Şimdi Ara

xbox one neden ps4 göre türkiyede ilgi duymuyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
4.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece Türkiyede değil Amerika dışında hiç bir ülkede ilgi görmüyor ama meraklısı seveni yine alıyor tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz siz olun benim gibi PS4 alma hatasına düşmeyin

• Neden?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sebebi alışkanlık, Sony'ye sempati ve Microsoft'un Türkiye gibi bir marketi kaale almaması.

Ben Xbox oynuyorken henüz xbox Avrupa'da bile yoktu, ama ben Türkiye'den oynuyordum. Bu süreçte her yerde playstation cafe'ler vardı. Cevabı bu.

Ayrıca, xbox'ın gamepad'i varken o dandik PS gamepad'ine nası tahammül ediyorsunuz anlamıyorum
  • ilgi görmesin çok da TINNN...
  • arkadasın dedigi gibi playstatıon tekel gibi dusunmek lazım aynı iddaa firmasının ülkemızde tekel oldugu gibi
    xbox iddaaya 10 basan bürolar konumunda iddaaya göre oynayan çok çok az ama işi bilen adamlar napıyor ediyor bi şekılde oynuyor gibide düşünülebilinir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

ilgi görmesin çok da TINNN...

ayrıca aynen doğru çokta tın
    benı oynamam ıstedıgım bi oyundan mahrum bırakmıyor çok kısının oynaması ile orta seviyede insanın oynaması
    oyun sever olarak zevk alıyormuyum alıyorum daha neyın derdınde bu insanlar anlamak güç yaşlarına vermek lazım sanırım..
  • Microsoftun reklam yapmaması ile ilgili aslında. Ms bilgisayar sektöründe iyi kazanç sağladığı için xbox konusunda pek reklam ve pazarlama ihtiyacı hissetmiyor. Ps ise şampiyonlar liginden tut bir çok yerde reklam ve pazarlama taktiği ile toplumların popülariteye yönelmesi nedeniyle iyi satış yapıyor.

• Dediğin durum sadece Türkiye için geçerli,reklam yapmama durumu yani.Yoksa US'de Avrupa'da her yerde reklam yapıyor sponsor vs oluyor.Hatta en son Eurovision'ın sponsorluğunu da aldı Microsoft.

seattle sounders:

xbox one neden ps4  göre türkiyede ilgi duymuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Dediğin durum sadece Türkiye için geçerli,reklam yapmama durumu yani.Yoksa US'de Avrupa'da her yerde reklam yapıyor sponsor vs oluyor.Hatta en son Eurovision'ın sponsorluğunu da aldı Microsoft.

seattle sounders:

xbox one neden ps4  göre türkiyede ilgi duymuyor

Hocam yeni karar aldılar herhalde. Daha önce pek yapmıyorlardı bildiğim kadarıyla. Türkiye'de ben gs'nin tt arena'da reklamı olduğunu xbox one'da iş bankası uygulamasını biliyorum. Bir de digitürkplay uygulaması getirecekler deniyor xbox one'da. Tabii bu durum yeni yeni alınmış kararla gerçekleşiyor demektir benim gözümde.

• evet,Galatasaray örneği var bir de.
  • Galatasarayın stadındaki reklam panolarında xbox reklamı geçiyor sürekli. Maç sonu basın açıklamalarında arka panoda ve mikrofon önünde microsoft'un reklamı var. Yeni yeni reklama ağırlık vermeye başladı microsoft.
  • Belki xbox'ı olanlar buraya yazmak yerine, vakitlerini daha çok oyun oynamakla geçiriyor olabilirler... :)
  • herkezin hayatına kime karışamaz o öle oynar bu böyle oynar. türkçe oyun çıkarır çıkarmaz çok ta bilmem ne
    biraz kendinizi geliştirin seviyorsanız gidin konuşun bence ,,japon oyun yapmayı bilmiyor .windows phone kullamıyorum
    klavye mausum da microsoftun pc de windows mutluyuz yani
  • Abi X360'dan geçince kalitesiz geldi hele PSN zaten XBL'ın yanından bile geçemez. Cuma günü hayırlısıyla PS4ten kurtulup Xbox One alıyorum.

Not: X360 alma sebebim Forza Horizon'dı, X1 tercih etme sebebimde Forza Horizon 2 oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliora -- 8 Nisan 2015; 20:38:47 >
  • Bence nedenlerden biri de PS4'ün Avrupada daha popüler olması, ben şahsen sırf bu yüzden PS4 seçerdim. Çünkü online multiplayer oynuyorsun, oyuncu bulabileceğin en yakın Avrupa var, yoksa ping sıkıntısı başlıyor.

