Şimdi Ara

XBOX ONE X İÇİN MONİTÖR BAKIYORUM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Wiewsonic Vx3211 4K
    LG 27 27ud58-b 4K
    BenQ 28 el2870u 4K
    LG 27uk650-w 4K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 21 Ağustos 2019; 1:44:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben imzamdaki monitörü kullanıyorum gayet memnunum ha daha iyileri elbette var fakat fikir edinme açısından LG 27 27ud58-b marka modelini arkadaşım kullanıyor parlaklığı 250 nit olduğu için memnun değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi optix mag 271c nasıldır arkadaşlar fiyatı şuan Hepsiburada da 1800 lira

• Msi optix mag 271c 1080p bir monitör xbox one x e yazık edersin..

Ya 4K 60 hz yada 2K 144 hz tercih edebilirsin..

• 82 ekran 4k benq satıyorum lazımsa ulaşabilirsin

• Hocam 3000 kusur bu monitöre vereceğinize 43ru7100 Samsung Led 4K 2019 model alabilirdiniz o fiyatlara..

Neden diyorum hem smart tv hem HDR10 4K..

Pahalı geldi bana aldığınız monitör.

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    4 k tv var evde 4k monitörler çok pahalı limit 2000 olduğu için seçeneğim yok gibi

• bana 1080p 1ms 144hz 24" monitör daha mantikli geliyor eğer rekabetçi oynuyorsanız ki single oyunlarda gayet tatlı oynanır.
    Yeni nesilde 1080p 60-120fps seçeneklerinin geleceğini düşünüyorum.

• ge0ws kullanıcısına yanıt
    One X gibi bir cihazda 1080p oyun oynamanın bir anlamı yok hocam. Yazık edersin..

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    Oynuyorum yazık olduğu fln yok daha fazla kare hızı alınıyor 1080p de.
    Bazı single player oyunlar için haklı olabilirsin ama benim gibi 23 24" monitörde oynayanların gidip 4k alip aradaki farkı anlaması mantıksız.
    Rekabetçi oynucaksanız 24" monitörlere bakın 1080p yada 2k.
    Single takilcaksnız zaten büyük 4k tv alın.

• ge0ws kullanıcısına yanıt
    One X 60 kare hızından yüksek hız vermez. Bende kullanıyorum 4K Monitor 28 inç.. 1080p de de var aynı zamanda.. Rekabeçi oyunlar zaten 30 fps olmazlar hepsi 60 standart dır. 60 üstü altıda olmaz.

Yani işin özü 60 üstü fps imkansız.. Ne 1080 de ne 4K da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 25 Ağustos 2019; 17:24:2 >
  • En güzeli 2k 144hz almak. Bende Lg oled C7 var. Hem xbox one x bağlı hemde ps4 pro. Ps4 de genelde Cod mw1 oynarız. Oled tv de aşırı ms sıkıntısı yaşıyorum. Hayatı boyunca beni vuramayacak adamlar vuruyor. Kill yapıyorlar sayemde. Bu durum da benim çok canımı sıkıyor. O yüzden oled tv den feragat edip ps4 pro da cod için 2k 144 hz monitör almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KonsolMania

En güzeli 2k 144hz almak. Bende Lg oled C7 var. Hem xbox one x bağlı hemde ps4 pro. Ps4 de genelde Cod mw1 oynarız. Oled tv de aşırı ms sıkıntısı yaşıyorum. Hayatı boyunca beni vuramayacak adamlar vuruyor. Kill yapıyorlar sayemde. Bu durum da benim çok canımı sıkıyor. O yüzden oled tv den feragat edip ps4 pro da cod için 2k 144 hz monitör almayı düşünüyorum.
    Hocam Oled tv ler henüz oyun için hazır kıvama gelmediler. Ms oranları çok yüksek seviyede.. Anca 2 3 seneye yeni modelleri toplar bu durumu. Oyun için 2018 2019 led tv uygundur.. Veya dediğin gibi monitör..

