Şimdi Ara

Xbox 360 Hatalar / Tamir Adresleri / Xbox'ı Nasıl Açarım / Soğutma Mod (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
4
Favori
93.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • özür dileyerek atik ve özkan ın en son telefon ve adreslerini yazabilir misiniz..
    saygılar..
    quote:

Orjinalden alıntı: #FireLord#

quote:

Orjinalden alıntı: hypophysis

arkadaşlar atik 3k tamirinde 1 numara mı? en güvenilir bu mudur<?

Evet Atik , Konsoltürk , Özkan Elektronik bunar iyi yerler ama forumda bir çok kişinin alış veriş yaptığı yer Atik elektronik tamirde de çok iyiler
  • quote:

özür dileyerek atik ve özkan ın en son telefon ve adreslerini yazabilir misiniz..
    saygılar..
    quote:

quote:

arkadaşlar atik 3k tamirinde 1 numara mı? en güvenilir bu mudur<?

Evet Atik , Konsoltürk , Özkan Elektronik bunar iyi yerler ama forumda bir çok kişinin alış veriş yaptığı yer Atik elektronik tamirde de çok iyiler

İlk sayfaya bak orada her yerin adres ve telefon numaraları mevcut onlar şuanda da kullanılan telefon numaraları

• Selam arkadaşlar Xboxımın 3 Kırmızı tamirinden sonra şimdide DVD-Rom arızası çıktı.Dvd rom bağlıyken xbox açılmıyor acaba sorun ne olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Inspected

Selam arkadaşlar Xboxımın 3 Kırmızı tamirinden sonra şimdide DVD-Rom arızası çıktı.Dvd rom bağlıyken xbox açılmıyor acaba sorun ne olabilir...

Şu an Xbox hiç mi açılmıyor ? yani dvd-rom bağlıyken xbox açılmıyor kanısına nasıl vardın daha önce açılıyordu da şimdimi açılmıyor.
  • slm hocam. makina malum bi süre gittikten sonra gene 3 k verdi ve kelepçe yöntemini uygulayıp tekrar macunladım. herşey gayet iyi gidiyordu 3k düzeldi ve makina çalıştı. Dvd romuda takıp makinayı çalıştırmak istediğimde ise güç gelmedi. kabloları herşeyi kontrol ettim gene çalıştırdım sonuç aynı. Dvd romu söktüm çalıştırdım hiç bi sorun vermeden çalıştı. En son denememde ise yannık kokusu gelmeye başladı Dvd rom'dan. Şunuda belirteyim saçma olabilir ama ilk 3kda live'da oyun oynamadığım halde update için nete bağlamıştım ardından 3k vermişti. Bu son 3kda ise yine updateden soonraki gün verdi ama bu sefer Dvd romuda götürdü diyebilirim.
  • Dvd-rom gitmiş gibi görünüyor , kesin siz takarken olan bir arıza olmuştur şuanda dvd-rom takmadan cihaz çalışıyorken bir tamirciye götürün yeni bir dvd taksınlar inşAllah sorun cihazın içinde de oluşmamıştır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Inspected

slm hocam. makina malum bi süre gittikten sonra gene 3 k verdi ve kelepçe yöntemini uygulayıp tekrar macunladım. herşey gayet iyi gidiyordu 3k düzeldi ve makina çalıştı. Dvd romuda takıp makinayı çalıştırmak istediğimde ise güç gelmedi. kabloları herşeyi kontrol ettim gene çalıştırdım sonuç aynı. Dvd romu söktüm çalıştırdım hiç bi sorun vermeden çalıştı. En son denememde ise yannık kokusu gelmeye başladı Dvd rom'dan. Şunuda belirteyim saçma olabilir ama ilk 3kda live'da oyun oynamadığım halde update için nete bağlamıştım ardından 3k vermişti. Bu son 3kda ise yine updateden soonraki gün verdi ama bu sefer Dvd romuda götürdü diyebilirim.

