Şimdi Ara

Xbox One X Project Scorpio Edition Türkiye Fiyatı Siteden Kaldırıldı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
1.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Orjinalden alıntı: Dark Poison

Digitalfoundry'de konsolun 1070 dengi bir gpu performans verdiği ve cpu nun da darboğaz yaratmadağı yazılmıştı.O tipte bir performansı 500 dolarlık bir pc de alamazsın.Konsol çıktığında herşey netleşir.Ps4pro gibi darboğaz yapacak bir işlemci performansı olmazsa 500 dolardan olmasa bile ilk indirimde 400 dolar civarına düşerse alınası bir konsol haline gelir.Ülkemizde zaten 1070 2000 tl ve üstü fiyatlardan satılıyor.İsteyen,parası yeten bu ayarda bir pc toplar xbox oyunlarını orada oynar,gücü yetmeyen pc deki hileci vb sorunlardan yaka silken,konsolda oyun oynamayı sevende daha uygun fiyata yüksek performansı vaad eden xbox1x alır.Ps'nin yanında böyle bir konsolun gelmesi gayet iyi.Ülkemizde de ilk fiyatın altında mantıklı bir fiyattan satışa girerse gayet güzel olur.

Yok öyle birşey. Xboxta jaguar, orta şekerli bir Gpu var. 480, Gtx 970, R9 390.. Oyunların sistem gereksinimlerinde de bunlar yazıyor beni haklı çıkarıyor..
    Stok Gtx 1070 xbox x'ten %75 daha güçlüdür. Koskoca Vega bile 1000 serisi ile zar zor kapışıyor. Xbox'ın Pascala rakip olabilmesi mümkün değil.
    Assassins Creed xbox'ta upscale ve 30 fps. Aksiyon oyunları 30 fps genelde. Gtx 1000 serisi 60-100 fps i görüyor

Ufak at da civcivler ölmesin. Boş işkembeden sallamanın kitabını yazmış adam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam gibi Exc. oyunlara yönelseler keşke.
  • Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Uğraşıp linki bulurdum gözü kör bir fanatik olmasan , biliyorum yine gözün görmeyecek mazeretler sıralıyacaksın :)

• BSC Misafiri B kullanıcısına yanıt
    Eurogamer da aylar evvel detayli oninceleme vardi.Orada 1070 dengi performansa dikkat cekmisti adamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Uğraşıp linki bulurdum gözü kör bir fanatik olmasan , biliyorum yine gözün görmeyecek mazeretler sıralıyacaksın :)

Sen yeterki at,mazaret falan uydurmam tabii bulabilirsen

• quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

Burada GPU'nun nasıl bir gücü olduğu hakkında karşılaştırma var, linkten daha detaylı olarak inceleyebilirsin...

Xbox One X Project Scorpio Edition Türkiye Fiyatı Siteden Kaldırıldıhttps://www.techpowerup.com/gpudb/2977/xbox-one-x-gpu

Görüldüğü üzere, özelleştirilmiş bir GPU olduğu için RX480'den %3 daha iyi ama GTX980'den %7 daha kötü. Karşılaştırma yaptığınız GTX1070'den %46 daha zayıf, GTX1080'den %72 daha zayıf. Bu karşılaştırma tahmin ediyorum RAW değerler üzerinden yapılmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 23 Ağustos 2017; 6:49:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

Burada GPU'nun nasıl bir gücü olduğu hakkında karşılaştırma var, linkten daha detaylı olarak inceleyebilirsin...

Xbox One X Project Scorpio Edition Türkiye Fiyatı Siteden Kaldırıldıhttps://www.techpowerup.com/gpudb/2977/xbox-one-x-gpu

Görüldüğü üzere, özelleştirilmiş bir GPU olduğu için RX480'den %3 daha iyi ama GTX980'den %7 daha kötü. Karşılaştırma yaptığınız GTX1070'den %46 daha zayıf, GTX1080'den %72 daha zayıf. Bu karşılaştırma tahmin ediyorum RAW değerler üzerinden yapılmış...

Konsol GPU'suna ne ara benchmark yapmayı başarmışlar,nasıl,neye göre yapmışlar? Önce mantıklı bir izah alalım,sonra şu resimciği kale alalım.

Onu bana değil, değerlendirmeyi yapan Techpowerup'a soracaksın. Techpowerup'ın nasıl bir site olduğunu da herkes bilir, sallamacı Eurogamer gibi Microsoft yağdanlığı değildir.

Bu kartların hızları, işlemcileri, modifikasyonları, her bir şeyleri belli, adamlar direk bu değerler üzerinden gayette değerlendirme yapabilir. Zaten hepi topu, Jaguar işlemcili, aylarca Vega gelecek diye kendinizi paraladığınız yeni GPU'lar yerine Polaris GPU'lar baz alınarak üretilmedi mi bu konsol. Polaris GPU'ların da en iyisi RX480/580 (ikisi de aynı işlemciye sahip) değil mi? YOksa AMD Polaris GPU'lar içinde bizim bilmediğimiz bir GPU yaptı da haberimiz mi yok. Yeni çıkan Vega kartlar bile 1070 ve 1080 ile kafa kafaya iken sen hangi bilgiye dayanarak böyle konuşuyorsun anlamıyorum.

