Şimdi Ara

Xbox One X Project Scorpio Edition Türkiye Fiyatı Siteden Kaldırıldı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
1.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: d3vstator

Hani ortada Xbox One X var mı da, adamlar analiz etsin, daha cihaz çıkmamış. Bak kaç defa yukarıda yazdım; bilinen teknik özelliklerine göre RAw değerler üzerinden karşılaştırma yapılmış, daha nasıl açıkça anlatayım bilemedim.

Ayrıca bir oyunun ekran kartını kastırıp, kastırmaması yapımcı firmanın becerisi ile alakalıdır, oyunun grafiklerinin süper olup, olmaması ile değil. Yani öyle uçar kaçar grafikler olur, onu kabul ederim ama dediğin oyunların da grafik kalitesi ortada. Atıyorum UC4, Horizon Zero Down gibi bir oyunu XOX hayatta 4K falan açamaz, imkanı olmayan bir durum. Zaten hiç bir platformda olmayan oyunlar, XOX içinde Titan olsa bile işe yaramıyor bu durumda.

Valla verdiğin link de ki değerlerde de bi yanlışlık var. XOX GPU 6TF iken 4.6TF 1060'ı,5.6TF 980TI'ı RAW değerde daha üstün görmüşler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam buna laf anlatmaya değmez. Çünkü aşırı Microsoft'a fanboyluğundan dolayı gerçekleri göremiyor. Ve ps4 slim kullanıyorum, hocam aşırı derecede memnunum. Ama Microsoft yalanlarına inanıp, kendisi kanıtlamaya çalışıyor. Adama o kadar anlatıyoruz,ama inanmak istemiyor.

• Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Bak paşam sınıfta kaldın işte...

Eski nesil GPU'lardan teraflop anlamında daha güçlü olup, grafik performans konusunda günümüz kartlarından daha zayıf olan bir dünya kart var. Bir de bu işlerden anladığını yazıyorsun. Aç bak bakalım Radeon 290 kaç gflop, günümüz GTX1060 kaç gflop ama hangisi daha güçlü bir öğren, sonra böyle komiklikler yap. Yanlış yerden geliyorsun...
  • Mesela gtx 1060 GPU 6GB Vram versiyonu ise 4.4 TFlops ama Rx 480 8GB 5.8 TF ve bit değerleri RX 480 256 bit,Gtx 1060 192 bit gibi bazı farklılıklarda var.Üstelik Nvidia'nın Gtx 1060 ona rağmen Amd'nin Rx 480 oyunlarda performans olarak tokatlıyor.Bunun nedeni mimarisinin daha iyi olması olarak da kısaca diyebiliriz.O yüzden Xbox one X 6 TF ama tamamen polaris mimarili,fakat ps4 pro'da polaris mimarili ancak Vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanıyor.Bu yüzden Ps4 pro vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanmasından dolayı Xbox one X ile aradaki farkı azaltabileceğini düşünüyorum.Ve TF bildiğimiz üzere hesaplama gücü diyebiliriz,ama TF düşük olup da,yüksek TF yüksek olan bazı grafik kartlarını tokatlayan GPU2lar var.Aynı durum neden ps4 Pro ve Xbox one X örneğinde olmasın,tabi ki Xbx Pro:'dan biraz daha iyi performans verebilir,ama dağlar kadar üstelik ara nesil konsolda dramatik bir fark beklemek hayalcilik oluyor.CPU'ya yük binen multiplatfrom oyunlarda Xbx DX 12 bile kurtaramaz,Forza 6 da bile 4K'da CPU'nun yüzde 60,70 kullanan oyunda,sisteme yük binen oyunlarda darboğaz yaşanması gibi örneğin Battlefield 1,Star wars Battlefront gibi oyunlarda kesinlikle bu konsol 4K'da darboğaz yaşar,hatta DX 12 bile bu darboğazı kurtaramaz.

Kaynak:http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3575&gid2=3540&compare=radeon-rx-480-8gb-vs-geforce-gtx-1060

• ps4 pro 400 dolar burada 1900 tl

xbox one x 500 dolar 2375.tl olması lazım

ben alacam pc den oyun oynanmaz windowsu görünce tadı kaçıyor

• quote:

Bak paşam sınıfta kaldın işte...