DVD ROM un power kablosunu ters takmış olabilirmisiniz acaba?eğer ters taktıysanız ki malesef öyle görünüyör,dvd rom gitmiştir,umarım yedek de orjinal FWsi vardı,yoksa makinanız da gitmiştir demek,dvd film izlemekten başka bi işe yaramaz bu durumda.

eğer orjinal fw si durmuyorsa sizde,daha önce konsolu nerden aldıysanız oraya sorun,örneğin bildiğim kadarıyla ATİK fw attığı bütün konsolların orjinal fwsini saklıyor bilgisayarda.
    bu yaptığınız şey sık sık görülüyör kendi makinelerini tamir etmeye çalışan arkadaşlarımız lütfen bu işlere bulaşmadan önce iyice inceleyin,okuyun sorular sorun ve emin olduktan sonra yapın,ki yinede risk herzaman vardır ama unun gibi küçük ir dikkatsızlık yüzünden büyük zararlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: king0007

İyi akşamlar,

Ben Xbox 360 DVD romuna işlem yaptırdım. Cihaz geldi, DVD leri takıyorum ancak bu DVD xbox 360 ta çalışır, lütfen xbox 360 a takınız diye ekran çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

teşekkürler,

attığınız fw eski bir fw olabilir ve çalıştırmak istediğiniz oyun yeni bir oyu olabilir,örneğin iXtreme 1.4 fw ile riddick oyununu çalıştıramazsınız,1.5 gerekir.attığınız fw ile bir sorun var.
  • yaklasık 6 ay kadar önce elite pal xbox 360 aldım..backup oyun oynuyorum sadece ki son 3 aydır açmadım en son netten live a baglanıp update ettiğimde 1.4 ixtreme yükledi ve oyunları hd ye atabilmeye başladı..
    şimdi tekrar nete live a bağlayıp upfdate etsem 1.5 e yükselir mi? backup oyunlarda sorun yapar mı? 14 may de 1.6 vers çıkacakmış beklemeli mi? saygılar..
    quote:

Orjinalden alıntı: Cry of Cyrus

quote:

Orjinalden alıntı: king0007

İyi akşamlar,

Ben Xbox 360 DVD romuna işlem yaptırdım. Cihaz geldi, DVD leri takıyorum ancak bu DVD xbox 360 ta çalışır, lütfen xbox 360 a takınız diye ekran çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

teşekkürler,

attığınız fw eski bir fw olabilir ve çalıştırmak istediğiniz oyun yeni bir oyu olabilir,örneğin iXtreme 1.4 fw ile riddick oyununu çalıştıramazsınız,1.5 gerekir.attığınız fw ile bir sorun var.

• ben riddick,hawx,fear2 oyunlarında sorun yaşamaya başladım dünden beri...sorun şu;

bu oyunlardan hawx da ses yok ve görüntüde hatalar var pembe yeşil kareler çıkıyor.diğer 2 oyunda da yükleme ekranlarında xbox360 takılıp kalıyor orta tuşuna basıyorum tepki vermiyor x360 bu durumlar kötü mü acaba 3k yolu mu???ne yapmam lazım oyunlardan mı kaynaklı bayadır açmamıştım x360 ı sonra dl dvd ler geldi bu yeni çıkan 3 oyunu yazdım oynadım ama riddick te mesela ilk oyununa biraz ilerledim bulder la konuştum revire giserken yükleme ekranı çıktı takıldı x360 ama her seferinde aynı yerde sorun var önceki bölümde yok 2. oyuna geçtim bu seferde baya ilerledim yine aynı sorun oldu fear2 de de baya ilerledim yine 200gp kazandım yine nurses office de aşağı inerken yükleme ekranına takıldı

• @ byzantium

Fw versiyonun nedir ?

Birde bu sorunlar dvd-rom'un gözünde bir sorun olduğunu gösteriyor...Lens temizliği veya yeni bir dvd-rom sorunu çözecektir bence

