Şimdi Ara

Xbox One X kolu pilli olacak , bataryalımı ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
3.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • La bu mantıkla cep telefonunu da şarjli almayin cabuk bitiyor diye, pilli olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

La bu mantıkla cep telefonunu da şarjli almayin cabuk bitiyor diye, pilli olsun.

Bana gamepadde bataryanın avantajını söyle tamam diyim. Batarya isteyenler arkasını dolduramıyor. Şekil şukul mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Halleluja

Gamepadde şarjlı pillerin avantajı var. Bataryaya göre daha uzun süre kullanım gibi.

Telefon örneği pek doğru bir örnek değil. Telefon pille çalışsa, dahili bataryanın üzerine çıkamayacaktır yine.

Telefonlardaki batarya kapasiteleri epey yükseldi. Gamepaddeki dahili bataryanın sıkıntı (DS4 kullananlar mesela) genelde uzun süre gitmemesi.

Pil performansını yakalarsalar pek sorun olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 21 Temmuz 2017; 16:30:22 >
  • xbox öne x aldim malesef pil li duracell pil cikti kullaniyom 5 gundur hala sıkıntı yok ps4 te var bende 6 saat ta bir şarj ediyorsun

• Microsoft yaptiği bence mantıklı. 4 adet şarjlı pilin olacak piller bittiğinde diğerlerini takıp oyuna devam edeceksin. Kablo derdi yok. Ps de şarj edeceğin zaman tv nin dibinde oynamak zorundasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu olay çok konuşuldu.
    eniştemde ps4 var ne zaman gitsem gamepad sarj uyarısı veriyor.
    bende xbox 360 kolları var ve 8 tane sarjlı pil var 1 kere bitmesine denk geldik ondada yedek 2 pili takıp devam ettim diğerlerini sarja koydum.
    ayrıca xbox kollarında ps4 de ki gibi sarj edip kullanabileceğin sistemde mevcut. yine o şekildede daha avantajlı çünkü oyun anında kablosunu takıp sarj etmek yerine fazladan bir tane alıp değişebilirsin pil sarj cihazınada bağlı kalmadan ps4 gibi kullanmaya devam edersin. fazla almazsanda ps4 gibi kablosunu takıp hem sarj edip hemde oynayabilirsin.
  • Xbox gamepadin en güzel yanı pilli olmasıdır.

• Aşağıdaki pili kullanan adam haftada 1 gün pili şarz ediyo, PS4 de ise 6 saatte bir şarz ediyor.

https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/gp-2700mah-sarjli-aa-pilgp-800mah-aaa-pil-4lu-gp-sarjli-pil-P140697303

• panasonic eneloop pro al

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Aşağıdaki pili kullanan adam haftada 1 gün pili şarz ediyo, PS4 de ise 6 saatte bir şarz ediyor.

https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/gp-2700mah-sarjli-aa-pilgp-800mah-aaa-pil-4lu-gp-sarjli-pil-P140697303

gp de recyko modelleri var panasonic dede yuukarda arkadaşında yazdığı eneloop var diğer markalarında böyle modelleri var bunlar standart pillere göre şarj olduktan sonra şarjı kaybetmiyor şarj et kenara koy 1 yıl sonra %90 dolu devam ediyorsun standart modeller 15-20 gün boşta beklerse kaybediyor şarjı yeniden şarj etmek gerekiyor.

• nekadar saçma cevaplar veriliyor. Ya arkadaşlar ne konuşuyorsunuz. çözemedim ben. Pil daha iyi imiş :)))) gülmek bile abes kalıyor bu konuya. Pil iyi nasıl oluyor aldığın pil özellikle duracell bir baktın içinde beklerken akmış. pil tak çıkart böyle bir şeyin neresi iyi yok neymiş iyi dayanıyormuş :)))) ozaman cep telefonlarını da pilli yapalım da duracell pil alır takarız. ha bu arada bir ara alcatel öyle bir telefon yapmıştı ... Her durumda lithium teknoloji iyidir. Ama burada xbox ın buna geçememesinin sebebi patentle alakalı. yani isteyerek bunu yapmıyor. sony tarafı bu konuda oyun konsolu kısmında lithium pili patentlemiş kullandırmıyor. Keyfinden değil yani :) olayı bilmeden saçma cevaplara gerek yok. Bazı arkadaşlarımızın dediği gibi kit alarak bu işi çözeceksiniz tek çözüm bu. ayrıca şarjlı piller de nikel metal piller değil lithium pil ve kitler tercih edilmeli çünkü nikel piller belirli şarj sürüsinden sonra kafayı yemeye başlıyor şarj olmuyor hata veriyor. en iyi marka ise energizer . ama yinede lityum tercih edilsin. sonuç olarak sony microsoft arasında bir anlaşma sağlanmadan lityum pil olayı zor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Bu arada pil almayı düşünüyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/philips-scb1492wb-sarj-cihazi-4lu-2450-mah-sarjli-pil-343058875

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/gp-recyko-u411-4x2700-aa-kalem-usb-pil-sarj-cihazi-pil-hediyeli-330300771

Bu iki ürün arasında kaldım önerisi olan var mıdır ?
    Recykolar daha iyi diye biliyorum.

• 2 tane Xbox gamepadlerimde 5 senedir Eneloop pillerden kullaniyorum. Hala tek sarj ile 10 15 gun kullaniyoruz..

Pil gercekten cok avantajli..

Bitmek uzereyken 1 tane pili degistirseniz 2 3 saat daha oynuyorsunuz:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse rcyko 2600mha aldık geçtik.

• Bataryalı olsun diyenleri anlamak mümkün değil. Xbox gamepadinin en büyük artılarından birisi zaten pilli oluşu, DS4’ün rezilliğini biliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.