrupada, Türkiye fiyatı da baz olarak 500 euro olarak çıkacak.
  • XSX’te klavye+mouse desteği olduğuna göre strateji oyunlarının da gelme olasılığı olabilir. Mesela bi Total War, Civilization, EU falan gelse hatta sürpriz yapıp Football Manager falan getirseler bomba olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam geçen sayfalarda yazmışsınız, ben de aynı durumdayım. Hatta geçen oyun oynarım diye Windows laptop aldım, üç güne iade ettim Apple’a geri döndüm. Sırf bilgisayarda oyun oynayacağım diye tüm iş hayatımdaki rahatlığı kaybetmek istemedim. Laptop + konsol gidecek önümüzdeki 7 sene de. Üstüne, senede 2 sefer Amerika-Türkiye arası seyahat edip Türkiye’de birkaç ay kalıyoruz. Bu durumlarda bilgisayar kasasını taşıma gibi bir şansım da yok zaten.

Alıntıları Göster
    En iyisini yapmışsınız hocam. Hayırlı olsun.

MacBook rahatlığını ben başka bilgisayarda görmedim. Kasa kalitesi muadillerine göre çok daha premium. Bu ikiliyi rahat 7 sene kullanırsınız. Gamebook fikri başta güzel geliyor ama 2 sene sonra çıkacak Hellblade II gibi iyi grafikli oyunlar için ya çok iyi bir desktopa ihtiyacınız olacak yada konsolda oynamanız gerekecek.
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Yer işgali konusunun çözümü var. ITX kasalar gayet kompakt.
    Bence yeni nesil konsollar bahsedilen fiyatlara gelirse Türkiye’den bunları almak hiç mantıklı değil. Sony de Microsoft da bu aletleri 1000 dolara satamayacaklarını biliyor. O fiyat bandında herkesin PC’ye yöneleceğini öngörüyorlar. Ama bizde konuşulan fiyat 7-8 bin. 1100-1200 dolara gerçekten kaliteli PC toplanır. Umarım yerel fiyatlandırma yaparlar da en fazla 4000 seviyesinde olur XsX ve PS5.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Starcraft gelse müthiş olur

• Fotosel teknolojisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamikaze_TR_ -- 14 Haziran 2020; 0:52:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

Dolar olarak bakmıcaksın
    Şuan Xbox one s bile 3.500 4.000 tl Xbox x 5.000 den aşağı değil.
    Bu fiyatlara bu konsolların verdiği grafikten çok daha iyi PC ler bulabilirsin.
    1070 bile şuan Xbox one x den iyi grafik sunuyor

Alıntıları Göster
    Gtx 1070 4100 lira

https://www.amazon.com.tr/MSI-GeForce-GTX1070-GDDR5-1xHDMI/dp/B06XD7ZRSZ/ref=asc_df_B06XD7ZRSZ/?tag=googleshopads-21&linkCode=df0&hvadid=391104833273&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=3258889788108970228&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012783&hvtargid=pla-326744282053&psc=1

Xbox one x (%50 gümrük vergili) 4600 lira

https://www.vatanbilgisayar.com/microsoft-xbox-one-x-1-tb-star-wars-jedi-fallen-order-oyun-konsolu.html

1070'i de tost makinasına takar oynarsın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-02177D6B6

En iyisini yapmışsınız hocam. Hayırlı olsun.

MacBook rahatlığını ben başka bilgisayarda görmedim. Kasa kalitesi muadillerine göre çok daha premium. Bu ikiliyi rahat 7 sene kullanırsınız. Gamebook fikri başta güzel geliyor ama 2 sene sonra çıkacak Hellblade II gibi iyi grafikli oyunlar için ya çok iyi bir desktopa ihtiyacınız olacak yada konsolda oynamanız gerekecek.

Alıntıları Göster
    Hocam tek basina touchpad'i bile buyuk bir neden bence

Oyun oynanabilecek donanımda laptopların bence en buyuk sikintilarindan birisi de dizaynı. Simdi RTX2060-2070 olan bir laptop alsam hepsine ucan-kacan tasarımlar yapıyorlar. Sağından solundan çıkan isiklar, arkadaki kocaman gereksiz logolar... Ben o aletleri bir akademik konferansa götürsem valla cikarip sunum yapmaya utanırım su noktada Son nesil 16" Macbooklarda da fena ekran kartı seçenekleri yok aslinda. Radeon Pro 5500M oyunlarda oldukça iyi performans veriyor şimdilik, tabii dediğiniz gibi 2-3 seneye baya yetersiz kalacaktır. Maalesef son nesil 16" MacBook Pro fiyatlari Turkiye'de dudak ucuklatici seviyelerde, 2-3 sene once aklimizin hayalimizin almayacağı fiyatlari goruyoruz belli ürünler icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 14 Haziran 2020; 1:58:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamikaze_TR_

Fotosel teknolojisi
    acayip şeyler oluyor yahu. gölgeler yürüyor vs şimdide bu çıktı. belki harekete algılıdır. nerden biliyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.