Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2805. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28032804280528062807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi gözümüz aydın. Chromium tabanlı klavye/fare destekli yeni Microsoft Edge tarayıcısı güncelleme ile konsollarımıza gelmiş durumda... Öğrenci kardeşlerim; uzaktan eğitim bahanesi ile artık çok rahat xbox alabilir/aldırabilirsiniz 😆. Yeni tarayıcının One'lara da verilmesi de ayrı bi güzellik olmuş. İkinci el aldığım, bir yıla yakın kullandığım One X'e her ay en az iki güncelleme geldiğini gördüm. Microsoft'un bu vefalı yaklaşımı konsollarımızın değerini korumaktadır.
    Tarayıcı hızlı ve akıcı... Çeviri yapma ve ekrandakini sesli okuma özelliği güzel. Bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda Edge kullandığınız zaman sekmeleri, sık kullanılanları ve parolaları eşitleyebilirsiniz.
    Tarayıcı tam ekran açılmıyorsa konsolun video ve görüntü ayarlarında ekrana kenarlık koyma özelliğindeki çentiği kaldırın düzelecektir.

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★

Xbox One ve Xbox Series konsolları için gelen yeni Microsoft Edge'in özellikleri
    (Series X sayfasından alıntıdır)

* Klavye ve Mouse desteği
    * Google Stadia oyunlarını Stream ederek, Klavye Mouse ya da Xbox kontrolleri ile oynayabilme.
    * Microsoft Office 365 sayesinde web üzerinden Word, Excel vb. office programlarını kullanabilme
    * Discord Web sayesinde, voice chat veya text chat'e katılabilme. (Ama malesef henüz daha mic desteği yok)
    * Desteklenen yeni video formatları sayesinde daha önce gösterilmeyen videoların gösterimi.

Not: GeForce Now beta sürümünde kullanılabiliyordu ama NVIDIA önünü kesmiş gibi duruyor, kullanıcılar denemek isterlerse "desteklenmeyen cihaz" uyarısı alacaklardır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• selamlar xbox one x konsolum yaklaşık 2-3 aydır kendi kendine açılıyor sebebini bir türlü bulamadım. ( güç ayarları vs her şeye baktım ) internette benzer sorunu yaşayanlar var ama net bir öneri çıkmamış.

Benzer sorun yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı ? Konsolu sıfırlamayı denemedim hiç.

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Keni kendine açilmasinin tek sebebi guncelleme gelince otomatik açilmasi olabilir hocam.
    Guncelleme kismina da göz attiniz mi?

• Hem konsol hem uygulamalar için vs otomatik güncellemeyi devre dışı bıraktım denedim hocam.

Kendi kendine açılmaya devam ediyor arada zil sesi gibi şeyler de geliyor konsoldan.

Yapabildiğim tek şey elektrik kablosunu çıkarmak kullanmadığım zamanlarda. Aksi halde evde yokken geldiğimde açılmış olarak buluyorum.

Biri ev ağına falan mı girdi müdahale ediyor diye düşündüm ağ şifresini vs değiştirdim ama o da işe yaramadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 10 Ekim 2021; 20:32:21 >

hocam aynı durumlar benim de basıma geldi hatta kendi kendine acılması bir kenara oyle sesler çıkıyorduki gece korkuyordum.sanki hdd çalışması mı desem yada baska birsey. zil sesi, ıslık sesi arada cik cik bi sesler daha geliyordu acaba dedim bluray diskten mi yoksa hdd den mi anlamadım.

bende de bir turlu kesilmedi sesler careyi fisi çekmekte buldum.

bu arada bende bluray diski de çalışmıyordu bozuk mu ya da baska birsey mi bilmiyorum elimde yıllardır duran bir halo 5 diski vardı ufak yeğenlere acayım dedim görmedi hicbirsekilde uyarı fln da gelmedi ekrana hiç.

su an fisi cekili yatıyor konsol😞

Hızlı açılış modunda ise yapabilir. Ayrıca uzaktan erişim de (oynama, oyun yükleme) buna sebeb olabilir. Bunların haricinde konsolu ikinci el aldıysanız sıfırlayın, tüm hesapları kaldırın. Bir de oyun paylaşımı gibi durumlardan dolayı başka hesaplar tanımlı mı?

• tayaydin kullanıcısına yanıt

enerji tasarrufunda. hızlı açma mod kapalı

uzaktan erişime konsol içinden izin vermedim devre dışı durumda

konsolu yıllar önce sıfır olarak mediamrktndan aldım. sadece tek hesapla kendim kullandım

sorun son 2 ay içinde kendi kendine başladı.

oyun paylaşımı gibi bi durum yok yani bildiğim kadarıyla bütün bunları kontrol ettim.

