Şimdi Ara

Xbox 10 dk. sonra donuyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle xbox la ilgili teknik destek mesajları buraya mı açılıyodu tam emin olamadım ama başka da bir yer bulamadım.

Soruna gelince, dvd den veya hard diskten oynadığım oyunlarda 5-10 dk sonra konsol donuyor. Bazen de unreadable disc error veriyor. Konsola firmware yüklettiğim için garanti dışı. Konsol mefta mı olmuştur. Eğer dvd rom u arızalı ise değiştirmenin bir yolu var mı?. Her dvd rom konsola özel oluyor diye bir şey duymuştum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• alet jaspermı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Humble

alet jaspermı?
    sanırım. 120 GB Elite versiyonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brumack

sanırım. 120 GB Elite versiyonu

Alıntıları Göster
    İşlemcinin kendisinde veya onun soğutma bölümünde bir sorun olabilir.Kasayı açıp bir de öyle oynayarak elinle işlemcinin sıcaklığını ölç derim.Zaten anormal bir şey varsa o şekilde fark edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FadeToßlack -- 5 Mart 2011; 10:00:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

İşlemcinin kendisinde veya onun soğutma bölümünde bir sorun olabilir.Kasayı açıp bir de öyle oynayarak elinle işlemcinin sıcaklığını ölç derim.Zaten anormal bir şey varsa o şekilde fark edebilirsin.

Alıntıları Göster
    Sana 3 vakte kadar Kırmızı bişeyler var :)

Aletin arkasındaki üretim tarihini yazarsan net bişey söyleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

Alıntıları Göster
    3k kapıya gelmış kendını hazırla kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki numaradan Bilkons Elektroniki ara ve problemini anlat sana yardımcı olurlar.

0216 347 94 94
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Aşağıdaki numaradan Bilkons Elektroniki ara ve problemini anlat sana yardımcı olurlar.

0216 347 94 94

Alıntıları Göster
    üretim tarihi : 25.08.2009

bi de kasayı açayım madem
  • quote:

Alıntıları Göster
    eğer elektronik devreler hakkında bilgin yoksa hocam içini açmanı tavsiye etmem.Yanlış birşey yaparak daha kötü sonuçlara yol açabilirsin.Pinky Demon
    'un verdiği telefonu ararsan yardımcı olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peanor -- 5 Mart 2011; 12:08:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peanor

eğer elektronik devreler hakkında bilgin yoksa hocam içini açmanı tavsiye etmem.Yanlış birşey yaparak daha kötü sonuçlara yol açabilirsin.Pinky Demon
    'un verdiği telefonu ararsan yardımcı olurlar.

Alıntıları Göster
    Jasper olduğuna göre 3k gelmez.En iyisi anlayan birini aramak veya konsolun içini açıp öyle denemek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke1235

Jasper olduğuna göre 3k gelmez.En iyisi anlayan birini aramak veya konsolun içini açıp öyle denemek.

Alıntıları Göster
    şimdi dikkatimi çekti de konsolu biraz sallayınca içinde bir şey hareket ediyo..belki vida gibi. bi kaç hafta önce firmware yükletmiştim belki de doğru düzgün takamadılar o sebep oluyo olabilir mi?

gidip bi kaç tornavida alıyım. hallettiğimde tekrar yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brumack -- 5 Mart 2011; 11:59:07 >
  • quote:

şimdi dikkatimi çekti de konsolu biraz sallayınca içinde bir şey hareket ediyo..belki vida gibi. bi kaç hafta önce firmware yükletmiştim belki de doğru düzgün takamadılar o sebep oluyo olabilir mi?

gidip bi kaç tornavida alıyım. hallettiğimde tekrar yazarım

Alıntıları Göster
    İçindeki dvd hareket ediyor olmasın :) Sen en iyisi içini aç bak belki gözüne çarpan birşey olabilir.
  • quote:

Fw den sonra mi Boyle olmaya basladi

Konsolun Jasper 3k gormez
  • bence fw yi düzgün atamamışlar. Yaptırdığın yere götür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iscanthere

bence fw yi düzgün atamamışlar. Yaptırdığın yere götür.
    Gecen forumdan birinde daha boyle bir sorun vardı, sanırım onunkisi HDD kaynaklıydı, konuyu tam takip edememistim. Sende bi baska HDD'yle ya da flashdiskle falan oynamayı dene.

