Şimdi Ara

'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubberkay -- 4 Aralık 2011; 4:09:31 >
  • Ben de sipariş ettim. Yalnız bir sorun kafamı fazlasıyla kurcalıyor.

quote:

Speed Wheel ile ilgili Forza 4'te bir sorun var. Oyunu başlattığınızda controller speed wheel olarak görünüyor ve tuş ayarlamalarını yapabiliyorsunuz. Fakat yarış içerisinde rumble efekti alınamıyor. Oyun açıkken speed wheelı kapatıp açarsanız, oyun artık speed wheelı fanatac'in direksiyonu olarak algılıyor ve rumble düzeliyor. Ama bu sefer de tuş ayarlamalarını yapamıyorsunuz ve otomatik vites kullanmanız gerekiyor. Oyundan çıkıp tekrar açtığınızda yine speed wheel olarak düzgün bir şekilde görüyor ama rumble efekti yine yok oluyor... Umarım yakın zamanda rumble ve rb lb kontrollerinin gereksinimiyle ilgili bir patch gelir.

Bu sorunu bayâ bir araştırdım. Denilene göre cihaz ilk bağlandığında Speed Wheel olarak algılanıyor, istenen tuş kombinasyonu ayarlanıp oynanabiliyor, fakat Rumble efekti alınamıyor. Eğer cihazı kapatıp açarsanız bu sefer Fanatec Wheel olarak algılanıyor ve Rumble efekti aktif oluyor, bu seferde tuş kombinasyonu değiştiği için manuel vites kullanamıyoruz. Bu sorunu yaşamayan veya yaşayıp da çözüm bulan var mı? Veya sorunun fixleneneceğiyle ilgili bir haber falan duyan var mı? Yakında yeni dashboard gelecek biliyorsunuz, bununla fixlenme ihtimali var mı? Bu sorun bayâ ciddiye benziyor, yol yakınken dönmeli miyim sizce?

Edit:

Ortada bir fix yok. Umarım yarın gelecek dashboard'la düzeltirler. Onun yerine geçici bir çözüm buldum, aynı sorunu yaşayanlar olabilir düşüncesiyle paylaşmak istiyorum.

Kaynak:http://game.downloadatoz.com/tutorial,28438,how-to-fix-forza-motorsport-4-wireless-speed-wheel-no-rumble-issue.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 5 Aralık 2011; 17:34:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35

quote:

Orijinalden alıntı: x.InfecteD.x

Eline sağlık hocam inceleme fotoğraflar ve videolar harika bende bu ürünü almayı kafaya koydum da siz nerden ve ne kadara aldınız söylersiniz sevinirm

Amerika Best Buy’dan $60

teşekkürler ama yurtdışından getirme falan masrafların tıplam ne kadar olduğunu söyleyebilir misiniz?
  • Bu direksiyonu oyunu profesyonel olarak oynayan kimseye önermiyorum, ancak arada bir keyifli yarışlar yapmak isteyen arkadaşlarımız edinebilirler. Aldığımdan beri 5 saat kullanmamışımdır, belki de ben beceremiyorum ama gerçekten tur zamanları rahat 10 saniye geriye gidiyor, aracın kontrolünü kaybetmek kolaylaşıyor, kısacası compepetive bir yarış ortamında oynamaya uygun bir direksiyon değil. Ben tur zamanlarımı azaltmak amaçlı almıştım ama hiçbir işime yaramadı.
  • Paket içerisinden çıkan driver dvd sinin içeriğini nereden bulabilirim??DVD kayıp o yüzden sıkıntıdayım..Upload edebilecek var mı acaba??
  • @scaletti

yaparım da sadece o zamanın sistem updateini içeriyor diye biliyorum. Ben aldıp, cdyi taktığımda zaten bu update yapılmış gibi bir uyarı vermişti. Sizde ne için lazım oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

@scaletti

yaparım da sadece o zamanın sistem updateini içeriyor diye biliyorum. Ben aldıp, cdyi taktığımda zaten bu update yapılmış gibi bir uyarı vermişti. Sizde ne için lazım oldu?

Hocam aslında ben bunu yazdıktan sonra size denedim..Bende direkt algıladı...Ancak ben forza 4 oynarken saçımı başımı yoldum...Arabayı yolda tutamıyorum (hele ki arkadan itişli arabaları) bende sandımki dvd sayesinde belki configure edebilirim aleti...

