Şimdi Ara

XBOX 360 20 gb HD yi 120 ve 250 ye YÜKSELTME... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
558
Cevap
0
Favori
55.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu saaten sonra bulmanız zor sıfırını 2 el olarak araştırma yapın
  • Bugün 60 ytl ye ikinci el siparişi verdim bevs serisinden. Elime geçince yapacağım bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: quaran

Bugün 60 ytl ye ikinci el siparişi verdim bevs serisinden. Elime geçince yapacağım bakalım

Yaptıktan sonra burda detaylı bir açıklama yapabilirsen nasıl yapılacağı konusunda çok iyi olur
  • dostum bende bugun baya denedim ama olmuyor sende o hdd ile dene bakalım olursa bide o hdd ile deniyelim.
  • Dün gece nforce4 chipset li anakartımla ne yaptıysam da hddhackr bir türlü görmedi Bevs Scorpio yu. Zaten biraz daha araştırınca programın nforce chipset li bütün anakartlarla uyumsuz olduğunu öğrendim. Hex Editör ile programı açıp bir kaç satırdaki port rakamlarını kendi anakartımınkilere bakarak değiştirsem de görmedi program.
    Neyse az sonra iş yerindeki pc ile de deneyeceğim. Umarım o görür
  • 120GB X360 orjinal hddleri 140 150 YTL lerde geziyor 2.elde...
  • Arkadaşlar az önce kendi 20gb lık harddisk imi 120gb lık harddiske yükseltmiş bulunuyorum.
  • sadece Good kreon rip oyunlar hdd ye kopyalanabilinecek çünkü Good kreon rip sayesinde oyun orjinal gösteriyor kendisini fakat Bad Kreon rip oyunlar internette 5-10 dk dolaşşsan banlanırsın kopya olduğu anlaşılıyor fakat Bad kreon rip'leri Good Kreon yapabiliriz onunla ilgili SS leri indiriyoruz yada ABGX360 programıyla Good Kreon rip yapıyoruz.

Not: Netten indirdiğiniz Call of Duty 4'lerin hepsi Bad kreon rip'tir Good yapmadan live oynamayın anında banlanırsınız daha çok oyun varda yazmakla bitmez.
  • abgx360 programı good kreon mu değil mi gösteriyor mu ? yani elimizdeki oyunları bilgisayara takıp öğrenebiliyormuyuz good mu bad mi diye ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xstaticx

Arkadaşlar az önce kendi 20gb lık harddisk imi 120gb lık harddiske yükseltmiş bulunuyorum.

nasıl yaptın ustat ? bizde yapalım söylersen hayır duamızı alırsın
  • Ustam yukarıdaki arkaşın dediği model harddiski aldım. Aynı şekilde yukarıda video linki vermiş arkadaşın verdiği videodakilerin aynısını yaptım. Bunları yapmadan önce
    http://www.xbox-scene.com/xbox360-tools/HDDHackr.php buradaki dosyayı indir.(Adamın disketindeki dosya bu.)
  • @xstaticx biraz daha detaylı anlatabilirsen çok makbule geçer.
  • ya şimdi almanyadan 20 gblık aldırsam sonra 120 ye çevirsem elite almakdan daha karlı hale gelir mi?
  • quote:

Ustam yukarıdaki arkaşın dediği model harddiski aldım. Aynı şekilde yukarıda video linki vermiş arkadaşın verdiği videodakilerin aynısını yaptım. Bunları yapmadan önce
    http://www.xbox-scene.com/xbox360-tools/HDDHackr.php buradaki dosyayı indir.(Adamın disketindeki dosya bu.)

o siteden indirdiğin veriyi diskete yazyosun sonra pc yi disketten açıyosun değilmi. ben de o sitedeki hddhackr dosyasını indirdim açılışta disketten açtım ama hata veriyor olmuyor. sen nasıl yaptın tam olarak biraz daha ayrıntılı yazarsan sevinirim.

