Şimdi Ara

x5 ve radyo ikilemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gün geçmiyordu yerli ve yabancı forumlarda yen bir rom çıkmasın, açıkçası ben bu rom enflasyonundan bıkmış durumdayım. Üstelik bu custom romlar, orjinal romdaki bir sorunu çözerken beraberinde 3-5 sorunuda birlikte geliyor. Biz kullanıcılar da bir sorunumuzu çözdüğümüze sevinemeden daha büyük sorunlarla başbaşa kalıyoruz. En kötüsüdü bazen telefon kullanılmaz duruma gelebiliyor. Ben yeni romların çıkmasına kesinlikle karşı değilim ama yeterince test edilmeden sunulan romlar hiç de iyi sonuçlar doğurmuyor.

Forumda şöyle bir geriye doğru gidin bir bakın amma rom eskitmişiz. Ama hiç biri kalıcı olmamış. Neredeyse bütün romları denedim (dzo nun ics i dahil) ama genelde birkaç gün sonra sonuç hüsran, resetlemeler, donmalar, çalışmayan uygulamalar vb. sorunlar...

Benim şöyle bir önerim olacak, B528 romu şu ana kadarki en stabil rom tek eksiği donanımsal radyonun çalışmaması, bence bu işten anlayan arkadaşlar suya sabuna dokunmadan bu romda sadece radyoyu çalıştırsınlar yeterli. Şu ana kadar bunu kimse yapamadı, sanırım u8800pro nun radyo apk sı bizim telde çalıştırılamazmı nerdeyse herşeyleri aynı. (honor un radyosuda denenebilir)

Yeniden kernel yazan veya modifiye edebilen bir çok kişi varken bu konuda hiç bir çalışma yok. Türkcell in T20 telefonuna bile 2.3.5 romunda artık radyo çalıştırılabiliyorken x5 te çalışmaması biraz garibime gidiyor doğrusu. x5 telimde b528 2.3.5 romunda donanımsal radyoyu göremeden ölürsem gözü açık giderim. Benimle aynı fikirde olanların veya olmayanların yorumlarını bekliyorum.

• Aynen dostum radyo olsa kimse sanırım yeni romlar denemek zorunda kalmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hisbilisim -- 25 Mayıs 2012; 15:24:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hisbilisim

Aynen dostum radyo olsa kimse sanırım yeni romlar denemek zorunda kalmaz..
    yahu duyan da 24 saat radyo dinliyoruz zannedecek allahaşkına, radyoyu geçin, kore'de üretilmiş tv'li telefonlar var 200 tl, alın rahat rahat kullanın madem?

x5'in en büyük kusuru radyo oldu çıktı, bir radyo furyasıdır gidiyor, sırf radyo için sorunların içinde yüzen ics aurora kullanmak ne kadar mantık içerir aklım almıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caki101

yahu duyan da 24 saat radyo dinliyoruz zannedecek allahaşkına, radyoyu geçin, kore'de üretilmiş tv'li telefonlar var 200 tl, alın rahat rahat kullanın madem?

x5'in en büyük kusuru radyo oldu çıktı, bir radyo furyasıdır gidiyor, sırf radyo için sorunların içinde yüzen ics aurora kullanmak ne kadar mantık içerir aklım almıyor.

+1

telefonda kullanacağım en son özelliklrden biri radyodur. neden bu kadar radyo istiyorsunuz çözemedim
  • quote:

Aurora ics sorun havuzundan çıktı,artık sorunsuz bir icsye az kaldı diyebilirim sadece ufak tefek sorunlar gideriliyor.İlk sürümlere bakın ne kamera,nede bluetooth çalışmıyordu.Dzo çok büyük işler başarıyor bunu takdir etmek lazım ve hızlıca hataları gideriyor.Gelelim çalışmayanlara bunlar sorunsuzca çalışıyor ve ics yakında official romdanda daha iyi olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: jporta

quote:

+1

telefonda kullanacağım en son özelliklrden biri radyodur. neden bu kadar radyo istiyorsunuz çözemedim