Eski nesil GPU'lardan teraflop anlamında daha güçlü olup, grafik performans konusunda günümüz kartlarından daha zayıf olan bir dünya kart var. Bir de bu işlerden anladığını yazıyorsun. Aç bak bakalım Radeon 290 kaç gflop, günümüz GTX1060 kaç gflop ama hangisi daha güçlü bir öğren, sonra böyle komiklikler yap. Yanlış yerden geliyorsun...

Yahu sabahdan beri ben ne anlattım sana

• quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Hocam buna laf anlatmaya değmez. Çünkü aşırı Microsoft'a fanboyluğundan dolayı gerçekleri göremiyor. Ve ps4 slim kullanıyorum, hocam aşırı derecede memnunum. Ama Microsoft yalanlarına inanıp, kendisi kanıtlamaya çalışıyor. Adama o kadar anlatıyoruz,ama inanmak istemiyor.

Kıyamet alameti

• quote:

Mesela gtx 1060 GPU 6GB Vram versiyonu ise 4.4 TFlops ama Rx 480 8GB 5.8 TF ve bit değerleri RX 480 256 bit,Gtx 1060 192 bit gibi bazı farklılıklarda var.Üstelik Nvidia'nın Gtx 1060 ona rağmen Amd'nin Rx 480 oyunlarda performans olarak tokatlıyor.Bunun nedeni mimarisinin daha iyi olması olarak da kısaca diyebiliriz.O yüzden Xbox one X 6 TF ama tamamen polaris mimarili,fakat ps4 pro'da polaris mimarili ancak Vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanıyor.Bu yüzden Ps4 pro vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanmasından dolayı Xbox one X ile aradaki farkı azaltabileceğini düşünüyorum.Ve TF bildiğimiz üzere hesaplama gücü diyebiliriz,ama TF düşük olup da,yüksek TF yüksek olan bazı grafik kartlarını tokatlayan GPU2lar var.Aynı durum neden ps4 Pro ve Xbox one X örneğinde olmasın,tabi ki Xbx Pro:'dan biraz daha iyi performans verebilir,ama dağlar kadar üstelik ara nesil konsolda dramatik bir fark beklemek hayalcilik oluyor.CPU'ya yük binen multiplatfrom oyunlarda Xbx DX 12 bile kurtaramaz,Forza 6 da bile 4K'da CPU'nun yüzde 60,70 kullanan oyunda,sisteme yük binen oyunlarda darboğaz yaşanması gibi örneğin Battlefield 1,Star wars Battlefront gibi oyunlarda kesinlikle bu konsol 4K'da darboğaz yaşar,hatta DX 12 bile bu darboğazı kurtaramaz.

Kaynak:http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3575&gid2=3540&compare=radeon-rx-480-8gb-vs-geforce-gtx-1060

Hiç bir fikri olmayıp da bu kadar sallayan bi adama da ilk defa rastlıyorum. Ne dediğinden haberi yok garibimin

• Keşke ilk başta 600 dolarlık bir pc nin çıkamamış bir donanımdan daha iyi performans vereceği ortaya atılmasaymış da şu konuda bu kadar dağılmasaymış demeden edemiyor insan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

Mesela gtx 1060 GPU 6GB Vram versiyonu ise 4.4 TFlops ama Rx 480 8GB 5.8 TF ve bit değerleri RX 480 256 bit,Gtx 1060 192 bit gibi bazı farklılıklarda var.Üstelik Nvidia'nın Gtx 1060 ona rağmen Amd'nin Rx 480 oyunlarda performans olarak tokatlıyor.Bunun nedeni mimarisinin daha iyi olması olarak da kısaca diyebiliriz.O yüzden Xbox one X 6 TF ama tamamen polaris mimarili,fakat ps4 pro'da polaris mimarili ancak Vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanıyor.Bu yüzden Ps4 pro vega mimarisinin bazı özelliklerini kullanmasından dolayı Xbox one X ile aradaki farkı azaltabileceğini düşünüyorum.Ve TF bildiğimiz üzere hesaplama gücü diyebiliriz,ama TF düşük olup da,yüksek TF yüksek olan bazı grafik kartlarını tokatlayan GPU2lar var.Aynı durum neden ps4 Pro ve Xbox one X örneğinde olmasın,tabi ki Xbx Pro:'dan biraz daha iyi performans verebilir,ama dağlar kadar üstelik ara nesil konsolda dramatik bir fark beklemek hayalcilik oluyor.CPU'ya yük binen multiplatfrom oyunlarda Xbx DX 12 bile kurtaramaz,Forza 6 da bile 4K'da CPU'nun yüzde 60,70 kullanan oyunda,sisteme yük binen oyunlarda darboğaz yaşanması gibi örneğin Battlefield 1,Star wars Battlefront gibi oyunlarda kesinlikle bu konsol 4K'da darboğaz yaşar,hatta DX 12 bile bu darboğazı kurtaramaz.

