Şimdi Ara

Xbox series X 120hz çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Series s/x konsolların hdmi2.1 çıkış verdiği , çoğumuzun monitörü bunu desteklemediği için 60hz üzerine çıkamıyoruz.Bunun nedeni monitörlerin yenileri hariç bir çoğu hdmi değil display port ile 144 ve üstü hz desteklemesi.

youtube size herkes şu monitörü alın gibi şeyler yazacaklar ama elimde 144hz oyuncu 2k monitör varken başka bir monitör almak istemedim.bu nedenle hdmi to dp çevirici arayışına yöneldim.

entepeteknoloji firması İbrahim YILDIZ Bey ile baya yazıştık.ürünleri 4k 60,2k 60,hd 120 karşıladığını söylediler.Benim ise 2k 120hz ihtiyacım vardı.Onlarında desteği ile ürünü sipariş verdim

Artık Dell s2417dg 144hz monitörüm ile 2k 120hz 2k 120fps alabiliyorum.(video eklemeye çalışırım üşenmez isem)

şunu demek istemiyorum her monitörde bu ürün çalışacak diye bir garanti yok.ben denedim ve artık eski monitörü sat, yenisini al derdim kalmadı.Firma ile bir bağlantımda yok parasını vererek sipariş geçtim.

ürüne gelirsek kaliteli bir ürün öyle uyduruk bir mal değil.hdmi tarafını konsola takıyorsunuz mini usb beslemesi var onu takmız lazım.dp kablo ile monitör ile cevirici arasına takıyorsunuz.

benim amacım youtube veya çeşitli videoları seyredip 2500/3000 tl para vereceğinize 200tl ile belki bu sorunu çözebilirsiz.

bir çoğunuz şu monitorde çalışır mı yada şu çevirici ile çalışır mı diye yazmayın cevap yazmayacağım cünkü denemeden bilemezsiniz.ben en kötü 2k 60fps yerine hd 120 fps oynarım dedim şansıma 2k 120hz görüntü alabildim.

https://www.entepeteknoloji.com/paugge-displayport-adaptorler/Paugge-4K60Hz-FullHD-144Hz-Hdmi-to-Displayport-Adaptor

Xbox series X 120hz çözümü

• 2k 120 Hz için monitörün hdmı 2.1 desteğine sahip olması gerekmiyor. Hdmı 2.1 4k 120 Hz için gerekli.

2k 120 Hz için tek şart, monitörün hdmı üzerinden 144 Hz desteği sunuyor olması. Piyasadaki bir çok monitör bunu hdmı yerine display port üzerinden yaptığı için, son kullanıcı hangi monitörü alacağını şaşırıyor.

Daha önce kullandığım monitörden örnek vereyim. Hdmı 2.0 destekliyor, ancak xbox series x ile 2k 120 Hz görüntü alabiliyorsunuz.

https://www.hepsiburada.com/benq-ex2780q-27-144hz-5ms-hdmi-display-usb-type-c-freesync-2k-hdr-dci-p3-95-qhd-ips-oyun-monitoru-pm-HB00000QUIT7

• başarılı bir deneyim , en azından denemek isteyenler ve merak edenler için açıklayıcı bir içerik olmuş , hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 9 Haziran 2021; 11:32:43 >
  • eyvallah teşekkürler

• 2 yıl kadar önce n11 üzerinden 2 farklı paugge HDMI ve DP kablo almıştım. İbrahim Bey birebir ilgilendi ve telefon ile bana ulaşarak ihtiyacımın ne olduğunu sordu. Çok ilgili ve bilgili bir firma. Kablonun 1 tanesini sorunsuz iade aldılar. Sipariş verecek arkadaşlar hiç çekinmesin, sıkıntı yaşamaları durumunda madur olmazlar.

Bu çeviri aparatlar kullanıldığı zaman tazeleme hızı çözülürken diğer teknolojiler desteklenmeyebiliyor. Onları da kontrol ettiniz mi? Örneğin Freesync, Auto Low latency modu ve HDR modu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 13 Haziran 2021; 12:45:49 >
  • monitor satın alırken modelini google'a yazıp sonuna user manuel diye aratırsanız pdf ini bulup içinden hdmi 2.1 destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz.

