Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1862. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Sine-FİL , Sine-FİL
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76.322
Cevap
788
Favori
3.748.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18601861186218631864
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil konsollar 7.1 destekliyormu artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muratcangm kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi bu kaç fps ye kadar çıkabilir

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams
  • https://www.epey.com/televizyon/samsung-55mu7400.html

Arkadaşlar televizyonum bu.
    55 inch 4ktv samsung.
    Bu tv xbox series x için yeterli olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan var mi ? Yorumlarina baktim herkes memnun içinde wd diski varmış. Diger bilindik markalara göre 100tl ucuz ?

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

• kingdom hearts oynayan var mı? gamepass de gördüm ama en güncel olanı hangisi gamepass da bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. konsol başındoa değilim şimdi . hatırlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Yeni nesil konsollar 7.1 destekliyormu artık

HDMI üzerinden Ben 7.1 Dolby Atmos True HD olarak kullanıyorum. Dolby Digital ve DTS surround da çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

HDMI üzerinden Ben 7.1 Dolby Atmos True HD olarak kullanıyorum. Dolby Digital ve DTS surround da çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Ben kulakliklardan bahsediyordum hocam r6 da mesela alttan ustten duymak onemli eski nesilde yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Ben kulakliklardan bahsediyordum hocam r6 da mesela alttan ustten duymak onemli eski nesilde yoktu

Alıntıları Göster

Windows sonic (ücretsiz), Dolby Access ile Dolby Atmos ve DTS yazılımlarını 7 gün ücretsiz sonrasında kullanmak isterseniz 40TL civarına satın alıp sanal 7.1 ile kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Windows sonic (ücretsiz), Dolby Access ile Dolby Atmos ve DTS yazılımlarını 7 gün ücretsiz sonrasında kullanmak isterseniz 40TL civarına satın alıp sanal 7.1 ile kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Anladim hocam teşekkürler

• Murat3425 M kullanıcısına yanıt

Hocam attığınız resme göre 4K @ 60HZ diyor yani 60 fps yapabilir. Ancak yenileme hızı da 100 hz yazıyor. Buda 100 fps ye çıkabilir demek. Ancak sanırım o daha düşük çözünürlükler için olabilir. 1080 de 100 fps gibi mesela bunu tamamiyle attım çünkü resimde onun detaylı bilgisi mevcut değil. Ama 4K için 60 fps ye çıkabilir

• Size de 4K 60 Hz diyor yani 60 fps diyebiliriz 4K çözünürlükte. Gayet yeterli hocam. Şuan zaten oyunların çalışma durumu 4K 60 fps oluyor. RTX açık olursa 4K 30 fps oluyor genel olarak. Şuan ki TV lerinde %99 u zaten 60 fps destekler 120 falan destekleyenler çok nadir pahalı tabi. Ancak 60 fps fazlasıyla yeterli.

120 fps denmesi durumu aklınızı karıştırdı sanırım ama bu çok basit oyunlar harici imkansız. Örneğin yeni çıkan Resident Evil RTX açık iken 45 fps yapmışlar. Genelde 30 ve 60 olur 45 te yeni bir standart olabilir RTX için bu gidişle. Zaten RTX açık iken 120 fps tamamiyle imkansız diyebilirim mevcut donanım ile bu %0 ihtimal olarak görüyorum. RTX açık değil iken 4K 120 fps ye çıkan oyunlar olabilir ancak bunlarda çok büyük yapımlar , AAA oyunlar olmayacaktır büyük ihtimalle. O sebeple 60 Hz bir televizyon bence fazlasıyla yeterli series x için. Bu dediklerim yanlış anlaşılmasın PS 5 içinde durum aynıdır. Mevcut donanımlar ile 120 fps AAA oyunlarda çok uzak gözüküyor.

Televizyonunuz gayet yeterli benimde aynı özelliklerde bir televizyonum ve series x 'im mevcut son derece memnunum.