Hiç bir fikri olmayıp da bu kadar sallayan bi adama da ilk defa rastlıyorum. Ne dediğinden haberi yok garibimin

In actual fact, two new AMD roadmap features debut in the Pro, ahead of their release in upcoming Radeon PC products - presumably the Vega GPUs due either late this year or early next year.

"One of the features appearing for the first time is the handling of 16-bit variables - it's possible to perform two 16-bit operations at a time instead of one 32-bit operation," he says, confirming what we learned during our visit to VooFoo Studios to check out Mantis Burn Racing. "In other words, at full floats, we have 4.2 teraflops. With half-floats, it's now double that, which is to say, 8.4 teraflops in 16-bit computation. This has the potential to radically increase performance."

Kaynak:http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-inside-playstation-4-pro-how-sony-made-a-4k-games-machine

Yani AMD Vega mimarisi sayesinde aynı anda 2 tane 16 bit işlemleri yapabiliyor,böylece konsolun performansı iki katına çıkıyor 8.4 TF kadar ulaşıyor,fakat tek işlem ile yani 32 bit ile 4.20 TF ama aynı anda iki tane 16 bit işleme ile 8.4 Terafop performansı olabiliyor.Ayrıca Battlefield 1 gibi CPU'ya özellikle yük bindiren oyunlarda ONE X 4K açamayacağını herkes tahmin edebilir.Xbx CPU'sunu sen DX 12 göre tasarlandığını söylemiştin,senin dediğinin aynısını sana söylüyorum DX 12 göre CPU'yu içine gömmüşler diyen sen bana salladığımı idda ediyorsun.Son olarak fanboy olarak değil bak tarafsız olarak oku da gerçekleri gör.AC origins gibi bir oyunu checkboard rendering takniği ile 4K 30 fps açan konsolu burada savunmak için 40 takla atıyorsun.Exculesive oyun da yok,donanımı da 4K'ya uygun değil.Bu konsol CPU'ya yük bindiren oyunları ancak 2K 60 fps de açar.Bu konsol 2K 60 FPS konsoludur,4K asla olamaz diyorum.
    http://gamingbolt.com/ark-survival-evolved-can-run-at-1440p-and-30fps-on-xbox-one-x-with-settings-roughly-equal-to-pc-high-developer 2K 30 FPS'de oyunu ancak açıyor,hani kendisi E3 2016 ve 2017'de 4K diye lanse edile konsol CPU'ya yük bindiren oyunları ancak 2K'da açıyor.Hani DX 12 göre tasarlanmış bu konsol CPU'nun yükünü azaltıyormuş diye idda edilen konsol bu oyunu 4K açamıyor,son olarak Pro 4K açamıyor deme çünkü ilk tanıtıldığından itibaren dinamik 4K,HDR,VR,checkboard rendering tekniği ile tanıtıldı.Native 4K iddası olmadığı için Pro'da açamıyor demen anormal olur.
    http://gamingbolt.com/path-of-exile-xbox-one-x-running-at-4k60fps-dev-doubts-many-games-will-fully-utilize-its-power-for-some-time-to-come Xbox one X böyle oyunları çok rahat 4K 60 fps açabilir. CPU'ya hiç yük bindirmez,darboğaz asla yaşanmayan oyunlarda ultra'da bile rahat açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 23 Ağustos 2017; 17:34:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

In actual fact, two new AMD roadmap features debut in the Pro, ahead of their release in upcoming Radeon PC products - presumably the Vega GPUs due either late this year or early next year.

