Şimdi Ara

'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
7.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika Best Buy’dan $60 fiyat ile satın aldığım XBOX 360 Wireless Speed Wheel için elimden geldiğince bir inceleme hazırlamaya çalıştım. En azından yeni olan bu ürünü almak isteyen, merak eden kişilere birazda olsa yardımcı olur düşüncesindeyim.

ÖZET:
    Microsoft bu XBOX 360 aksesuarı ile bana göre resmen kendini aşmış. Böyle basit gibi görünen ve elinize ilk aldığınızda size “acaba” dedirten bir aksesuarın, oyun başlangıcından 1-2 dk. Sonra “adamlar nasıl bir aksesuar yapmış” dedirtecek kadar başarılı olduğunu bizzat yaşamış bulunuyorum.

ÇALIŞTIRMA:
    İlk bakışta direksiyona takılacak 2 adet kalem pilin nereye takılacağı inasanın kafasında soru işareti bırakıyor. Pil kapağı o kadar iyi şekilde direksiyon ile bütünleşmiş ki, ilk anda bulmanız zor. Küçük bir tırnağın içeriye itilmesi ile alt taraftaki pil kapağı dışarıya fırlıyor. Böylelikle pilleri rahatlıkla yerine yerleştiriyorsunuz.

KONSOL İLE TANIŞTIRMA:
    Ambalaj içerisinden çıkan yazılım DVD’sini sürücüye takıp install ediyoruz ve sonrasında hem XBOX360 konsol üzerinde ki hemde direksiyon üzerinde ki kontrol butonlarına basarak birbirlerini tanımasını sağlıyoruz.

MALZEME/İŞÇİLİK:
    Malzeme ve işçilik gerçekten çok iyi. Direksiyon ele tam oyuruyor ve sizi oyun esnasında rahatsız etmeyecek bir tasarıma sahip. Hiçbir şekilde oyun sırasında elinizden kaymayan bir malzeme kullanılmış. Kısacası Microsoft kaliteden ödün vermemiş.

TUŞLAR:
    Direksiyon üzerinde ki tuşlara oyun esnasında erişim çok çok kolay tasarlanmış. Özellikle ön tarafta bulunan hız ve fren tuşlarının kullanımı çok keyifli. Direksiyon üzerinde ki tüm tuşlar gamepad üzerinde ki tuşlar ile aynı görevleri yaptığı için, direksiyonu gamepad olarakta kullanmanız mümkün. Menüler arasında rahatlıkla kullanılabiliyor. Hatta gamepadden çok daha eğlenceli diyebilirim.

GENEL KULLANIM:
    Direksiyon için her ne kadar uzun süreli oynanışlarda kollarınızın yorulacağı düşüncesi hakim olsa da, tam aksine elinizde bir gamepad varmış gibi yorulmuyorsunuz.
    Direksiyonun boyutları çok iyi tasarlanmış. Ne küçük nede büyük. Böylelikle elinizde ki aksesuardan keyif alabiliyorsunuz, sizi sıkmıyor.

SONUÇ:
    Uzun süredir takip ettiğim ve özellikle Forza Motorsport 4 için almak istediğim bu direksiyon bana istediğimin fazlasını verdi diyebilirim. Şuan ki yurtdışı satış fiyatı böyle bir ürün için biraz komik kalıyor. Parasını sonuna kadar hak eden bir ürün. Evde çok fazla yer kaplamaması da en büyük artısı.
    Evimde ki onca teknolojik ürüne rağmen hiçbiri ile ilgilenmeyen eşim bu direksiyon ile FM4 oyununda en az 10 tur atmıştır.
    Eşimin deyimi ile”Gerçek bir direksiyon hissi veriyor”.

XBOX360 Konsolu olan herkese bu aksesuarı mutlaka öneriyorum.

NOT:
    Forza Motorsport 4 oyununda gamepad aktif olduğu halde direkt direksiyonu tanıdı ve oyun menüsünde direksiyonun nasıl kullanılacağına dair bir görsel belirdi.

OYNANIŞ VİDEOLARI:

'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi  'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi  'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi

'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi  'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi  'XBOX 360 Wireless Speed Wheel' İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 25 Ekim 2011; 13:35:30 >

• Elinize saglık
  • Hayırlı olsun,güzel bir inceleme olmuş.

Bende almayı düşünüyorum fakat Kinect olmadan çalışıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byalican

Hayırlı olsun,güzel bir inceleme olmuş.

Bende almayı düşünüyorum fakat Kinect olmadan çalışıyormu?

Teşekkür ederim.
    Direksiyon Kinect'ten bağımsız çalışıyor, yani Kinect şart değil.
  • Teşekkürler
  • İnceleme çok güzel teşekkürler.

Kinect ile daha mı iyi performans alınıyor peki kutusunda filan öyle şeyler yazıyor mu?
  • güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

İnceleme çok güzel teşekkürler.

Kinect ile daha mı iyi performans alınıyor peki kutusunda filan öyle şeyler yazıyor mu?

Kinect'ten bağımsız çalışan bir aksesuar olduğu için kutu üzerinde Kinect ile ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35

quote:

Kinect'ten bağımsız çalışan bir aksesuar olduğu için kutu üzerinde Kinect ile ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor malesef.

Şu uçlarındaki yeşil ışıklar nedeniyle Kinect ile çalışıyor sanmıştım ben meğerse değilmiş. Teşekkürler.
  • Ellerinize sağlık, güzel inceleme olmuş. Forza 3'ü de destekler mi acaba bu alet, deneme şansınız var mıdır?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35

quote:

Şu uçlarındaki yeşil ışıklar nedeniyle Kinect ile çalışıyor sanmıştım ben meğerse değilmiş. Teşekkürler.

Evet bende öyle düşünmüştüm aslında.
    Yeşil ışıklar gaz ve frene bastığınızda yanıyor. Videodan bakabilirsiniz. Orada açıkça görülebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 25 Ekim 2011; 13:43:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cozturk 6161

Ellerinize sağlık, güzel inceleme olmuş. Forza 3'ü de destekler mi acaba bu alet, deneme şansınız var mıdır?

Malesef FM3 bende yok.
    Bu arada FM4 bende hala yok. Şuan demo ile idare ediyorum
  • Teşekkür ederim ilginize...
  • Kinectsiz olması müthiş hoşuma gitti, mutlaka en kısa zamanda alıcam bunu :)
  • alet güzelmiş
    ama oynarken insanın kolu filan yorulmaz mı yada agrıması filan
    sonucta eller havada kalıyor

ayrıca inceleme paylaştığın için teşekkürler
  • Güzel inceleme olmuş alabilirim bende baştan sadece kinect için sanıyordum.
  • Kolları sürekli havada tutmaktan insanın kolları yorulmaz mı bununla
  • Sonuçta gamepad ile oynarkende ellerimiz havada duruyor. Çok fazla bir farkı yok gibi. Şahsen benim kollarım yorulmadı.
  • xVIjrHyYMAU
    Konuya ekle istersen video benim Unboxing, Kurulum ve Oynanis var :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

xVIjrHyYMAU
    Konuya ekle istersen video benim Unboxing, Kurulum ve Oynanis var :-)

sizin forza 3 ile deneme şansınız oldu mu aleti?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.