Şimdi Ara

x1950gt dar boğaz ihtimali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar şu an kullandıgım kartımı(7600gs sonic agp)değistirmek istiyorum acaba almayı düsündügüm kart olan x1950gt agp sistemimde yavas calısırmı?Sistemim p4 2.4, 1.5gb ram.Alsam 7600gs sonicten cok bi fark olur mu?Şimdiden tesekkur ederim

• fark tabiki olur aşırı bir darboğaz oluşturmaz işlemcin biraz daha iyi olsa tabiki daha fazla kare alabilirdin.
  • Karta para vermek yerine yeni bir sistem hazırlama şansın varsa değerlendir derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

Karta para vermek yerine yeni bir sistem hazırlama şansın varsa değerlendir derim.

bencede
  • bana sorarsan kartı al işlemci her oyunda çok etki göstermez unreal motoruyla yapılmış oyunlarda fps düşer ama digerlerinde en fazla 10fps küsür düşer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fero01

Merhaba arkadaslar şu an kullandıgım kartımı(7600gs sonic agp)değistirmek istiyorum acaba almayı düsündügüm kart olan x1950gt agp sistemimde yavas calısırmı?Sistemim p4 2.4, 1.5gb ram.Alsam 7600gs sonicten cok bi fark olur mu?Şimdiden tesekkur ederim

Bütcen yetiyorsa al kardesim. 7600GS ile ne FPS alıyorsan X1950GT ile en az %40 daha fazla performans alirsin.

Tabii işlemcin C2D olsaydi bu fark %50 felan olurdu ama C2D yok diyede kayda deger performans artisindan niye geri kalasin ?
  • quote:

Merhaba arkadaslar şu an kullandıgım kartımı(7600gs sonic agp)değistirmek istiyorum acaba almayı düsündügüm kart olan x1950gt agp sistemimde yavas calısırmı?Sistemim p4 2.4, 1.5gb ram.Alsam 7600gs sonicten cok bi fark olur mu?Şimdiden tesekkur ederim

power supply ın yetersiz değilse(350watt ve üzeri)7600gs ye göre oldukça fazla fark görürsün.darboğaz konusuna gelirsekte şöyle söyliyim nfs carbon için full detay precott 3.2 1mb 800mhz ile 55 kare göreceğine 50-51 kare görürsün tek fark bu olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 19 Eylül 2007; 12:05:10 >
  • saolun arkadaslar cevaplar icin sanırım alıcam inşallah deger
  • tek yaptıgın oyun ise ekran kartını al, hayır başka şeylerde yaparım diyorsan sistemi yenile.
  • quote:

Benim sistemimde p4 2.8 ht işlemci olamsına rağmen x1950 gt için dar boğaz yaratıyor...
  • ram lerinle ilgili bir durum olabilir ram miktarı,dual çalışması ve mhz i bunların hepsi önemli faktörler ayrıca power ın yetersiz se ekran kartının performansıda düşecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

ram lerinle ilgili bir durum olabilir ram miktarı,dual çalışması ve mhz i bunların hepsi önemli faktörler ayrıca power ın yetersiz se ekran kartının performansıda düşecektir.

Bunalar bakmaya gerek yok işlemci zaten yetersiz son nesil oyunların hemen hepsi minimum ihtiyaç için bu işlemciyi gösteriyor x1950 gt den tam randıman alamıyacağı aşikar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktorekrem

quote:

ram lerinle ilgili bir durum olabilir ram miktarı,dual çalışması ve mhz i bunların hepsi önemli faktörler ayrıca power ın yetersiz se ekran kartının performansıda düşecektir.

Bunalar bakmaya gerek yok işlemci zaten yetersiz son nesil oyunların hemen hepsi minimum ihtiyaç için bu işlemciyi gösteriyor x1950 gt den tam randıman alamıyacağı aşikar...

Farketmezki, O işlemci ile 7600GS den de tam performans alamiyordu zaten. Her ne olursa olsun epey bir performans artacaktir

• quote:

Orjinalden alıntı: EngizLee

quote:

Orjinalden alıntı: doktorekrem

quote:

Farketmezki, O işlemci ile 7600GS den de tam performans alamiyordu zaten. Her ne olursa olsun epey bir performans artacaktir

Verdiği paranın karşılığını alamadıktan sonra ne kıymeti varki benim sistemim daha iyi olmasına rağmen x1950 gt den aldığım randımandan memnun değilim bu gün olsa o parayı vermezdim kendim böyle düşünürken başkasına nasıl tavsiye edeyim bence 7600gs bahsettiği sistem için oldukça uygun o parayı yeni bir sistem için kenara koyabilirsin...

• amma abarttınız bende 7600gt var dı core 2 duo e6300 lü sistemde deafult 6100 alıyordu bendede amd3200 de deafult 6800 aldı3dmark05 den abartmayalım.
  • bir fark goremen pek muhtemel deil

cunki islemcin muhtemelen darbogaz olusturur

7600gs sonic den cok daha az fazla performans alirsin

ama islemciyi oc ile 3.2 e felan cekersen 1950gt icin yeterli olucaktir rahatlikla ve 2 katina yakin daha fazla performans alirsin
  • benim d915 çift çekirdek 4mb önbellekli 2.8ghz işlemci bile yetmiyordu 1950pro ya..var gerisini sen düşün..
  • quote:

Orjinalden alıntı: red a!ert

benim d915 çift çekirdek 4mb önbellekli 2.8ghz işlemci bile yetmiyordu 1950pro ya..var gerisini sen düşün..

d serisinin performansı iyi degildi zaten.
  • 7600gs sonicten her koşulda iyi bir kart ancak arkadaşların da dediği gibi diğer bileşenler de önemli 1950gt alacak arkadaşların tatmin olmaları için en az 2gb ramleri ve en azından 3 ghz işlemcileri olaması gerekir tabi iyi bir de psu... agp bir sisteme yapıalbilecek en son takviye olabilir... şunu da yabana atmamak lazım 7600gs in kasım kasım kasıldığı ayarlarda 1950gt akıcı bir oyun deneyimi sunar kesinlikle...
  • Şimdi, hımm... Belli oyunlarda P4 2.4 başlı başına bir eziyet olur. Başka oyunlarda ise önemli düşüşler meydana gelir (keşke, C2D'de %50, bunda %40 olsa).

Aslında, demeliyim ki, şahsen, o ekran kartıyla o işlemciyi kullanmamak için elimden geleni yaparım.
    Ne bileyim, mevcut sistemi elden çıkarıp ucuza Athlon X2'li bir sistem mi toplarım artık (pci-e'ye geçiş).

En küçük, bir sistem yenileme için, bütçe ayırma olasılığı varsa kesinlikle zorlayın bunu.

Olanak yoksa, P4'ün 800 mhz C serîsi Northwood mu, Prescott mu yoksa eski 400 mhz A serîsi Northwood mu olduğunu sorayım.

quote:

d serisinin performansı iyi degildi zaten.

P4 2.4'ten kötü değil ya. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Eylül 2007; 17:39:13 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.