"One of the features appearing for the first time is the handling of 16-bit variables - it's possible to perform two 16-bit operations at a time instead of one 32-bit operation," he says, confirming what we learned during our visit to VooFoo Studios to check out Mantis Burn Racing. "In other words, at full floats, we have 4.2 teraflops. With half-floats, it's now double that, which is to say, 8.4 teraflops in 16-bit computation. This has the potential to radically increase performance."

Kaynak:http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-inside-playstation-4-pro-how-sony-made-a-4k-games-machine

Yani AMD Vega mimarisi sayesinde aynı anda 2 tane 16 bit işlemleri yapabiliyor,böylece konsolun performansı iki katına çıkıyor 8.4 TF kadar ulaşıyor,fakat tek işlem ile yani 32 bit ile 4.20 TF ama aynı anda iki tane 16 bit işleme ile 8.4 Terafop performansı olabiliyor.Ayrıca Battlefield 1 gibi CPU'ya özellikle yük bindiren oyunlarda ONE X 4K açamayacağını herkes tahmin edebilir.Xbx CPU'sunu sen DX 12 göre tasarlandığını söylemiştin,senin dediğinin aynısını sana söylüyorum DX 12 göre CPU'yu içine gömmüşler diyen sen bana salladığımı idda ediyorsun.Son olarak fanboy olarak değil bak tarafsız olarak oku da gerçekleri gör.AC origins gibi bir oyunu checkboard rendering takniği ile 4K 30 fps açan konsolu burada savunmak için 40 takla atıyorsun.Exculesive oyun da yok,donanımı da 4K'ya uygun değil.Bu konsol CPU'ya yük bindiren oyunları ancak 2K 60 fps de açar.Bu konsol 2K 60 FPS konsoludur,4K asla olamaz diyorum.
    http://gamingbolt.com/ark-survival-evolved-can-run-at-1440p-and-30fps-on-xbox-one-x-with-settings-roughly-equal-to-pc-high-developer 2K 30 FPS'de oyunu ancak açıyor,hani kendisi E3 2016 ve 2017'de 4K diye lanse edile konsol CPU'ya yük bindiren oyunları ancak 2K'da açıyor.Hani DX 12 göre tasarlanmış bu konsol CPU'nun yükünü azaltıyormuş diye idda edilen konsol bu oyunu 4K açamıyor,son olarak Pro 4K açamıyor deme çünkü ilk tanıtıldığından itibaren dinamik 4K,HDR,VR,checkboard rendering tekniği ile tanıtıldı.Native 4K iddası olmadığı için Pro'da açamıyor demen anormal olur.
    http://gamingbolt.com/path-of-exile-xbox-one-x-running-at-4k60fps-dev-doubts-many-games-will-fully-utilize-its-power-for-some-time-to-come Xbox one X böyle oyunları çok rahat 4K 60 fps açabilir. CPU'ya hiç yük bindirmez,darboğaz asla yaşanmayan oyunlarda ultra'da bile rahat açar.

Ah garibim vah garibim. FP16 rendering mobil oyunlar için kullanılan bir dil. Konsol ve PC oyunlarında neredeyse yeri bile yok. Kullanıldığında da ufak performans arttışlarından başka bir halta yaradığı yok. Modern oyun motorlarının hepsinin temeli FP32 dir. O zaman bu canavar PRO'nun her oyunu 4K açması gerekir ki hani nerde

Bu dili PRO da Chekerboarding için kullanıyorlar

Bende biliyorum modern oyunların grafik motorların FP32 kullandığını ama bu özellik AMD Vega mimarisinin bu özelliği Pro'da var diyorum.Ve Pro'nun bazı Vega mimarisinin özelliklerini kullanıyor.Senin XBX sadece AMD polaris mimari GPU kullanıyor.
    Aynen sabahtan beri anlatıyoruz, XOX'de kullanılan GPU özelleştirilmiş Polaris GPU, onların da en babaları RX480/580 ötesi yok...