Disc Unreadable hatasına gelince buyuk ihtimalle backup oynuyorsun, backup oynarken sorun yasamamak icin kaliteli diskler kullanmak cok onemli. Eger kendin yazıyorsan oyunları dusuk hızda yazdıgından emin olmalısın. Bu hatayı bazen ben de alıyorum ciddi bir sorun oldugunu sanmıyorum. Eger konsolun Jasper'sa korkmana gerek yok, eger gercekten bir sorun varsa da 3K dısında her soruna care var unutma, kafayı takmaya gerek yok.

Elimden gelen baska bir sey olursa yardım etmeye hazırım, iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Gecen forumdan birinde daha boyle bir sorun vardı, sanırım onunkisi HDD kaynaklıydı, konuyu tam takip edememistim. Sende bi baska HDD'yle ya da flashdiskle falan oynamayı dene.

Disc Unreadable hatasına gelince buyuk ihtimalle backup oynuyorsun, backup oynarken sorun yasamamak icin kaliteli diskler kullanmak cok onemli. Eger kendin yazıyorsan oyunları dusuk hızda yazdıgından emin olmalısın. Bu hatayı bazen ben de alıyorum ciddi bir sorun oldugunu sanmıyorum. Eger konsolun Jasper'sa korkmana gerek yok, eger gercekten bir sorun varsa da 3K dısında her soruna care var unutma, kafayı takmaya gerek yok.

Elimden gelen baska bir sey olursa yardım etmeye hazırım, iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Sorun bence de fw den. Yaptırdığın yere geri götür düzeltirler tabii sen cihazın içini açıp 'bu ne işe yarıyo lan' deyip kurcalamadıysan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lod0ss

Sorun bence de fw den. Yaptırdığın yere geri götür düzeltirler tabii sen cihazın içini açıp 'bu ne işe yarıyo lan' deyip kurcalamadıysan.

Alıntıları Göster
    hehe cihazı biraz önce açtım..biraz zahmetli oldu ama açtım sonunda. bi anormallik çarpmadı gözüme. sadece cihazı sallayınca anakartın altından vida sesi gibi bi şi geliyo.Baktım eksik vi da da yok kasada. tornavida uymadığı için de soğutucuların vidalarını söküp anakartı kaldıramadım yerinden.

sonra tekrar montajı yaptım. bu sefer de red dead redemption back-up ında dashboard a attı oyun kendi kendine.yine bi 5 dakika sonra oldu.
    sonra bad company 2 denedim. o da back up dı yani hard diske yüklüydü. onu da multiplayer da 5 dakika oynadım bu sefer unreadable disc error verdi.

sonra kafam bozuldu kapadım aleti.öteki hafta sonu firmware attırdığım yere götürcem artık yapsınlar.

ama firmware attıralı da bi kaç hafta oluyor hatta 1 aya yakın oluyor nerdeyse. böyle bir sorunun şimdi ortaya çıkması , firmware işleminin hatalı yapıldığı ile ilgili olabilir mi?

• quote:

hehe cihazı biraz önce açtım..biraz zahmetli oldu ama açtım sonunda. bi anormallik çarpmadı gözüme. sadece cihazı sallayınca anakartın altından vida sesi gibi bi şi geliyo.Baktım eksik vi da da yok kasada. tornavida uymadığı için de soğutucuların vidalarını söküp anakartı kaldıramadım yerinden.

sonra tekrar montajı yaptım. bu sefer de red dead redemption back-up ında dashboard a attı oyun kendi kendine.yine bi 5 dakika sonra oldu.
    sonra bad company 2 denedim. o da back up dı yani hard diske yüklüydü. onu da multiplayer da 5 dakika oynadım bu sefer unreadable disc error verdi.

sonra kafam bozuldu kapadım aleti.öteki hafta sonu firmware attırdığım yere götürcem artık yapsınlar.

ama firmware attıralı da bi kaç hafta oluyor hatta 1 aya yakın oluyor nerdeyse. böyle bir sorunun şimdi ortaya çıkması , firmware işleminin hatalı yapıldığı ile ilgili olabilir mi?

Alıntıları Göster
    KESINLIKLE FW ATARKEN BIR HATA YAPILMIS VE DUZGUN ATILAMAMIS BUNLA ALAKALIDIR SORUNUN FW YI ATTIRDIGIN YERE GOTURURSEN HALLOLUR 3K FELAN DEIL YANI RAHAT OL

• Yardimlar icin tesekkurler arkadaslar. Artik goturcem fw atan yere yapsinlar.
  • quote:

Hocam ya ben seni anlamıyorum ya da sen yalan soyluyorsun, hem harddiske yukluydu diyosun, hem de Disc Unreadable hatası aldım diyosun, eger HDD'den oynuyorsan disk donmez yani o hatayı almana imkan yok...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.