Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

quote:

Orijinalden alıntı: Killknight

Army Of Two oyununu gold hediyesi ile hesaba ekleyebilen var mı? Türkiye store da bulamadım oyunu site hata veriyor. Diğer ülkelerden de bölge hatası vermekte.

şu link üzerinden dener misin? Xbox Türkiye geç uyandı bu oyunun avrupa versyonunun linkinin(kodunun) farklı olduğuna, anca eklediler ücretsiz listesine...
    https://marketplace.xbox.com/tr-tr/Product/Army-of-Two-EU/66acd000-77fe-1000-9115-d8024541084c

Halloldu teşekkür ederim. Link işe yarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xbox one x bugün elime ulaştı. heyecanla açıp kurcalamaya koyuldum. one x sahibi arkadaşlara bir kaç soru sormak istiyorum , vaktiniz varsa cevaplarsanız çok sevinirim.

eski kasa one dan cod ww2 oyununu iki konsolu da modeme kablolu bağlayarak kopyaladım. daha sonra one x de oyunu açınca açıldı şaşırdım çünkü 4k güncelleme dosyası inecek sanıyordum ama girdim oynadım ve açıkçası çok bir fark da görmedim. samsung tv de bu oyunu hangi çözünürlükte oynadığımı da göremiyorum işin içinden çıkamadım.

tv nin hdr ayarını açtım konsol ayarlarını yaptım , hdr olunca bildiğin her şey bulanıklaşmaya çamurlaşmaya başladı ben çok farklı bir canlılık renk derinliği falan olacak sanıyordum yanılmışım. tv deki hdr modunu daha önce kullanmamıştım bu işi de çözemedim.

bir de hdr moduna alınca game mod devre dışı kalıyor o zaman multiplayer oynarken hdr açmayacağız sanırım gecikme olmaması için.

• sawolverine kullanıcısına yanıt
    Hocam sen HDR+ modunu acıyorsun büyük ihtimal onu açmayacaksın oyun modunu aç birde UHD HD COLOR özelliğini açman gerekiyor hangi hdmi girişine taktıysan sonra HDR desteklenen oyunlarda zaten otomatik olarak yada sana seçim yaptırarak devreye giriyor HDR oynadığınız oyun ile ilgili tam bilgim yok 4K yükseltmesi alıp almadığını Xbox sitesinde görebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tv kumandasında 3 renkli nokta olan bir tuş varsa ona basın. Aşağıda info yazısı görünür. Ona da basarak değerleri görebilirisiniz. Hdr için ise ayarlarda harici cihaz ayarları kısmı var orada UHD Color gibi bir seçenek var oradan Hdmı girişini seçmeniz gerekiyor. Hdr+ ı kapatın o gereksiz. Tv modeli ne bu arada. Samsung olduğu için aynıdır diye bendeki tvye göre anlattım. Cod a gelince bende çok fark hissetmemiştim o oyunda. Aklımda şüphe kalmasın diye One X e geçince sıfırdan indirdim yine uçurum derecesinde fark olmadı. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Hocam sen HDR+ modunu acıyorsun büyük ihtimal onu açmayacaksın oyun modunu aç birde UHD HD COLOR özelliğini açman gerekiyor hangi hdmi girişine taktıysan sonra HDR desteklenen oyunlarda zaten otomatik olarak yada sana seçim yaptırarak devreye giriyor HDR oynadığınız oyun ile ilgili tam bilgim yok 4K yükseltmesi alıp almadığını Xbox sitesinde görebilirsiniz

teşekkürler hocam haklısınız hdr+ modunu açmıştım , aynı zamanda uhd hd color özelliğini de açmıştım kullandığım hdmi bağlantısında.

sonra sizin dediğniz gibi yapıp oyun moduna alıp hdr+ kapatıp oyuna girdim. kumandaya bastığımda oyundayken hdr aktifleşmişti görebildim. xbox sitesinde oyun 4k görünüyor , oyunun içindeyken de 4k çözünürlük görünüyor ama herhangi bir update yüklemedim.

witcher 3 ü diğer konsoldan one x ' e yüklüyorum şimdi bir de onda bakacağım.

eski one ' da kullandığım modem dmz ayarlarını bu konsola yaptığımda nat type sıkı ve upnp başarısız görünüyor. bir de bu sorunu sorunu çözmem lazım. vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

• PUBG - Squad için ekleyebilirsiniz. Akşamları online'ım.

Gamertag : Axecalos
    Rica ederim belki eski cihazdan aktardığınız için 4K güncellenmesi almamış olabilir ben hiç yapmadım o yüzden net birşey söyleyemiyorum ama temiz sıfırdan kurulum yaparsanız zaten direk olarak 4K güncellemesini indiriyor ben forza 7 i taktığımda 64 gb güncelleme görünce anlamıştım bunu :) ama mesela ac Origins de okadar büyük değildi 6 gb falandı herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Tv kumandasında 3 renkli nokta olan bir tuş varsa ona basın. Aşağıda info yazısı görünür. Ona da basarak değerleri görebilirisiniz. Hdr için ise ayarlarda harici cihaz ayarları kısmı var orada UHD Color gibi bir seçenek var oradan Hdmı girişini seçmeniz gerekiyor. Hdr+ ı kapatın o gereksiz. Tv modeli ne bu arada. Samsung olduğu için aynıdır diye bendeki tvye göre anlattım. Cod a gelince bende çok fark hissetmemiştim o oyunda. Aklımda şüphe kalmasın diye One X e geçince sıfırdan indirdim yine uçurum derecesinde fark olmadı. :)