Bu arada bu yazdığın oyun lar haricinde başka oyunlarda sorun yaşıyormusun örnek hiç sorun yaşamadığın bir ounda dene PES ,Fifa vs başka bir oyun bakalım herhangi bir sorun yaşayacakmısın
  • şimdi eurovision u izliyoruz.dediğini denicem.
    ayrıca fw versiyonum eski fw den 6 ay kadar önce almıştım 1.51 değil yani.ama pc de patch yardımı ile ilk önce iso yu düzenleyip yapıyorum oyun açılıyor ama kesin çözüm değil mi bu??forumda kimsenin başına gelmemiş oyunların konusunda...bu durum galiba 1.51 den sonra oldu çünkü ayrıca birde update i pc ye indirdim flash bellek ile x360 a yükledim ondan sonra da patch li oyunları oynadım bu 3 oyunda pc de yama yükledim...
  • O zaman sorun patch ile ilgilidir bir çok oyunda sorunsuz çalışırken bazılarında sorun çıkarıyor yani tam çözüm değil tam çözüm yeni fw yükletmek , ama fear 2 yeni fw istemiyordu sorunun onda da olması enteresan yinede dediklerimi uygula sonrasına bakarız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 16 Mayıs 2009; 23:07:26 >
  • diyelimki fear 2 ye yanlışlıkla patch yükledim o zamanda aynı durum galiba en iyisi yeni patch i yapmam ama bu patch 1-2 ay sonra yenisi çıkarsa veya patch i yaptıktan sonrada devam ederse camdan atlarım herhalde(ölmek için 2.kat zaten stres atmak için)

neyse en iyisi izmirde bir yerlerde varsa gidip patch i yükleyeyim...yarın gelince bakarım pes 2009 ve geow a bakarım ama bu oyunlardan önce sh5 i oynamıştım aralıksız bütün gün hiç bir sorun olmamıştı ısınmamıştı bile ne olduysa şu 2 günde oldu...

edit:yalnız 1.51 fw ile yükleme ekranında takılma olayını anlamadım ne alakası olabilir ki???saçma geldi bana galiba dvd-rom ile alakalı yarın belli olur artık olmazsa da bu hafta atik e yollarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzantium -- 16 Mayıs 2009; 23:18:34 >

• Şimdi dediğim gibi oyunları o patch programı ile yapılan işlemden sonra tam verimli çalışmıyorlar , bazı kişilerde çalışmış ama yinede sağlam bir iş değil yani , sana önerim sağlam bir yerde yeni fw yi attırman tabi bu işlemni yapacak kişiye patch yaparak oyun oynadığını vs sorunları da anlat

Bu arada fw 1.6 çıktı onu yükleteceksin haberin olsun
  • E74 hatası aldım. 1 seneden fazladır kullanıyordum konsolu. Tamirle uğraşmaya değermi? Birde atik pazar günleri açık mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Demus

E74 hatası aldım. 1 seneden fazladır kullanıyordum konsolu. Tamirle uğraşmaya değermi? Birde atik pazar günleri açık mı?

ilk hatasıysa değer tabi arkadaşım zaten tamirden sonra 3 ay garanti veriyorlar , tel nolarını verdim onlardan arayarak pazar günü için bilgi alabilirsin
  • quote:

quote:

E74 hatası aldım. 1 seneden fazladır kullanıyordum konsolu. Tamirle uğraşmaya değermi? Birde atik pazar günleri açık mı?

ilk hatasıysa değer tabi arkadaşım zaten tamirden sonra 3 ay garanti veriyorlar , tel nolarını verdim onlardan arayarak pazar günü için bilgi alabilirsin

Cevap için teşekkürler.
    Peki tamirle ne kadar gidiyor e74 hatalı konsollar, ortalama süre nedir? 1-2 ay sonra aynı hatayı verme olasılığı yüksekmi.

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler.
    Peki tamirle ne kadar gidiyor e74 hatalı konsollar, ortalama süre nedir? 1-2 ay sonra aynı hatayı verme olasılığı yüksekmi.

Atik gibi bu işin ustası kişilerde sorun yapmaz ama yaparsa da şansızlık olur , tamirden sonra 1 yıl kullananda var 3-4 ayda tekrar bozulan da...

Net birşey söyleyemem ama tamir ettirmen de fayda var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler.

Atik gibi bu işin ustası kişilerde sorun yapmaz ama yaparsa da şansızlık olur , tamirden sonra 1 yıl kullananda var 3-4 ayda tekrar bozulan da...

Net birşey söyleyemem ama tamir ettirmen de fayda var

Şansımızı deniycez artık. 7-8 ay gitse yeter bana zaten

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.