• bigbooss kullanıcısına yanıt
    Kingdom Hearts oyunlarını baştan oynamazsanız hikayeyi hiçbir şekilde anlamazsınız. Tüm seriyi baştan oynamanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler

• enesbey99 kullanıcısına yanıt

Hocam markayı bilmiyorum açıkçası o konuda bir şey diyemem. Ama HDD de önemli veriler saklayacaksanız kaybolmasın diyorsanız bence fazla para verilip iyisi alınması gereken ürünlerdendir. Uzun yıllardır WD kullanırım bir problem yaşamadım. Lakin her WD diskte aynı kalitede olmaz. Bu fabrikalarda aynı banttan çıkan ürünlerin bile kalitesi farklı olur. Örneğin işlemcilerde aynı banttan arka arkaya çıkan ürünlerde biri yüksek kalite olarak işaretlenirken biri düşük kalite olarak işaretlenip diğer firmalara satılır veya düşük model olarak satışa çıkabilir.

WD diskleri kalitelidir ancak kendi markası olarak çıkarmayıp başka bir firmaya sattığına göre bu disklerin orijinal WD kalitesinden düşük olması bence daha olası. Bu sebeple ben olsam tercih etmezdim. Ancak tabii ki bunu açıp incelesek bile kalitesini anlamak imkansıza yakın dediğim varsayım ama doğruluk payı yüksek bir varsayım bunu düşünerek alıp almamaya karar vermenizi öneririm

• Murat3425 M kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam bu arada sizin üzerinizden diğer merak eden arkadaşlarda varsa şu linki inceleyebilirler. Şebeke gerilimi ile ilgili durumları yani televizyonun arkasında yazan 50 - 60 Hz olayını anlatıyor. https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eebeke_gerilimi

• Arkadaslar series x ile bende araniza katildim. Birkac sorum olacak oncelikle cihazin disk kapasitesini nasil artirabilirim zira 1 tb cok ufak bunun haricinde de fps turu haric oyun onerebilir misiniz?

• reoix kullanıcısına yanıt

hocam öncelikle hayırlı olsun cihazın disk kapasitesini arttırmak için 2 seçenek mevcut. Bir tanesi harici bir hdd veya ssd alıp cihaza USB ile takmak. Bu durumda yeni nesil oyunları bu harici taktığınız hdd veya ssd den oynayamazsınız. İkinci seçenek ise şu cihazı almak https://www.amazon.com.tr/Seagate-Expansion-Card-NVMe-SSD/dp/B08K48F6QZ/ref=sr_1_9?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=eagate+Expansion+Card+1+TB+NVMe+SSD+-+Xbox+Series+X%7CS+i%C3%A7in+NVMe+Geni%C5%9Fletme+SSD&qid=1618573143&sr=8-9

Bu microsoft 'un anlaşma ile çıkardığı bu cihaz için üretilmiş özel bir üründür. Bu cihazı xbox 'ın arkasında yer alan özel yuvasına takıyorsunuz ve yeni nesil oyunlarda bu cihaz üzerinden oynanabiliyor.

ikinci olarak oyun önerilerimi ben daha önceden kendi mesajımda paylaşmıştım onun linkini bırakıyorum siz tavsiyelerimden ilginizi çekenlere bakabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/148675403

• quote:

Orijinalden alıntı: Sine-FİL

Kingdom Hearts oyunlarını baştan oynamazsanız hikayeyi hiçbir şekilde anlamazsınız. Tüm seriyi baştan oynamanızı tavsiye ederim.

hocam ingilizce sıfır bende:) hikayeyi yotube de video buldum bir tane türkçe 28 dakika sanırım onu izleyeyim diyorum, diğer türlü başka bir tavsiyeniz varsa onuda yaparım.

ayrıca drgon quest 11 de indireceğim onun hikayeyi de bilmiyorum , bu tarz oyunları severim oynamak istemem sebebim budur.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim, bahsettiginiz urunu yabanci sitelerde de gormustum ancak bana gore cok pahali bir urun bu durumda mevcut kapasite ile yetinecegim. Bunlarin yanisira linkte verdiginiz oyunlari deneyecegim ancak ses sistemi yok bende tvden (65xh9077) ne ses cikiyorsa onunla yetiniyorum, xbox usb dac destekliyor mu bunu biliyor musunuz?

• 
Sayfa: önceki 18601861186218631864
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.