A

Yüzbaşı
27 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Yaza düğün var ve benim görevim bir tek televizyonu seçmek. Bir yanda çıktığı günden beri göz ağrım olan, fiyatı da oldukça düşmüş olan Toshiba 55SV685, bir yanda da Panasonic'in giriş seviyesi olmasına rağmen çok övgü alan 50ST50'i var. Seçeneklerimi bu ikisine kadar düşürdüm. İki ürünün de fiyatları birbirine oldukça yakın. Benim için bu televizyonlar en çok HD film ve dizi izlemek için kullanılacak. SD performansı çok da önemli değil. Bir de konsol ile oyun oynanacak.

55SV685

+ 5 inch daha büyük
+ En düşük arıza çıkartan tv lerden
+ Full led + Local Dimming

- Sadece teşhir olarak bulunuyor
- 3d yok (Çok önemli değil aslında benim için)
- Kısıtlı multimedya özellikler

50ST50

+ Genel olarak çok başarılı bir plazma olduğu söyleniyor yabancı kaynaklarda
+ Yeni gözlükleriyle iyi 3d performansı
+ İyi multimedya özellikleri

- Yeni bir tv olduğu için arıza çıkartma durumunu bilmiyorum
- Sonuçta plazma olduğu için daha yüksek güç tüketimi
- Burn in gibi plazmalara özgü riskler

Bu iki tv hakkında ilk aklıma gelenler bunlar. Aslında tv yi almak için acelem yok. Fakat piyasada 55SV685 bitmek üzere. Yaza kadar kalacağını, kalsa da temiz bir teşhir bulunamayacağını düşünüyorum. Siz ne dersiniz bu konuda?

Saygılar
iPhone ile dün görüşme yaparken son aramalardan numara bakmam gerekti ve de güö bela bulabildim numarayı. Tekrar deneyeyim dedim fakat görüşme sırasında kişilere de girsem telefon simgesine de dokunsam son aramalar kısmını açamadım. Nasıl yapıldığını bilen var mı?

Saygılar
Merhaba arkadaşlar,

İş yerimizdeki bağlantı hızını 1 mbit ten, 8 mbit sınırsıza çıkardık fakat bunun yerine 2 mbit bağlantı geliyor. İşin garibi daha önce 1 mbit kullanırken de bize 2 mbit bağlantı geliyordu. TT yetkilileriyle defalarca yaptığım görüşmelerde kendilerinde bir sorun olmadığını, sorunun modemden kaynaklandığını söylediler. Başka bir modem ile test etme şansımız olmadı henüz. Şu an kullandığımız modem airties rt-205. Her ne kadar başka modem ile denememiş olsak da sorunun modemden kaynaklanmadığını düşünüyorum. Sizce ne olabilir sorun? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Miami Heat'in başarılı forveti pazar günü öğleden sonra, polis tarafından marijuana bulundurmaktan ötürü tutuklandı.

Tutuklamanın hız ihlali yaptığı için durdurulan 30 yaşındaki oyuncunun ve arkadaşı Antwain Fleming'in, kokuyu alan polis tarafından arama yapılması sonrası, üzerlerinde marijuana bulunması sonucu gerçekleştiği bildirildi.

Haslem 5,000 $'a kadar para ve 5 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Bakalım Miami Heat ve NBA yönetimi bu olay sonrası neler yapacak?
İkinici el olarak aldığım PS3 bugün elime ulaştı. Satıcı bana ürünün garantili olduğunu belirtmişti fakat kutu içeriğinden Sony Eurasia garanti belgesi çıkmadı. Cihazın garantisini sorgulatabileceğim bir site var mı diye arama yaptım, fakat bir sonuca ulaşamadım. Sony Eurasia Türkiye irtibat numarasını aradım, onlar da sadece hafta içi çalışıyorlarmış. Bugün itibariyle bu ürünün garantisini sorgulatabileceğim bir yol var mıdır?
Saygılar
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarıma Windows 7 yükledikten sonra Media Center aracalığıyla Xbox'tan bilgisayarımdaki müzik ve videolarıma erişebiliyordum. Geçenlerde kablolu Zyxel modemim yerine TP-Link kablosuz modem aldım. Hem bilgisayarım hem de Xbox'ım kablolu olarak modeme bağlı durumda. Fakat ne yaptıysam media centerı kuramadım bu sefer. Önceki bağlantıyı iptal edip yeni bağlantı yapmaya çalıştım, yine olmadı. Xbox'ta media center kurulumunda çıkan 8 rakamı bilgisayarda media centera giriyorum fakat her seferinde extender bulunamadı uyarısını alıyorum. Modemin arayüzünde değiştirmem gereken bir ayar mı var acaba?