Bir ayarı var mıdır?? Bide hangi kamera açısında oynamamı önderirsiniz?? Çünkü ben satmayı planlıyorum bir yarışı daha düzgün bitiremedim hababam rewind yapıyorum

• Titreşim özelliği nasıl bu cihazın ? Deneyen varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubellite

Titreşim özelliği nasıl bu cihazın ? Deneyen varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Titreşim değil de, Rumble Feedback var (bir farkı var mı onu da bilmiyorum gerçi de). Bana pek yeterli gelmedi, ancak hissedebileceğiniz kadar titriyor.

quote:

Hocam aslında ben bunu yazdıktan sonra size denedim..Bende direkt algıladı...Ancak ben forza 4 oynarken saçımı başımı yoldum...Arabayı yolda tutamıyorum (hele ki arkadan itişli arabaları) bende sandımki dvd sayesinde belki configure edebilirim aleti...

Bir ayarı var mıdır?? Bide hangi kamera açısında oynamamı önderirsiniz?? Çünkü ben satmayı planlıyorum bir yarışı daha düzgün bitiremedim hababam rewind yapıyorum

Hocam eğer direkt tanıdıysa diskle alâkalı birşey kalmamış demektir, ben de diski yüklemedim, direk tanıdı. Güncel dashboard'larda direksiyonun sürücüleri zaten mevcut, disk LIVE kullanmayıp eski dashboard'ları kullananlar için falan sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eli Wallach

quote:

Titreşim özelliği nasıl bu cihazın ? Deneyen varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Titreşim değil de, Rumble Feedback var (bir farkı var mı onu da bilmiyorum gerçi de). Bana pek yeterli gelmedi, ancak hissedebileceğiniz kadar titriyor.

quote:

Hocam eğer direkt tanıdıysa diskle alâkalı birşey kalmamış demektir, ben de diski yüklemedim, direk tanıdı. Güncel dashboard'larda direksiyonun sürücüleri zaten mevcut, disk LIVE kullanmayıp eski dashboard'ları kullananlar için falan sanıyorum.

Hocam ben bu aleti çözemedim yani forza için yapılmış diyolar ama ben 1 yarış bile kazanamadım benden mi kaynaklı yoksa çok mu şey bekliyorum ben anlamadım....Herhangi bir ayarı felanda yoktur zannedersem...

• Yarış kazanamaman senden kaynaklı, ben AI Difficuluty Hard'da iken rahatça kazanıyorum ama tur zamanlarım çok düşüyor, o yüzden hiç kullanmıyorum.
  • quote:

Yarış kazanamaman senden kaynaklı, ben AI Difficuluty Hard'da iken rahatça kazanıyorum ama tur zamanlarım çok düşüyor, o yüzden hiç kullanmıyorum.

Cockpit cam de mi oynuyosun oyunu?? Bi de tur zamanları niye düşüyor??
  • quote:

quote:

Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaletti

quote:

Yarış kazanamaman senden kaynaklı, ben AI Difficuluty Hard'da iken rahatça kazanıyorum ama tur zamanlarım çok düşüyor, o yüzden hiç kullanmıyorum.

Cockpit cam de mi oynuyosun oyunu?? Bi de tur zamanları niye düşüyor??

Direksiyonla oynarken kokpitten oynuyorum, gamepad'le oynarken yakın takip kamerasından. Tüm assistler kapalı olduğundan direksiyonla oynamak zor, en ufak bir oversteer'de spin atıyorum. Açıkçası pek şans vermedim alete, geldiği gün 2-3 saat oynadım, baktım olmuyor attım bir kenara. Tur zamanlarım direksiyonla oynayınca 8-10 saniye düşüyor, çok ciddi bir rakam. Benim alma sebebim daha iyi tur zamanları yapabilmekti ama olmadı, elimde kaldı alet. Yine de keyifli bir deneyim sunuyor.

• çok güzel bir inceleme olmuş, tebrik ederim...
  • Hocam slm Pc destekliyormu bu direksiyon ?

Bu arada:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalkerhan -- 13 Nisan 2012; 12:55:39 >
  • Selamlar, kurulum cd'sini nete upload edebilecek veya bi cd'ye çekip gönderebilecek varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucha

Kolları sürekli havada tutmaktan insanın kolları yorulmaz mı bununla

Sen gamepadi masanın üstüne koyup mu oynuyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koios

quote:

Sen gamepad'i havada tutup mu oynuyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Orijinalden alıntı: Koios

quote:

Sen gamepad'i havada tutup mu oynuyorsun ?

evet sizler nasıl tutuyorsunuz gerçekten merak ettim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.