Şimdi Ara

XBOX ONE X'e 120Hz Desteği geliyor !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mayıs ayı güncellemesiyle birlikte one x'e 1080p ve 2k'da 120hz desteği gelecekmiş.Bu konuda ne düşünüyorsunuz.Hangi oyunlar 120hz destekler.Konsolun işlemcisinin zayıf olduğunu biliyoruz.Bu işlemciyle nasıl 120hz'e çıkacaklar.Ufak tefek , güç gerektirmeyen oyunlar için mi kullanılacak acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 30 Nisan 2018; 3:33:12 >

• Bir çok Oyunda Bu destek olabilir.Ps4 pro dan Bir çok anlamda Ayrıldı Xbox one x.Ve next-Gen bir Konsol olduğunu gösteriyor.
    Zaten Şuanki Teknolojide 4k 120 fps Hdmı 2.0 Da şuan Mümlün değil. Ama hdmı 2.1 de bu hallolur.Yani Xbox one x 1080p 120 fps mümkün.

XBOX ONE X'e 120Hz Desteği geliyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 30 Nisan 2018; 9:45:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı

• quote:

Orijinalden alıntı: Zooe

Bir çok Oyunda Bu destek olabilir.Ps4 pro dan Bir çok anlamda Ayrıldı Xbox one x.Ve next-Gen bir Konsol olduğunu gösteriyor.
    Zaten Şuanki Teknolojide 4k 120 fps Hdmı 2.0 Da şuan Mümlün değil. Ama hdmı 2.1 de bu hallolur.Yani Xbox one x 1080p 120 fps mümkün.

Bu konuyu çok merak ediyorum çünkü ben monitör alacağım ve şuan kafam allak bullak. 2k da 120hz vermesi çok zor değilmi ? 2k 144 Hz monitör alicam eğer bu bilgi.dogru ise. Bence sadece 1080p de verir 120 Hz i

• quote:

Orijinalden alıntı: TaurennCheff

Bu konuyu çok merak ediyorum çünkü ben monitör alacağım ve şuan kafam allak bullak. 2k da 120hz vermesi çok zor değilmi ? 2k 144 Hz monitör alicam eğer bu bilgi.dogru ise. Bence sadece 1080p de verir 120 Hz i

Alıntıları Göster
    Bazı oyunlarda Verebilir.bilgi doğru 120 hz e geçiçek Microsoft

• Aslında en başta 4k falan uğraşmadan 1080p çözünürlük , yüksek ayarlar , yüksek karehızı hedef alınsaydı daha iyi bir tercih olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MS boş işlerle uğraşıyor
  • şimdi MS geçer, oyunlar da kendini bir sene içerisinde buna optimize ederler iyi olur.

biçok insan gibi, 4K değil de, 1440p ve 120 fps oynamayı tercih ederim oyunları. Tabi onu destekleyecek TV ve Monitörler de o zamana inşallah makul seviyelere gelmiş olur.
  • 120hz için 2018 serisinden samsung NU8000 modelini tavsiye ederim.1080p ve 2kda doğal 120hz destekliyor.input lag değerleri deli gibi düşük.Bunun yanısıra gaming interpolation özelliği gelmiş.Başka hiçbir tvde yok şu an.30fps bir oyuna ekstra kareler ekleyerek 60fps gibi akıcı bir şekilde görünmesini sağlıyor.49" 120 değil 60hz destekli , 55" ve üstünde 120hz olayı var.

Şu an doğal 120hz destekleyen bir de sony xe900e ve xe900f modelleri var bildiğim fakat biraz daha pahalı gibi..e 2017, f 2018 modeli.

2019da da hdmi 2.1e geçilmesiyle birlikte 4k 120hz tvlerin gelmesi söz konusu olabilir.En geç 2020 gibi piyasada görürüz.Muhtemelen bir sonraki nesil konsollar da 4k 120hz destekleyecektir.