• ABGX360 olayını ilk defa duydum.Biraz daha detaylı anlatabilecek kimse varmı acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xboxminatör

quote:

Ustam yukarıdaki arkaşın dediği model harddiski aldım. Aynı şekilde yukarıda video linki vermiş arkadaşın verdiği videodakilerin aynısını yaptım. Bunları yapmadan önce

o siteden indirdiğin veriyi diskete yazyosun sonra pc yi disketten açıyosun değilmi. ben de o sitedeki hddhackr dosyasını indirdim açılışta disketten açtım ama hata veriyor olmuyor. sen nasıl yaptın tam olarak biraz daha ayrıntılı yazarsan sevinirim.

Aslında ilk başta diskette bende yapamadım. Windows98 cdsi ile bilgisayarı başlatıp disketi oradan gösterdim. Gerisi aynen vidyoda anlatılanların aynısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xstaticx -- 30 Ekim 2008; 0:52:48 >

• Dün akşam ben de başardım sonunda WD in fw ini değiştirmeyi. WD hdd Fujitsu oldu
    Ms-Dos başlangıç disketi oluşturdum ve disketin içine de xbox diye bir klasör açıp hddhackr ve hddss.bin dosyalarını attım. Dos a geldikten sonra xbox klasörü içinden hddhackr -f yazıp programın hdd i bulmasını bekledim. "No drive found in enhanced mode, now looking at legacy mode" gibi bir uyarı verdi. Hdd i görmedi yani. Fakat benden 1 ile 4 arası bir rakam girmemi istedi program. 1 deyince hdd i gördü ve de fw işlemini onaylıyor musun dedi? Evet dedim, ardından gelen eski fw i saklama seçeneğine de evet dedim ve pc yikapatıp 10 sn bekledim. Pc yi açtığımda WD artık Fujitsu olmuştu (Olması gerektiği gibi yani). Neyse bu akşam eve gidince xplorer360 ile bakacağım başarılı olmuş mu diye ..

• quote:

Orjinalden alıntı: quaran

Dün akşam ben de başardım sonunda WD in fw ini değiştirmeyi. WD hdd Fujitsu oldu
    Ms-Dos başlangıç disketi oluşturdum ve disketin içine de xbox diye bir klasör açıp hddhackr ve hddss.bin dosyalarını attım. Dos a geldikten sonra xbox klasörü içinden hddhackr -f yazıp programın hdd i bulmasını bekledim. "No drive found in enhanced mode, now looking at legacy mode" gibi bir uyarı verdi. Hdd i görmedi yani. Fakat benden 1 ile 4 arası bir rakam girmemi istedi program. 1 deyince hdd i gördü ve de fw işlemini onaylıyor musun dedi? Evet dedim, ardından gelen eski fw i saklama seçeneğine de evet dedim ve pc yikapatıp 10 sn bekledim. Pc yi açtığımda WD artık Fujitsu olmuştu (Olması gerektiği gibi yani). Neyse bu akşam eve gidince xplorer360 ile bakacağım başarılı olmuş mu diye ..

Çok sevindim yapabildiğine. Bence bu olayı rehber haline getirip nasıl yapıldığını anlatmak gerekiyor. Malum updatede herkeze büyük boyutlu harddisk gerekecek.

• Eve gelince de nforce4 chipsetli anakartımla denedim aynı işlemi. Program nf4 chipsetlerle uyumsuz fakat bunun için farklı bir versiyon buldum. Hex editör ile uğraşmama gerek kalmadı. İşyerindeki pc de fw işlemini yaptıktan sonra program hdd i xbox ta kullanabilirsiniz diye uyarı vermemişti. Kendi bilgisayarımda yapınca bu uyarıyı da verdi.
    Eğer bu işlemleri burada anlatmam yasak değilse link de vererek daha detaylı anlatabilirim tabii ki. Eğer yasak ise özelden yardımcı olmaya çalışırım seve seve
  • arkadaşlar acaba arcade alıp 120 gb a mı çıkarsam.yoksa60gb lık mı alsam?yoksam dişrek 120 gb mı alsam?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.