Şimdi Ara

Xbox 360 Hatalar / Tamir Adresleri / Xbox'ı Nasıl Açarım / Soğutma Mod (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
4
Favori
93.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: anubis2005

quote:

Orjinalden alıntı: yetimzenci

arkadaşlar merhaba.bu başlığın açılması gerçekten cok guzel olmus.sorunları tek tek aramaktansa tek baslık altında olması daha ii olmus.arkadaslar dun xboxımı actıgımda 1 kırmızı ısık yanmaya basladı.hata koduna baktım sırasıyla 1-4-2-2 bu kodun anlamı nedir acaba bi bilgisi olan var mı?

ne yazıkki e74 kurcalamadan tamirciye versen iyi olur

Arkadaşın dediği gibi E74 hatası direk tamirciye ver

• @FireLord

Mekan olarak hiç bir bilgim olmadığı için yeri gelmişken sorayım dedim. Sağol bilgi için. Ama bu arada satışlarında tamir de yaptıklarını söylüyorlar, asılsız sanırım

Atik'ten haberi olan var mı?
  • Atikten haberi olan varmi? derken?

Dostum ben belki yarın gidicem belki çarşamba günü yanlarına belli değil birine xbox alicazda bisi iletmek istiyorsan ileteyim
  • O bakımdan demedim. Ben de gitmeyi düşünüyorum da sitedeki bölümlerine hiç cevap vermiyorlar.
    Biraz sessizlik içindiler yani o yüzden sordum. Benim için Elite var mı diye sorar mısın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dsensoy

O bakımdan demedim. Ben de gitmeyi düşünüyorum da sitedeki bölümlerine hiç cevap vermiyorlar.
    Biraz sessizlik içindiler yani o yüzden sordum. Benim için Elite var mı diye sorar mısın?

Baya bi yoğun oldukları kesin pm ve tel den görüşmeyi denedin mi ?
  • Şimdi konuştum Atik'le. Dediğin gibi biraz yoğunlar sanırım. Elite paketler ellerinde mevcut, en yakın zamanda gidip edineceğim bir tane. Jasper'lar zaten 2,5-3 aydan önce gelmez dediler. Pek de önemli değil zaten. Yurt dışından Jasper alacaktım ama cüzdanı kaybettim, o yüzden bana Jasper nasip değil
  • Jasper'ları bende çok merak ediyorum en azından 3k yaşanacakmı diye bekliyorum ama kesin yaşanacağınıda biliyorum
  • Elbet yaşanır tabii de mantıken daha sağlam olur gibi geliyor. Belki Türkiye'ye gelince bir de Jasper edinirim.
  • Jasper seyrine göre bir tanede ben alabilirim...
  • jasper xbox360 ile ilgili konu varmı? varsa link verirseniz sevinirim aradım ama bulamadım :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: MR Danger

jasper xbox360 ile ilgili konu varmı? varsa link verirseniz sevinirim aradım ama bulamadım :S

http://forum.donanimhaber.com/m_27577726/mpage_1/key_jasper/tm.htm
  • teşekkürler
  • guzel baslık . yine okdugum bana gore yanlıs oldugumu dusundugum bir kac msj var. az oynayacaz artık baska caresi yok denilmiş .ben tam tersini dusunuyorum bu konuda . bir onceki makinem military serisi olmasına ragmen sabah acıp gecelere kadar oynadıgım cok olmustur . 19 aydır urunde hiçbir problem cıkmadı . hala daha canavar gibi . bir onceki makinemde ise tam tersi dikkat ederdim az oynardım 4 ay sonra 0102 gordum . hatta 1 ay oynamamıstım actıktan sonra 10 dak içinde goruntu bozuldu 2 gun sonrada 3k . makinelerin gerek aparat ile gerekse mod seklinde sogutulmasına cok karsıyım. şimdi ise son makinemin basına gelenleri ve cozum yolumu anlatıyorum