• oled tv ler özelliklede 8 serisi lg ler ms konusunda tv olarak en tavsiye edilen tv konumundalar diye biliyorum bir yanlışlık olmasın b8,c8,e8 bunlar oyun için tavsiye edilen tv lerin başında geliyor listelerde, ben kullanmadığım için yorum yapmak istemem ama kullanan vardır muhtemelen belki ayalarınızda sıkıntı olabilir, bunun dışında tv de pvp çok zor ms düşük olsa bile ekrana uzaklık - büyüklük açısından ekrana hakimiyet ms ne kadar düşük olsada monitör konforunda olamıyor malesef. rekabetçi oyunlar için monitör şart, one x ile ben iki monitör kullanıyorum ikisi içinde yorumlarımı yazayım,

1. Asus Mg279q 2k 144 hz ips - 4ms Freesync var ama dp üzerinden aktif olduğu için xbox da kullanılmıyor, xbox ı dp üzerinden bağladığımda aktif olurmu emin değilim denemedim, çözünürlük giriş ekranında 2k da oluyor aam oyunlar açılırken 1080p - 60hz de çalışıyor monitör asıl maheretini pc de gösteriyor ama xbox içinde ips olması ve panel kalitesi sayesinde çok güzel görüntü alınabiliyor pc ve konsolda kombin kullanılacaksa pc de 2k da şov yapıyor konsolda da gayet güzel görüntü alınabiliyor.

2. Wiewsonic Vx3211 4K - 3ms sadece konsolda kullanılacaksa xbox one x için fiyat açısından mükemmel bir tercih 4k , çakmada olsa 10 bit (monitörü kullananlar veya almayı düşünenler varsa ayarlarda 10 bit seçmeyince bende artifact çıktı 10 bit seçince düzeldi bilgi olsun ), çakmada olsa hdr var, çakmada olsa diyorum ama hiç yoktan iyi bir hdr performansı var bence olmayan bir monitörle kıyasladığımda, freesync hdmi üzerinden aktif oluyor, 2 hdmi da hdmi 2.0 destekliyor yani 4k-60hz alınabiliyor, görüntü kalitesi gerçekten xbox da iyi monitör olmasına rağmen yani yakından bakıldığında bile cihaz 4k ya geçtiğinde fark ciddi olarak anlaşılıyor çok ciddi bir keskinlik farkı oluşuyor, eksi yanlarına gelecek olursak pc de görüntü özellikle yukarda yazdığım ips panelin yanında çamur gibi va panel de açılı baktığınızda kayıp tn e göre az deniliyor ama baya baya kayıp oluyor , uzun süredir tn panel kullanmadığım için tn paneli hatırlamak bile istemiyor va panel bu durumdaysa. yani karşıdan bakmak şart geniş bir masada iki monitörün ortasında otururken bile uzak noktada çok ciddi kayıp oluyor rahatsız ediyor.
  • Lg C7 4K 60hz de oyun modunda oynamazsan 63 ms tepki süresi var. Oyun modunda oynarsan 21 ms..

Şuan en mükemmel ms oranı Samsung Ru serilerinde 10 ms.. 10 un altında tv yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 26 Ağustos 2019; 15:35:47 >
  • Hocam Wiewsonic Vx3211 4K düşünüyorum bende. Panel ips mi onda? Varmı sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Hocam Wiewsonic Vx3211 4K düşünüyorum bende. Panel ips mi onda? Varmı sizde.
    Ben evde sahibim aktif olarak kullanıyorum dostum evet, panel ips değil va panel kullanıyor 4k ips ve düşük ms monitörler asusda var sanırm 10 bin liranın üzerinde o modeller, bu cihaz va panel ama karşıdan baktığında özellikle xbox da renk başarımı oldukça iyi doygunluk ve kontrast açısında xbox one x için çok güzel görüntü veriyor, ama pc de kullanırken nekadar ayar denesemde ips monitörle yanyana kullandığımda istediğim renk doygunluğu oluşmadı, konsollarda renkler çok güzel görünüyor ama xbox one x , standart ps4 ve nintendo switch de denedim tüm konsollarda çok memnun kaldım.
  • HDR performansı nasıl hocam oynatacak düzeydemi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.