Diğer bir neden xbox Türkiye piyasasına geç girdi, mesela tüm kafeler kırık ps3 ile dolu, insanların başka bir konsol olduğundan haberi bile yoktu. Çoğu kişi bu exclusive oyunları orda tanıdı, hayran oldu, devamını oynamak için ps4 almıştır.
  • i_lenker kullanıcısına yanıt
    Xboxta ping sıkıntısı yok.3 mbps hızla bile olmuyor.Live bu konuda sağlam.

• güzelfatsam kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ki, örneğin BF4'te PC Avrupa'ya 60-80 ms arası ping veriyor bana. Xbox veya PS4'ün çok farklı olacağını düşünmüyorum zaten, sadece oyuncu popülasyonu açısından baktım. Xbox ABD'de popüler olduğu için o taraflara kayıp ping sıkıntı yaşatabilir diye düşündüm sadece.

BF Hardline çıkınca baktım, Avrupa'yla birlikte PS4 oyuncu sayısı iki katına çıktı ama xbox'ta pek bir şey değişmedi, ama yine de iyi oyuncu vardı iki tarafta da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 9 Nisan 2015; 10:02:22 >
  • Bu Turkcell ve diğerleri gibi, ondan kaynaklı... Pazara ilk giren, yerini almış, kalıplaşmış.
    İlk müşteriler sonrakileri yönlendirmiş, "al abi bunu al, al al, bak bu daha güzel" falan filan...

Xbox360'ı kimse uzun süre bilemedi, herkes PS3 aldı, PS2'den de gelen bi kitle vardı, hepsi 3'e geçti. Uzunca bi süre kimse X360'a dokunmadı bizde. Aynı Turkcell ve diğerleri örneği gibi... Şimdi yeni yeni pazar ufaktan bölünüyor, ona rağmen Turkcell pazar payında halen açık ara birinci.

X360 anca kopya oyun olayı ortaya çıkınca biraz daha keşfedildi. Ama yine de yetmedi.
    Birçok arkadaşın dediği gibi, birçok cafe'de şurada burada PS olması da etkiledi, bilmeyen ama konsol almak isteyen birisi Xbox diye birşeyi duymadı görmedi bile Ya da atıyorum, her taraf PS tamircisi servisi doldu, ama Xbox'ı bilen yok, uygulayan yok falan diye kimse yanaşmadı, internet kafeler de buna dahil. Adam 2 dükkan yanındaki esnaf PS tamiri yapabiliyor diye ondan aldı, niye uğraşsın Xbox'ı nerede yaptırıcam diye.

Ama şu an bence artık fark yok.
    Ben makineleri satmadan önce hem PS3 hem X360 sahibiydim. İkisini sattım Xbox One aldım.

PS4 ve XO da güzel makineler. Bakmayın forumlarda çok salak salak çoluk çocuk tartışmaları dönüyor.
    Hala exc. yarışı yapıyorlar, hala birisi diyor ki Gran Turismo hani gerçekçiydi, yangın söndürücünün gölgesi nerede, hala diğeri diyor ki Halo da oyun mu, bilmemne şudur budur...

XO'yu aldım, PS4'ü de isterim, imkanım olursa ileride alırım, öncekiler gibi ikisini de kullanırım. İkisi de bence güzel makineler, ikisinin de oyunları güzel.

XO'nun Kinect'i süper çalışıyor, tavsiye edilir. PS3'te de Move olayı iyiydi mesela.

Bence iki makinenin birbirlerine göre bariz üstünlükleri yok. Ya da oynarken bunları fark etmiyor kıyaslamıyorsunuz bile. Oyunlar sizi alıp götürüyor zaten, ki aletlerin amacı bu

XO bizde yeni yeni pazar buldu kendine, Microsoft'un da çabaları yadsınamaz.

Ha bunun haricinde, Windows10 ile birlikte streaming miydi neydi, o gelecek, eğer oyun bazında değil de direk Xbox-Windows bağlantısı şeklinde sağlanırsa, PC ekranında Xbox oynama imkanı olacak ki bu da devamlı TV'yi meşgul etme, izlenen diziler vb yüzünden oyunu açamama gibi sıkıntılardan baya insanı kurtarır. Bu da fena bi öne geçirecek adım olabilir Xbox için.

Bunun yanında PS de aslında bu teknolojiyi çaktırmadan uyguluyor, Xperia telefona görüntü aktarıp DS ile oyun oynatabiliyor, Sony de karşı atak yapıp "aha ben de yaptım bak" diye gelebilir.

Sonuçta bize yarayacak bu rekabet

• Turkiyedeysen ps4 kullanmak daha rahat cunku aninda oyununu takas yapabilir veya satabilirsin. Onun disinda yurt disinda olsam kesinlikle xbox one kullanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.