Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (2041. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ilker1834 , 21y
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76.320
Cevap
788
Favori
3.748.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
93. Sırada  bugün en iyi #17
Sayfa: önceki 20392040204120422043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xbox ürünlerinin garantisi, cihazın seri numarasına göre takip ediliyor. Alındığı yada ithal edildiği ülkeye göre süre farklılıkları var. Almanya'dan 2 yıl, İngiltere'den 1 yıl vb. Bu yüzden kimden, ne şekilde (sıfır yada 2. el) alındığına bakılmaksızın Türkiye'de garanti geçerli. Microsoft kimden aldığınıza bakmıyor.

İthalatçı garantili ürünün ithal edildiği ülkeye göre garanti süresi değişir, başka bir eksisi olmaz.

Vatan'dan alanlarda garanti Suudi Arabistan yada öyle bir ülke görünüyor diye bir sürü kullanıcı şikayet ediyordu forumda. Şimdi son durum nedir bilmiyorum.

• Amazon almanyadan alınan series s ya da x konsolun dezavantajlı bir durumu var mı? Türkiye'deki garanti kapsamına dahil oluyor mu?

edit: üstteki yorumdan cevabı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drilldozer -- 24 Haziran 2021; 10:40:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Xbox ürünlerinin garantisi, cihazın seri numarasına göre takip ediliyor. Alındığı yada ithal edildiği ülkeye göre süre farklılıkları var. Almanya'dan 2 yıl, İngiltere'den 1 yıl vb. Bu yüzden kimden, ne şekilde (sıfır yada 2. el) alındığına bakılmaksızın Türkiye'de garanti geçerli. Microsoft kimden aldığınıza bakmıyor.

İthalatçı garantili ürünün ithal edildiği ülkeye göre garanti süresi değişir, başka bir eksisi olmaz.

Vatan'dan alanlarda garanti Suudi Arabistan yada öyle bir ülke görünüyor diye bir sürü kullanıcı şikayet ediyordu forumda. Şimdi son durum nedir bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: drilldozer

Amazon almanyadan alınan series s ya da x konsolun dezavantajlı bir durumu var mı? Türkiye'deki garanti kapsamına dahil oluyor mu?

edit: üstteki yorumdan cevabı aldım.

Merhaba.

Geçen hafta amazon almanya dan aldığım konsolumu 2 yıl Türkiye garantisi bulunmakta. Microsoftun sitesine girip ordan seri numarası ile kayıt yaptırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KonsolMania

Merhaba.

Geçen hafta amazon almanya dan aldığım konsolumu 2 yıl Türkiye garantisi bulunmakta. Microsoftun sitesine girip ordan seri numarası ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Alıntıları Göster

tamam hocam sağolun, yavaş yavaş xbox almaya yaklaşıyorum. :) kargoyu hangi firma teslim etti?

• PES 2022 açık beta yayınlandı;

Boyut yaklaşık 8GB.

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/new-football-game-online-performance-test/9pbcnwpn36mp?rtc=1&activetab=pivot:overviewtab

NOT: Bu test, Xbox One ve Xbox Series X/S kullanıcıları arasında Nesiller Arası Çok Oyunculu oyunları desteklemektedir.

Görüşlerinizi ankete katılarak bildirmeniz için;

https://www.konami.com/games//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 24 Haziran 2021; 11:21:26 >

• Sonunda RDR 2 geldi ya süper oldu. İyiki muammada kalmışım ve sonunda XBox almışım

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

Değerli cevabın için çok teşekkür ederim üstadım, iyi ki varsınız.

• quote:

PES 2022 açık beta yayınlandı;

Boyut yaklaşık 8GB.

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/new-football-game-online-performance-test/9pbcnwpn36mp?rtc=1&activetab=pivot:overviewtab

NOT: Bu test, Xbox One ve Xbox Series X/S kullanıcıları arasında Nesiller Arası Çok Oyunculu oyunları desteklemektedir.

Umarım son sürümün bununla hiçbir alakası yoktur. Çok kötü görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Umarım son sürümün bununla hiçbir alakası yoktur. Çok kötü görünüyor.

Alıntıları Göster

Detaylarda zaten bunu belirtmişler ve sınırlı bir süre açık kalacakmış. Unreal engine ile yapıldığı için geçiş bazen sıkıntılı oluyor. 2007'den 2008'e geçiş ve 2013'ten sonra 2014 ve 2015 facialarını hatırlıyorum. İlk sene benzer sıkıntılar olabilir.

• PES'in sikintisi oynanisin robotumsu olmasi ama esas sorunu bu degil. Pes inanilmaz grafikli inanilmaz akici bir oyun yapsa bile Fut oynayan kesim Pes i sallamaz. İnsanlar simulasyon istemiyor yani isteyen var tabi ama Pes i tekrar ayaga kaldiracak kitle olamazlar.