İşlemcinin Jaguar tabanlı işlemci olduğunu da yaz bir kenara, sonra 4 yıllık Xbox One maceranda devamlı surette PS4'ün GDDR RAM'lerine latecy ile ilgili attığın lafları bir kenara not et, sonra XOX'deki GDDR5 RAM'leri de ekle, ne oldu? Nur topu gibi checkboard palavradan True(!) 4K konsollll (Bak native 4K demiyorum, MS'un icadı True 4K, onlar da bal gibi biliyor yaptıkları çakallığı da...)
  • Bu eskhioyuncuya laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. Ugraşmayin he deyin geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 23 Ağustos 2017; 18:30:14 >
  • Hocam adama kaynaklar ile cevaplar veriyorum.Ama hala fanboyluktan anlamak istemiyor.Bir de hocam tom raider yapımcısı ile görüşmüş oyun ROTR oyunu ps4 çıkmayacakmış diye kaç gündür aynı yalanları savundu.DX 12,ve bazı oyunların one da daha iyi performans sunduğunu dahi idda etti.Bu adamın işi gücü palavra ve yalanlar ile dolu,adama ona rağmen kaynaklar ile cevaplar veriyoruz hala anlamak istemiyor.
  • powersmachine54 kullanıcısına yanıt
    Şimdi mesele şu DX12, Tomb Raider meselesi, eSRAM'dır, cloud computing'tir, bunlar hep zamanında forumda herkes tarafından görülen mesajlar, insanların bir kısmı zaten neyin ne olduğunu anladı ama son dönemde başka olaylarla geldiği için biz konuyu aydınlatıp, yanlış bilgi verilmesinin önüne geçiyoruz. Yani mesele bu arkadaşı ikna etmek, ona Playstation sev demek değil meselemiz, onu çoktan geçtik. Mesele buradaki yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek. Senin de kaynaklar gayet güzel ve meseleyi aydınlatıcı bilgiler içeriyor, böyle devam et kardeş...
  • Hocam teşekkür ederim,kendimi biraz donanım,teknik bilgiler ile geliştirmek istiyorum,zaten bunları bu forumun sayesinde öğrendim.Evet hocam yanlış bilgilerin verilmesinin önüne geçmek lazım.Hatta bende zamanında bu eskhioyuncunun yalanlarına inanıp xbox one denilen çöp konsolu savunmak için iyice bende saçmalamıştım. Neyse ki ps4 slim bana yetiyor,aslında Pro almak istemiştim ama döviz kurları yüzünden ps4 slim almak zorunda kaldım.
  • quote:

Şimdi mesele şu DX12, Tomb Raider meselesi, eSRAM'dır, cloud computing'tir, bunlar hep zamanında forumda herkes tarafından görülen mesajlar, insanların bir kısmı zaten neyin ne olduğunu anladı ama son dönemde başka olaylarla geldiği için biz konuyu aydınlatıp, yanlış bilgi verilmesinin önüne geçiyoruz. Yani mesele bu arkadaşı ikna etmek, ona Playstation sev demek değil meselemiz, onu çoktan geçtik. Mesele buradaki yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek. Senin de kaynaklar gayet güzel ve meseleyi aydınlatıcı bilgiler içeriyor, böyle devam et kardeş...

Şu yanlış bilgi payalaşımı konusuna sonuna kadar katılıyorum zira RX480 ve 580 Polaris mimarisinin özelleştirimiş halleri değil,direk saf Polaris Mimarisidir çünkü bu kartlardan önce kullanılan AMD GPU'lar Volcanic Island Mimarili GPU lar idi ki RX serisi yepyeni Polaris ile geldi .

• quote:

Orijinalden alıntı: Santa_Monica

Bu eskhioyuncuya laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. Ugraşmayin he deyin geçin.

Demekki zavallı Deveye de boş işkembeden sallamışlarki ikna olmamış

• powersmachine54 kullanıcısına yanıt
    Ben hala PS4'ün çıktığı aylarda aldığım konsolu kullanıyorum, Pro almadım, almayı da düşünmüyorum. Bence XOX ile beraber Pro'da oyuncular için bir tuzak, elimdeki cihaz patlamadığı sürece bırak Pro almayı, konsolumu yenilemek maksatlı ikinci bir PS4 dahi almayı düşünmüyorum. Ben bunlar gibi gözü kör fanatiklerden değilim...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.