Tvlerde ondan sonraki gelişme de 8kya geçmek olur.Onun konsolculara değil de pccilere yarayacağını düşünüyorum.
  • Ben bu 4K işlerini, 120Hz işlerini hiç sevmedim arkadaşlar.

Bir oyunu 4K, 120FPS oynatabilmesi için grafik ayarlarından oldukça kısılacaktır. Seçenek sundukları sürece sıkıntı yok tabi.

PS tarafında mesela, God of War'da adam demiş ki; "1080p monitör / TV'n var. İstersen çözünürlüğünü (AA ayarlarını vs.) arttırayım, pixellikten uzak bir oyun oyna, sana 30FPS vereyim, ya da native 1080p ile 60 FPS oyna"

Ama bi' FIFA'da düşünüyorum şimdi, 4K, 120FPS oynamak için PC ayarındaki "Medium" seviyede falan açması lazım oyunu.
  • hz ile fps aynı şey değil kardeş 120fps ne alaka...

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

120hz için 2018 serisinden samsung NU8000 modelini tavsiye ederim.1080p ve 2kda doğal 120hz destekliyor.input lag değerleri deli gibi düşük.Bunun yanısıra gaming interpolation özelliği gelmiş.Başka hiçbir tvde yok şu an.30fps bir oyuna ekstra kareler ekleyerek 60fps gibi akıcı bir şekilde görünmesini sağlıyor.49" 120 değil 60hz destekli , 55" ve üstünde 120hz olayı var.

Şu an doğal 120hz destekleyen bir de sony xe900e ve xe900f modelleri var bildiğim fakat biraz daha pahalı gibi..e 2017, f 2018 modeli.

2019da da hdmi 2.1e geçilmesiyle birlikte 4k 120hz tvlerin gelmesi söz konusu olabilir.En geç 2020 gibi piyasada görürüz.Muhtemelen bir sonraki nesil konsollar da 4k 120hz destekleyecektir.

Tvlerde ondan sonraki gelişme de 8kya geçmek olur.Onun konsolculara değil de pccilere yarayacağını düşünüyorum.
    Dün itibariyle güncelleme geldi fakat benim monitorum 144hz olmasına rağmen yenileme hızını 120hz yapabileceğim biryer yok ayarlarda. Nasil yapılıyor bilen varmi

• TaurennCheff T kullanıcısına yanıt

• bazı videolarda çözünürlüğün altında refresh rate diye bir sekme oluyor 60 ve 120 seciyorsun. güncellemede öyle degil. bende vg278qe modeli var. fakat dün kurcaladım bu adamın yaptıgı gibi bir ayar göremedim :(
  • TaurennCheff T kullanıcısına yanıt
    Monitörün kendi panel ayarlarından 120hz yaptıktan sonra o dediğin sekme geliyor direk gelmez.

• sanırım buldum aynı adamın baska bir videosunda video çıkış ayarlarında varsayılan önerilen yerine hdmi seciyor. daha sonra geliyor refresh rate. aksam deneyeceğim.
  • Güncelleme hayırlı olsun.Şu an 120-144 hz monitörüm yok.Xbox'ı da aldığımdan beri kutusunda çıkarmadım zaten.Belki e3'ten sonra bi gaza gelip çıkartırım.120hz için de monitor değil de tv almayı düşünüyorum.

Deneyen arkadaşlar yorum yaparsa güzel olur.Özellikle herhangi bir oyunda 120hz aktif oluyor mu ona bir bakın.
  • Beyler Tv lerde Nasıl Aktif oluyor..Benim Tv 60 120 hz ama aktif edemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zooe

Beyler Tv lerde Nasıl Aktif oluyor..Benim Tv 60 120 hz ama aktif edemedim
    Tvnin modeli nedir ?
  • aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Lg 55eg9a7v oled tv

https://tweakers.net/pricewatch/776389/lg-55eg9a7v-zwart/specificaties/

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.