tv modeli 55mu7350 hocam. akıllı kumanda konsolu kontrol ediyordu o yüzden göremiyormuşum çözünürlüğü ve hdr olup olmadığını . tv nin kumandasını devre dışı bırakınca dediğiniz yerden gördüm teşekkürler. konsolun cod da pek bir artısını görmedim tabi bunun oyunla alakası var, gears of war 4 indirip onda bakmak lazım hazır game pass çıkmışken kutunun içinden. şu an en çok cod oynayınca oyunu açtığımda hayal kırıklığına uğradım açıkçası. sizdeki tv den ve xbox one x'in performansından memnun musunuz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

quote:

tv modeli 55mu7350 hocam. akıllı kumanda konsolu kontrol ediyordu o yüzden göremiyormuşum çözünürlüğü ve hdr olup olmadığını . tv nin kumandasını devre dışı bırakınca dediğiniz yerden gördüm teşekkürler. konsolun cod da pek bir artısını görmedim tabi bunun oyunla alakası var, gears of war 4 indirip onda bakmak lazım hazır game pass çıkmışken kutunun içinden. şu an en çok cod oynayınca oyunu açtığımda hayal kırıklığına uğradım açıkçası. sizdeki tv den ve xbox one x'in performansından memnun musunuz hocam?

Akıllı kumandanın xbox kontrolunü nasıl iptal ediyoruz? Bende aynı sorundan muzdaribim. tv mu9000

• quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

quote:

quote:

Akıllı kumandanın xbox kontrolunü nasıl iptal ediyoruz? Bende aynı sorundan muzdaribim. tv mu9000

hocam ben de televizyon nasıl çözünürlüğü göstermez diye kızıp duruyordum,internette de bulamadım.

sonra akıllı kumandadan , home tuşu - kaynak - sağ üstte evrensel kumanda kurulumuna tıklayınca xbox ı seçip sildim. şimdi oyundayken en ortadaki yuvarlağa bastığımda çözünürlüğü ve hdr olup olmadığını görebiliyorum :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

quote:

quote:

hocam ben de televizyon nasıl çözünürlüğü göstermez diye kızıp duruyordum,internette de bulamadım.

sonra akıllı kumandadan , home tuşu - kaynak - sağ üstte evrensel kumanda kurulumuna tıklayınca xbox ı seçip sildim. şimdi oyundayken en ortadaki yuvarlağa bastığımda çözünürlüğü ve hdr olup olmadığını görebiliyorum :)

Hocam çok teşekkür ederim :)

Rica ederim. Bende MU7000 modeli var. Cod beklentimin altında 4K olayında ama genel anlamda hem cihazdan hem televizyondan memnunum.

• quote:

Rica ederim. Bende MU7000 modeli var. Cod beklentimin altında 4K olayında ama genel anlamda hem cihazdan hem televizyondan memnunum.

Bende kapatmayı arıyordum hocam iyi oldu KS8500 kullanıyorum herhalde aynıdır dediğiniz yöntem

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Aynıdır tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

teşekkürler hocam haklısınız hdr+ modunu açmıştım , aynı zamanda uhd hd color özelliğini de açmıştım kullandığım hdmi bağlantısında.

sonra sizin dediğniz gibi yapıp oyun moduna alıp hdr+ kapatıp oyuna girdim. kumandaya bastığımda oyundayken hdr aktifleşmişti görebildim. xbox sitesinde oyun 4k görünüyor , oyunun içindeyken de 4k çözünürlük görünüyor ama herhangi bir update yüklemedim.

witcher 3 ü diğer konsoldan one x ' e yüklüyorum şimdi bir de onda bakacağım.

eski one ' da kullandığım modem dmz ayarlarını bu konsola yaptığımda nat type sıkı ve upnp başarısız görünüyor. bir de bu sorunu sorunu çözmem lazım. vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Eski one'da kullandığın ip hala modemde atanmış görünüyor olabilir. Bu nedenle modemi kapatıp açmanda fayda var. Hatta eski konsolun hala bağlı duruyorsa önce oradaki ip ayarını statik değil oto yap, sonra dmz'ye verdiğin ip'yi ve dns adresini one x'e elle gir. Sorun kalmaz

CoD hakkında bir bilgim yok ama pro'da oynayıp sonrasında x'de oynayanlar ciddi fark olduğunu söylüyorlardı olumlu anlamda.

Samsung tv kullananlar kesinlikle iptal etsin evrensel kumanda ayarını. Yanlışlıkla bağlı olduğu hdmi'ı seçince gereksiz yere konsol açılıyor vs vs o yüzden ben de aynı şekilde sildim evrensel kumandayı. Info kısmında görebiliyorum artık hdr varmı? çözünürlük vs.

• Bende hiç katılmıyorum o konuda sizlere evrensel kumanda olayı harika.Bazen sadece Netflix i, Edge i ve Windows Markette hangi oyunlara indirim gelmiş diye bakmak için boşuna kolu açmıyor ve tuşlarını yormuyorum evrensel kumandadan hallediyorum hep işimi.

• Xbox 360 e kasa arıyorum nostalji için elinde olan varsa uygun fiyata almak isterim

• Alinik pubg p1 veya p2 hak pm

• Arkadaşlar xbox store da geçerli herhangi bir banka kampanyası var mı acaba ? Cepteteb geçmiyormuş :(

• 
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.