Alıntıları Göster
    @ CAKİ101 aynen bende katılıyorum ya geçtim çin malı telefonları burda 30 tlye nokianın telefonları satılıyo radyolu gidin onlardan alın nedir bu radio merakı eminim çogunuz ayda yılda bir açıyordur radyoyu
    hadi onuda geçtim yaparız bu kezde yine adım gibi eminim" ya bu kulaklık olmadan çalışmıyor kulaklıksız dinleme şansımız yok mu "diye tepki vereceksiniz
    kimse kusura bakmasın arkadaslar hatta isteyen küsüp kızabilirde:) şımarmayın.... bizler sizin için bir şey yapmaya çalışıyorsak bunun değerini bilin para almıyoruz bu işten evde tek başımızada yapıp kullanmayı biliriz saatlerimizi harcamayız ayrıca kurmayın zorlamı biri gel kur diyor romu kim zorluyor sizleri?
    test işine gelince, kimisi temiz kurulum yapmaz suçu bizden bulur kimisi telefonu düşürmüştür bi yeri bozulmuştur romda çalışmaz suçu bizde bulur kimisi program kullanmayı bilmez suçu bizde bulur siz ne zannediyorsunuz biz bilgisayarda hazırlayıp direk gönderiyor muyuz? kendi adıma romu kaç kişiye gönderip denettiriyorum sonra yayınlıyorum tek başımada yapmıyorum bu işi
    ve yine kaldi ki bizim elimizde 80 tane telefon yokki her bir özellik için ayrı testler yapalım yayınlarız gerçektten bilgili oldugunu düşündügümüz bi arkadas sorun tespit ederse düzeltmeye çalışırız yoksa çogu fasa fiso.... ya utanmasanız artık wallpaper beğenmedim diye çıkan romlara çamur atacaksınız yeter bi insaf ya
    custom rom kullanmaktan zevk almayanlar için söylüyorum kurun officall romunuzu görün hatalarını ondan sonra huaweiye yardım çagrısında bulunun bizim gibi dakikasında yardım bulabilecekmisiniz sizden kaynaklanan hataları bile gidermeye calısıyoruz ama yaptıgınız tek kelimeyle şımarıklık tek kelimeyle AYIP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b_gundem -- 25 Mayıs 2012; 16:32:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: b_gundem

@ CAKİ101 aynen bende katılıyorum ya geçtim çin malı telefonları burda 30 tlye nokianın telefonları satılıyo radyolu gidin onlardan alın nedir bu radio merakı eminim çogunuz ayda yılda bir açıyordur radyoyu
    hadi onuda geçtim yaparız bu kezde yine adım gibi eminim" ya bu kulaklık olmadan çalışmıyor kulaklıksız dinleme şansımız yok mu "diye tepki vereceksiniz
    kimse kusura bakmasın arkadaslar hatta isteyen küsüp kızabilirde:) şımarmayın.... bizler sizin için bir şey yapmaya çalışıyorsak bunun değerini bilin para almıyoruz bu işten evde tek başımızada yapıp kullanmayı biliriz saatlerimizi harcamayız ayrıca kurmayın zorlamı biri gel kur diyor romu kim zorluyor sizleri?
    test işine gelince, kimisi temiz kurulum yapmaz suçu bizden bulur kimisi telefonu düşürmüştür bi yeri bozulmuştur romda çalışmaz suçu bizde bulur kimisi program kullanmayı bilmez suçu bizde bulur siz ne zannediyorsunuz biz bilgisayarda hazırlayıp direk gönderiyor muyuz? kendi adıma romu kaç kişiye gönderip denettiriyorum sonra yayınlıyorum tek başımada yapmıyorum bu işi
    ve yine kaldi ki bizim elimizde 80 tane telefon yokki her bir özellik için ayrı testler yapalım yayınlarız gerçektten bilgili oldugunu düşündügümüz bi arkadas sorun tespit ederse düzeltmeye çalışırız yoksa çogu fasa fiso.... ya utanmasanız artık wallpaper beğenmedim diye çıkan romlara çamur atacaksınız yeter bi insaf ya
    custom rom kullanmaktan zevk almayanlar için söylüyorum kurun officall romunuzu görün hatalarını ondan sonra huaweiye yardım çagrısında bulunun bizim gibi dakikasında yardım bulabilecekmisiniz sizden kaynaklanan hataları bile gidermeye calısıyoruz ama yaptıgınız tek kelimeyle şımarıklık tek kelimeyle AYIP

Alıntıları Göster
    Neden bu kadar tepki veriyorsunuz anlamadım.
    Gayet normal bir istek bence de.
    Adam ICS te bulmuş biyerden radyo yu çalıştırmış. Dinleyenler de var demek ki.
    Sonuçta telefon aynı telefon.Her romda çalışabilecek bir radyo uygulaması yapılabilir bence de.

"Arkadaş bu romda takvim yok ben takvimli bir rom istiyorum" diyene al kendine bi cep takvimi mi diyeceksiniz yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: radyougur

Sonuçta telefon aynı telefon.Her romda çalışabilecek bir radyo uygulaması yapılabilir bence de.

"Arkadaş bu romda takvim yok ben takvimli bir rom istiyorum" diyene al kendine bi cep takvimi mi diyeceksiniz yani.