Konsolu sıfırlama yoluna gideceğim tek denemediğim bu kaldı.

Konsol kapalıyken önündeki disk çıkartma düğmesine basın. (Power düğmesi değil, disk çıkartma) Konsol kendini açtı mı?

• TMRT kullanıcısına yanıt

Açmadı kendini . Neden sordunuz bunu ?

Bende açılıyor ilginç bir şekilde. Klavye o düğmeye temas ediyordu bende. Neden açıldığını zar zor bulabildim. Hatta şu anda kapalı olan konsolun disk çıkartma düğmesine bastım, açıldı direkt. Konsol enerji tasarrufu modunda bu arada. Konsolu uzaktan açan diğer etkenler ise bağladıysanız eğer TV dekoderini kumandasından açtığınızda cihazı da otomatik açan bir ayar var. Onun haricinde Google Asistan bağlantısını yaptıysanız eğer Asistanın içersinde Xboxı bulup aç derseniz açar. Veya sesli komut olarak hey google xbox'ı aç derseniz de açar. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

• TMRT kullanıcısına yanıt

Konsola degen bir sey yok bosta duruyor. O tarz uzaktan müdahaleye imkan veren bir duzenek kurmadim diye hatirliyorum. Benim de aklima bir fikir gelmiyor artik.

Konsolu sifirlamak gerek fabrika ayarina. Belki uzaktan erisim yapan bir duzen kurup da aklimdan ciktiysa en azindan bunlarin baglantisi kesilmis olur.

Gercekten sacma bir durum anlam veremiyorum haftalardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox One X'e uzun zamandır beklenen Kodi Matrix 19.3 sürümü yayınlandı:

https://kodi.tv/article/kodi-matrix-19-3-release/

• Arkadaşlar merhaba dün konsol aldım. Hepsiburada'dan live gold üyeliği aldım üzerine ultimate pass almak istediğimde farklı bölge uyarısı gibi bir uyarı verip izin vermedi. xbox 360 live üyeliğimi bölgesini türkiye yapmak istediğimde de şu an taşıyamıyoruz gibi bir hata verip duruyor ne yapacağımı şaşırdım.

• mlsszfurfur2 M kullanıcısına yanıt
    Microsoft (Xbox) müşteri hizmetleriyle telefon aracılığı ile görüşün yardımcı olurlar...

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Haftasonu çalışmıyorlar galiba kaldım böyle izin günlerimde oyunsuz

• mlsszfurfur2 M kullanıcısına yanıt
    PUBG gibi bir kaç oyun vardı, Live Gold ile ücretsiz online oynanabilen; haftasonu için onlarla idare edersiniz artık. Bu ay Live Gold'lara ücretsiz verilen oyunlara da bir bakın, beğendiğinizi indirip onlarla da idare edebilirsiniz...

• Merhabalar iyi forumlar.

LG 4K OLED TV aldım.

Şimdilik 1 yıl idare etmesi için 3000 lira civarında bir konsol almayı planlıyorum. Seneye ABD'den series x getirmeyi düşünüyorum.

3000 lira civarına ikinci elden Series S mi mantıklı yoksa 2700 civarına One X mi mantıklı?

İnternette çok araştırdım ama herkes farklı görüş belirtmiş.

Özellikle 4k oled bir tv'de oynayacağım için yüksek çözünürlükte oynamak istiyorum.

Siz neyi tavsiye edersiniz?

• Eren Utku Dinçer E kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Series s 2k 30-60 fps,xbox one x ise genellikle 2k-4k 30 fps odaklı cihazlar. Bir xb1x kullanıcısı olarak yerinizde olsam kesinlikle Series s alırdım. Çünkü daha fazla oyun seçeneği+destek+ssd vs bir sürü avantaji var. Hiç düşünmeden Series s+gamepass alıp keyfinize bakin.

• Teşekkürler hocam şimdilik series s alacağım sanırım. Seneyede olursa series x'e geçiş yapacağız.

• Herkese iyi forumlar uzun süredir PlayStation kullanıyorum Xbox a geçmek istiyorum sırf gamepass yüzünden bugun bir takas teklifi geldi Xbox one x 1tb çift kol oyunsuz sadece CD çıkarma tuşu çalışmıyormuş bendede PS4 slim 500 GB var bununla takaslicaz kararsız kaldım sizce geçmek mantıklı mı?
    Birde gamepass de PS plus gibi mi sadece yoksa farklı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 28032804280528062807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.