Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1734. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
76.321
Cevap
788
Favori
3.748.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17321733173417351736
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

toplamda şu sonuca varabiliriz sanırım:

tam kapat haricinde yapılan tüm kapatmalarda, enerji tasarruf modu veya hızlı açılış modu seçilmiş olması farketmeksizin cihaz düşük güç modunda çalışıyor, download yapabiliyor.

tam kapat yapıldığında cihaz elektrik bağlantısını komple kesiyor.

4-5 günlük tecrübemden ben böyle olduğunu gözlemledim. burada microsoft kapat seçeneği yerine dinlenme modu yazsaydı kafa karışıklığı olmazdı bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rampage

toplamda şu sonuca varabiliriz sanırım:

tam kapat haricinde yapılan tüm kapatmalarda, enerji tasarruf modu veya hızlı açılış modu seçilmiş olması farketmeksizin cihaz düşük güç modunda çalışıyor, download yapabiliyor.

tam kapat yapıldığında cihaz elektrik bağlantısını komple kesiyor.

4-5 günlük tecrübemden ben böyle olduğunu gözlemledim. burada microsoft kapat seçeneği yerine dinlenme modu yazsaydı kafa karışıklığı olmazdı bu kadar.

Size tamamen katılıyorum. Anlatmak istediğim de zaten buydu. Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• Rampage kullanıcısına yanıt
    Evet o seçeneğe 'kapat' demek yanlış bir algı yaratıyor çünkü o iki moddan birisiyle kapatınca güç kablosunun hiçbir şekilde çekilmemesi öneriliyor. Ama insanlar o modların konsolu 'kapattığını' sandığı için bunun farkında değil.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt

Pahalı bir elektrik kullandığımızı ve yıllık sarfiyata vurduğunuzda ne kadar çok gereksiz tüketim yapmış olduğumuzu da görmüş oluyoruz.

Enerji tasarrufu modunda konsol sadece 0.5 watt cekiyormus. Hadi 365 gün 7/24 konsol fise takili kalsa toplamda yillik harcadigi elektirik 3,41 TL. Çok gereksiz dediğiniz tüketim günde 1 kurustan bile az. Bu hesabi dahi dusunuyorsaniz eger isinizi riske atmayip fisi komple cekmek en mantikli hareket olacaktir. Cunku dedigim gibi tam kapat yapsaniz bile controller ile konsolu acabiliyorsunuz. Buda tam kapat dediğinizde wifi protokolunun konsolda hala aktif oldugunu elektirik çektiğini gösterir.

Ek olarak otomatik update dedigi buyuk ihtimal system update'i ben kac aydir kullaniyorum energy saving modunda daha oyun update'i yaptigi gormedim. System update'ini her halukarda yapacaginiz icin ssd yonunden bir sorun yapacaginida sanmiyorum. 0.5 w buyuk ihtimal zaten controller ile cihazi acmamiz icin harcanan bir deger oldugunu tahmin ediyorum. Yinede sizin bileceginiz is iyi forumlar dilerim.

The only downside to using Instant On mode is that it uses more electricity–15 watts of power, to be exact. In Energy saving mode, the Xbox uses only 0.5 watts of power.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.howtogeek.com/254402/how-much-does-the-xbox-ones-energy-saving-mode-really-save/amp/&ved=2ahUKEwino-j_q6DvAhVilYsKHdOhBwcQFjABegQIAhAG&usg=AOvVaw3ARnZa84-d7DCC_XoYywQv&ampcf=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mart 2021; 12:36:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar selam superonline kullanıyorum, konsol testlerde wifi ile internete bağlı görünüyor ama aslında bağlı değil, internetle ilgili hiç bir şey yapamıyorum , eğer ki gider ethernet kablosunu takarsam sorunsuzca oynayabiliyorum, 100mbs fiber internet var , ve ethernet kablosu görüntü kirliliği yaptığı için kullanmak istemiyorum bu sorunu yaşayan var mı ?

• UcanHollandali kullanıcısına yanıt

Katılıyorum, tam kapat dediğimizde bile enerji tüketimi yapıyor. Tamamen güç tüketimsiz kullanmak isteyen için tek çözüm tam kapat dedikten sonra fişi çekmek.

• Tam kapat deseniz bile güç tüketir. Güç tüketmezse koldan cihazı açamazdınız. Hiç güç tüketmesin diyen için tek çare fişten çekmek. Tam olarak ne demek istediğimi anlamak isteyen cihaza xbox tuşuna basılı tutup 10 saniye kadar hard reset atabilir. Bu durumda cihazı koldan başlatamazsınız güç bağlantısı kesilir komple çünkü yine önündeki xbox tuşundan açmanız gerekir.
  • Korkmazengineering kullanıcısına yanıt

Huawei marka modemlerde bu sorun vardı. Xbox ile alakası yok ama telefonda bile aynı problemi yaşıyordum. zte modem gelince düzeldi.

• muratcangm kullanıcısına yanıt

bu durumda cihazın çok azda olsa ısınması lazım fakat buz gibi oluyor cihaz tam kapat yapınca. en azından güç kaynağına el yaklaştırınca hissetmemiz lazımdı. aynı şekilde ps4'te de dinlenme modunda değilken koldan açabiliyordum ve bunun için elektrik tüketmiyordu. tam kapat'ın esprisi güç kaynağını kapatması zaten.

• Rampage kullanıcısına yanıt
    0.5 watt tüketiyor hocam ısınmaz çok az yani.
    Kola bastığınız zaman açılabilmesi için enerji tüketmek zorunda yoksa açılmaz. Microsoftun sitesine de bakabilirsiniz shutdown ve energy saving modları ayrı olarak anlatılmıyor.
    5Ghz yerine 2.4Ghz ile bağlanmayı deneyin, sorununuz muhtemelen çözülecektir.
  • tam kapat yapıldığında cihaz çok azda olsa güç tüketiyor,ben usb hdd kullanıyorum tam kapat dediğimde cihaz kapanıyor, fakat usb de hala güç var usb hdd üzerindeki led ışığı yanıp sönmeye devam ediyor,buda yatarken beni rahatsız ettiği için anahtarlı priz kullanıyorum,tam kapat sonrasında anahtarla gücü kesiyorum.açıcağım zaman anahtarı açıp sonrasında koldan cihazı açıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnosis.

5Ghz yerine 2.4Ghz ile bağlanmayı deneyin, sorununuz muhtemelen çözülecektir.

5ghz yok ki

Modeminiz zaten 2.4Ghz ile mi wireless bağlantısı sağlıyor. Ben sorunu bu şekilde çözmüştüm, sizdeki problem farklı o zaman
  • Perşembe bir açıklama olacakmış sanırım. Bilgisi olan var mı?

• Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    Evet bir söylenti var. Bethesda ile alakalı bir durum olacak gibi.
  • 6.699 TL’ye düşmüş. Daha da düşer umarım.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

• quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

6.699 TL’ye düşmüş. Daha da düşer umarım.

Bu doviz kuru ile zor. Ama umarım düşer.

• Konsol uyku modunda iken fişi çekilirse yada elektrik giderse ne oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YunusPhp -- 9 Mart 2021; 0:22:0 >
  • 
Sayfa: önceki 17321733173417351736
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.