Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24382439244024412442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gamepass ile ilgili güzel gelişmeler var

Artık gelecek tüm 1nci parti exc oyunlar aynı zamanda gamepass'e eklenecek. Yani örneğin sea of thieves çıkışı ile beraber (20 Mart) gamepass kütüphanesinde olacak. Buna diğer çıkacak oyunlar da dahil (Forza, State of Decay 2, Crackdown vs vs)

Yavaştan netflix gibi olmaya başladı gamepass. Xbox TR'nin de bu konuda bir çalışma yapması lazım. EA Access gibi yıllık bir fiyata sabitlese çok güzel olur

https://t.co/aaCyDhr93d
  • Beyler gold indirimlerinden daha once gold almadigim bi yan hesabima 2 gunluk gold alip hemen indirimdeki oyunu almak istiyorum. Sorucagim su ki bi sıkıntı cikar mi xboxin boyle biseye engeli var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orctzl O kullanıcısına yanıt
    Ms'den beklenmedik çok sağlam bir hamle. Bunun üzerine ex oyun sayısınıda iyice arttırsa müthiş olur.

Game Pass'deki amaçları zaten Netflix'in oyun platformunu oturtmak. Geleceğin oyun sistemi olacağını düşünüyorum.
  • Bu gamepass işini kimse bahsetmiyor ama mantıklı fiyatlandırmayla özellikle bir sonraki konsollarda çoğu insan için bu servis tercih sebebi olur.

Aylık 2 paket sigara parasına şimdiden 100 den fazla oyun sunuyorlar. Bu rakam bir sonraki konsollara kadar katlanarak artacaktır.
  • Şubat ayı live oyunları

• brigand35 kullanıcısına yanıt
    Yine çöp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • One X te Assassin's Creed Origins oynadım biraz, görüntü keskin, HDR harika fakat bence detay seviyesi Low-Medium arasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unlimited_Man

One X te Assassin's Creed Origins oynadım biraz, görüntü keskin, HDR harika fakat bence detay seviyesi Low-Medium arasında.

Cok degisik bir teknoloji uygulanmis oyunda..checkboarding dedikleri sistem bu olsa gerek..ben test yapmistim..youtubede pc de ultra-high-medium-low hepsi birarada olan bir test videosu var..ordan ultra detayli sahnelere gittim xox te..giderken detay medium gibiydi yanina geldigimde ise ultradaydi..bu sekilde tum testteki yerlere gittim yakinlastikca detay seviyesi artiyordu pc ile ayni kareye gelince ultra oluyordu..yani detay seviyesi bulundugun ekrana uzaklik yakinlik durumuna gore degisiyor diyebilirim..

• alican88 kullanıcısına yanıt
    AC: Origins, Simplygon kullanıyor olabilir. Bu yazılımı hemen hemen her oyun kullanıyor. Oyundaki detay seviyesini optimize ediyor.

• Xbox One X de hiçbir oyun low da çalışmıyor ve çalışamaz kafanızdan teori üretip bunu gerçekmiş gibi konsolu gömmenın anlamı yok! Örnek verdiğin oyun Xbox One X de gelmiş geçmiş en iyi grafikli konsol oyunu olmaya aday bir oyundur 1080p de bile rakibi yoktur. Yaptığın yoruma katılma oranım %0 ama “bence” dediğin için fazla uzatmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 25 Ocak 2018; 23:41:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unlimited_Man

One X te Assassin's Creed Origins oynadım biraz, görüntü keskin, HDR harika fakat bence detay seviyesi Low-Medium arasında.

Neye göre low-medium arası detay dediniz bilmiyorum ama kesinlikle katılmıyorum. One x ve samsung mu9000 kombinasyonu ile 80 saat ana oyuna gömüp 1000 ledim. Şu anda da dlc oynamaktayım. Hala ağzım açık kalarak baktığım yerler var. AC Origins gelmiş geçmiş en iyi grafikli open world olmaya aday olmakla birlikte, One x ile muazzam bir performans veriyor. Eğer pc yi baz alıyorsanız daha geride diyebilirsiniz ama bu şartlar altında bile min med-high arası grafik detay verdiği aşikar. Yine de yorumunuza saygı duyuyorum. iyi oyunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Kimseyi ikna etmeye niyetim yok, uğraşacak vaktimde yok.Şu an hali hazırda One X te Witcher 3 oynuyorum, Ac: Origins'e geçince bir "vaovv" durumu olmadı.Bundan bahsettim.Sende zaten nickinden belli ki Microsoft'un şirket avukatısın balıklama atladın hemen.Yeri gelir PC yi de, PS4 Pro yu da Xbox One X i de gömerim doğruya doğru denir.Mesela özellikle One X satın aldım.Pc de key olarak mevcut ama neden 4K HDR oynamak varken 1080p TN panelde oynayayım.İyi ki One X almışım, 2500 TL'ye bana Low-Medium bazı yerleri High de olsa 4K oynatıyor.Velhasıl kelam One X i gömmedim zaten fiyatına göre şahane sadece kendi fikirlerimi belirttim.