Eğer biri romda neden takvim yok derse cavabım bu olur
    Sırf radyo için bir çok özellikten vazgeçenler var bence yapacakları en doğru iş bu telefonu satıp ihtiyaçlarına uygun bir telefon almaları.
  • quote:

Alıntıları Göster
    bunu söylemenin yolları vardır istekte bulunur uygulamaya çalışılır olmazsa olmadı deriz ayrıca; piyasada benim bildiğim 4-5 tane radyolu rom var ve bunun türevleri onu kullanarak giderilebilir bir eksiklik....
    radyo harici diyorum mesela senin dediğin takvim uygulaması gibi ufak tefen programlar google ye yazar bi android için takvim diye binlerce sonuç alır değil mi? bana belki bilmeyenler vardır dersen koca root atıp rom kurmasını halledebilen bir insan onuda halleder rahatlıkla derim sana...
    görüyorum forumda ve bana ve arkadaslarıma gelen pmlerde rom cıktıgından rahatsız olan arkadaşlarımız var ben onlara yazdım o uzun metni...

• quote:

Orijinalden alıntı: ideosx5.gb
    Sırf radyo için bir çok özellikten vazgeçenler var bence yapacakları en doğru iş bu telefonu satıp ihtiyaçlarına uygun bir telefon almaları.

Yenisini alabilir elbette ki.
    O zaman bu kadar insan rom yapmaya uğraşmaz , Huawei nin verdiği yazılımla yetinirler yada satıp başka telefon alırlar.
    Mevzu bu değil..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ideosx5.gb

Yenisini alabilir elbette ki.
    O zaman bu kadar insan rom yapmaya uğraşmaz , Huawei nin verdiği yazılımla yetinirler yada satıp başka telefon alırlar.
    Mevzu bu değil..

Alıntıları Göster
    yine dayanamayıp bir şeyler yazayım acaba radyodan şikayetçi arkadaslar huawei ideos x5 alırken bunu bilmiyorlarmıydı? eger huawei x5 e radyo geldiyse sonradan bu yine developerlerin sayesinde olmustur huaweinin sayesinde değil... bir anda sorunsuz bir rom çıkmasını basıl bekleniyor ki farketmiyormusunuz artık cogu çıkan romlar hatasıza yakın geliyor sizlere reset atmıyor kameraları çekebildigince net çekiyor avea problemi gideriliyor
    bu işten para alan DZO bile (ki bilgisi bizden cok üsttedir) o kadar deneme yanılma yoluyla rom ve update çıkartırken kimse ona laf etmiyor geliştirilebilir diyor kimse forumdaki arkadasların ve benim gelişmelerini takip etmiyor sadece en küçük hatamız aranıyor
    sizlere soruyorum kimimizin romunda galeri reset atıyor kimimizin romunda şebeke sorunu var kimimizin romunda wireless sorun çıkartıyor DZO çalışıyor eminim cok iyi bir şey çıkartacak işin sonunda ama biraz saygı bekliyoruz sadece olay budur

• quote:

yine dayanamayıp bir şeyler yazayım acaba radyodan şikayetçi arkadaslar huawei ideos x5 alırken bunu bilmiyorlarmıydı? eger huawei x5 e radyo geldiyse sonradan bu yine developerlerin sayesinde olmustur huaweinin sayesinde değil... bir anda sorunsuz bir rom çıkmasını basıl bekleniyor ki farketmiyormusunuz artık cogu çıkan romlar hatasıza yakın geliyor sizlere reset atmıyor kameraları çekebildigince net çekiyor avea problemi gideriliyor
    bu işten para alan DZO bile (ki bilgisi bizden cok üsttedir) o kadar deneme yanılma yoluyla rom ve update çıkartırken kimse ona laf etmiyor geliştirilebilir diyor kimse forumdaki arkadasların ve benim gelişmelerini takip etmiyor sadece en küçük hatamız aranıyor
    sizlere soruyorum kimimizin romunda galeri reset atıyor kimimizin romunda şebeke sorunu var kimimizin romunda wireless sorun çıkartıyor DZO çalışıyor eminim cok iyi bir şey çıkartacak işin sonunda ama biraz saygı bekliyoruz sadece olay budur

dzoya saygının nedenini söyleyeyim hocam.Çünkü adam avusturalyalı bizim yabancılara karşı bir yaklaşımımız farklı,hep hoşgörülü davranırız onlara.Milletimizin kültüründe var bu,ama türklerden biri yaptımı en ufak sorunun yüzünüze karşı kırıcı bir üslupla söyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

quote:

dzoya saygının nedenini söyleyeyim hocam.Çünkü adam avusturalyalı bizim yabancılara karşı bir yaklaşımımız farklı,hep hoşgörülü davranırız onlara.Milletimizin kültüründe var bu,ama türklerden biri yaptımı en ufak sorunun yüzünüze karşı kırıcı bir üslupla söyler.

