Şimdi Ara

xbox 360 gamepad rb tuşu problemi bilenlerden yardım lütfen..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hem ps3 hemde xbox 360 sahibiyim xbox'ı yaklaşık 1 aya yakın açmamıştım dün battlefield 4 oynamak için kurdum tekrar.

Öncesinde hiçbir problem yoktu fakat bugün gamepad'i elime alıp oynamaya başladığımda rb tuşunun bozulmuş olduğunu gördüm hani normalde o tuşa bastığımızda tık şeklinde bir ses gelir ve bastığımızı hissederiz ses gelmiyor ölece içine giriyor tuş.

Sert bastırınca tuş çalışıyor ama zorlu oluyor işlevsel değil içinde kopmamı olmuştur acaba yoksa basit bir yerinden çıkma gibi bir durummudur ??

Gerekli tornavida elimde mevcut ama açmadan önce burdan sormak istedim birkaç kez ps3 gamepadi açtım zor değildi rahatlıkla toparladım ama xbox gamepadi daha zorlu gözüküyor açınca bir daha toparlayamamaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım ?

• Bilen birine baktırın risk almaya gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açmaktan korkmayın lakin yapacağınız pek bir şey olduğunu da düşünmüyorum. Benim hiç kullanmadığım bir kumandam vardı. Bir gün otuz santimden parkeye düştü ve rb tuşu aynı anlattığınız gibi bir duruma geldi.
    Anca çok çok sert basınca algılıyordu, tabi bu oyun esnasında oynanabilirliği sıfıra indiriyor anlık olaylarda.
    Ben de içini açıp bağlı olduğu tuşun artık zor bastığını gördüm. Başka bozuk olan bir kumanda dan sağlam olan rb tuşunun bastığı soketi çıkarıp sağlam olana lehimleyip taktım ama yinede çalışmadı. Elinde tornavidası varsa aç bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAD MAX

Açmaktan korkmayın lakin yapacağınız pek bir şey olduğunu da düşünmüyorum. Benim hiç kullanmadığım bir kumandam vardı. Bir gün otuz santimden parkeye düştü ve rb tuşu aynı anlattığınız gibi bir duruma geldi.
    Anca çok çok sert basınca algılıyordu, tabi bu oyun esnasında oynanabilirliği sıfıra indiriyor anlık olaylarda.
    Ben de içini açıp bağlı olduğu tuşun artık zor bastığını gördüm. Başka bozuk olan bir kumanda dan sağlam olan rb tuşunun bastığı soketi çıkarıp sağlam olana lehimleyip taktım ama yinede çalışmadı. Elinde tornavidası varsa aç bak.

hocam teşekkür ederim cevabınız için az önce bütün vidaları söktüm iyice baktım kalan vida yok ama arka kapak çıkmıyor yanlardan açılır gibi duruyor ama ortadan birşey tutuyor gibi bu kadar zormu açılıyor bu kapak ?

şimdi güç uygulayıp kırıcam diye korkuyorum :)

birde gamepad'in arka kapak bölümünde herhangi bir şey varmı düşecek yani herşey ön taraftamı duruyor ?

• Çok basit işlem. Pilleri taktığın yerde de bir vida var. Bütün vidaları çıkarınca controller ın önünü yere daya, arka kapağı çıkar. Acayip basit.

• _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    hocam pilin olduğu yerde bende vida yok toplamda 6 tane vida var hepsini çıkarttım banamısın demedi çıkacak gibide durmuyor çok sıkı yan üstler ve altlarda çıkarmış gibi oluyor ama tutan birşey var çıkmıyor anlamadım gitti ne tutuyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: shit happens

hocam pilin olduğu yerde bende vida yok toplamda 6 tane vida var hepsini çıkarttım banamısın demedi çıkacak gibide durmuyor çok sıkı yan üstler ve altlarda çıkarmış gibi oluyor ama tutan birşey var çıkmıyor anlamadım gitti ne tutuyor :/

Var hocam ama üstünde Microsoft çıkartması vardır. Tornovidayı etiketin üstünde dik olarak gezide anlayacaksın zaten.

Controller ın ön yüzü yere baksın yoksa tuşlar düşer, düşse de bir şey olmaz yani korkma. Pilin oradaki vidayı da çıkart sonra arka kapak çıkar.

• Benim 2. gamepedin de rb tuşu biraz bozuk. Biraz sert basmam gerekiyor. Geçen yaz sıfır almıştım ama 3-4 ay sonra rb tuşu bozulmaya başladı. İdare ediyorum bir şekilde artık. Fifa oynarken hızlı koşmada çok sıkıntı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Benim 2. gamepedin de rb tuşu biraz bozuk. Biraz sert basmam gerekiyor. Geçen yaz sıfır almıştım ama 3-4 ay sonra rb tuşu bozulmaya başladı. İdare ediyorum bir şekilde artık. Fifa oynarken hızlı koşmada çok sıkıntı oluyor.

Aynı sorun bende de vardı. Gamepad i açın ve rb tuşunu. Altına bir kağıt yerleştirin. Eskisinden iyi oluyor valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 8 Kasım 2013; 14:27:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.