Ayrıca aylarca 4K native dediğiniz cihaz daha ilk çıkan multiplatform oyunları bile native 4K çalıştıramıyor, checkboard, dinamik çözünürlük gibi hilelere başvuruyorsa sen o işi geçeceksin. Native 4K yerine True 4K diye uyduruk bir terimi millete yutturmaya çalışan Microsoft değil mi?

• quote:

Onu bana değil, değerlendirmeyi yapan Techpowerup'a soracaksın. Techpowerup'ın nasıl bir site olduğunu da herkes bilir, sallamacı Eurogamer gibi Microsoft yağdanlığı değildir.

Bu kartların hızları, işlemcileri, modifikasyonları, her bir şeyleri belli, adamlar direk bu değerler üzerinden gayette değerlendirme yapabilir. Zaten hepi topu, Jaguar işlemcili, aylarca Vega gelecek diye kendinizi paraladığınız yeni GPU'lar yerine Polaris GPU'lar baz alınarak üretilmedi mi bu konsol. Polaris GPU'ların da en iyisi RX480/580 (ikisi de aynı işlemciye sahip) değil mi? YOksa AMD Polaris GPU'lar içinde bizim bilmediğimiz bir GPU yaptı da haberimiz mi yok. Yeni çıkan Vega kartlar bile 1070 ve 1080 ile kafa kafaya iken sen hangi bilgiye dayanarak böyle konuşuyorsun anlamıyorum.

Ayrıca aylarca 4K native dediğiniz cihaz daha ilk çıkan multiplatform oyunları bile native 4K çalıştıramıyor, checkboard, dinamik çözünürlük gibi hilelere başvuruyorsa sen o işi geçeceksin. Native 4K yerine True 4K diye uyduruk bir terimi millete yutturmaya çalışan Microsoft değil mi?

Oyunların çözünürlük ve fps oranlarını,o yıkamacı ve yağlamacı adamlar sayesinde öğrendiniz yoksa dünyadan bi haber herkes oyununu oynardı ki adamlar çoğu oyunda PS4'ü daha iyi buldular. Aynı adamlar gerçek oyunlarla değerlendirme yapıp yani konsol üstünde test edip bu sonuca vardılar verdiğin sitedeki varsayımlarla değil.

Madem XOX GPU'su 1070 den %46 daha zayıfsa ROTR'yi nasıl Nativr 4K Ultra ayarda çalıştırıyor lütfen bunada bir izah alalım.

http://n4g.com/news/2093306/rise-of-the-tomb-raider-dev-praises-xbox-one-x-added-hardware-made-native-4k-possible

• Xbox one x Gpu polaris mimari kullanan rx 480 overclock edilerek 6TF ve tablet jaguar işlemci saat hızı artırılmış konsoldan özellikle Cpu ya yük bindiren multilatform oyunları 4k da açamaz.Konsol piyasaya çıkmadan bile bazı oyunları native 4k açamayacağı haberleri geliyor.Kısaca bu konsol her türlü ölü doğdu.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Xbox one x Gpu polaris mimari kullanan rx 480 overclock edilerek 6TF ve tablet jaguar işlemci saat hızı artırılmış konsoldan özellikle Cpu ya yük bindiren multilatform oyunları 4k da açamaz.Konsol piyasaya çıkmadan bile bazı oyunları native 4k açamayacağı haberleri geliyor.Kısaca bu konsol her türlü ölü doğdu.

Dünyadan haberi olmayan bilir kişi konuştu. Şimdi herkes dağılabilir.

Bir oyun native 4K olmuş diye, her oyun native 4K olacak diye bir şey yok. Ona bakarsan ben de sana daha çıkmadan checkboard yöntemi ile çalışan, native 4K olmayan oyunların listesini yapayım, o işin sonu gelmez.

Xbox One X'in GPU'su Polaris tabanlı mı, değil mi, sen onu söyle? Polaris tabanlı en baba GPU hangisi ise onu esas al ve karşılaştırmanı ona göre yap, biz burada RAW değerleri konuşuyoruz. Yoksa yan yattı, çamura battı muhabbetlerinin sonu gelmez. Orada taş gibi Techpowerup gibi bir sitenin değerlendirmesi var, onlardan daha iyi bildiğini mi iddia ediyorsun?
  • quote:

Bir oyun native 4K olmuş diye, her oyun native 4K olacak diye bir şey yok. Ona bakarsan ben de sana daha çıkmadan checkboard yöntemi ile çalışan, native 4K olmayan oyunların listesini yapayım, o işin sonu gelmez.

Xbox One X'in GPU'su Polaris tabanlı mı, değil mi, sen onu söyle? Polaris tabanlı en baba GPU hangisi ise onu esas al ve karşılaştırmanı ona göre yap, biz burada RAW değerleri konuşuyoruz. Yoksa yan yattı, çamura battı muhabbetlerinin sonu gelmez. Orada taş gibi Techpowerup gibi bir sitenin değerlendirmesi var, onlardan daha iyi bildiğini mi iddia ediyorsun?

