Şimdi Ara

x99 anakart ve ddr4 ram seçiminde yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda x99 tabanlı sisteme geçmek istiyorum. İşlemci olarak i7 5820k alacağım bu tamam. Anakart ve ram eksiğim var diğer bileşenlerimin hepsi tamam sayilir. Anakart , Asus x99 deluxe ve msi x99s gaming 9 ack arasinda gidip geliyorum başka önerilerede açığım. Ram olarak ise hiçbir fikrim yok ne alsam diye. Sistemi oyun ve render amaçlı kullanacağım. Yol gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla ben de seninkine benzer bir sistem kuruyorum.Ben msi X99 MPOWER alıp yanına da şu ramlerden ekleyeceğim.
    Asıl DDR4'ler yaygınlaşınca 16'lık uygun ve kaliteli olanlarla değiştiririm.Buyur bak:(bunlardan şimdilik 8 gb yapıp bekleyeceğim)
    http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-4gb-2133mhz-ddr4-ram-ct4g4dfs8213/productDetails.aspx?productId=bd305070&categoryId=47&rcm=a.ap#7|0|BD304849
  • Up.
  • ben uzun araştırmalar sonucunda asus rampage v extreme anakart aldım. Böyle bir sisteme girecek olan arkadaşlara nacizane önerim ucuzuna kaçmasınlar. ekran kartı olarak çok araştırdım ve msiş gaming 970 oc aldım. gtx 980 ile arasındaki fp oaranı çok yüksekti ve gtx 970 aldım. kasa olarak corsair r400 cardibe kasa aldım ve ilave fan olarak sessiz zalmanları taktım. psu olarak ucuzdan pahalıya kadar kafam giğtti geldi fiyatlar 1000 liralara çıkarken watt değerleri indi çıktı. kafamı en çok kurcalayan konu bu oldu. zalman 600wlx aldım uygun fiyata ve sessizliği inanılmaz güzel ve sistemi çok rahat besleyecek düzeyde (modüler değil ) . işlemci olarak 5820k düşünmeniz bu sistem için yazık olacaktır 5930k ya yönelmenizi şiddetle tavsiye ederim. aradaki fark 400 lira kadar ancak performans farkı çok fazla.ram olarak gskill corsair düşünmekteyim. 120 gb ssd aldım 240 gb bir ssd yada m.2 ssd alıp sisteme asus pq248q monitörü bağlayıp çalıştıracağım inşallah. yaklaşık 3000 liralık daha bir bütçem kaldı. ancak x99 sistem toplayım diyorsanız 10 bin lirayı gözden çıkarın yoksa z97 en üst düzey bir sisteme yönelin derim. keyifli forumlar dilerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.