• İyi akşamlar. Onexi 55xd8505 ile kullanan varmı. Video çıkışı ayarlarına girdiğimde tvniz hdr10u desteklemiyor diyor. Ayrıca 4k 10 bitide desteklemiyor diyor. Bu tvde hdr10 var diye biliyorum ve tv 10 bit olması lazım nasıl ayar yapabilirim

• Grafikleri kötü demiyorum kesinlikle çok güzel fakat Witcher 3 4K dan sonra çok etkilemedi.Kimsenin leş grafikli oyun dediği yok zaten.Uncharted 4,GeOW4, Witcher 3 4K oynadım ya, beğenme eşiğim yükseldi heralde ondan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ermac20

İyi akşamlar. Onexi 55xd8505 ile kullanan varmı. Video çıkışı ayarlarına girdiğimde tvniz hdr10u desteklemiyor diyor. Ayrıca 4k 10 bitide desteklemiyor diyor. Bu tvde hdr10 var diye biliyorum ve tv 10 bit olması lazım nasıl ayar yapabilirim

Tv nin ayarlarında uhd deep color seçeneğini aktif etmezsen HDMI 2.0 devreye girmez.

• Oyunda gezerken altımdaki kaya parçasının kaplama kalitesi düşük geldi ondan dedim yoksa ışıklandırmalar, partikül efektleri şahane oyun ona lafım yok ki.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler benim tvde menu biraz daha farklı sanırım. Harici girişlerde kullandığım hdmi formatını standarttan gelişmişe çevirince sorun çözüldü. Çok teşekkürler hocam

• Herkese merhabalar, geçenlerde xbox one'ımı büyük bir hata yaparak kargoya verdim. Çok iyi kutulamama rağmen maalesef ön tarafı açılmış, arka tarafı çatlamış olarak geldi. Açtığımda çalışmıyordu, sonra kasayı açtım ve HDD kablosunun yerinden çıktığını gördüm. Onu taktım ama bu sefer de optik sürücüde bir sıkıntı var. Oyun diskini takınca okumaya çalışıyor, bir takım sesler geliyor fakat okumuyor. Bunun gibi bir durum yaşayan oldu mu acaba? Sıkıntı yine içeriden bir şey değilse bir daha cihazı açmak istemiyorum açıkçası çok zahmetli. Ayrıca farz edelim ki optik sürücünün değişimi gerekli acaba maliyeti ne olur? Maliyet yüksek çıkacaksa 2. el bir konsola yöneleyim ona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cerberus

Herkese merhabalar, geçenlerde xbox one'ımı büyük bir hata yaparak kargoya verdim. Çok iyi kutulamama rağmen maalesef ön tarafı açılmış, arka tarafı çatlamış olarak geldi. Açtığımda çalışmıyordu, sonra kasayı açtım ve HDD kablosunun yerinden çıktığını gördüm. Onu taktım ama bu sefer de optik sürücüde bir sıkıntı var. Oyun diskini takınca okumaya çalışıyor, bir takım sesler geliyor fakat okumuyor. Bunun gibi bir durum yaşayan oldu mu acaba? Sıkıntı yine içeriden bir şey değilse bir daha cihazı açmak istemiyorum açıkçası çok zahmetli. Ayrıca farz edelim ki optik sürücünün değişimi gerekli acaba maliyeti ne olur? Maliyet yüksek çıkacaksa 2. el bir konsola yöneleyim ona göre.

Kargo firmasına bu durumu bildirmeyi denesen? Ne demek kutu açılmış, zarar görmüş vs. Teslim almadan önce tutanak tutturup hakkını araman lazımdı. Yine bile yapılabilecek şeyler vardır araştır derim.

Bence işin makine ile uğraşma tarafına hiç girme. O hale kim getirdiyse hesabını sor, onlarla uğraş daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: orctzl

quote:

Orijinalden alıntı: the_cerberus

Herkese merhabalar, geçenlerde xbox one'ımı büyük bir hata yaparak kargoya verdim. Çok iyi kutulamama rağmen maalesef ön tarafı açılmış, arka tarafı çatlamış olarak geldi. Açtığımda çalışmıyordu, sonra kasayı açtım ve HDD kablosunun yerinden çıktığını gördüm. Onu taktım ama bu sefer de optik sürücüde bir sıkıntı var. Oyun diskini takınca okumaya çalışıyor, bir takım sesler geliyor fakat okumuyor. Bunun gibi bir durum yaşayan oldu mu acaba? Sıkıntı yine içeriden bir şey değilse bir daha cihazı açmak istemiyorum açıkçası çok zahmetli. Ayrıca farz edelim ki optik sürücünün değişimi gerekli acaba maliyeti ne olur? Maliyet yüksek çıkacaksa 2. el bir konsola yöneleyim ona göre.

Kargo firmasına bu durumu bildirmeyi denesen? Ne demek kutu açılmış, zarar görmüş vs. Teslim almadan önce tutanak tutturup hakkını araman lazımdı. Yine bile yapılabilecek şeyler vardır araştır derim.

Bence işin makine ile uğraşma tarafına hiç girme. O hale kim getirdiyse hesabını sor, onlarla uğraş daha mantıklı.

Kusura bakmayın ben yanlış anlattım sanırım. Cihazı çok iyi paketledim kutunun dışında hiçbir darbe izi yok. İçindeki cihazın kasası açılmış durumdaydı(CD girişi yaptığımz ön yüz çıkmıştı yerinden). Artık dizerken fırlattılar mı, üstüne ağır bir şey mi koydular bilemem. Kargoyu iş yerime yollatmıştım, yoğunluk olunca ve dışarıdan kutuda bir hasar görmeyince de aldım bende. Açıkçası cihazı o hale getirmek zor olan, ama nasıl olduysa becermişler.

• 
Sayfa: önceki 24382439244024412442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.