Polaris tabanlı Custom GPU. PRO'nun GPU da öyle. İkisinde de Vega mimarisi özellikleri mevcut. FP16 Polaris de mevcut değilken PRO'nun GPU da mevcut ki bu Vega da olan bi özellik. The Division PRO da Native 4K çalışıyor git RX480 ile 4K da dene bakalım açıyor mu açmıyormu zira kağıt üstünde RX480 daha kaslı.

Nereye varmaya çakışıyoruz onuda anlamadım. Belki bu link yardımcı olabilir.

http://n4g.com/news/2093315/this-is-the-pc-you-need-to-play-forza-7-in-quality-xbox-one-x

Bana Forza gibi PC'ye de çıkan ve hala eski nesil oyunların asset'lerini kullanan bir oyunla gelme. Sonuç olarak bu konsol Polaris tabanlı GPU kullanıyor mu, kullanıyor, fiyatı 2900 lira mı, 2900 lira, rakibi olan konsolu ikinci elde 1400 liraya alıyor musun, alıyorsun, exc oyun var mı, yok, daha neyin muhabbetini yapıyoruz anlamıyorum?
  • quote:

Bana Forza gibi PC'ye de çıkan ve hala eski nesil oyunların asset'lerini kullanan bir oyunla gelme. Sonuç olarak bu konsol Polaris tabanlı GPU kullanıyor mu, kullanıyor, fiyatı 2900 lira mı, 2900 lira, rakibi olan konsolu ikinci elde 1400 liraya alıyor musun, alıyorsun, exc oyun var mı, yok, daha neyin muhabbetini yapıyoruz anlamıyorum?

Yahu adam XOX GPU,1070'in yanından geçmiyor diyor,testler tersini söylüyor diyoruz ıspatlayamıyorda. Sonra sen bi şekilde ıspatlamaya çalışıyorsun burda da olmuyor sonra exc. Yok,yok eski asset falan...Bunların konuyla ne alakası var? Ispatlayabiliyorsanız ıspatlayın,konuyu başka yere çekmeyin. Forza 7 eski asset kullanıyorsa eğer GTS bitmiş ağlayanı yok.

İspat istedin, ispatın alasını Techpowerup gibi bir siteden verdik, beyefendiler beğenmiyor. Örnek verdiğin oyun gerçek manada yeni nesil bir oyun değil, kabak gibi asset'lerinden belli işte. Böyle yarım yeni nesil bir oyunu müsade et 4K çalıştırsın. Eğer gerçekten 4K cihazı ise neden Assasins Creed Origin ve Anthem gibi oyunları native 4K çalıştıramıyor onu izah et, sana inanalım...
  • quote:

Kural 1 herhangi birşeyin fanatiğine kanıt sunmayın

• quote:

İspat istedin, ispatın alasını Techpowerup gibi bir siteden verdik, beyefendiler beğenmiyor. Örnek verdiğin oyun gerçek manada yeni nesil bir oyun değil, kabak gibi asset'lerinden belli işte. Böyle yarım yeni nesil bir oyunu müsade et 4K çalıştırsın. Eğer gerçekten 4K cihazı ise neden Assasins Creed Origin ve Anthem gibi oyunları native 4K çalıştıramıyor onu izah et, sana inanalım...

Şu site ne ara XOX oyunlarını analiz etti de benchmarking yayınladı? Lütfen bir link. O dediğin oyunları 1070 4K da çok daha iyi detay seviyesi ile açıp daha iyi performans veriyorsa orda haklısın zira konu XOX GPU'nun 1070'in yanından bile geçemediğinden doğdu. En başından beri söyledim. Bu konsolda her oyun 4K Ultra olmaz çünkü 1080ti gibi kart bile ayarlarla oynamadığım zaman bunu başaramıyor amma yine yalancı ben olurum

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Zaten maksat arkadaşı ikna etmek değil, o kendini kaybetmiş MS sevdalarında. Benim maksadım verdiği yanlış bilgilerden dolayı diğer forum kullanıcılarının yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmek. Yoksa bu konuda aynı düşüncelere sahibiz...
    Hani ortada Xbox One X var mı da, adamlar analiz etsin, daha cihaz çıkmamış. Bak kaç defa yukarıda yazdım; bilinen teknik özelliklerine göre RAw değerler üzerinden karşılaştırma yapılmış, daha nasıl açıkça anlatayım bilemedim.

Ayrıca bir oyunun ekran kartını kastırıp, kastırmaması yapımcı firmanın becerisi ile alakalıdır, oyunun grafiklerinin süper olup, olmaması ile değil. Yani öyle uçar kaçar grafikler olur, onu kabul ederim ama dediğin oyunların da grafik kalitesi ortada. Atıyorum UC4, Horizon Zero Down gibi bir oyunu XOX hayatta 4K falan açamaz, imkanı olmayan bir durum. Zaten hiç bir platformda olmayan oyunlar, XOX içinde Titan olsa bile işe yaramıyor bu durumda.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.