Şimdi Ara

X1950 PRO ULTİMATE SAPPHİRE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sorun şu:oyun oynarken 2 saatlik bir kullanımdan sonra,ekran görüntüsü bir anda bozuluyor.ekran dikine enine ve çapraz çizgilenmelere başlıyor.abuk sabuk şekiller beliriyor.
    pc yi kapatıp biraz soğumaya bıraktığımda düzeliyor.

bildiğim kadarı ile x1950 pro kartın üzerine O/C yapıp Zalman fan takarak soğutmaya çalışmışlar kartı(orj halinden bahsediyorum)

acaba yaptıkları O/C den dolayı mı böyle bir sorun oluyor.Gold'la görüştüm.kasanızı getirin teste sokacağız 2-3 gün kalır diyorlar.(garantisi için başka çare yoq gibi)

hiç sorun yaşayan oldumu benim gibi bu kartta..??

teşekkürler

• Valla dostum forumun önceki sayfalarınada bir bak istersen 1900 serisi kartlar baya problem çıkardı belki senin sorunun çözümü içinde bir ipucu olabilir. Ben ati kullanmadığım için bir yorum yapamayacam bu kadar sorunlu kartlarla pek işim olmaz
  • ultimatein bunu yapmaması lazım koskoca zalman monte edilmiş.. sapphire beni atiden soğutuyor...eskiden tellioğlu his getirirdi icq soutmalarıyla..
  • Aynı problem bende de var.Çözümü bilen varsa tam süper olur.Üstelik sıcaklık yükteyken 65 civarlarında öyle abuk bir değerde de değil yani.
  • herhalde çözümü 1950 xtx toxic su soğutmalı almak galiba:)

başka önerisi olan?
  • Bunun soğutmadan kaynaklandı kesin mi?
  • Çözüm basit, GPU'ya 50Mhz downlock yapın yani Ati Tool ile default değeri 50Mhz aşağıya çekin sorun büyük ihtimalle çözülür.
  • Arkadaşın yaptığı açıklamaya göre kart fazla ısındığı için bu hatayı veriyor gibi.

Sıcaklık değerlerinide vermiş olsaydın sorunun ısıdan mı yoksa karttan mı olduğu daha net anlaşılabilirdi.
  • Üzerindeki ZALMAN Fan nedeniyle dikkatimi çekmişti bu SAPPHIRE X1950PRO AMA sorunlu bir kart heralde
  • bu ultimate kartlar sorunlu degil. catalyst 7.1 eger yüklü degilse bu driveri yükleyeceksin, kendi gpu hızından 100 mhz kadar aşagı çekeceksin memory hızınıda %5 aşagı çek fan hızınıda %45 dolayına al sorun büyük ihtimalle kartlrda eger fabrikasyon hatalar yoksa sorun kökten çözülecektir. ayrıca kasa içi hava akımı ne durumda kasa içi sogutmana dikkat etmen gerekir...
  • yav bu saphidere yüzünden ati den bıktım bırakın şu atiyi bee

nvidia in

ati out

soruna gelince ısını yo kardeş özellikle işlemci fanı e.kartına üflediği zaman çttürüyor valla proğramlarda ısı gözükmeye bilir bir el ile dokun bak ne oluyor benim arkadaştavar dı tam kartın oaraya bnüyük dev bir fan tak tık sorun yok veya sıvı soğutma

ekran kartı alırken kasa ve ilemci fanımızıda hesaba alalım yoksa böyle sürünürüz okadar parayı ver dandik oyunu oynama

• quote:

Orjinalden alıntı: yasr347

yav bu saphidere yüzünden ati den bıktım bırakın şu atiyi bee

nvidia in

ati out

soruna gelince ısını yo kardeş özellikle işlemci fanı e.kartına üflediği zaman çttürüyor valla proğramlarda ısı gözükmeye bilir bir el ile dokun bak ne oluyor benim arkadaştavar dı tam kartın oaraya bnüyük dev bir fan tak tık sorun yok veya sıvı soğutma

ekran kartı alırken kasa ve ilemci fanımızıda hesaba alalım yoksa böyle sürünürüz okadar parayı ver dandik oyunu oynama

biraz da türkçen olsa güzel anlatacaksın

• Mantalite olarak çok güzel bir kart olmuş (zalmanın performansı ve sessizliğinide düşünürsek) ama kullanan arkadaşlar pek memnun değil sanırım...
  • atitoool un yeni versiyonu x1950prolkarı desteklemeye başladımı?
  • kart ısısını ölçmek için hangi programı kurmak lazım?

ayrıca bazı arkadaşlar kasa iç ısısı demişler....

kasa cm stacker 810 modeli.(2*120 ex. fan arkada...1*80 fan ex.üstte...1*120 int.önde)
    yanda 25 cm lik hava girişi de mevcut ayrıyetten.

bunun dışında ac freezer pro 7 cpu fanı var.ve bu fan direk cpu dan gelen havayı arkadaki 2*120 ex.fanlara üflüyor.yani ekran kartına sıcaklık gitmesi imkansız.!!!!

en doğrusu ekran katının sıcaklıklarını ölçebileceğim bir prog kurmak,ve açılıştaki sıcaklık ile problemin başladığı andaki sıcaklıkları kayıt etmek olacak....

program önerisi alabilirmiyim pls?
  • o hatayı genelde ram ler verir.Ekran kartı ram leri çok ısındığında artifact veriyor.Ram lere bir bak istersen sıcaklığı ne durumda diye.Olmadı ramsinkle işini halledersin
  • Catalyst sürücüde 'Overdrive' kısmında kartın sıcaklığı yazıyo, 7.2 yi deneyin
  • kasa ici hava sirkülasyonunu iyice sağlayın mümkünse 120 lik fan öne bii 120 likte arkaya takin sonra 7.2 yi kurup deneyin 0'dan..
  • yanlız 7,2 kuranların hepsi şikayetçi forumda.

kurupta sorun yaşamayan yok gibi...
  • Yanii yuhh diyorum kartın 2 katı büyüklüğünde bir fan var zaten nasıl ısınıyor o kart hala akıllara zarar

Downclock muhabbeti çok komik ayrıca

Millet o-c yapmaya çalışıyor siz d-c öneriyorsunuz

P.M.:
    nerdesin XIII yetiş tam senlik burası
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.