Alıntıları Göster
    aynen arkadaşım aslında ne yapacagım biliyormusun açaçam yeni bir user hiç bi soruya cvp vermeyecegim arayada anlamadıgıız 4-5 terim ekleyeceğim gör bak o zaman saygıyı sen :) fazla mı içli dışlı oluyoruz nedir:)

• quote:

aynen arkadaşım aslında ne yapacagım biliyormusun açaçam yeni bir user hiç bi soruya cvp vermeyecegim arayada anlamadıgıız 4-5 terim ekleyeceğim gör bak o zaman saygıyı sen :) fazla mı içli dışlı oluyoruz nedir:)

Bu alınganlık nedir anlamdım. Çok öfkelisin önce sakin ol. Böyle bir is yapıyorsan eleştirilere acık olacaksın, hatta bu eleştiriler senin yararina. x5 ilk lanse edildiğinde radyo destekleniyor diye kendi sitesinde belirtmişti. Hatta turkcell in sitesinde de vardı sonradan kaldırıldı. Yani ben radyo var diye a
    aldım, üstelik ben sadece bir öneride bulundum yapar veya yapmazsın oda senin takdirin. Herkes bisey istiyor benim isteğim çok mu tuhaf. Bu işle uğraşan onlarca insan varken sen niye üstüne alındin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhlis bey -- 25 Mayıs 2012; 17:58:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlis bey

quote:

Bu alınganlık nedir anlamdım. Çok öfkelisin önce sakin ol. Böyle bir is yapıyorsan eleştirilere acık olacaksın, hatta bu eleştiriler senin yararina. x5 ilk lanse edildiğinde radyo destekleniyor diye kendi sitesinde belirtmişti. Hatta turkcell in sitesinde de vardı sonradan kaldırıldı. Yani ben radyo var diye a
    aldım, üstelik ben sadece bir öneride bulundum yapar veya yapmazsın oda senin takdirin. Herkes bisey istiyor benim isteğim çok mu tuhaf. Bu işle uğraşan onlarca insan varken sen niye üstüne alındin.

Alıntıları Göster
    istegin tuhaf değil dostum gayet normal ama gün geçmiyorki bir rom çıkıyor diye bir başlangıç yaparsan alabileceğin cvp bu suan gayet sakinim ayrıca...
    birde radio için defalarca belirttim başka bir kernel kullanan bir sürüme geçmem lazım ki istemiyorum bunu -kaldıki prestige yi bile geliştirmeyi düşünmüyorum artık-
    birde ben prstige specialv2 geliştirirken v1 deki avea ve kamera problemini çözdüm romda başka bir şey isteyen var mı diye açık açık sordugumda kimse cvp vermedi bende yayınladım arkasından hemen surayı söyle yapsaydın surayı böyle yapsaydın diyenlerle doldu sayfa
    birde test demişşin ya pmden olsun sayfadan olsun ne zaman yayınlanıyor rom çok sürermi sabırsızlanıyorum diyenlerle doluyor birden bizde ister istemez bir an önce yayınlamaya çalısıyoruz bazı hatalar kacabiliyor gözümüzden bizde insanız sonucta
    anlayışınız için teşekkürler

• Bi de B528 deki en buyuk sorun radyo demis arkadas fakat en buyuk sorun gelen giden sesidir eminim herkes bunda hemfikirdir
  • Custom romlarin 2-3 gunde hatalar vermeye basladigini soylemis arkadas bana gore tamamiyla sacma bir cumle 2 haftadir oda arkadasim aurora sense kullaniyor herhangi bir sikinti olmadi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrOaTaN

Bi de B528 deki en buyuk sorun radyo demis arkadas fakat en buyuk sorun gelen giden sesidir eminim herkes bunda hemfikirdir

ben hemfikir değilim 1 ay kullandım b528'i hiçbir şekilde ses sorunum olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

Bi de B528 deki en buyuk sorun radyo demis arkadas fakat en buyuk sorun gelen giden sesidir eminim herkes bunda hemfikirdir

İyi ne guzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

aynen bende de sorun yoktu konuyu açan kimse kesinlikle hak veriyorum b528 in ekrana dokunmadan algılaması özledim şimdiki romda aurora kullanıyorum akıcılık yok.Keşke b528 üzerinde sadece radyo olsa 1 defa rom kelimesini kullanmam ve kurmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 25 Mayıs 2012; 18:16:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.