örn: benq xxxx user manuel

• samtiger kullanıcısına yanıt

zaten biz mevcut desteklemeyen monitöre sahip olduğumuz bu aparatları kullanıyoruz.sıfır alacaklar için haklısınız

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

bunlar malesef monitörümde olmadığı için test edemedim.G-sync destekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafacoban

zaten biz mevcut desteklemeyen monitöre sahip olduğumuz bu aparatları kullanıyoruz.sıfır alacaklar için haklısınız

anladım demek istediğinizi, ben de yeni alacaklara naçizane tavsiyede bulundum çünkü ürün özelliklerinde yazmıyor genelde 2.1 oldukları. Youtube incelemelerinde de bahsetmiyorlar. Nerde gereksiz özellikleri var bahsediyorlar ama önemli kısımları anlatmayı beceremiyorlar :)

• samtiger kullanıcısına yanıt

kesinlike haklısın.ürünü satmak için artıları söylüyorlar

• Merhaba arkadaşlar burada konuşulan konular ışığında sizin tecrübenize güvendiğim için yazıyorum

Şuan series x için en ucuz 2k 144hz monitör hangisi bu 144hz monitörde 2.1 desteği can sıkıcı durum yani 2.0 versiyonların hiçbirinde 2k 120hz almak mümkün değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: black_67

Merhaba arkadaşlar burada konuşulan konular ışığında sizin tecrübenize güvendiğim için yazıyorum

Şuan series x için en ucuz 2k 144hz monitör hangisi bu 144hz monitörde 2.1 desteği can sıkıcı durum yani 2.0 versiyonların hiçbirinde 2k 120hz almak mümkün değil mi

2k 120 Hz için monitörün hdmı 2.1 desteğine sahip olması gerekmiyor. Hdmı 2.1 4k 120 Hz için gerekli.

2k 120 Hz için tek şart, monitörün hdmı üzerinden 144 Hz desteği sunuyor olması. Piyasadaki bir çok monitör bunu hdmı yerine display port üzerinden yaptığı için, son kullanıcı hangi monitörü alacağını şaşırıyor.

Daha önce kullandığım monitörden örnek vereyim. Hdmı 2.0 destekliyor, ancak xbox series x ile 2k 120 Hz görüntü alabiliyorsunuz.

https://www.hepsiburada.com/benq-ex2780q-27-144hz-5ms-hdmi-display-usb-type-c-freesync-2k-hdr-dci-p3-95-qhd-ips-oyun-monitoru-pm-HB00000QUIT7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

2k 120 Hz için monitörün hdmı 2.1 desteğine sahip olması gerekmiyor. Hdmı 2.1 4k 120 Hz için gerekli.

Alıntıları Göster

Anladım herkes bi 2.1 hdmı peşine düşünce öyle sanmıştım

Çok pahalı hiç bulaşmasakmı 2k ya

• Arkadaşlar,

Displayport 1.2 ve HDMI 2.0 girişli 2K 144hz HP X27i monitorüm var. Series X ile ne kadar denediysem HDMI üzerinden 2K 120hz görüntü alamadım, 60hz' ye izin veriyor (veya 1080P 120hz)

Aynı monitöre Displayport' dan mac mini bağlı 144hz görüntü alabiliyorum.

Bu Paugge HDMI to Displayport adaptörden alırsam sizce Xbox da 2K 120hz alabilir miyim? Yoksa şansa mı kalmış? Ayrıca FreeSync ve VRR (Değişken Yenileme Hızı) iptal mi olur?

Teşekkürler.

• guitarman kullanıcısına yanıt

Model:X27iFreeSync Tier:FreeSync PremiumManufacturer:HPSize:27.0"LCD Type:IPSResolution:2560x1440Range:48-144 via DisplayPort 48-144 via HDMIInterface:DisplayPort™, HDMI®LFC:YesHDR:No

Monitörünüz hdmı portu üzerinden 2k 120Hz desteği sunuyor. Konsolun görüntü ayarlarını kontrol ediniz.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt

bu konuda yabancı forumlarda çok fazla şikayet var. malesef 1440P/ 120hz bazı modellerde Xbox desteklemiyor.

• guitarman kullanıcısına yanıt
    Monitör ayarlarından FreeSync i kapatın. O şekilde deneyin..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.