Gecen sene oyun cikarmadilar surum guncellediler ne degisti? Su an Fifa nin Fut modunda inanilmaz bir reklam donuyor, inanilmaz bir turnuva duzeni donuyor ve buradan 1 senede kazandiklari para belki Konami'nin 10 senesine esittir.

Pes in hicbir gelecegi yok bu benim fikrim tabii ki. Fifa tekel oldukca daha da rezil hale geliyor bu yuzden tekel olmasini istemem ama Konami bunu engelleyecek hicbie sey yapamiyor.

• Arkadaşlar Xbox Series X alarak aranıza katıldım ve televizyon önerilerinize açığım, Hdmi 2.1 çok önemli bir ayrıntı mıdır? 55 İnç televizyon almayı düşünüyorum ve bütcem 7-9k arası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anuminas1994 -- 24 Haziran 2021; 11:41:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

PES'in sikintisi oynanisin robotumsu olmasi ama esas sorunu bu degil. Pes inanilmaz grafikli inanilmaz akici bir oyun yapsa bile Fut oynayan kesim Pes i sallamaz. İnsanlar simulasyon istemiyor yani isteyen var tabi ama Pes i tekrar ayaga kaldiracak kitle olamazlar.

Gecen sene oyun cikarmadilar surum guncellediler ne degisti? Su an Fifa nin Fut modunda inanilmaz bir reklam donuyor, inanilmaz bir turnuva duzeni donuyor ve buradan 1 senede kazandiklari para belki Konami'nin 10 senesine esittir.

Pes in hicbir gelecegi yok bu benim fikrim tabii ki. Fifa tekel oldukca daha da rezil hale geliyor bu yuzden tekel olmasini istemem ama Konami bunu engelleyecek hicbie sey yapamiyor.

Ben Fifa 2004-2014 arasındaki tüm oyunları (SNES, Playstation, PC) ve 2000 yılı sonrası da Winning Eleven yani şimdiki adıyla PES'i de 21 yıldır oynamış bir oyuncuyum. Her yıl Fifa serisini de indirip oynuyorum ama arcade olmasından ötürü bana zevk vermiyor. Herhalde 10-15 maçtan fazla oynamıyorumdur.

Sizin aksinize ben simülasyon seviyorum ve kadro yada formalardaki eksikleri göz ardı edebiliyorum. Çevremde tanıdığım gençler yad ayaşıtlarım da Pes tutkunu. Yani insanlar simülasyon istemiyor diye yargıya varmak yanlış. Gamepass sayesinde 2 oyuna da erişebiliyoruz. Bu yüzden karşılaştırmak yerine oyun oynamanın zevkine varmak daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anuminas1994

Arkadaşlar Xbox Series X alarak aranıza katıldım ve televizyon önerilerinize açığım, Hdmi 2.1 çok önemli bir ayrıntı mıdır? 55 İnç televizyon almayı düşünüyorum ve bütcem 7-9k arası?

HDMI 2.1 olması tam uyumluluk için gerekli. 4k 120Hz bir televizyon bakabilirsiniz. Bütçenizi aşarsa alt modeller de sizi üzmez. Televizyon alındığı zaman çok uzun yıllar kullanılıyor. Alabiliyorsanız en son teknoloji olanı almak en mantıklısı.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

yorumunuz için teşekkürler, hdmi 2.1 destekleyen 55 inç TV öneriniz var mıdır?

• quote:

PES 2022 açık beta yayınlandı;

Boyut yaklaşık 8GB.

Sessiz sedasız çıkmış hiç haberimiz yok, akşam indirip deneyeceğim.

• quote:

Arkadaşlar Xbox Series X alarak aranıza katıldım ve televizyon önerilerinize açığım, Hdmi 2.1 çok önemli bir ayrıntı mıdır? 55 İnç televizyon almayı düşünüyorum ve bütcem 7-9k arası?

Bütçe durumunuzu bilmediğim için sırasıyla önerilerim.

1.Lg cx yada gx oled

2.Samsung Q95T

3.Samsung Q80T

4.Samsung Q70T

1-2 bin tl daha ucuz diye, ne olduğu belirsiz düşük kontrastlı ıps tv'lere boşuna para vermeyin. Bütçe bu tv'ler için yetersiz ise, monitörlere yönelebilirsiniz.

• quote:

yorumunuz için teşekkürler, hdmi 2.1 destekleyen 55 inç TV öneriniz var mıdır?

• drilldozer D kullanıcısına yanıt

Kuzenime gönderdim. Onlar getirdi hocam. Kargoyu bilmiyorum malesef.

• 
Sayfa: önceki 20392040204120422043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.