Şimdiden teşekkürler
Selamlar,

Yaklaşık 10 aydır Shure SE420 kullanıyorum, yanında kullandığım mp3 çalar da W910i telefonum. Zaten SE serisi tercih etmemin nedeni de telefon ile kullanacak olmam idi (ayarlanabilir kablo uzunluğundan ötürü). Kulaklıktan çok memnun olsam da, bu kadar zaman geçtikten sonra tabii W910i ile bu kulaklığı tam besleyemediğimi anladım. Büyük ihtimalle Sansa Clip alacağım ama SE420 den tam randıman alabilmek için bir de amfi almaya karar verdim.
Kısaca daha mobil olmam gerektiğinde W910i + SE420, yanımda çanta taşıdığım zamanlar da Clip + Amfi + SE420 olarak kullanacağım.

Sizlerden ricam bütçemi çok sarsmayacak ve boyutları çok büyük olmayacak şekilde bir cep amfisi önermeniz. Siparişi büyük ihtimal ebay den yaparım.
Şimdiden teşekkürler..
Selam arkadaşlar,

Son bir kaç gündür garip bir durumla karşı karşıyayım. Bilgisayarı ilk açtığımda herhangi bir browsera (Firefox, explorer, maxthon) linki yazdığımda bağlanmaya çalışıyor ve sayfa daha tam yüklenemeden duruyor. Bu arada Nod32 ve Msn de sunucuya bağlanamama hatası veriyor. Browserda aynı sayfayı bir kaç kez yeniledikten bir müddet sonra bağlantı normale dönüyor ve msn ve nod32 de problemsiz çalışıyor.
Başka bir adsl hattı ve modemle de denememe rağmen aynı hatayı aldım. Problem ne olabilir acaba?

Saygılar
Sık sorulan sorular kısmından görüntünün nasıl resetlendiğini öğrendim fakat Y ve RT tuşuna birlikte basarak xbox ı açtığımda alet bir türlü tekrar başlayıp görüntü ayarlarını resetlemedi. Neyi yanlış yapıyorum bulamadım bir türlü.

Bayram dolayısıyla ailemi ziyarete geldim arada da sıkılınca xbox ile oyalanırım diye yanıma almıştım. Fakat aleti lcd ye vga dan bağladığımda ne yaptıysam görüntü gelmesini sağlayamadım. Scart ile de görüntü çamur gibi oluyor zaten. Neyse yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

edit: xbox ın çözünürlük ayarlarını 1680x1050 de bırakmıştım, bağladığım lcd nin çözünürlüğü ise 1440x900
Selamlar,

Dün ilk yazma denelerimi yaptım fakat yazdığım 5 dvd den 4 ü çöpe gitti. Kullandığım yazıcı markası Samsung, medyalar Verbatim 8.5gb double layer (Hindistan Üretimi). Önce x adlı oyunu clone cd ile yazmayı denedim. Dvd dosyasını seçtim, hızı 2x-2.4x olarak ayarladım. Fakat program yazarken süreç hep %100 olarak gözüktü ve de 15dk sürmeden yazım bitti dedi. Doğal olarak Xbox okumadı. İkinci denememi yine x adlı oyunu bu sefer Nero ile yazdırarak yaptım; sonuç yine hüsran Üçüncü denememi bu sefer y adlı oyunu clone cd ile yaptım. Bu sefer işlem süreci %0 dan %100 e doğru arttı (Şimdiye kadarki denemelerin hepsi 2x-2.4x). Bu dvd de boşa gitti. Dördüncü denemem ise yine y adlı oyunu clone cd ile 1x hızında yazdırma oldu. Zaten bu sefer medyayı yazdırırken ben yatmıştım. Sabah kalkıp denediğimde Xbox açtı bunu Ben de x adlı oyunu tekrar clone cd ile 1x hızında yazdırmayı denedim. Fakat daha önce olduğu gibi yazma süreci başladığında clone cd önceki gibi hep %100 gösterdi ve 10dk sonrasında işlem bitti dedi Doğal olarak bu da başarısız oldu.

Bu durumdaki problemlerin kaynağı nedir sizce? Acaba x adlı oyunun .dvd dosyası mı bozuk? y adlı oyunu 1x hızında yazdırınca xbox ın bunu açması da benim dvd yazıcımın 2.4x ile yazdığı dvd lerin çöpe gideceği anlamına mı geliyor acaba?

Ayrıca clone cd ile double layer yazdırma işlemi iki safhalı mı oluyor yoksa? Yani yazma işlemi bitti dedikten sonra dvd yi tekrar alıp ikinci yazma işlemi mi gerçekleşiyor?

Son olarak clone cd yi mi yoksa imgburn programını mı tavsiye edersiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ..
Saygılar
Hakkında
Meslek: Endüstri Mühendisi
Forum İmzası:

PSN: Arphenion
GT: quaran19
Hakkımda:
00089985e250ec495d8ca28149ffe5a5.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.060
İkinci El Bölümü Mesajları: 81
Konularının görüntülenme sayısı: 60.721 (Bu ay: 117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.