Şimdi Ara

XBOX ONE X'e 120Hz Desteği geliyor ! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zooe

Lg 55eg9a7v oled tv

https://tweakers.net/pricewatch/776389/lg-55eg9a7v-zwart/specificaties/
    Yalnız bu modellerde konsol ya da pc bağlandığında 120hz aktif edilemiyor.Tv izlerken ya da dışardan bir usb film izlenirse 120hz özelliği aktif oluyor.Konsol ve pc üstünden direkt 120hz aktif olacak tvler bu sene çıktı.55NU8000 gibi modeller mevcut.Siz yine de bi deneyin ve araştırın tabi.Belli ince ayarlarla aktif olur belki.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Hocam philips 55Pus8602 var nasıl aktif olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delidiyar

Hocam philips 55Pus8602 var nasıl aktif olacak?
    O modeli pek bilmiyorum.Gerçek 120hz panele sahipse ve harici cihazlarla aktif olabiliyorsa xbox ı 120hz'e ayarlayın ve ardından tvnin info tuşuna basın .Ekranda 120hz bilgisi gözüküyorsa aktif oluyordur.
  • 1440p desteği geldi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

1440p desteği geldi mi ?
    Çoktan geldi o

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

O modeli pek bilmiyorum.Gerçek 120hz panele sahipse ve harici cihazlarla aktif olabiliyorsa xbox ı 120hz'e ayarlayın ve ardından tvnin info tuşuna basın .Ekranda 120hz bilgisi gözüküyorsa aktif oluyordur.

Alıntıları Göster
    120 hz destek varsa görünüyor tv de.. yoksa seçenek çılmıyor hocam

• bende neden yok
    kullandığımız monitörle alakalı sanırım
  • quote:

bende neden yok
    kullandığımız monitörle alakalı sanırım
    2k mı monitörünüz

• one s
    smart tv de ve stream da baktığımda yoktu
    biraz araştırdım uygulamaya bu destek verilmiyor
    1080p çıkarıyor her ikisine de
  • quote:

one s
    smart tv de ve stream da baktığımda yoktu
    biraz araştırdım uygulamaya bu destek verilmiyor
    1080p çıkarıyor her ikisine de
    Monitörünüz 2k mı 1080p mi

• Dizüstü stream hocam
    Smart TV de Vestel'in bir modeli, tek özelliği geniş ekranının olması
    ------
    Ben o makineyi 1800 e almıstım zamanında kura bak sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 22 Mayıs 2018; 2:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kitsuragi

hz ile fps aynı şey değil kardeş 120fps ne alaka...
    Gerçekten 120 FPS'de oynamak için ona eşdeğer yenileme hızı olan (120 Hz) bir ekran gerekir.
  • BenQ xl 2411 zowie var bende xox alsam desteklermi?

• 120 hz gelse ne olacak konsol maks 60 fps veriyor, PC değil ki bu masaüstüne geçip günlük kullanımda akıcılık hissedelim. 120 HZ alsanda sen 60 FPS lik akıcılık hissedeceksin, yırtılma takılma vb zaten 60 FPS için 60 HZ monitörde de yaşanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

120 hz gelse ne olacak konsol maks 60 fps veriyor, PC değil ki bu masaüstüne geçip günlük kullanımda akıcılık hissedelim. 120 HZ alsanda sen 60 FPS lik akıcılık hissedeceksin, yırtılma takılma vb zaten 60 FPS için 60 HZ monitörde de yaşanmıyor.
    Bazı oyunlara 1080pde 120hz desteği gelecektir.Yoksa konsolun menüsünde 120hz görsem ne olacak.
    Konsolda 120 HZ den yararlanmak için 1080p de 60 FPS kilidi kalkmalı ve 60 FPS üzerinde örnek, 80 FPS 100 FPS oyun olursa ki bu FPS leri vermeleri için AAA oyunların grafiğinden kısabilir firmalar. Belki indie oyunlarda veya Microsoft yaptığı oyunlarda kısmadan yüksek FPS ve HZ nin avantajını kullanıcılar görür. 1080p 60 FPS ultra oynamak varken kimse oyun içinde 1080p 100 FPS ama medium kalitede grafik ayar seçeneğini seçip oynamaz diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

Konsolda 120 HZ den yararlanmak için 1080p de 60 FPS kilidi kalkmalı ve 60 FPS üzerinde örnek, 80 FPS 100 FPS oyun olursa ki bu FPS leri vermeleri için AAA oyunların grafiğinden kısabilir firmalar. Belki indie oyunlarda veya Microsoft yaptığı oyunlarda kısmadan yüksek FPS ve HZ nin avantajını kullanıcılar görür. 1080p 60 FPS ultra oynamak varken kimse oyun içinde 1080p 100 FPS ama medium kalitede grafik ayar seçeneğini seçip oynamaz diye düşünüyorum.
    Kimse bu şekilde oynamak istemez diye birşey yok.Azınlık da olsa bu şekilde oynamak isteyen , en azından bunu deneyimlemek isteyen oyuncular olacaktır.Bunun bir seçenek olarak sunulması gayet yerinde bir hareket.
    Tabi bu benim düşüncem, Firmalar desteklerse yüksek FPS ve HZ online oyunlarda kullanıcıların yararına olacaktır. Bu durum Xbox kanadında online oyunlardaki eşitliği bozabilir. Oyun Firmaların bakış açısı da önemli pek tabi. Şimdi bir kullanıcı 60 FPS kilitli BF oynar, diğeri daha yüksek FPS ve HZ ile kaliteden biraz ödün verip daha akıcı oyun oynar. Bu kullanıcıya anlık tepkilerde ve oyun içinde avantaj sağlar. Ilk mesajımda bu PC değil ki masaüstünde bu akıcılığı hissedelim demiştim, Sanırım Microsoft cihazı iyice PC oyunculuğuna benzetmeye çalışıyor ilerde çıkaracağı yeni konsol ve yazılımlar ile bir nevi mini PC leri TV odalarına sokmayı hedefliyor mouse klavye desteği ve konsola windows desteği bile gelirse şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 30 Mayıs 2018; 22:46:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 120 hz 120 fps demek değildir. Bu sayede cihaz 60 üstünde fps aldığında 144hz monitörde 60'ın üstünde görünecek.

• Tüm 144 Hz monitörlere nezaman gelir destek?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.