Şimdi Ara

Xbox One DVİ Girişli Monitöre Bağlamak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dönüştürücü aldım.(hdmi to dvi) Lakin monitörden görüntü alamıyorum. Bu şekilde kullanan arkadaşlar var mı acaba? Yoksa konsol mu kabul etmiyor arada dönüştürücü olmasından dolayı?

• dostum su videoyu izle cok basit yapiyor ve çalisiyor

https://www.youtube.com/watch?v=XFu5NsrBwik

https://www.youtube.com/watch?v=PGNLQ-D4o9M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 2 Eylül 2016; 8:08:59 >
  • Teşekkür ederim. Sorunu şu an itibariyle çözmüş bulunmaktayım. Daha önce almış olduğum çevirici monitörün dvi girişine takılıyordu. Bu şekilde nedendir bilmiyorum görüntü alamamıştım. Bu gün onu iade edip direk konsolun arkasına takılıp dvi giriş veren bir dönüştürücü aldım ve sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GarelliBey -- 3 Eylül 2016; 20:52:53 >

•  Xbox One DVİ Girişli Monitöre Bağlamak

bende bunu aldım aynı işlem için. sizin aldığınız hangisi . hdmi to dvi aldım ben ama tam tersi ise çalışmıcak. siz aldığınız ürünün linkini verebilirmisiniz. bende xbox one ı monitöre bağlıcam. hatta hdmi çıkışlı pc yi de bağlıcam bazen. aldığım dönüştürücü büyük ihtimal çalışmıcak.

bi sorum da xbox tan 1080p görüntü alıyomusun?

benim monitör 1050p şimdi ayarlardan 720 o yaparsak xboxı olur gibi geldi bana da iki türlü de görüntü gelir heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GarelliBey

Teşekkür ederim. Sorunu şu an itibariyle çözmüş bulunmaktayım. Daha önce almış olduğum çevirici monitörün dvi girişine takılıyordu. Bu şekilde nedendir bilmiyorum görüntü alamamıştım. Bu gün onu iade edip direk konsolun arkasına takılıp dvi giriş veren bir dönüştürücü aldım ve sorun çözüldü.

ben üstte verdiğim fotodakini aldım gelcek yarın ama akşam bimekte kablosunu buldum 66 tl di dayanamadım onuda aldım speedlink. ps3 ü monitöre bağlıyor yazıyo üstünde. pc ye bağladım kusursuz çalışıyo. xboz one da 640x480 görüntü veriyor. anlayamadım iade etcem sizinki hangisidir acaba.

• Baglanir ancak kaliteli donusturucu kullanin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IamxMSFT

Baglanir ancak kaliteli donusturucu kullanin.

hepsiburadadan 7.5 tl ye aldım pc de sorunsuz xbox one da 640x480

bimeksten 66tl ye aldım speedlink ps3 e uyumlu yazıyo pc de sorunsuz xbox one da 640x480

kaliteli derken arkadaşın kullandığı da ucuz bişeye benziyor sonuçta aynı işi yapması lazım burda bi sorun var.

youtube vidyolarında kullanan kişilerin monitörleri 1080p çözünürlüklü olabilir.

benim ki samsung 226bw 1600x1050 yani 1050p bu sebepten olabilir mi diye düşündüm. konsolun içinde görüntü ayarı diye bişey yok sadece 720p veya 1080p seçebiliyosun ikisindede çözünürlük 480. sorun monitörün çözünürlüğü 1050p olması mı yoksa dönüştürücünün uyumsuzluğu mudur.
    be hem pc için kullanıyorum hem xbox one ama önemli olan xbox one da çalıştırabilmek pc de zaten hepsi çalışıyor nedense!!

sonuçta dvi girişi hdmi girişine dönüşmüş oluyo ben buraya ister pc ister uydu ister konsol ister telefon bağlarım tv ye taktığında ki gibi herşeyle uyumlu olmalı birinde çalışıp diğerinde çalışmaması mantıksız geldi bana. bimeksteki satış temsilcileri belki bilir diye sordum kendinden emin'ler ama bişeyden haberleri yok olur çalışır tabiki falan filan sonra eve git durum farklı.

ben şimdi konuyu açan arkadaştan hangi dönüştürücüyü kullandığını merak ediyorum girerse foruma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2khakan -- 8 Şubat 2017; 13:17:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.hepsiburada.com/dark-dvi-d-hdmi-donusturucu-dvi-d-disi-hdmi-erkek-dk-hd-amhdmixfdvi-p-BS300091
    http://www.vatanbilgisayar.com/slx-240-hdmi-erkek-den-dvi-disi-24-1-adaptor-gold.html

Arkadaşın kullandığı dönüştürücü bunlar.Ben de Vatan daki ürünü aldım.Sorunsuz bir şekilde xbox ile monitörü bağladım.
    xbox hdmi out yerine dönüştürücüyü takıyorsun ve monitörün dvi kablosunu dönüştürücüye takıyorsun.