elite sahibiyim. geçmişi pek parlak olmayan bir makineye sahip oldum . urun orginal içi acılmamıs . yaklasık 10 gun once sabah acıtıgm her an donmalar oluyor 3k lar gorup duruyordum . belirli bir sure sonunda saglıklı calısmaya baslayıp o gunu bitiriyordum . ertesi gun yine aynı . 10 gun once fanlardan goruntu kablosuna yakın olanını bir cubuk sokarak iptal ettim. tek fan ile calıstırdım makineyi . yaklasık olarak 3 gun sabahtan aksama kadar acık tuttum. tek fanla calıstıgı için ve ısı arttıgından dolayı tek fan oldugunda daha gurultu calısmaya basladı normal olarak ama 3 gun sabrettim bu sese. ilk gunun sonunda makineyi acıp direk oyuna girince hicbir problem vs yasamadıgımı gordum (tek fanla ). 2. gun yine aynı hiçbir problem yok . 3. gun de hiçbir problem karsılasmadan aksamı yaptım (hala tek fan) . sonra kapattıgım fanı aktif ederek 1 2 saat kadar oynayıp kapattım yine . 4. gun ve 10 gun boyuncada hiçbir problem ile karsılasmadan gunun bir cok zamanını acık olarak geçirdim . ve halen daha bir problem yok makinede . bu durum belki anlık bir sey belki zamanla daha buyuk bir problem ile karsılasacak olabilirim ama sogutmalar degil ısıtmalar bu makineyi hayata cevirdigi için bu makine ile az degil cok uzun zaman oyun oynanması yada acık bırakılması kanaatindeyim . 06 aralık ayından beri x360 kullanıyorum. her gecen gun yeni seyler ogreniyorum. bir onceki military makinemin 19 aydır hayatta kalmasınıda buna baglıyorum . 0102 lehimlerin eriiyp bitmesi gpu ile temaslarının kesilmesi hatası . ve bu ısındıgı zaman degil kapalı olan makinelerde lehimlerin curumesi sekinde oluyor . son sozum oynayın oynayın oynayın . 1 2 saat kullandım 3k gordum diyen cok kişi var cozum bu degil

• Sorun tam olarak tahliye edilemeyen isidan degil AB standartlari geregi zorunlu olarak kullanilan kursunsuz lehimlerden kaynaklaniyor. Ayni sorun ornegin nVidia'nin GPU'larinda da yasaniyor bildigim kadari ile. Cihazi ister acik kullanin ister klima takarak, olacagi varsa yine olacaktir. Bence yinede 8-10 saat gibi uzun süre oynanmamalı 3k sorunlarının çoğu aşırı ısınamdan kaynaklanıyor çünkü ve cihaz açık olmadığında bile ısı derecesi çok düşük ortamlarda bırakılmamalı...ortalama sıcaklıkta bir odada kalmalı hatta en sıcak odada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 17 Şubat 2009; 14:25:41 >
  • Bana mantıklı geldi deneyeceğim cumartesinden itibaren iki hafta tatilim var hayvan gibi abancam cihaza nolcak bakalım
  • Üst konu.
  • Konunun Üst konu yapılması inşallah forum için sağlıklı ve hayırlı olur

Yeni bilgiler eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 24 Şubat 2009; 14:40:54 >
  • bu tamir konusunda cpu (emin değilim cpu olsa gerek) rebellion vb. bir ad ile teknik bir işlem yapılması gerekiyormuş. söz konusu re ile başlayan işlemin adını bulamadım. nedir? özellikle teknik bir cihaz vasıtasıyla gerçekleştiriliyormuş. bu nedir ve nerede yapılır? bileniniz var mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: bym_tiago

bu tamir konusunda cpu (emin değilim cpu olsa gerek) rebellion vb. bir ad ile teknik bir işlem yapılması gerekiyormuş. söz konusu re ile başlayan işlemin adını bulamadım. nedir? özellikle teknik bir cihaz vasıtasıyla gerçekleştiriliyormuş. bu nedir ve nerede yapılır? bileniniz var mı

Bahsetmek istediğin heralde GPU değişimi...Gpu değişimi rebal işleminin bir parçası. Atikte reballing işlemini yapıyordu.Gpu hatalıysa onu da değiştiriyorlardı...Bunun detaylarını bilmiyorum ama kendilerine sorabilirsin...Nerede yapılıra gelince adresi tel no ilk sayfada verildi....
  • Dün xboxın açma düğmesine bastım ve evin sigortaları attı. Gidip kaldırdım tekrar denedim yine aynı durum oldu ve xboxun fişini çekip zorlamadım .

Bugün fişi tekrar taktığım anda yine sigortaları attırdı ,prizin yerini değiştirdim ve sigortalar atmadı bu sefer . Xboxu açtım oda ne ,3k yanıyor .
    Hemen tüm fişleri çıkarıp tekrar taktım düzelmedi .Daha sonra hata kodunu öğreniyim dedim dvd eject tuşuyla yaptım bu sefer 4 kırmızı hızlı hızlı yanıp söndü . Sorun ne olabilir arkadaşlar daha tamirden geleli 2-3 hafta oldu . Umarım yine göndermem gerekmez . Ne yapmam lazım ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.