Senin almış olduğun tipte dönüştürücü ile problem yaşamış kullanıclar.
    asko56 nın gönderdiği videonun birincisinde benim söylemiş olduğum dönüştürücüyü tavsiye etmiş.
    Yine aynı videoda kabloda ise dvi ucu 18+1 pin olarak gözüküyor.Monitörlerin dvi kablolarıda 18+1 pin.
    Fakat piyasada satılan bir ucu dvi diğer ucu hdmi olan kablolar 24+1.
    Mantıken dual dvi(24+1) ların sorun çıkartmaması lazım ama çıkarabiliyor
    Ben de riske girmedim ve dediğim dönüştürücüyü aldım.
    Sorunsuz 1080 alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thomson -- 9 Şubat 2017; 2:41:48 >

• thomson kullanıcısına yanıt
    sorun çözüldü aldığım iki dönüştürücü de aynıydı çoğu kişi 640x480 den mağdur kalmış ama xbox one ayarlarında hdmi çıkışı değiştirebiliyormuşuz dvi seçtim gelişmiş görüntü ayarlarına girince 1080p yaptım şuan 7 tl lik dönüştürücüyle xbox one 1080p oynuyorum. ayar yapmadan taktığımızda 640x480 çözünürlük le geldiği için sıkıntıydı ayarı varmış ayrıca ayar gerektirmeyen dönüştürücüler de olabilir dediğiniz gibi onlardan almak daha kullanışlı olabilir diğer cihazları da bağlamak için

• thomson kullanıcısına yanıt
    sizin vatandan aldığınız la benim hepsiburadadan aldığım birebir aynı görünüyor 24+1 pin

siz ilk taktığınızda direkt 1080p mi geldi yoksa xbox ın ayarlarından mı seçtiniz. ayar yapmadıysanız iki ihtimal var

monitör 1080p ise direkt 1080 ayarlı geliyor
    monitör 1080 den aşağı ise konsoldan ayar yapmak gerekiyor

video çıkışı ayarlarında hdmi seçiliyken hdmi ve dvi seçeneğineğini gördüm kurcalarken gizlenmiş gibi bi ayar çıktı dvi seçince çözünürlük ayarı da açıldı

• Çözüldüğüne sevindim.İyi günlerde kullanın.
    Benim monitör 1080p.Hiçbir ayar yapmadım.Taktım açtım otomatik kendisi 1080p ayarladı.
    Dönüştürücülerdeki fark hdmi ve dvi ların erkek ve dişi girişleri değişiyor.
    Birisinde dvi kablo kullanılıyor.Diğerinde hdmi kablo.
    Otomatik ayarlamaması evet monitörün 1080p olmamasından dolayı.
  • Mesajları yeni görüyorum kusura bakmayın. Çözmüşsünüz nitekim gerek kalmamış. Ben birde Ps4 aldım aynı monitörde başka DVI girişi olmadığı için aynı mantıkta çalışan konsolun arkasına takılıp VGA çıkış veren dönüştürücüyle 1080P almayı başardım. Herhangi bir ek ayar yapmaya gerek kalmadan. Fakat şunu da eklemem gerek; bu HDMI to VGA dönüştürücüyü Xbox One kabul ederken Ps4 görüntü vermedi. Bende DVI dönüştürücüyü Ps4 e taktım, VGA dönüştürücüyü Xbox One'a bağladım. Bu şekilde iki cihazı da HDMI girişi olmayan(1080P monitörde) 1080P olarak kullanabiliyorum.
  • Monitörde denedim bugün ,720p yapınca kenarlar görünmüyor yaklaşıyor ekrana zoom yapmış gibi,1080p yapınca yazılar kötü gözüküyor ama oyunlarda sorun yok .ince ayarda yapamıyoruz anlaşılan.monitörüm 1080p değil bu arada ama daha 720p secenegine nazaran daha iyi gösterdiginden dolayı o ayarda kullanayım bakayım.

edit: an itibariyle monitörde dikine kırmızı çizgi oluştu,geçmiş olsun monitör gg:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proudmoore117 -- 10 Ağustos 2017; 14:13:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni Xbox one s aldım. 19 inç 1440*900, 60hz monitörüm var ama hdmi girişi yok. DVI ve vga girişi var. Vga kablosuna hdmi dönüştürücü taktım oyunları 720 p açabiliyorum ama çoğu oyunda goruntu 1 2 sn gidip tekrar geliyor. Sorun kabloda midir. Dönüştürücüde midir? Monitör ve Xbox ayrı ayrı güzel çalışıyor cunku. Simdi kabloyu değiştireceksem DVI a mi geçsem daha iyi olur? Sorun yasamadan kullandığı kablo olan varsa öneride bulunabilir mi?
    Edit: bu linkteki monitörün dvi girişini hdmi yapan dönüştürücüyü aldım elime ulaştığında çalışıp çalışmadığını belirtcem:https://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/dark-dk-hd-afhdmixmdvi25-hdmi-to-dvi-i-245-pin-cevirici-adapt-P360377252

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orion55 -- 2 Aralık 2020; 15:48:20 >

• orion55 O kullanıcısına yanıt

dvi dönüştürücü almışsın onu kullan bende dark almıştım. 7.5 liraydı o zamanlar. benim başıma gelen 480p çözünürlüğü yukarıa bahsettiğim gibi ayarlarsan 1080p alırsın.

senin aldığın adaptörde 24+5 pin yazıyor.+1 pin olması gerekir ama bilemedim. çalıştımı?

O soldaki geniş pin etrafındaki 4 pin fazlalık gibi geldi. monitörün dvi soketine uydumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2khakan -- 18 Aralık 2020; 11:41:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.